Starity

London: akik szeretik

48 oldal 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. február 01. 12:32 #421
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (bakocsenge @ 2012.02.01. 11:54)
Köszönök szépen, biztosbenézek 1-2-be!!! meghajolo.gif smileeee.gif

Nagyon szívesen. smileeee.gif Aztán majd ha visszajöttél, akkor feltétlenül írj majd ide egy szép, terjedelmes beszámolót is. biggrin.gif
2012. február 01. 17:10 #422
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.01. 08:54)
Rendben, kívánságotok számomra parancs. smileeee.gif Íme a lista. Belecsempésztem a populáris látnivalókat is. biggrin.gif smileeee.gif
(Amennyiben valakit valamilyen látnivaló részletesebben érdekelne, annak talán tudok segíteni, főleg a populárisabbakat illetően, mert azok közül már mondhatni mindenhol jártam. blush.gif Kész kis adatbázisom van a látnivalókról, azok pontos címéről, nyitvatartásáról és a belépők árairól (Itt nyilván pénzről nem beszélünk, bár néhány helyen kifejezetten van "Donate", szóval ott illik adni valamennyit, vagy illik venni tájékoztatófüzetkét. smileeee.gif Például a National Army Museum is ilyen.).)
Tehát:
Bank of England Museum
The charming Bank of England Museum traces the history of the bank from its foundation by Royal Charter in 1694 to its role today as the country's central bank. There are gold bars, coins and banknotes, as well as many items you might not expect to find...
British Dental Association Museum
The British Dental Association Museum retraces the advances of Dentistry through the ages.
British Library
Asszem ezt nem kell bemutatnom. Nagyon szép, értékes és érdekes gyűjteménye van, melynek egy egész jelentős része ingyenesen megtekinthető. smileeee.gif 
British Museum
Founded in 1753 by an Act of Parliament, the British Museum is one of the great museums of the world, showing the works of man from prehistoric to modern times with collections drawn from the whole world.
Cuming Museum
The Cuming Museum combines the fascinating Cuming Family collection with the history of Southwark. The permanent exhibition outlines the story of the museum's founders, beginning in 1782 when six-year old Richard Cuming received a mogul coin as a gift. The exhibition includes over 700 objects from around the world and other intriguing collections such as the Lovett collection of charms and superstitions.
The Dana Centre
The Science Museum has a public events centre that brings the most controversial themes in modern science to life. No two days are the same at the Dana Centre and it is the audience that sets the agenda by suggesting issues for discussion.
Foundation of Chinese Art
There is a marvellous collection of 1,700 pieces of Chinese porcelain at the Foundation of Chinese Art, reckoned to be the foremost in the world outside of the Imperial Collection in Taiwan.
Geffrye Museum
A very unique experience, the Geffrye Museum gives a fascinating insight into the domestic lives of the British middle classes from the 1600s to the present day. Explore a series of room sets, complete with furnishing and textiles from each era.

Grant Museum of Zoology

A fantastical basement bone-yard can be discovered at the Grant Museum of Zoology, with about 20,000 items on display from the skeleton of a Rhino to DoDo bones.
Guildhall
It was the centre of the city's local government for 800 years. The Great Hall was fully restored after the Great Fire and the Blitz. There are also monuments to amongst others Mayor William Beckford, Wellington, Nelson, and Churchill.
Hampstead Museum / Burgh House
Find out about the history of Hampstead, including its 18th Century Spa and the area's many famous writers and artists such as Constable. This Queen Ann House contains the Helen Allingham Collection and is also a community arts centre.
Hogarth's House
Hogarth was a celebrated artist and satirist whose work often mocked 18th century society. As the name suggests, Hogarth's House is where he lived before he died in 1764, and it's here that you'll find the most extensive collection of his prints on public display.
Horniman Museum
The Horniman Museum is a family friendly museum with exhibits from around the world to delight adults and children alike.
Hunterian Museum
Located in the Royal College of Surgeons, this medical museum is not for the faint of heart or stomach: skeletons, mummified heads, and organs in jars of fromeldehyde abound. Don't visit the Hunterian Museum immediately after lunch.
Imperial War Museum
The Imperial War Museum is unique in its coverage of conflicts, especially those involving Britain and the Commonwealth, from the First World War to the present day. It is proud to be regarded as one of the essential sights of London.
Kenwood House
Perched on the edge of rolling Hampstead Heath, Kenwood House has stunning white stucco façades. Inside you'll find a collection of exquisite paintings by Rembrant, Vermeer, Turner, Reynolds and Gainsborough.
The Library and Museum of Freemasonry
The Freemason's hall is a model of spectacular interior. The Library and Museum welcome a large collection of Masonic regalia and artefacts.
Livesey Museum for Children
The Livesey Museum for Children aims to produce educational exhibits which encourage children to play and learn through looking, listening, touching and experimenting. Please note the museum re-opens on 4 December 2007.
Museum of Childhood at Bethnal Green
The branch of the Victoria and Albert Museum has Toy collections, including dolls, dolls' houses, games and puppets of international range and importance. Also includes costumes and nursery antiques. Children's activities are held at weekends and holiday periods.
Museum of Fulham Palace
Visit London's Best Kept Secret. The Museum tells the story of this nationally important site. Displays include archaeology, social history and garden history. Art Cart with activities for children Ring for details of current events.
Museum of Garden History
Located in the 14th-century church of St Mary-at-Lambeth the Museum of Garden History aims to be the "first stop for garden enthusiasts". The garden contains the tomb of Admiral Bligh of Bounty fame.
Museum of London
The Museum of London Group represents over a quarter of a million years of history and includes over a million items.
National Army Museum
The history of the British army from 1415 to the end of the C 20th, includes fantastic display of military swords. At weekends, the National Army Museum galleries are brought to life by uniformed performers in role as soldiers from the past.
National Gallery
Ezt sem kell szerintem bemutatni. smileeee.gif 
National Portrait Gallery
Itt is sok érdekességet lehet látni. smileeee.gif 
National Maritime Museum and Royal Observatory
The largest maritime museum in the world displays the history of Britain at sea. A huge collection - including unrivalled material on Nelson and Cook. Includes the 17th-century Queen's House and the Royal Observatory, Greenwich.
Natural History Museum
Visit the UK's national museum of nature and a centre of scientific excellence. The Natural History Museum maintains and develops the collections and uses them to promote discovery, understanding, responsible use and enjoyment of the natural world.
Petrie Museum of Egyptian Archaeology
The Petrie Museum is one of the largest and most inspiring collections of Egyptian archaeology anywhere in the world, illustrating life in the Nile Valley from prehistory, through Pharaonic to Roman and Islamic times. The Collection also includes the world's earliest surviving dress (around 2,800BC), decorative art from Akhenaten's famous city at Amarna and one of the largest collections of life of Roman mummy.
RAF Museum
Take to the skies on a free day out at the RAF Museum. There are over 80 aircraft on display, together with uniforms, weapons, photographs and more. Plus, there's a Battle of Britain sound and light show, a helipad, and even a Red Arrows flight simulator.
RIBA
The Royal Institute of British Architects houses the best architects' work in the city. It often presents work from internationally known architects.
The Royal Hospital at Chelsea
Visitors are able to see the Great Hall, Octagon and Chapel, walk around Figure, College and Light Horse Courts and visit the Museum and Shop. Guidebooks are available from the Shop. Conducted tours, for which a charge is made, with a Chelsea Pensioner guide, are also available.
Saatchi Gallery
Nagyon jó kis kortárs, ingyenes múzeum. Ezt sehol nem említették, úgyhogy én megteszem. smileeee.gif 
Science Museum
The collections form an enduring record of scientific, technological and medical change since the eighteenth century. Vigorous collecting keeps them up-to-date, and the Science Museum constantly strives to improve not only their condition and accessibility but also our understanding of their significance.
Sir John Soane's Museum
Sir John Soane was an architect and collector of curios. He amassed some remarkable antiquities from all four corners of the globe and these are now on display in the Sir John Soane's Museum ; a real insight into the life of this extraordinary Victorian.
The Brunel Museum
The Brunel Museum tells the dramatic story of the Thames Tunnel and the Great Eastern Steamship.
Victoria and Albert Museum
Visit the world's greatest museum of art and design with collections unrivalled in their scope and diversity. At the Victoria and Albert Museum discover over 3000 years' of amazing artefacts from many of the world's richest cultures including ceramics, furniture, fashion, glass, jewellery, metalwork, photographs, sculpture, textiles and paintings.
Wallace Collection
Both a national museum and a prestigious private collection of art, the Wallace Collection features one of the world's best collections of French 18th-century pictures, porcelain and furniture, plus a fantastic array of 17th-century paintings.
The Wellcome Collection
The legacy of pharmaceutical entrepreneur Henry Solomon Wellcome was revealed at the end of June when a £30m cultural venue was opened at the former headquarters of the Wellcome Trust in Euston Road, London. Billed as "Medicine, life and art", it contains two permanent galleries ("Medicine man" and "Medicine now") and a temporary gallery, in addition to housing the Wellcome Library, Europe's largest resource for the study of the history of medicine.


Tényleg nagyon köszi a listát, van a felsoroltak közül pár amit szívesen megnéznék egyszer. meghajolo.gif biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. február 02. 06:51 #423
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.02.01. 17:10)
Tényleg nagyon köszi a listát, van a felsoroltak közül pár amit szívesen megnéznék egyszer.  meghajolo.gif  biggrin.gif

Nagyon szívesen. smileeee.gif
2012. február 06. 09:21 #424
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
A Tate Modern és a Tate Britain is az ingyenes listán van. Nyilván vannak fizetős kiállításaik is, de egy jelentős rész ingyenesen megtekinthető. smileeee.gif

Nem tudom, kit érdekel, de megosztom az infót: nemsokára a LIDL-ben kapható lesz Londont ábrázoló ágyneműgarnitúra. biggrin.gif
2012. február 06. 12:35 #425
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Biztosan mind értesültetek róla, hogy múlthéten csődbe ment a Malév. Ezt már elég régóta (több hónapja) tudni lehetett, sejteni legalábbis biztosan. Több fapados társaság bővíti a járatait ennek örömére, illetve visszatér Budapestre a Ryanair is! Az előbb néztem a honlapjukat, íme az új útvonalak:

Ryanair’s 31 új útvonala Budapestrőél Február 17-től

Alicante, Manchester, Baden Baden, Munich West, Barcelona, Milan (BGY), Birmingham, Warsaw (Mod), Bologna, Oslo, Bristol, Palma, Brussels (CRL), Paphos, Chania ( Greece ), Paris, Dublin, Pisa, Eindhoven, Rhodes, Gottenburg, Rome (CIA), Hamburg (LBC), Stockholm (NYO), Krakow, Thessaloniki, London (STN), Trapani, Madrid, Venice( TSF), Malaga

Nem tudom, ki hogy van vele, de én örömmel nyugtáztam, hogy több brit, illetve ír állomás is felkerült erre a listára. És annak is külön örülök, hogy a közeljövőben meglehetősen erős árverseny várható, ami a légitársaságokat illeti. Érdemes tehát résen lenni, mert akár "fillérekért" juthatunk jegyekhez. thumbsup.gif A Malév meg elmehet(ett) a manóba az áraival... rolleyes.gif

A Ryanair járatai Stansteden szállnak le Londonban. Kíváncsi vagyok, a Wizz marad-e Lutonban, bár gyanúsan igen. De ha ő lesz nálunk az elsőszámú társaság (amire egyébként minden esély megvan), akkor gyanúsan költözni fog. Majd kiderül. rolleyes.gif
2012. február 06. 14:31 #426
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.06. 12:35)
Biztosan mind értesültetek róla, hogy múlthéten csődbe ment a Malév. Ezt már elég régóta (több hónapja) tudni lehetett, sejteni legalábbis biztosan. Több fapados társaság bővíti a járatait ennek örömére, illetve visszatér Budapestre a Ryanair is! Az előbb néztem a honlapjukat, íme az új útvonalak:
Ryanair’s 31 új útvonala Budapestrőél Február 17-től
Alicante, Manchester, Baden Baden, Munich West, Barcelona, Milan (BGY), Birmingham, Warsaw (Mod), Bologna, Oslo, Bristol, Palma, Brussels (CRL), Paphos, Chania ( Greece ), Paris, Dublin, Pisa, Eindhoven, Rhodes, Gottenburg, Rome (CIA), Hamburg (LBC), Stockholm (NYO), Krakow, Thessaloniki, London (STN), Trapani, Madrid, Venice( TSF), Malaga
Nem tudom, ki hogy van vele, de én örömmel nyugtáztam, hogy több brit, illetve ír állomás is felkerült erre a listára. És annak is külön örülök, hogy a közeljövőben meglehetősen erős árverseny várható, ami a légitársaságokat illeti. Érdemes tehát résen lenni, mert akár "fillérekért" juthatunk jegyekhez. thumbsup.gif A Malév meg elmehet(ett) a manóba az áraival... rolleyes.gif
A Ryanair járatai Stansteden szállnak le Londonban. Kíváncsi vagyok, a Wizz marad-e Lutonban, bár gyanúsan igen. De ha ő lesz nálunk az elsőszámú társaság (amire egyébként minden esély megvan), akkor gyanúsan költözni fog. Majd kiderül. rolleyes.gif


Hallottam a híreket, főleg mivel legjobb barátnőm anyukájának így most nincs munkája. mellow.gif
Viszont az általad említett tényezők tényleg nagyon jók. Bár tény, hogy a közeljövőben nem nagyon fogok repülővel bárhova is utazni, de azért jó tudni, hogy ilyen lehetőségek várhatóak. smileeee.gif
2012. február 07. 08:35 #427
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.02.06. 14:31)
Hallottam a híreket, főleg mivel legjobb barátnőm anyukájának így most nincs munkája. mellow.gif

Sajnálom. sad.gif De a Ryanair, a Smart Wings és a Wizzair nagyrészt be fogja szippantani azokat, akik most elvesztették a munkájukat. Hetek, hónapok kérdése. Hiszen előbbi kettő társaság új bázist épít nálunk, utóbbi pedig jelentősen bővít.
2012. február 07. 13:34 #428
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.07. 08:35)
Sajnálom. sad.gif De a Ryanair, a Smart Wings és a Wizzair nagyrészt be fogja szippantani azokat, akik most elvesztették a munkájukat. Hetek, hónapok kérdése. Hiszen előbbi kettő társaság új bázist épít nálunk, utóbbi pedig jelentősen bővít.


Ők is ebben reménykednek, főleg mivel, már évek óta ezt csinálja és ért is hozzá, így nincsen nagyon kedve valami új fajta munka után néznie.
2012. február 14. 14:13 #429
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.02.07. 13:34)
Ők is ebben reménykednek, főleg mivel, már évek óta ezt csinálja és ért is hozzá, így nincsen nagyon kedve valami új fajta munka után néznie.

Szinte biztosan lesz állása. Valamelyik fapados cég biztosan ajánl állást, ha eddig még nem tette meg.
Egyébként a Malévval az volt a baj(om), hogy brutális pénzeket kifizettek elég kis munkákért. Sokaknak meg nem az a baja, hogy jajj, nincs Malév most mi lesz, hanem csak "büdös a munka". A Ryanairnél például simán lehet keresni ugyanannyit, csak ott meg dolgozni is kell érte, nem elég "lébecolni". A Malévnál nagyon ott volt az a bizonyos "magyar mentalitás". Kevés munka, sok pénz. Illetve hát a jegyáraik sem voltak éppen barátiak. Legalábbis az én pénztárcámnak biztosan nem. Sokan szidják a fapadosokat, pedig szerintem az egyik legjobb találmány. A kispénzű embereknek is lehetősége nyílik arra, hogy eljusson valahová messzebbre. Olvasgattam fórumokat és "kinyílt a bicska a zsebemben", amikor olyanokat olvastam, hogy a Malév volt a hiperszuper, minőségi társaság, mert ott teljes kényelem volt, meg minden, a fapados meg egy rakás sz*m*t. Nekem összességében jó tapasztalataim vannak utóbbival és azokat sem értem meg, akik 1-2-3 órás utat nem bírnak ki egy gépen "nagy luxus" nélkül. Meg hogy nincs ingyen pia-kaja egy fapadoson... Na bumm. Azt a pár órácskát csak kibírja, ha meg nem, akkor lehet venni, egyszer ki lehet bírni, pláne, hogy a fapados és nem fapados jegyek között csillagászati különbségek vannak. Akkor nehogy már egy kávén és egy szendvicsen akadjunk fenn... dry.gif
Bocsika, csak ez most kikívánkozott belőlem. biggrin.gif Nyilván nem mindenkire értettem, amit írtam az egykori malévosok közül, de ismerek valakit, aki nagyon kompetens az ilyesmiben, szóval nem én találtam ki. smileeee.gif

Valaki szerzett be Londonos ágyneműhuzatot? Sajnos én lemaradtam róla, magánjellegű okokból kifolyólag...
2012. február 14. 14:24 #430
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.14. 14:13)
Szinte biztosan lesz állása. Valamelyik fapados cég biztosan ajánl állást, ha eddig még nem tette meg.
Egyébként a Malévval az volt a baj(om), hogy brutális pénzeket kifizettek elég kis munkákért. Sokaknak meg nem az a baja, hogy jajj, nincs Malév most mi lesz, hanem csak "büdös a munka". A Ryanairnél például simán lehet keresni ugyanannyit, csak ott meg dolgozni is kell érte, nem elég "lébecolni". A Malévnál nagyon ott volt az a bizonyos "magyar mentalitás". Kevés munka, sok pénz. Illetve hát a jegyáraik sem voltak éppen barátiak. Legalábbis az én pénztárcámnak biztosan nem. Sokan szidják a fapadosokat, pedig szerintem az egyik legjobb találmány. A kispénzű embereknek is lehetősége nyílik arra, hogy eljusson valahová messzebbre. Olvasgattam fórumokat és "kinyílt a bicska a zsebemben", amikor olyanokat olvastam, hogy a Malév volt a hiperszuper, minőségi társaság, mert ott teljes kényelem volt, meg minden, a fapados meg egy rakás sz*m*t. Nekem összességében jó tapasztalataim vannak utóbbival és azokat sem értem meg, akik 1-2-3 órás utat nem bírnak ki egy gépen "nagy luxus" nélkül. Meg hogy nincs ingyen pia-kaja egy fapadoson... Na bumm. Azt a pár órácskát csak kibírja, ha meg nem, akkor lehet venni, egyszer ki lehet bírni, pláne, hogy a fapados és nem fapados jegyek között csillagászati különbségek vannak. Akkor nehogy már egy kávén és egy szendvicsen akadjunk fenn... dry.gif
Bocsika, csak ez most kikívánkozott belőlem. biggrin.gif Nyilván nem mindenkire értettem, amit írtam az egykori malévosok közül, de ismerek valakit, aki nagyon kompetens az ilyesmiben, szóval nem én találtam ki. smileeee.gif
Valaki szerzett be Londonos ágyneműhuzatot? Sajnos én lemaradtam róla, magánjellegű okokból kifolyólag...


Hát én még nem utaztam soha repülővel, de az biztos, hogy ha lehetőségem adódna rá, akkor nem feltétlenül a kényelmet helyezném előre, hanem az árakat. Mert inkább utazok egy olyan gépen ahol lehet, hogy nincs olyan nagy kiszolgálás, de olcsóbb. pardon.gif

Sajnálatos módon nekem (még) nincsen Londonos ágyneműm, de nagyon szeretnék. Csak hát az ilyen mintások nem mindig túl olcsóak. mellow.gif Karácsonyra például szerettem volna Angry Birds-öset, de nem kaptam, mert elég magas ára volt. ohmy.gif
2012. február 14. 14:34 #431
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.02.14. 14:24)
Sajnálatos módon nekem (még) nincsen Londonos ágyneműm, de nagyon szeretnék. Csak hát az ilyen mintások nem mindig túl olcsóak. mellow.gif

Ha jól emlékszem valahogy 4500-5000 forint körüli ára volt neki a Lidlben... think.gif
2012. február 14. 17:07 #432
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.14. 14:34)
Ha jól emlékszem valahogy 4500-5000 forint körüli ára volt neki a Lidlben... think.gif


Egyszer nem megyek Lidlbe... laugh.gif Bár mondjuk egy ágyneműért ennyi pénzt kiadni... mellow.gif
( mondom én, aki 6000-ért vett függönyt rohog.gif blush.gif )
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. február 15. 08:21 #433
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.02.14. 17:07)
Egyszer nem megyek Lidlbe...  laugh.gif Bár mondjuk egy ágyneműért ennyi pénzt kiadni...  mellow.gif 
( mondom én, aki 6000-ért vett függönyt  rohog.gif  blush.gif )

Hát igen. laugh.gif Én úgy terveztem, hogy el fogok menni, megszemlézem, milyen is élőben és TALÁN beruházok egyre... smileeee.gif Amúgy szerintem is sok érte, bár mondjuk nekem még függönyöm sincs, úgyhogy talán ezért is tudtam picit elgondolkozni, hogy talán... think.gif laugh.gif
2012. február 15. 17:07 #434
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.15. 08:21)
Hát igen. laugh.gif Én úgy terveztem, hogy el fogok menni, megszemlézem, milyen is élőben és TALÁN beruházok egyre... smileeee.gif Amúgy szerintem is sok érte, bár mondjuk nekem még függönyöm sincs, úgyhogy talán ezért is tudtam picit elgondolkozni, hogy talán... think.gif laugh.gif


Hát igen úgy valamivel könnyebb a helyzet. biggrin.gif Mondjuk az a vicc, hogy mikor vettük a függönyt, akkor a kettő volt együtt 6000 akciósan, egyébként külön-külön lett volna 6000. Na annyiért már biztos, hogy nem vettem volna meg, mert az azért már tényleg sok(k) lett volna. ohmy.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. február 15. 18:20 #435
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.02.15. 17:07)
Hát igen úgy valamivel könnyebb a helyzet.  biggrin.gif Mondjuk az a vicc, hogy mikor vettük a függönyt, akkor a kettő volt együtt 6000 akciósan, egyébként külön-külön lett volna 6000. Na annyiért már biztos, hogy nem vettem volna meg, mert az azért már tényleg sok(k) lett volna.  ohmy.gif

Igen. Bizonyos esetekben elképesztő, hogy micsoda pénzeket képesek elkérni a dolgokért. Sokszor csak lesek. 110.gif De legalább néha, nagy ritkán vannak akciók, vagy legalábbis még olyan árak, amiken még el tud gondolkozni az ember.
2012. február 15. 19:38 #436
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.15. 18:20)
Igen. Bizonyos esetekben elképesztő, hogy micsoda pénzeket képesek elkérni a dolgokért. Sokszor csak lesek. 110.gif De legalább néha, nagy ritkán vannak akciók, vagy legalábbis még olyan árak, amiken még el tud gondolkozni az ember.


Én is akkor veszek ilyen cuccokat általában, hogy ha le vannak árazva. Vagy esetleg ha olyan helyen van valami jó Londonos dolog, ahol nem az ember megkopasztása a cél. rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. február 16. 08:14 #437
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Láttuk, hogy Londonban már elkezdtek finoman, de húsvétolni? rohog.gif A Covent Gardenben már járt a nyuszi, csak sajnos felborult a kiskocsi (valószínűleg egy kiugró macskakő okozta a nem kívánt esést), és pottyantott egy tojást a placc közepére... rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: funny18
2012. február 16. 13:08 #438
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Épp az előbb csekkoltam le, csak úgy teljesen véletlenül, találomra 1-1 dátumot a Wizz és a Ryanair weboldalán. Kíváncsi voltam a jegyárakra. Nos, elég durva különbségek vannak, bár ez olyan sokat nem jelent a fapadosok esetében - hiszen mint tudjuk, itt az árak folyamatosan változnak. Nade. Sikerült pont egy olyan dátumot kiválasztanom, ahol a két retúr (!) jegyár között közel 50% a különbség. ohmy.gif Míg a Wizznél 35-40.000 ezer egy retúr jegy Budapest-London esetében, addig ugyanez a Ryanairnél jelenleg 20-25.000 HUF.
Az egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy ahogyan elnézem, a Ryanair csak reggel jön vissza Londonból, délutáni, illetve esti időpontja nincsen, míg a Wizznek igen.
Elnézést, hogy ezt leírtam, gondoltam, hátha valakit érdekel. biggrin.gif
2012. február 16. 17:27 #439
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.16. 08:14)
Láttuk, hogy Londonban már elkezdtek finoman, de húsvétolni? rohog.gif A Covent Gardenben már járt a nyuszi, csak sajnos felborult a kiskocsi (valószínűleg egy kiugró macskakő okozta a nem kívánt esést), és pottyantott egy tojást a placc közepére... rohog.gif


Úristen ez de jól néz ki. w00t.gif Nagyon ötletes meg kell hagyni, csak egy kicsit még korainak érzem. Bár a karácsonyt is sok helyen már októberben elkezdik... rolleyes.gif biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. február 17. 08:36 #440
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.02.16. 17:27)
Úristen ez de jól néz ki.  w00t.gif Nagyon ötletes meg kell hagyni, csak egy kicsit még korainak érzem. Bár a karácsonyt is sok helyen már októberben elkezdik...  rolleyes.gif  biggrin.gif

Szerintem is picit korai, még kicsit kevesebb, mint 2 hónap van, de hát legalább előre megteremti a hangulatot. rohog.gif
Arra vagyok kíváncsi, hogy a kedvenc karácsonyos boltomban már felaggaták-e a karácsonyfára a húsvéti nyulakat és tojásokat. _nevet.gif
48 oldal 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!