Starity

London: akik szeretik

48 oldal 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. április 27. 09:49 #521
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Újabb némi pikcsör-adag, folytatva a múltkorit... rolleyes.gif
3 felhasználónak tetszik: DiscoDiva, LadyAlexa, NikiBlack
2012. április 27. 09:50 #522
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Júúúj, de jó!!! Már alig várom, hogy én is láthassam végre!!! thumbsup.gif

2012. április 27. 09:55 #523
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.04.27. 08:03)
Nos, én tavassszal meg ősszel szoktam inkább kimenni. Akkor is rengetegen vannak, hát még nyáron, amikor az emberek jobban ráérnek magukat szabadságolni. Arról nem is beszélve, hogy az olimpia miatt még hatalmasabb az érdeklődés, az árakat meg felverik mindenhol az olimpiai időszak miatt. Szállást találni nehezebb, általában kevés hely marad, azok is drágák. Kíváncsiságból pont tegnap néztem végig pár szállodát, panziót, stb-t, hogy az adott időszakban milyen árakat kínálnak, hát jól gondoltam: dupla, vagy legalábbis közel dupla annyiba kerül /fő/éj, mint a nem feláras időszakban. Persze ha az embernek van ismerőse vagy rokona kint, akihez mehet, akkor ez nem probléma. Viszont a múzeumok, boltok és szuvenírüzletek mind árat fognak emelni. Ebben szinte biztos vagyok. Mivel én ősszel tervezek kimenni, már most elkezdtem nézni azokat a helyeket, amik érdekelnek. (belépő, elhelyezkedés, nyitvatartás, stb.) És a legtöbb múzeum weboldalán ott van, hogy az olimpiai időszakra külön tarifájuk van. Mondanom sem kell, hogy néhány fonttal drágább. :blink:
Úgyhogy én már csak ezért sem feltétlenül javaslom az idén nyáron való kiruccanást, ha az ember csak magára a városra kíváncsi és az olimpiára nem. Mert ráfizetéses lesz a kinttartózkodása.


Köszönöm az infót!:) Majd valahogy azért remélem boldogulunk.:D
2012. április 27. 10:04 #524
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (FruzShina. @ 2012.04.27. 09:55)
Köszönöm az infót!smileeee.gif Majd valahogy azért remélem boldogulunk.biggrin.gif

Értem, egyébként mivel/kikkel mész és mi a tervezett program? smileeee.gif
2012. április 27. 10:59 #525
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ha valaki talál friss, ropogós képeket a felújított Cutty Sarkról, ne habozzon, töltse fel! biggrin.gif *kezeit dörzsöli*
2012. április 29. 19:41 #526
- törölt felhasználó -    
Egy csapásra szexi lett a dögunalmas királyság♥♥
2012. április 29. 19:52 #527
- törölt felhasználó -    
~Álom hely*_*♥♥♥ deszeretnék eljutni oda:|| elis fogok^^wink.gif
2012. április 29. 19:56 #528
- törölt felhasználó -    
Azt hiszem még nem írtam ide, de akkor most megteszem.
Pontosan ma (április 29.) egy éve hogy kimentem Angliába.
Az egész utazás legjobbja az volt mikor Londonba mentünk. Egyszerűen valami fantasztikus volt, azóta is csak Londonra tudok gondolni, hihetetlenül visszavágyom. Mindenhol ahol voltunk és minden amit megnéztünk csodálatos volt, csak azt sajnálom hogy a Madame Tussaud Panoptikumba nem jutottam el. De ettől eltekintve biztos hogy életre szóló élmény. laugh.gif
2012. április 30. 13:20 #529
Hannuusshh
Hannuusshh
Patley
 
StátuszMockingjay
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.30.
Hozzászólás: 1670
Csatolások: 193
Azonosító: 150324
Offline offline
Egyszerűen imádom *-* majdnem eljutottam oda a Tavaszi szünet csak beteg lettem így nem tudtam menni sad.gif de talán majd jövőre smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: NikiBlack
2012. április 30. 15:59 #530
SztárokFanja
SztárokFanja
új tag
 
StátuszMiley Cyrus 17: Asszoooony xd ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Jó újra beszégletni♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.29.
Hozzászólás: 83
Csatolások: 0
Azonosító: 174455
Offline offline
Ott már voltam,nagyon gyönyörü!Nincs szebb Londonnál wub.gif
2012. május 01. 08:55 #531
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (FruzShina. @ 2012.04.29. 19:41)

omg.gif Na, aki ezt írta, azt is fejbe kéne vágni egy sütőlapáttal. Még hogy szexi királyság. mellow.gif Én nem ünnepelném azt, hogy igazi celebekként kezdték őket nyilvántartani. 110.gif

Idézet (BeautifulTears @ 2012.04.29. 19:56)
Mindenhol ahol voltunk és minden amit megnéztünk csodálatos volt, csak azt sajnálom hogy a Madame Tussaud Panoptikumba nem jutottam el. De ettől eltekintve biztos hogy életre szóló élmény. laugh.gif

Ezt szerintem ne sajnáld. Én már ötször jártam kint és egyszer sem voltam a Madame Tussauds-ban. És nem is hiányzik. Annyi még ott az értelmes, érdekes látnivaló... rohog.gif A panoptikum pedig megvár. Ráérsz megnézni akkor, ha már minden mást láttál. biggrin.gif Szerintem sokkal izgalmasabb olyan helyekre elmenni, ahová az átlag turisták közül nem megy senki, vagy csak kevesebben. Így olyanról tudsz majd mesélni, amiről másoknak tényleg lövésük sincs. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: BeautifulTears
2012. május 01. 09:04 #532
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Vasárnap és hétfőn voltam Budapesten. Érdekes. Kezdtem mégis kicsit megkedvelni. De csak úgy, hogyha tudom kicsit más szemmel is nézni. Érdekes volt nagyon, hogy tele volt külföldi turistákkal, a két nap alatt pedig magyar szót alig lehetett hallani. (még a múzeumi portás is angolul szólt hozzám rohog.gif ) A boltban tudtunk vásárolni Dr Peppert, Flapjacket, sushit, poharas tésztát, stb., szóval akaratlanul is igazodtunk a londoni körülményekhez. rohog.gif A városban amit tudtunk, átkereszteltünk valami londonira. Például budapesti Trafalgar Square, budapesti Covent Garden, stb. A földalattis megállókról meg megállapítottam, hogy kicsit olyan Baker Street-es. rohog.gif Minden második utcában belefutottunk egy Starbucksba. rohog.gif Kimentünk a reptérre is. Repülőket bambulni. Láttunk Wizz gépet is felszállni az egyes terminálról. És rendkívül sajnáltuk, hogy mi nem ülünk rajta (Londonba tartva). Szóval ha az ember kicsit máshogy néz a magyar fővárosra, akkor tudja élvezni is. rohog.gif Egyébként ezt leszámítva elég rossz volt. Utálom ezt a sz*r, meleg időt, vinné el a csuda! reklamalo.gif És mi lesz még itt nyáron?!?!? mad.gif Mondhat bárki bármit, a brit "taknyos" időnél nincs jobb...
Ja, és feltűnt Budapesten, hogy eléggé le vannak tojva a külföldi turisták. Utaztunk pl. a busszal a reptérre meg vissza, de egyszer nem mondták be normálisan angolul a dolgokat, sőt. 1x-1x, ha megszólalt angolul az a izé. De még a kiírás is egy kalapsz*r. Én, mint magyar sem tudtam kiigazodni, hogy hol vagyok. blink.gif Akkor mit szóljon egy külföldi?!

Na, szóval csak azt akartam ezzel a bejegyzéssel, hogyha eljuttok Budapestre (esetleg ott is laktok), akkor kis szemléletváltással máris Londonban tudjátok érezni magatokat egy picit. biggrin.gif
Csak Budapest mocskosabb, jóval mocskosabb. mellow.gif És az idő túlságosan napos és meleg.
2012. május 01. 11:35 #533
- törölt felhasználó -    
Hát nem tudom, én évek óta Pesten lakom, de még sosem jutott eszembe, hogy úgy tekintsek rá mint mondjuk Londonra. Persze Pestnek is megvan a maga varázsa, de az is biztos, hogy nem egy London. Ugyan még csak képeken láttam London különbözö szegleteit, de biztos vagyok benne, hogy vannak különbségek a pesti és a londoni utcák között. Már Bécs is sokkal másabb, hát akkor London. smileeee.gif
2012. május 01. 12:31 #534
- törölt felhasználó -    
Na már tudok egy csomó dolgot: 10 nap helyett, csak 9...sajnos:/. Igazából most nem, csak Londonba megyünk (sajnos is, meg nem is)... Pontosabban, csak öt napot fogunk tölteni abban a gyönyörűségben*-*.
1. nap: Szinte, csak utazni fogunk, mivel nem repülővel megyünk (sokkal egyszerűbb és jobb lenne, de ez egy tábor szerűség). Ausztria-Németország-Hollandiai útvonalon fogunk menni, de ezt nem értem... Ausztria pont a másik irányban van nem?xd
2. nap: Megnézzük Hollandia fővárosát, Amszterdamot(Hanza, házak, Dam Tér, Anna Frank Ház, Rijksmúzeum, fakultatív sétahajózási lehetőség a csatornákon), ezután megyünk Franciaországba és itt alszunk.
3. nap: Hál' az égnek, reggel egyből tovább megyünk ANGLIÁBA(♥): Calais-Dover útvonalon behajózunk Angliába, ahol majd a híres fehér sziklák látványa fogad minket. Városnézés az anglikán egyház fellegvárában, Canterbury-ben. A Világörökség részét képező katedrális felkeresése, valamint a Canterbury mesék múzeumát látogathatjuk meg és megkóstolhatjuk a híres Fish & Chipset is.
Utazás Greenwich-be. Látogatás az Old Royal Observatory-ban ( 0 hosszúsági fok), Hajózási Múzeumban (Nelson kiállítás, hadihajó-szimulátorok stb.) és séta a kikötőben. Este szálláshelyek elfoglalása a Holiday Parkban.
4. nap: Egész napos kirándulás Shakespeare szülővárosában Stratford –upon-Avonben, majd a Warwick Castle-t keressük fel.
5. nap: London: gyalogos városnézés keretében a londoni kormányzati negyeddel ismerkedünk- Parlament, Big Ben, Westminster Abbey, St. James’s Park, Buckingham Palota, őrségváltás, Whitehall, Downing Street 10., lovastestőrök laktanyája, Trafalgar Tér,. London Eye.
6. nap: Délelőtt találkozhatunk a leghíresebb emberek élethű másaival a Madame Tussaud’s Panoptikumban, majd a páratlan kincseket őrző British Múzeumba kalauzoljuk Önöket. Szabadprogram, vásárlási lehetőség az Oxford Streeten, a világ egyik leghosszabb bevásárló utcáján vagy a Nemzeti Galéria csodálatos kiállított festményeit tekinthetik meg.
7. nap: A Tower Bridge és Towerben őrzött koronaékszerek megtekintése, Szent Pál Székesegyház felkeresése. Délutáni órákban átkelés a csalagúton, Folkestone-Calais útvonalon, tranzitszállás elfoglalása.
8. nap: Párizsban- Notre Dame, Louvre-ban célzott kiállított műalkotások,mesterművek megtekintése, szajnai hajókirándulás majd Eiffel torony.
9. nap: Hazaindulás és megérkezés.

Most úgy érzem, hogy az álmok tényleg valóra vállnak!:') Lehet, hogy ez nem olyan nagy londoni kirándulás (én ezt nem tudom, mivel még nem voltam), de szerintem a legfontosabbakat látni fogom és úgy érzem sírni fogok (öröm könnyek). Szóval 1 nap Hollandiában, 1 nap Franciaországban, 5 nap Angliában, a további 2 napon amin utazni fogunk ott is több látványosságot megnézzünk, majd útközben. 3 legfontosabb dolog amit tuti vinnem kell: Fényképezőgép, fényképezőgép töltő, fényképezőgép tok:D. Amúgy majd lehet vásárolni, és én tuti fogok/szeretnék, de, hogy mondjam nekik vagy mit? Mit mondjak? Az a sz** (elnézést!), hogy van amikor a kiejtéssel is bajban vagyok, de azért remélem minden jó lesz, és nagyon izgulok és számolni fogom a napokat.:D*-* Bocsi, ha túl hosszú.
2012. május 01. 12:46 #535
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.01. 08:55)

Ezt szerintem ne sajnáld. Én már ötször jártam kint és egyszer sem voltam a Madame Tussauds-ban. És nem is hiányzik. Annyi még ott az értelmes, érdekes látnivaló... rohog.gif A panoptikum pedig megvár. Ráérsz megnézni akkor, ha már minden mást láttál. biggrin.gif Szerintem sokkal izgalmasabb olyan helyekre elmenni, ahová az átlag turisták közül nem megy senki, vagy csak kevesebben. Így olyanról tudsz majd mesélni, amiről másoknak tényleg lövésük sincs. rohog.gif

Ha te mondod. laugh.gif
2012. május 01. 13:38 #536
- törölt felhasználó -    
Idézet (FruzShina. @ 2012.05.01. 12:31)
Ausztria-Németország-Hollandiai útvonalon fogunk menni, de ezt nem értem... Ausztria pont a másik irányban van nem?xd


Hát nagyon nem. laugh.gif
Egyébként gratulálok az úthoz, nagyon jól hangzik a program és nem csak London miatt. smileeee.gif
2012. május 01. 14:46 #537
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mizi @ 2012.05.01. 13:38)
Hát nagyon nem.  laugh.gif 
Egyébként gratulálok az úthoz, nagyon jól hangzik a program és nem csak London miatt.  smileeee.gif


Ja tényleg, a soha nem tudom merre mi van:S Pedig már voltam párszor Ausztriában. Nem tudom merre van nyugat és kelet. Köszönöm, de csak a szüleimnek köszönhetem, hogy elengedik a "pici lányukat" és persze fizetik az utat, és az egyik barátnőmnek, hogy felajánlotta, hogy mehetek én is♥
2012. május 01. 15:03 #538
- törölt felhasználó -    
Idézet (FruzShina. @ 2012.05.01. 14:46)
Ja tényleg, a soha nem tudom merre mi van:S Pedig már voltam párszor Ausztriában. Nem tudom merre van nyugat és kelet. Köszönöm, de csak a szüleimnek köszönhetem, hogy elengedik a "pici lányukat" és persze fizetik az utat, és az egyik barátnőmnek, hogy felajánlotta, hogy mehetek én is♥


Nekem azzal nem hiszem, hogy probléma lenne, hogy elengednek vagy sem, viszont a pénz az már problémásabb ügy. Főleg, hogy ha ennyi helyre akarnék menni, mint amennyire ti mentek. Nem lehet azért kis összeg. unsure.gif
2012. május 02. 08:37 #539
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (FruzShina. @ 2012.05.01. 12:31)
Na már tudok egy csomó dolgot: 10 nap helyett, csak 9...sajnos:/. Igazából most nem, csak Londonba megyünk (sajnos is, meg nem is)... Pontosabban, csak öt napot fogunk tölteni abban a gyönyörűségben*-*.
1. nap: Szinte, csak utazni fogunk, mivel nem repülővel megyünk (sokkal egyszerűbb és jobb lenne, de ez egy tábor szerűség). Ausztria-Németország-Hollandiai útvonalon fogunk menni, de ezt nem értem... Ausztria pont a másik irányban van nem?xd
2. nap: Megnézzük Hollandia fővárosát, Amszterdamot(Hanza, házak, Dam Tér, Anna Frank Ház, Rijksmúzeum, fakultatív sétahajózási lehetőség a csatornákon), ezután megyünk Franciaországba és itt alszunk.
3. nap: Hál' az égnek, reggel egyből tovább megyünk ANGLIÁBA(♥): Calais-Dover útvonalon behajózunk Angliába, ahol majd a híres fehér sziklák látványa fogad minket. Városnézés az anglikán egyház fellegvárában, Canterbury-ben. A Világörökség részét képező katedrális felkeresése, valamint a Canterbury mesék múzeumát látogathatjuk meg és  megkóstolhatjuk a híres Fish & Chipset is.
Utazás Greenwich-be. Látogatás az Old Royal Observatory-ban ( 0 hosszúsági fok), Hajózási Múzeumban (Nelson kiállítás, hadihajó-szimulátorok stb.) és séta a kikötőben. Este szálláshelyek elfoglalása a Holiday Parkban.
4. nap:  Egész napos kirándulás Shakespeare szülővárosában Stratford –upon-Avonben, majd a Warwick Castle-t keressük fel.
5. nap: London: gyalogos városnézés keretében a londoni kormányzati negyeddel ismerkedünk- Parlament, Big Ben, Westminster Abbey, St. James’s Park, Buckingham Palota, őrségváltás, Whitehall, Downing Street 10., lovastestőrök laktanyája, Trafalgar Tér,. London Eye.
6. nap:  Délelőtt találkozhatunk a leghíresebb  emberek élethű másaival a Madame Tussaud’s  Panoptikumban, majd a páratlan kincseket őrző British Múzeumba kalauzoljuk Önöket. Szabadprogram, vásárlási lehetőség az Oxford Streeten, a világ egyik leghosszabb bevásárló utcáján vagy a Nemzeti Galéria csodálatos kiállított festményeit tekinthetik meg.
7. nap: A Tower Bridge és Towerben őrzött koronaékszerek megtekintése, Szent Pál Székesegyház felkeresése. Délutáni órákban átkelés a csalagúton, Folkestone-Calais útvonalon, tranzitszállás elfoglalása. 
8. nap: Párizsban- Notre Dame, Louvre-ban célzott kiállított műalkotások,mesterművek megtekintése, szajnai hajókirándulás majd Eiffel torony.
9. nap: Hazaindulás és megérkezés.
Most úgy érzem, hogy az álmok tényleg valóra vállnak!:') Lehet, hogy ez nem olyan nagy londoni kirándulás (én ezt nem tudom, mivel még nem voltam), de szerintem a legfontosabbakat látni fogom és úgy érzem sírni fogok (öröm könnyek). Szóval 1 nap Hollandiában, 1 nap Franciaországban, 5 nap Angliában, a további 2 napon amin utazni fogunk ott is több látványosságot megnézzünk, majd útközben. 3 legfontosabb dolog amit tuti vinnem kell: Fényképezőgép, fényképezőgép töltő, fényképezőgép tok:D. Amúgy majd lehet vásárolni, és én tuti fogok/szeretnék, de, hogy mondjam nekik vagy mit? Mit mondjak? Az a sz** (elnézést!), hogy van amikor a kiejtéssel is bajban vagyok, de azért remélem minden jó lesz, és nagyon izgulok és számolni fogom a napokat.biggrin.gif*-* Bocsi, ha túl hosszú.

Húha... Akkor ez az ilyen tipikus sulis-programszervezés. Az iskolában, ahol dolgozom, ott is nagyjából ugyanez volt a diákok programja. Nem tudom, ti pontosan hol fogtok laki, a mi gyerekeink angol családoknál kaptak szállást.
Fényképezőt mindenképpen vigyél. Töltőt is, de ne felejtsd el az átalakító-adaptert. Mert Angliában nem a mi szabványunk szerint működnek a konnektorok. Átalakító nélkül pedig használhatatlanok lesznek a számodra. wink.gif

Egyébként érdekes, hogy ezek az iskolai programok mindig szinte teljesen ugyanazt az útvonalat tartják. Remélem jól érzed majd magad. Bár én nem igazán szeretem, amikor csoporthoz kell igazodnom. Elég kényelmetlen tud lenni. Mindenesetre amikor lehet választani az alternatívák közül, én javaslom neked, hogy tedd a voksod a shoppingolás helyett inkább a National Galleryre. smileeee.gif
Én a londoni programjaid mindegyik állomásán voltam már, kivéve a London Eye-t és a Madame Tussauds-t. Ezekre még mindig sajnálom a pénzt. Ha mentek a St. Paul's-ba, javaslom, harcoljátok ki a kupolát, másszatok fel oda. Onnan van olyan kilátás, mint az óriáskerékről és benne van a székesegyház belépőjének árában. Egyedül az benne a gáz, hogy apró csigalépcsőkön kell felerőszakolni magadat. De megéri a fáradtságot. smileeee.gif

Vásárlás: nyugi. Én simán tudok egyedül vásárolni a boltban, sőt, jegyeket is tudok venni egymagam, pedig sosem tanultam igazából angolul. Te meg nyilván igen, szóval ennyi. smileeee.gif
Maximum azt kérdezik meg tőled, hogy kérsz-e még valamit, kérsz-e szatyrot, ilyenek. Ezt meg gondolom csak megérted, és tudsz annyit válaszni, hogy "Yes, please." vagy "No, thanks.". tongue.gif Fizetés után meg illik megköszönni, elköszönni. "Thank you, bye." smileeee.gif Nekem a kedvenc vásárlós-helyem a hmv. Ott mindig olyan jó a hangulat. Az eladók általában fiatalok, jókedvűek, kedvesek. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: FruzShina.
2012. május 02. 13:49 #540
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Képadag rolleyes.gif
48 oldal 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!