Starity

London: akik szeretik

48 oldal 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. szeptember 24. 20:17 #701
Reb.Cole
Reb.Cole
visszatérő vendég
 
Státusz'inconformista
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.06.
Hozzászólás: 250
Csatolások: 14
Azonosító: 185569
Offline offline
Annyira szeretnék egyszer elmenni.smileeee.gif Egyszerűen gyönyörű. wub.gif wub.gif
1 felhasználónak tetszik: Andee McDanno
2012. szeptember 24. 22:31 #702
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.09.24. 20:13)

Hát na.. tényleg vannak akik divatból szeretik, de szerintem itt a fórumon sokan tényleg elvágynak oda vagy már voltak és akik voltak azok nem csalódtak benne.. szóval innen jön cool.gif
2012. szeptember 25. 08:30 #703
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.09.24. 20:13)



Szerintem egyszerű a válasz. Mindenkinek a töke tele van azzal ami Magyarországon folyik, így külföldre vágyik. London pedig egy élhető városnak van bellítva mindenhol, ahol is szívesen fogadják a külföldieket, így szerintem az életében mindenki legalább egyszer el szeretne jutni oda. Többek közt én is.

The final countdown begins: 3...
2012. szeptember 25. 09:18 #704
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (rolleee @ 2012.09.24. 22:31)
Hát na.. tényleg vannak akik divatból szeretik, de szerintem itt a fórumon sokan tényleg elvágynak oda vagy már voltak és akik voltak azok nem csalódtak benne.. szóval innen jön cool.gif

Ez is egy nézőpont. biggrin.gif

Idézet (madmike @ 2012.09.25. 08:30)
Szerintem egyszerű a válasz. Mindenkinek a töke tele van azzal ami Magyarországon folyik, így külföldre vágyik. London pedig egy élhető városnak van bellítva mindenhol, ahol is szívesen fogadják a külföldieket, így szerintem az életében mindenki legalább egyszer el szeretne jutni oda. Többek közt én is. 
The final countdown begins: 3...

Igen, de az is igaz, hogy ez az élhető állapot már ott sem feltétlenül helytálló. Ha az emberek reálisabban látnák önmagukat és a világot, akkor kevesebb hopponmaradás lenne a vége ennek az elhúzunk innen Londonba projektnek. London befogadóképessége is véges és szerintem teljesen jogos, ha egy állásnál nem a külföldi 8 általánost végzett vagy érettségizett emberkét fogják kiválasztani adott posztra, hanem egy bennszülött angolt.
Mellesleg ha már mindenáron ki akar menni az ember, nem biztos, hogy London a legmegfelelőbb célpont. Nagy-Britannia nem csak Londonból áll és sokaknak ez egy eléggé felfoghatatlan dolog. rolleyes.gif Aki találékonyabb, az Anglia más városaiban próbál szerencsét, vagy elmegy például Skóciába, Walesbe, esetleg Írországba.

Nekem van egy ismerősöm, aki anno kicsit felpöccintett. Tök jó neki, kint él május óta. Szinte azonnal talált jó munkát (mindenféle ügynökség nélkül). A FB-on meg egyfolytában szidja például a helyet (márhogy London). Nem jó ez, nem jó az, ez nincs, az nincs. Ja, meg hogy milyen sz*r már az időjárás is. (imádja a meleget) Én meg így megmerészeltem kérdezni tőle, hogy ha ennyire nem tetszik neki, miért ment Angliába? Nem csak oda lehet menni, van ezer meg egy másik város, ország, sőt, kontinens is. Ezen meg jól besértődött. Nem tudom, nekem tök lehangoló volt, hogy valakinek úgymond egy csettintéssel minden összejön kint és mégis egyfolytában morog, míg más olyan szívesen cserélne vele, még úgy is, ha egy sokkal aljább munkát kellene kint végeznie a megélhetésért.
2 felhasználónak tetszik: madmike, rolllllleee
2012. szeptember 25. 11:49 #705
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.09.25. 09:18)
Ez is egy nézőpont. biggrin.gif 
Igen, de az is igaz, hogy ez az élhető állapot már ott sem feltétlenül helytálló. Ha az emberek reálisabban látnák önmagukat és a világot, akkor kevesebb hopponmaradás lenne a vége ennek az elhúzunk innen Londonba projektnek. London befogadóképessége is véges és szerintem teljesen jogos, ha egy állásnál nem a külföldi 8 általánost végzett vagy érettségizett emberkét fogják kiválasztani adott posztra, hanem egy bennszülött angolt.
Mellesleg ha már mindenáron ki akar menni az ember, nem biztos, hogy London a legmegfelelőbb célpont. Nagy-Britannia nem csak Londonból áll és sokaknak ez egy eléggé felfoghatatlan dolog. rolleyes.gif Aki találékonyabb, az Anglia más városaiban próbál szerencsét, vagy elmegy például Skóciába, Walesbe, esetleg Írországba.
Nekem van egy ismerősöm, aki anno kicsit felpöccintett. Tök jó neki, kint él május óta. Szinte azonnal talált jó munkát (mindenféle ügynökség nélkül). A FB-on meg egyfolytában szidja például a helyet (márhogy London). Nem jó ez, nem jó az, ez nincs, az nincs. Ja, meg hogy milyen sz*r már az időjárás is. (imádja a meleget) Én meg így megmerészeltem kérdezni tőle, hogy ha ennyire nem tetszik neki, miért ment Angliába? Nem csak oda lehet menni, van ezer meg egy másik város, ország, sőt, kontinens is. Ezen meg jól besértődött. Nem tudom, nekem tök lehangoló volt, hogy valakinek úgymond egy csettintéssel minden összejön kint és mégis egyfolytában morog, míg más olyan szívesen cserélne vele, még úgy is, ha egy sokkal aljább munkát kellene kint végeznie a megélhetésért.


Több ismerősöm is dolgozik külföldön, kint sem fenékig tejfel minden és az is tuti, hogy sokkal nehezebb elhelyezkedni mint volt mondjuk 10 éve. Én 27 éves vagyok kb 1-2 hónappal ezelőttig hittem, hogy nekem Magyarországon is sikerülni fog felépíteni egy vállalkozást és anyagi biztonságban élni, dolgoztam ezért, nem is keveset, de most egyre inkább külföld jár a fejemben. Londonba tuti nem mennék, max külvárosi részére. Azonban ha megyünk akkor szinte biztos, hogy az Egyesült Királyság vagy Írország lesz a befutó. Nem feltétlenül ragaszkodom ahhoz, hogy egyből olyan munkát kapjak, mint egy helyi, mert tartom magam annyira talpraesettnek és jó kapcsolatépítőnek, hogy idővel korrekt állást tudnék szerezni. Barátnőmmel pont a napokban beszéltünk erről. Ő ékszerész és ékszerbecsűs, szerintem neki könnyen sikerülne elhelyezkednie.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. szeptember 25. 13:21 #706
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nemrég futottam bele ebbe a blogba. Kicsit vicces. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2012. szeptember 25. 14:05 #707
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.09.25. 13:21)
Nemrég futottam bele ebbe a blogba. Kicsit vicces. rohog.gif


Végigolvastam. Tök aranyos, ahogy leírja az élményeit smileeee.gif Szórakoztató volt olvasni. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. szeptember 25. 14:06 #708
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.09.25. 13:21)
Nemrég futottam bele ebbe a blogba. Kicsit vicces. rohog.gif

de ez jó wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. szeptember 25. 14:23 #709
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (rolleee @ 2012.09.25. 14:06)
de ez jó wink.gif

Nyilván függőknek igen. biggrin.gif
De egyébként elég gáz. Látjuk, mennyi idős a tulajdonosa. Mégis olyan alapvető butaságok hangoznak el benne, hogy én olykor a fejem fogtam, miközben olvastam. rolleyes.gif
Illetve megint egy olyan család, amelyiknek kb. köze nincs az angol nyelvhez, s úgy megy ki. think.gif

Az meg ugyan nem tartozik a tárgyhoz, de szemet szúrt: az ifjú hölgy állítólag rendkívül tehetségesen ír. Hát nem tudom, de eleve tele van helyesírási hibákkal a szöveg, meg a fogalmakkal sincs tisztában..? think.gif Gondolom csak a barátnői dicsérik az "írói vénáját", nem mondjuk az irodalomtanára... Azért van különbség... rohog.gif

Na jó, nem gonoszkodom. Mert mindezektől eltekintve kellemes meglepetés volt rálelni és elolvasni a beszámolóit. Kár, hogy májusban felfüggesztette a működését - legalábbis azóta nem írt egy sort sem. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2012. szeptember 25. 15:10 #710
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.09.25. 14:23)
 
Illetve megint egy olyan család, amelyiknek kb. köze nincs az angol nyelvhez, s úgy megy ki. think.gif


Can I help You? _nevet.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. szeptember 25. 19:02 #711
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (madmike @ 2012.09.25. 15:10)
Can I help You?  _nevet.gif

rofl.gif

Úúúúú, de jó, mindjárt mentek... De jó egyeseknek... rolleyes.gif rohog.gif
Egyébként reggeli géppel repültök? (lehet, hogy már említetted, csak most kicsit szitás az agyam, elég sokfelé kell figyelnem) A 6 órással mentek és a 20:30-assal jöttök majd? Csak hogy mikor kezdhetek el irigy lenni. _nevet.gif
Még sosem mentem a 2B-ről, majd mesélj, hogy milyen. Ha tudod, jegyezd meg nekem, hogy melyik kapuhoz kellett mennetek Ferihegyen és hogy hogyan oldották meg a beszállítást. Hernyó, busz vagy lábbusz? biggrin.gif

Kár, hogy nem fogtok vonatozni, pedig akkor megkértelek volna, hogy a Luton Airport Parkway mellett épülő valami megépült-e már... Tavaly ősszel ugyanis még pontosan ugyanabban az állapotban találtuk, mint tavalyelőtt tavasszal. Kezd gyanús lenni, hogy ez lesz London Sagrada Familiája vagy ha úgy tetszik, 4-es metrója. ("sosem" készül el rohog.gif )
2012. szeptember 25. 19:55 #712
- törölt felhasználó -    
Képzeljétek, jövő nyáron végre eljutok Londonba! biggrin.gif Egy 10 napos kirándulása visz minket az angol tanárom. Busszal megyünk, így az út közben meg fogunk állni máshol is, odafelé Alsó-Ausztriában, visszafelé pedig Brüsszelben. De a többi napon egyfolytában Londonban és környékén leszünk. Nagyon sok program van felsorolva, amiben többek között benne van a városnézés és egy-két múzeum is, szóval ahogy elnézem unatkozni nem fogunk. Csak azt az egyet bánom, hogy július még olyan messze van, pedig én már úgy mennék. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2012. szeptember 25. 19:57 #713
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.09.25. 19:55)
Képzeljétek, jövő nyáron végre eljutok Londonba!  biggrin.gif Egy 10 napos kirándulása visz minket az angol tanárom. Busszal megyünk, így az út közben meg fogunk állni máshol is, odafelé Alsó-Ausztriában, visszafelé pedig Brüsszelben. De a többi napon egyfolytában Londonban és környékén leszünk. Nagyon sok program van felsorolva, amiben többek között benne van a városnézés és egy-két múzeum is, szóval ahogy elnézem unatkozni nem fogunk. Csak azt az egyet bánom, hogy július még olyan messze van, pedig én már úgy mennék.  biggrin.gif

hallod, én is jövőnyáron megyek, szóval akkor várhatunk együtt thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. szeptember 25. 21:31 #714
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.09.25. 19:02)
rofl.gif
Úúúúú, de jó, mindjárt mentek... De jó egyeseknek... rolleyes.gif rohog.gif 
Egyébként reggeli géppel repültök? (lehet, hogy már említetted, csak most kicsit szitás az agyam, elég sokfelé kell figyelnem) A 6 órással mentek és a 20:30-assal jöttök majd? Csak hogy mikor kezdhetek el irigy lenni. _nevet.gif 
Még sosem mentem a 2B-ről, majd mesélj, hogy milyen. Ha tudod, jegyezd meg nekem, hogy melyik kapuhoz kellett mennetek Ferihegyen és hogy hogyan oldották meg a beszállítást. Hernyó, busz vagy lábbusz? biggrin.gif 
Kár, hogy nem fogtok vonatozni, pedig akkor megkértelek volna, hogy a Luton Airport Parkway mellett épülő valami megépült-e már... Tavaly ősszel ugyanis még pontosan ugyanabban az állapotban találtuk, mint tavalyelőtt tavasszal. Kezd gyanús lenni, hogy ez lesz London Sagrada Familiája vagy ha úgy tetszik, 4-es metrója. ("sosem" készül el rohog.gif )



Igen, reggel 6ossal megyünk, ez felvet egy problémát, mégpedig, hogy mi a rákot fogunk csinálni a cuccunkkal 14:00ig,amikor is bevehetjük a szállodaszobát. A: kevergünk a városba és cibáljuk a pakkot magunkkal. B: keresünk egy csomagmegörzőt valahol. C: elvisszük a szállodába a cuccost és az ottani csomagmegörzőbe hagyjuk. Hazafelé 20:30assal jövünk, ami ugyanezt a problémát veti fel biggrin.gif

Reptérre mikorra célszerű kiérni? Adunk fel bőröndöt és online checkoltam be. Él a sokak által emlegetett 2 óra? Nekem soknak tűnik.

A reptéren majd figyelgetek és tudósítok itt smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. szeptember 26. 06:31 #715
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.09.25. 19:55)
Képzeljétek, jövő nyáron végre eljutok Londonba!  biggrin.gif Egy 10 napos kirándulása visz minket az angol tanárom. Busszal megyünk, így az út közben meg fogunk állni máshol is, odafelé Alsó-Ausztriában, visszafelé pedig Brüsszelben. De a többi napon egyfolytában Londonban és környékén leszünk. Nagyon sok program van felsorolva, amiben többek között benne van a városnézés és egy-két múzeum is, szóval ahogy elnézem unatkozni nem fogunk. Csak azt az egyet bánom, hogy július még olyan messze van, pedig én már úgy mennék.  biggrin.gif

WoW, gratula. Pont tegnap nyomtak a kezembe a munkahelyemen egy "Challenge" magazint, ami nyelvtanároknak szól. (én nem vagyok az, nem baj laugh.gif ) Főleg londoni programok vannak benne, de akad Skócia is, vagy Franciaország... Ilyen Hegyeshalom-Ausztria, stb. Útvonalak és le van írva bennük a részletes program. Ilyenre mégy te is..? smileeee.gif Olvasgattam, hogy hogyan is van ez az egész, miket érint, stb. És vannak benne elég nagy marhaságok. (Bocsánat) Nem sok praktikusság van benne, az egymáshoz közel eső helyek sokszor különböző napokra kerülnek, míg az egymástól jóval távolabbiak meg egyre. blink.gif Arról nem is beszélve, hogy van olyan út, ahol az a napos program, hogy elmennek busszal (!) a Zoo előtt, bemennek a Madame Tussaud's-be majd vásárlás az Oxford Street-en és ezzel be is fejeződik a nap. wtf.gif Jól seggbe kéne rúgni azokat, akik ezeket a programokat összerakták. Elég lehúzós ugyanis. Aki kicsit jobban ismeri Londont, azoknak szinte lerí a programról, hogy a pénzről szól az egész. Aránytalanul drága ahhoz képest, amit ígérnek. blink.gif Persze ettől függetlenül még nagy élmény (lesz), mert London csodálatos, csak ha én lennék az utazásszervező, biztos, hogy nem így állítottam volna össze a dolgokat, sőt, az ott dolgozókat páros lábbal rugdalnám ki. 110.gif
2012. szeptember 26. 06:46 #716
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (madmike @ 2012.09.25. 21:31)
Igen, reggel 6ossal megyünk, ez felvet egy problémát, mégpedig, hogy mi a rákot fogunk csinálni a cuccunkkal 14:00ig,amikor is bevehetjük a szállodaszobát. A: kevergünk a városba és cibáljuk a pakkot magunkkal. B: keresünk egy csomagmegörzőt valahol. C: elvisszük a szállodába a cuccost és az ottani csomagmegörzőbe hagyjuk. Hazafelé 20:30assal jövünk, ami ugyanezt a problémát veti fel biggrin.gif
Reptérre mikorra célszerű kiérni? Adunk fel bőröndöt és online checkoltam be. Él a sokak által emlegetett 2 óra? Nekem soknak tűnik.
A reptéren majd figyelgetek és tudósítok itt smileeee.gif

Mi amikor csak hátizsákoltunk, akkor hátizsákkal kerengtünk a városban, míg be nem tudtunk csekkolni. Mióta van kisebb poggyász, ami bőröndöt jelent, azóta meg az a menetrend, hogy megérkezünk a St. Pancrasre, berobogunk a sarki kisboltba, veszünk innivalót, aztán a TESCO-ba, ahol szendvicseket és Dr Peppert. Elfogyasztjuk visszafelé út közben a Kings Cross felé. Aztán lemegyünk az állomásra, veszünk Travelcardot. Elmegyünk a szállásra. Leadjuk a csomagot (ilyenkor még ingyen meg is őrzik), kitöltjük a becsekkolási lapot és közöljük, hogy majd később jövünk elfoglalni a szobát. Szerintem ezt nálatok is meg lehet csinálni. Becsekkolni be fognak engedni, csak szoba nem lesz még, amit adni fognak. Utána aztán nyakatokba vehetitek a city-t málhák nélkül. wink.gif
A csomagmegőrzőt én nem igazán ajánlom, mert nem túl olcsó. És ahogy már mondottam is, a szálloda ingyen elteszi.
Visszafelé mi azt szoktuk csinálni, hogy reggel összecsomagolunk mindent, kicsekkolunk és leadjuk a csomago(ka)t a recepción. Hogy majd délután visszajövünk értük. Készségesen vigyáznak rá, de itt már pénzért, hiszen hivatalosan már nem vagyunk a vendégeik. Itt már esetleg érdemes lehet meggondolni egy, a belvároshoz, illetve a Lutonba való indulás helyéhez közel eső megőrzőt. Bár nem lesz olcsóbb, mint a szálloda... Viszont mivel ti kint laktok távol, így nem biztos, hogy megérné ott hagyni és még azért visszautazgatni.
Nos, mi a párommal legkésőbb hajnali 4, 4:30-ra ki szoktunk érni. 4-kor nyit a Check in és hiába az online becsekkolás, akinek van feladott poggyásza (és sokaknak bizony van), azoknak így is, úgy is sorba kell állni. Én személy szerint szeretek ezen hamar túlesni. Aztán lehet menni rögtön a biztonsági ellenőrzéshez. Vagy várakoztok még az érkezési oldalon. Mi 5 körül el szoktunk indulni legkésőbb a biztonságiakhoz. A 2B indulási oldalát nem ismerem, de az 1-en ha gyorsan végeztél a biztonsági ellenőrzésnél, akkor be tudsz állni/ülni a beszállókapu közelébe. Hogy elsők között szállhass fel a buszra (?). Leszámítva a kisgyerekeseket és a priorityseket, akiknek elsőbbségük van, de belőlük mindig elég kevés szokott lenni. smileeee.gif
Ha viszont egyáltalán nem számít, hogy hol ültök és/vagy hogy egymás mellett ültök-e, akkor ráértek kicsit később is érkezni. Hirtelen nem tudom, mikor zár a Check in, de 5 előtt mindenképpen jobb még túl esni rajta...
Ha később szálltok fel a gépre (magyarul kicentizitek a dolgot) és már csak néhány hely marad, akkor szinte biztos, hogy nem tudtok egymás mellé ülni majd, sőt, az sem fix, hogy a kézipoggyászotokat oda tudjátok tenni, ahol leültök. Leszállásnál ezzel nagyon el fog menni az idő, hogy a poggyászt kell keresgélni. Mondjuk ilyen esetben érdemes az előttetek lévő ülés alá betolni a cuccot, ha befér. Én szoktam ilyesmit. És legalább kéznél van a csomag.
2012. szeptember 26. 07:54 #717
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.09.26. 06:31)
WoW, gratula. Pont tegnap nyomtak a kezembe a munkahelyemen egy "Challenge" magazint, ami nyelvtanároknak szól. (én nem vagyok az, nem baj laugh.gif ) Főleg londoni programok vannak benne, de akad Skócia is, vagy Franciaország... Ilyen Hegyeshalom-Ausztria, stb. Útvonalak és le van írva bennük a részletes program. Ilyenre mégy te is..? smileeee.gif Olvasgattam, hogy hogyan is van ez az egész, miket érint, stb. És vannak benne elég nagy marhaságok. (Bocsánat) Nem sok praktikusság van benne, az egymáshoz közel eső helyek sokszor különböző napokra kerülnek, míg az egymástól jóval távolabbiak meg egyre. blink.gif Arról nem is beszélve, hogy van olyan út, ahol az a napos program, hogy elmennek busszal (!) a Zoo előtt, bemennek a Madame Tussaud's-be majd vásárlás az Oxford Street-en és ezzel be is fejeződik a nap. wtf.gif Jól seggbe kéne rúgni azokat, akik ezeket a programokat összerakták. Elég lehúzós ugyanis. Aki kicsit jobban ismeri Londont, azoknak szinte lerí a programról, hogy a pénzről szól az egész. Aránytalanul drága ahhoz képest, amit ígérnek. blink.gif Persze ettől függetlenül még nagy élmény (lesz), mert London csodálatos, csak ha én lennék az utazásszervező, biztos, hogy nem így állítottam volna össze a dolgokat, sőt, az ott dolgozókat páros lábbal rugdalnám ki. 110.gif


Nekünk is van egy olyan nap, mikor megyünk a Madam Tussaud-ba és Oxford Street-en is vásárolhatunk, de nekünk aznap még berakták a British núzeumot is. Abban meg egy percig nem kételkedik senki, hogy itt tényleg arról van szó, hogy jó sok pénzt zsebelhessenek be, de azért valamelyest kárpótol az a sok minden amit megnézünk. Meg azt is mondta a tanár, hogy ha belefér, akkor az egyes napokon még más programot is beiktatunk a meglévők mellé. smileeee.gif
Akit érdekel annak beraktam ide képen a 10 nap programját. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. szeptember 26. 09:05 #718
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.09.26. 07:54)
Nekünk is van egy olyan nap, mikor megyünk a Madam Tussaud-ba és Oxford Street-en is vásárolhatunk, de nekünk aznap még berakták a British núzeumot is. Abban meg egy percig nem kételkedik senki, hogy itt tényleg arról van szó, hogy jó sok pénzt zsebelhessenek be, de azért valamelyest kárpótol az a sok minden amit megnézünk. Meg azt is mondta a tanár, hogy ha belefér, akkor az egyes napokon még más programot is beiktatunk a meglévők mellé. smileeee.gif
Akit érdekel annak beraktam ide képen a 10 nap programját. smileeee.gif

Á, igen, ez az... A Challenge... rohog.gif Igen, van British Museum-verzió is. De még így sem túl racionális ez az egész. Mindegy. Azért érezd/érezzétek jól magatokat. Majd otthon meglesem, ez a tiétek melyik verzió. Meg hogy milyen költségeket ír. Tök "poén", ahogy elnéztem, sokkal olcsóbban ki lehet jönni úgy, hogy elmégy 5 nap, 4 éjszakára, korán reggel érkezel és késő este érsz vissza Budapestre. Repülsz, nem pedig zötyögsz a buszon. Szállodai szoba vár, és nem kell alkalmazkodni senkihez. Ha teheti az ember, akkor inkább szervezze önállóan a kirándulást, mert olcsóbban kijön. Persze aki egyedül nem mer nekivágni, az ne is tegye. Inkább a csopi. smileeee.gif

Egyébként mi van akkor, ha XY-t bizonyos helyek abszolút nem érdeklik? Lesz valami alternatíva? (például nem mindenki szereti a focit - az addig mit csinál?) smileeee.gif Nyilván ha a csoport döntő része leszavazza, lesz más, de mi van, ha megoszlik a nép?
2012. szeptember 26. 09:32 #719
madmike
madmike
új tag
 
StátuszHa olyat akarsz amid még sose volt, akkor olyat kell tegyél amit még sose tettél
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.12.
Hozzászólás: 51
Csatolások: 47
Azonosító: 32076
Offline offline
Hol leszek 2 nap múlva ilyenkor? biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. szeptember 26. 09:51 #720
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (madmike @ 2012.09.26. 09:32)

rofl.gif

Körülbelül ha minden igaz, 50 perce már a belvárosban. rohog.gif
48 oldal 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!