Starity

Les aventures extraordinaires d'Ade`le Blanc-Sec / Adéle és a múmiák rejtélye (2010)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. szeptember 07. 21:50 #1
Lindsay019
Lindsay019
Disney princess♔
 
Státusz"Some people are worth melting for." Olaf ♥
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.04.22.
Hozzászólás: 4957
Csatolások: 54911
Azonosító: 58811
Offline offline
Adéle és a múmiák rejtélye
francia feliratos fantasy-kalandfilm

Bemutató: 2010-09-09

Eredeti cím: Les aventures extraordinaires d’Adéle Blanc-Sec
Hossz: 105 perc
Besorolás: 12
Gyártó: EuropaCorp

Történet:

1912-t írunk. Adéle Blanc-Sec, a rettenthetetlen ifjú riporter ég a tettvágytól. Képes bármeddig elmenni azért, hogy véghezvigye céljait. Ha a helyzet úgy kívánja, akár Egyiptomig is elhajózik, hogy különféle méretű és formájú múmiákkal mérje össze erejét.

Mindeközben Párizs polgárain lassan eluralkodik a pánik! A Természettudományi Múzeum egyik emelvényén egy 136 millió éves Pterodaktilusz tojás rejtélyes körülmények között kikel, az óriási ősmadár pedig folyamatos rettegésben tartja az égből a francia főváros rettegő lakosait. Ám e szörnyeteg is kevés ahhoz, hogy Adéle Blanc-Sec kisasszony zavarba jöjjön, kinek eddigi kalandjai is számos meglepetéssel szolgáltak már az izgalmak kedvelőinek.

Luc Besson rendező Az ötödik elem és az Arthur-trilógia után ismét belecsapott a fantasztikumba. Ezúttal Jacques Tardi francia képregényrajzoló 1976-ban megalkotott hősnője, Adéle Blanc-Sec egyik kalandos történetét vitte nagyvászonra. A 29 éves gyönyörű Louise Bourgoin-ban pedig megtalálta a bátor kalandornő tökéletes megformálóját is. Közös kalandjuk nemsokára a magyar mozikban is látható lesz.

Szereplők: Mathieu Amalric, Louise Bourgoin, Gilles Lellouche, Jean-Paul Rouve, Jacky Nercessian, Nicolas Giraud
Rendező: Luc Besson | Író: Luc Besson | Zene: Eric Serra | Operatőr: Thierry Arbogast | Díszlet: A. Kitman Ho | Vágó: Julien Rey

Magyar microsite | Hivatalos külföldi oldal

Szerintem nagyon jó kis film lehet, kiváncsi leszek rá biggrin.gif
Sikerült pár képet gyűjtenem róla, sajnos a legtöbb kép nem HQ, vegyes méretű képek vannak.
1 felhasználónak tetszik: duracell
2010. szeptember 07. 21:54 #2
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Megelőztél, pont most akartam neki topikot nyitni smileeee.gif Láttam moziban az előzetest, szerintem is jó film lesz wink.gif
2016. április 30. 20:09 #3
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 25013
Csatolások: 2324538
Azonosító: 180890
Offline offline
3 felhasználónak tetszik: Bessie, Lindsay019, duracell
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok