Starity

London: akik szeretik

48 oldal 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. szeptember 28. 06:16 #741
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (madmike @ 2012.09.26. 09:32)

Hú, de jó most valakiknek... rohog.gif Amennyiben pontos a gép, akkor már elindult, vagy ha esetleg még nem is, de már a kifutópályán kapcsol turbóra a repülő és mindjárt fel is száll... rohog.gif biggrin.gif
2012. szeptember 28. 08:30 #742
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
A gép, ha jól láttam, reggel 6:11 perckor szállt fel a tervezett 6:00 helyett Ferihegyről. smileeee.gif És éppen most nézem, hogy ottani idő szerint 7:27 perckor (azaz magyar idő szerint 8:27-kor) le is szállt London Luton Airport leszállópályájára. blush.gif Késve indultak, mégis előbb szálltak le pár perccel, mint a becsült idő. Szóval ne tessék szidni a Wizzairt... rohog.gif

A repülőből kiszállók többek között ezeket fogják látni az elkövetkezendő 25-30-35 percben. biggrin.gif :

(Sorry a "közvetítésért", de most nagyon ráérek [végre nem osztottak be sehová a főnökeim - egyelőre] - és ha már fizikailag nem lehetek ott, legalább lélekben... biggrin.gif )
2012. szeptember 28. 19:52 #743
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9300
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Még nem jártam itt, más városok előrébb vannak a listámon. wink.gif
3 felhasználónak tetszik: rolllllleee, Sally Sparrow, Dodóóó
2012. szeptember 30. 10:30 #744
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2012.09.28. 19:52)
Még nem jártam itt, más városok előrébb vannak a listámon. wink.gif

Köszi a képeket.
2012. október 01. 11:42 #745
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ó, holnap éjjel már hazaérkezés lesz. Lassan dörzsölhetjük a tenyerünket a beszámolóért és a fotókért. biggrin.gif

3 hét múlva ilyenkor én pedig már készülődök hazafelé. Na jó, még nem, csak lélekben. smileeee.gif

Épp nézegettem az árakat és megdőlni látszik a remek terv, amit kitaláltam. Elhatároztam magamban, hogy veszek kint 2 Twinings caddyt a 2 kedvenc virágteámból. Aztán odatévedtem a honlapjukra és kísértésbe estem, hogy Mulled Spice is kéne, annak ellenére, hogy nem szeretem az ilyen teákat, de hát mégis Karácsonykor olyan jó lenne ilyet kornyolgatni a fenyő tövében... És ha már, akkor miért ne legyen ez is caddy, lehetne mibe utántölteni. Igen ám, de ha én veszek 3 caddyt + mindegyikből plusz egy-egy sima dobozt, meg azon kívül még egyéb teákat, akkor 25-30 font alatt nem úszom meg a vásárlást és hát lássuk be, ennyi pénz EGY VAGYON csak teára... blink.gif Viszont ha nem veszek caddyket, csak sima dobozosakat, akkor 10-15 font összesen az egész cucc. Azért nem mindegy... De én akarok caddyt, mert egy teamániásnak, mint amilyen én vagyok, kell saját caddy a kedvenc teáinak. laugh.gif Nem tudom, mitévő legyek. rohog.gif Gyanús, hogy nem lesz caddy... mellow.gif Marad a sima, hagyományos teatartó fadoboz, amim van, csak épp hely nincs, ahol tartani tudnám magát a dobozt (akkora), szóval fent porosodik a dobozában az egyik szekrény tetején. 110.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2012. október 02. 09:51 #746
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Kedves madmike, nemsokára olvasod. Már így előre kérdeznék pár dolgot. rohog.gif

01. Mennyi idő alatt kerültetek sorra a 2B-n a Check in pultnál? Hány órára mentetek oda?

02. Melyik beszállókapunál végezték a beszállítást a lutoni gépre?

03. Mennyi idő alatt ért be a busz a belvárosba?

04. Sikerült NationalRail logós TracelCardot vásárolni?

05. Minden rendben volt a szálláson?

06. Milyen időtök volt?

07. Mi mindent néztetek meg ez alatt az 5 nap alatt?

08. Mi tetszett a legeslegjobban?

09. Mi a legeslegkevésbé? (tessék kritikusnak lenni)

10. Hol és miket ettetek-ittatok?

11. Melyik metrómegálló tetszett a legjobban? (lehet, hogy hülye a kérdés, de nekem van egyértelműen kedvenc smileeee.gif )


12. Hazafelé milyen volt az út? Beleértve a reptéri élményeket is! smileeee.gif


Illetve még BÁRMILYEN beszámolót szívesen fogadok/fogadunk. Bennem hirtelen ezek a kérdések fogalmazódtak meg így elsőre. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2012. október 02. 18:23 #747
Dodóóó
Dodóóó
Hunter
 
StátuszEveryone with a friendly face seems to hide some secrets inside
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.19.
Hozzászólás: 7764
Csatolások: 0
Azonosító: 151350
Offline offline
Sajnos meg nem voltam de mindenképpen szeretnék egyszer eljutni oda gyönyörű hely smileeee.gif heart.gif
2012. október 03. 07:59 #748
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Madmike. smileeee.gif Láttam, hogy visszafelé 20 percet késett a gép. Időben indultatok (ezt kétlem rolleyes.gif ) vagy volt némi csúszás? Lutonból ritka a pontosan induló járat. (nyilván, mert nem onnan indul, mint reggel Ferihegyről, hanem meg kell várni, míg odaér, aztán vissza, stb)
2012. október 03. 11:49 #749
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
I'm back smileeee.gif
Minden szép és jó volt, este vagy holnap várhatjátok a beszámolót smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, rolllllleee
2012. október 03. 12:21 #750
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (madmike @ 2012.10.03. 11:49)
I'm back smileeee.gif
Minden szép és jó volt, este vagy holnap várhatjátok a beszámolót smileeee.gif

Welcome at home again. biggrin.gif

De jó, köszönjük! meghajolo.gif thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2012. október 03. 16:23 #751
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
Londoni kiruccanás
1. nap.

Nagyon rövid volt az éjszaka. 3-kor keltünk. Gyors készülődés és valamikor fél 4 környékén már úton is voltunk. 4-re megérkeztünk a repülőtérre, poggyászt feladtuk és felmentünk az emeletre megreggelizni és inni egy kávét. Gép időben indult, sima utunk volt. Leszállás után jött az első döbbenet, láttam a leheletem smileeee.gif Poggyászt felvettük és kimentünk a parkolóba megkeresni az Easybus indulóhelyét. 8:15 lehetett és éppen akkor gurult ki egy busz a megállóból, úgyhogy könnyen megtaláltuk. Na itt kezdődtek a bonyodalmak. Megérkezett a 8:25ös busz, beszálltak azok akiknek arra volt jegye (a miénk a 8:30-asra szólt). Volt egy pár akiknek szintén 8:30as jegye volt,de ők még felfértek. Busz elindul mi pedig vártunk. Vártunk. Vártunk. 8:40kor érkezett egy. A sofőr leszállította az utasait és eltünk. 50 magasságában jött vissza és mondta, hogy ez a 8:55ös járat, akinek arra van jegye szálljon be. Előttünk egy srác a 8:50-es(!!!) jegyét lobogtatta, hogy az a járat kimaradt, mi pedig ott álltunk a 8:30as jegyünkkel. Már kellőképpen fáztam ahhoz, hogy nem szerettem volna újabb 40 percet várni, így jeleztem a sofőrnek, hogy márpedig mi felszállunk. Szerencsére fel si fértünk, de nevetséges volt a helyzet. A buszról leszállva könnyen megtaláltuk az Earls Court metrómegállót. Kezdő Londonjáróként természetesen rossz metróra szálltunk fel. Mentünk 1 megállót, leszálltunk és visszamentünk Earls Courta, ahol ismét rosszra szálltunk biggrin.gif Ha jól számolom ez a 3. fölösleges utunk volt biggrin.gif Mindegy, amúgy is 3 a magyar igazság plusz 1 a ráadás, így 4.-re sikerült jóra felszállni. Innen már csont nélkül eltaláltunk a szállodáig. Dél felé értünk oda és egyből el is tudtuk foglalni a szobát. Ekkor kezdődött a következő agyrém. Beléptünk a szobába, ami (ekkor még nem tudtuk) egy mozgássérülteknek kialakított szoba volt. Ennek megfelelően nem volt a wc-n tető, nem volt zuhanytálca, a szobában és a fürdőben is egy kötél lógott a mennyezetről ami egy riasztót indított el ( tudom,mert a fürdőben lévőt az érkezásünk után 2 perccel meghúztunk amikor nem találtuk a villanykapcsolót biggrin.gif. Egyből csörgött is a telefon, hogy minden rendben van e biggrin.gif ) Nem értem miért ilyen szobát adtak, mert, ha a 4. nap estéjén kaptuk volna, amikor már annyira fájt a lában, hogy alig bírtam menni, akkor megértem, de szerintem kedd délben még jól néztem ki biggrin.gif . A szoba szép volt, de ami az ablakból kinézve fogadott minket az felháborító volt. Egy féltető volt közvetlenül az ablak alatt, amire az eg adta egy világon minden ki volt dobálva. Kanalak, narancsok, telefon doboz, óvszer, pulóver és ki tudja még mi minden... Ezek tényleg ennyire igénytelenek? A taakrítónő csak látja és valakit kiküldhetne leszedni. A másik, hogy nem volt wc kefe (de nem csak itt, bárhol jártuk a városban sehol se láttam. Az angolok mit használnak erre a célra???) Lecuccoltunk és indultunk is vissza a városba, az állomás kb 5 percre volt a szállodától, 5-10 percenként jöttek a vonatok és 15 perc alatt bent voltak a London bridgenél, úgyhogy szerncsére hamar bent tudtunk lenni. Kicsit szemerkélt az eső. Megnéztük a Tower bridget, a Tower-t, a Picadilli circust, az M&M's boltot, a Big Ben-t, a Westminster apátságot. Be nem mentünk sehova, csak gyönyörködtünk és élveztük a város hangulatát. Hamar indultuk vissza a hotelbe mert hosszú volt a nap.

2. nap majd később smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, rolllllleee, Johinna
2012. október 03. 17:11 #752
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
köszönet ezért a beszámolóért, várjuk a következőt thumbsup.gif
2012. október 03. 17:42 #753
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (madmike @ 2012.10.03. 16:23)

Hú, akkor ezek szerint ti is hasonlóan pechvogelek voltatok, mint anno én. laugh.gif Bár nekem elhagyták a csomagomat és csak másnap estére lett meg, akkor a szoba, amit először kaptunk: sosem láttuk, beletört a kulcs a zárba... rohog.gif De nekem sem szegte kedvem, London mindenért kárpótolt. smileeee.gif
A 2B-n ezek szerint nyitva vannak olyankor az üzletek? Az 1-esen nem voltak. blink.gif És nem volt drága ott enni? smileeee.gif
Wow, láttad a leheleted? smileeee.gif Nekem a legelső (lutoni) élményem, ami a kiszálláskor volt a gépből, a következő: szakad az eső, mintha dézsából öntenék... rohog.gif De nem bántam, angol eső még nem áztatott el, ez mégis csak viccesebb. rohog.gif
Kimaradtak a buszok? ohmy.gif Ez fura. think.gif Nem lehet, hogy volt valahol még egy EB megálló..? A reptéren nagyon kis pontosak szoktak lenni a transzferjáratok, bár én még csak FCC-el utaztam a LAP-ig. unsure.gif
A metró... Az ellenkező irányba indultatok? smileeee.gif Mert ha jól rémlik, akkor District Line-ra kell szállni (más nem is jár az Earl's Courtnál, asszem), azzal el a Westminsterig, ott át lehet szállni a Jubilee-re és az elvisz egészen a London Bridge-ig. (vagy nem tudom, volt esetleg valamiféle lezárás akkor?) Mondjuk a metrózás szórakoztató - szerintem, szóval gondolom ti se bánjátok annyira így utólag. smileeee.gif Mondjuk csomaggal annyira nem vicces, az igaz... smileeee.gif

http://blacksunreview.files.wordpress.com/2008/08/dalek-earls-court_784361i.jpg
[tévedtem, nem csak District Line jár arra, hanem a Piccadilly is laugh.gif ]

Szoba: erről megint csak az jut eszembe, amikor először átpakoltak minket a szomszédba, mondván, most épp nincs szabad szoba. Másnap a visszacuccoláskor meg egy 8(!) ágyasba volt képük betenni kettőnket. Tök jól elfértünk. rohog.gif
Ami a szobai kilátást illeti: hasonlóban már nekem is volt részem, de nem igazán zavart. Illetve maga a tudat zavart, hogy emberek ennyire hülyék, hogy a szemetüket odadobálják, de mint kilátás, engem nem különösebben érdekelt. Úgyis csak aludni szoktam a szállásra járni, meg fürdeni. smileeee.gif (Amúgy én sem értem, miért nem szedi le őket valaki. Nem tartana semeddig.)
WC-kefe. Most hogy mondod, nekem se rémlik, hogy lett volna. laugh.gif Mondjuk eddig szerencsére ez nem okozott (látványos) problémát. laugh.gif Nyilvános helyeken meg ott a takarító, aki 30-60 percenként végigmegy a fülkéken. Londonban egyfolytában vannak a mellékhelyiségekben takarítók. Gondolom ezért.
Mikor értetek vissza a szállásra? Mi első nap olyan 18-19 óra körül szoktunk. Én általában még bírnám, párom szokta feladni... rohog.gif
Mit adtak reggelire a szállodában? Mi volt a választék? smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Andee McDanno
2012. október 03. 19:38 #754
Andee McDanno
Andee McDanno
visszatérő vendég
 
StátuszKAHLAN AND RICHARD MY LOVE
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.16.
Hozzászólás: 159
Csatolások: 138
Azonosító: 180561
Offline offline
Most teszek be ismét pár képet Londonról, bár már régiek.
2 felhasználónak tetszik: rolllllleee, Sally Sparrow
2012. október 03. 21:35 #755
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.10.03. 17:42)

A 2B-n ezek szerint nyitva vannak olyankor az üzletek?
És nem volt drága ott enni? smileeee.gif


Részben voltak csak nyitva, pár ruhaüzlet volt csak zárva.
Burger Kingben ettünk, az meg ugyanannyi smileeee.gif

Idézet
 
Kimaradtak a buszok? ohmy.gif Ez fura. think.gif Nem lehet, hogy volt valahol még egy EB megálló..?


Nem volt másik megálló, egyszerüen kimaradtak, lehet dugoba keveredtek vagy valami.

Idézet

A metró... Az ellenkező irányba indultatok? smileeee.gif


Már csak a District Line is 6 végállomás irányába megy Earls Courtról és ez elsőre elég sokkoló volt.


Idézet

Mikor értetek vissza a szállásra? Mi első nap olyan 18-19 óra körül szoktunk.


Valamikor 19-20 óra között értünk vissza.

Idézet

Mit adtak reggelire a szállodában? Mi volt a választék? smileeee.gif


Ez a második nap elbeszélésében lesz, holnap azt is megtudjátok tongue.gif
2 felhasználónak tetszik: rolllllleee, Sally Sparrow
2012. október 03. 21:39 #756
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
nagyon jók ezek.. már alig várom a holnapot meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: madmike
2012. október 04. 17:30 #757
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
2. nap

Korán keltünk, 8 felé már mentünk le reggelizni. Volt natur croisant, csokis fornettiszerűség, müzli, alma, lekvár, méz, vaj (ekkor még nem tudtam, hogy ezeket fogom enni minden reggel). Aztán volt még sült kolbász szerűség, paradicsomos bab és omlett. Elvettem egyből 3 kolbit, egy másik tányérra meg szedtem az emlettből és a babból. A kolbászból a 4 reggeli alatt annyit ettem összesen mint ami a lenti képen hiányzik belőle, kb 1cm-t smileeee.gif Nem is tudom mi volt az, de ehetetlen. Az omlett nem volt rossz, de annyira itthon sem vagyok tojásos, a babot meg nem tudom elképzelni reggelire. Ezért a felsorolás elején szereplö cuccokat ettem végig. Felvágott egyszer sem volt. De szerencsére volt kaja bőven, ugyhogy minden reggel tudtunk csomagolni, így csak késő délután kellett vennünk valamit.
Ma busszal mentünk be a városba, legalább 1 óra volt az út, de óriási élmény, szerencsére tudtunk felül az első sorba ülni. Norwoodon keresztül mentünk, ami nagyon tetszett mindkettőnknek, nagyon barátságos környék.
Ezen a napon döbbentem rá, hogy London milyen pénzes város, Láttam vagy egy tucat Ferrarit, Lamborghinit, Bentleyket, Aston Martinból meg annyi van mint nálunk Suzukiból. Ez az autóbu zi lelkemnek nagyon bejött smileeee.gif
Hyde parkban kezdtünk, láttunk pár mókust, amiket barátnőm próbált megetetni a reggeliről hozott péksütikkel, de mint kiderült a mókusok nem csípik ezt a kaját smileeee.gif Elsétáltunk a Buckinham palotához, után a St Paul's parkban sétáltunk kicsit, délután pedig elfogyasztottam egy nagy adag Fish & Chipset smileeee.gif
Full véletlenül belebotlottunk egy vásárba a Waterloo metróállomásnál, ez is nagyon tetszett, brutál kívánatos kaják voltak mindenhol. w00t.gif
Megnéztük a London Eye-t, de mivel hatalmas sor volt és ugy is inkább este szeretünk volna rá felülni, igy kimaradt.
Ez a nap kb ennyi volt, illetve útbaejtettük az Oxford streetet és bementünk a Harrodsba (ezt ajánlom mindenkinek, ilyet máshol nem látni) Ezt a napot is 6-7 óra felé befejeztük, ismét tettünk jópár km-t a lábainkba.
2 felhasználónak tetszik: rolllllleee, Sally Sparrow
2012. október 07. 09:58 #758
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (madmike @ 2012.10.04. 17:30)

Hú, ezek a képek is nagyszerűek, köszönjük szépen! meghajolo.gif (na és persze a beszámolót is biggrin.gif )
Mi 7-kor szoktunk reggelizni, szóval az még nem is volt olyan korai... rohog.gif Hú, akkor nálatok valamivel nagyobb volt a választék, mint a mi hotelünkben. Nálunk croissant, zsemle, müzli / kukoricapehely a választék, illetve van friss narancslé, tea, kávé. Mindezekhez dzsem, vaj, tej, cukor. De külön kérésre csinálnak pirítóst és azt hiszem, rántottát is. Én mindig croissant-ot és dzsemet szoktam fogyasztani narancslével. Meg esetenként kávét, ha nagyon szükséges. laugh.gif
Akkor ti a szállásról csomagoltátok a napi ellátmányt is? smileeee.gif TESCO-s/Sainsbury's-es/M&S-es szenyát egyszer sem kóstoltátok meg? smileeee.gif Pedig már éppen akartam kíváncsiskodni, hogy árulnak-e még Just Ham-et, vagy télleg egyáltalán nincs már, adva az üzletek honlapjainak kínálatára..? smileeee.gif
Ugye, hogy ugye? smileeee.gif Nagyon-nagyon nagy élmény az emeletes busz. És én is ott szeretek ülni fent az első sorban. rohog.gif Bár akkor nem látod magadat sosenem a kamerában. _nevet.gif Norwoodot korábban már említettem, hogy jó kis hely. smileeee.gif Mi ott szoktunk eltölteni 1-2 órát, ha arra járunk. Barátságos, nyugodt, csendes hely. Olyan "turistamentes" övezet, kb. smileeee.gif
laugh.gif Én annyira nem szoktam bámulni a kocsikat, de ez igaz, már nekem is feltűnt. Sőt, én már láttam a Jamiroquai énekesét is a nyitott tetejű piros kocsijában... rohog.gif A Ferrari Store-ba nem mentetek be? Meg van egy üzlete a McLarennek is, de hogy pontosan hol, azt nem tudom már. Párom viszont megjegyezte, esetleg majd megkérdem tőle. rohog.gif
A mókik csak a mogyorót szeretik igazán. rohog.gif Abból viszont jöhet mindenféle. _nevet.gif
És hogy ízlett a fish&chips? Büfében vetted vagy beültetek egy pubba/étterembe? Állítólag az a büfé, ami a Towernél van, nem a legjobb, bár én még nem próbáltam. Te is bálnaméretű halat kaptál..? biggrin.gif
Este? Végülis a kivilágított London nem semmi... wink.gif Én este sétálni szeretek, illetve amikor felszáll a repülő visszafelé, akkor is lehet látni madártávlatból a city-t... smileeee.gif
A Harrodsba beengedtek elegáns öltözet nélkül is? rohog.gif Mondjuk a turisták miatt már nem veszik ezt olyan véresen komolyan... rolleyes.gif Én a Hamley'sben voltam az infantilis fejemmel, de azt is nagyon élveztem... rofl.gif
Következő beszámoló mikorra várható..? biggrin.gif

Egy kérdés még, mielőtt elfelejtem: árulják már kint a poppykat? Tudom, hogy csak november 11-én van a Remembering Day, de előbb el szokták kezdeni az árusítást... Kíváncsi vagyok, két hét múlva lesznek-e már árusok, illetve, hogy egyáltalán vannak-e már. Mondjuk tavaly én már szereztem egyet, de ha lenne lehetőségem, idén is adakoznék... blush.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2012. október 07. 09:59 #759
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (madmike @ 2012.10.03. 21:35)

Értem. Burger King? Jaa, az más. Mondjuk én nem szeretem ezeket a gyorskajáldákat, nem csak itthon, de külföldön is kerülöm nagy ívben. rohog.gif Szóval elnézést, de tudatlanságom ebből is fakad. blush.gif
Igen, az könnyen lehet, hogy elakadás miatt nem értek időben vissza. Folyamatosan mennek és ha az egyik elakad, akkor az ott is marad egy darabig. mellow.gif
A sok végállomás... Igen, valóban. Most hogy mondod. laugh.gif Ez tényleg megtévesztő lehetett. Én ilyenkor mielőtt lemennék, meglesem a térképet, hogy melyik irányra is van szükségem pontosan és akkor igyekszem arra bolyongani a folyosókon. biggrin.gif
2012. október 09. 10:46 #760
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
NEW €10 FEE FOR LARGE CABIN BAG ASSURES MORE SPACE ON BOARD AND RESULTS IN €5 DISCOUNT ON WIZZ AIR FARES

Geneva, 3rd October 2012: Wizz Air, the largest low-cost, low-fare airline connecting Western and Eastern Europe, today announced its new cabin baggage policy designed to eliminate the excessive number of bags carried onboard, overcrowding aircraft cabins. The airline also announced that the expected savings of this new policy will be shared with all of its customers.
Passengers on all airlines are currently subject to delays, offloading of cabin bags and inconvenience due to the lack of space caused by too many large bags. During a successful trial on Wizz Air's London-Katowice route from the beginning of August, the onboard environment on the test route clearly improved with passengers bringing 20% fewer large bags into the cabin. This innovation resulted in a better onboard experience, helped in maintaining Wizz Air's on-time performance and overall contributed to increased efficiencies.
Beginning October 04th, passengers booking Wizz Air seats* for travel from October 24th onwards can travel with a free small cabin bag (up to 42x32x25cm) or pay a €10 online fee to bring a large cabin bag (up to 56x45x25cm) on board. Goods purchased at the airport after security (an important source of revenue for Wizz Air's 81 airport partners) will continue to be allowed in the cabin for free. This new policy does not apply to bookings made before October 04th or for flights departing before October 24th, except on the trial route London-Katowice where this policy already applies. Wizz Air believes this new €10 large cabin bag online fee will incentivize passengers to bring smaller bags on board the aircraft while only those choosing to bring large bags will pay for it. For new bookings on flights departing from 24th October, all Wizz Air fares will be discounted by €5** to share the expected cost savings with our passengers.
New cabin baggage policy from 04 October
Cabin Baggage Type Size (volume) Examples Fee
Small cabin bag Up to 42x32x25cm; (30 L) handbag, small backpack, laptop bag, (must fit under the seat) FREE
Large cabin bag Larger than small cabin bag and up to 56x45x25cm; (60 L) trolley bags
€10 (online)

Cabin baggage policy: 1 small cabin bag OR 1 large cabin bag per pax. Goods purchased at the airport after security will also be allowed in the cabin for free!

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager at Wizz Air, said: "When it comes to low fares Wizz Air knows no half measures! Wizz Air is announcing its new and innovative cabin baggage policy after a successful trial confirmed that more onboard space and cost savings are achieved when passengers bring less large bags into the cabin. With the vast majority of passengers willing to bring smaller bags on board we are now the first European carrier to eliminate a chronic problem in the airline industry faced by all airlines, but, even more important for consumers, Wizz Air is again pioneering in delivering lower fares by passing on the cost savings in the form of discounted fares for all passengers. We leave it for high fare airlines to tackle their costs by raising fares and levying unavoidable fuel surcharges while Wizz Air passengers will continue to pay only for the services they use. Today we encourage our passengers to travel smart and bring only a small bag on board. To pass on the expected cost savings we are immediately discounting by €5 all fares available for booking under the new cabin bag policy at wizzair.com."
-Ends.
* This policy does not apply to flights operated by Wizz Air Ukraine (WAU).
**Minimum discounted total price is €8.99 one-way, inclusive of taxes and maximum booking fee. Large cabin bag and checked-in bag are subject to additional fees


Wizz Air is the largest low-fare, low-cost airline in Central and Eastern Europe and operates a fleet of 39 Airbus A320 aircraft from 16 bases with 256 routes connecting 81 destinations across 29 countries. At Wizz Air a team of 1,500 aviation professionals deliver superior service and very low airfares making Wizz Air the preferred choice of over 12 million passengers in 2012.
48 oldal 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!