Starity

London: akik szeretik

48 oldal 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. március 18. 20:22 #921
nettyminaj
nettyminaj
Cry Baby.
 
Státusznettyminaj nem állítja be a státuszát, mert rohadtul nincs kedve hozzá
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.19.
Hozzászólás: 1148
Csatolások: 78
Azonosító: 180819
Offline offline
Én három éve nyáron voltam kint egy hétig és fantasztikus volt! smileeee.gif
2014. március 19. 07:29 #922
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (nettyminaj @ 2014.03.18. 20:22)
Én három éve nyáron voltam kint egy hétig és fantasztikus volt! smileeee.gif

Esetleg kicsit részletesebben is mesélhetnél róla. Ha olyan klassz volt, elvileg kifejthetőek lennének az élmények is. biggrin.gif
2014. március 20. 14:18 #923
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
A múlt hétvégén csináltam itthon cornish pastyt. Elsöprő sikert aratott. Érdekel valakit a recept? smileeee.gif A gombás verzióhoz tudok adni egyet, ami kipróbált. (Amúgy angol nyelvű oldalról szedtem a receptet, mert magyarul nem is találtam.) Természetesen magyar nyelven. smileeee.gif A végeredmény 98%-ban ugyanolyan, mint az, amit kint lehet kapni. biggrin.gif
2014. március 20. 16:56 #924
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.03.20. 14:18)
A múlt hétvégén csináltam itthon cornish pastyt. Elsöprő sikert aratott. Érdekel valakit a recept? smileeee.gif A gombás verzióhoz tudok adni egyet, ami kipróbált. (Amúgy angol nyelvű oldalról szedtem a receptet, mert magyarul nem is találtam.) Természetesen magyar nyelven. smileeee.gif A végeredmény 98%-ban ugyanolyan, mint az, amit kint lehet kapni. biggrin.gif


Juj, engem érdekelne, pláne, hogy mikor kint voltunk nem volt szerencsém találkozni vele. biggrin.gif Mostanában úgyis elkezdtem gyűjtögetni kevésbé ismert ételek receptjeit. Igaz, hogy még az általam ismertek elkészítése sem megy egyelőre, de ami késik nem múlik... blush.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. március 24. 08:21 #925
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2014.03.20. 16:56)
Juj, engem érdekelne, pláne, hogy mikor kint voltunk nem volt szerencsém találkozni vele. biggrin.gif Mostanában úgyis elkezdtem gyűjtögetni kevésbé ismert ételek receptjeit. Igaz, hogy még az általam ismertek elkészítése sem megy egyelőre, de ami késik nem múlik...  blush.gif

Oksi, akkor hozom majd a receptet. Fejből leírom, mi kell hozzá, csak az arányokra nem emlékszem már pontosan. think.gif Előszedem és megosztom veled akkor. smileeee.gif
2014. március 24. 11:38 #926
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ötletes reklám az egyik londoni busmegállóban. rohog.gif

1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2014. március 25. 19:29 #927
- törölt felhasználó -    
Én nagyon szeretem, rengeteg angliás kiegészítőm van, és úgy volt, hogy most áprilisban megyek a barátnőmmel, de sajnos lemondta az angoltanárnőm, és így nem lesz. Egyszer úgyis kijutok! laugh.gif
2014. március 26. 20:03 #928
- törölt felhasználó -    
Egyik ismerősöm volt kint a héten és neki köszönhetően megtaláltam azt a boltot, amit mindenképpen meg akarok látogatni, hogy ha egyszer még vissza tudok menni Londonba. A szóban forgó üzlet a Forbidden Planet, amibe már akkor beleszerettem, amikor néztem képeket a kirakatról, de amikor megláttam, hogy mi mindent árulnak... A magamfajtának maga a paradicsom. laugh.gif
2014. március 27. 07:31 #929
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2014.03.26. 20:03)
Egyik ismerősöm volt kint a héten és neki köszönhetően megtaláltam azt a boltot, amit mindenképpen meg akarok látogatni, hogy ha egyszer még vissza tudok menni Londonba. A szóban forgó üzlet a Forbidden Planet, amibe már akkor beleszerettem, amikor néztem képeket a kirakatról, de amikor megláttam, hogy mi mindent árulnak... A magamfajtának maga a paradicsom. laugh.gif

smileeee.gif
Igen, én is szoktam látni, de én még nem voltam bent. A honlapjuk szerint van DW-jük is, lehet, hogy ezért majd mégis... rohog.gif Van egy olyan üzlet is, ahol híres zenészek gitárjait és figuráit lehet megvenni. Persze nem eredeti méretben, de viszonylag nagyban. Freddie Mercury figuráját szoktam látni a kirakatban, meg híres gitárosok gitárjainak kicsi másolatait. biggrin.gif

Mondjuk a hmv-ben is sok érdekes cucc van, érdemes pl. bemenni hozzájuk az Oxford Streeten. Illetve tudok egy klassz üzletet, ahol meg lehet venni hírességek eredeti, A/4-es dedikált fotóit. Vannak egész olcsók, meg mocskosul drágák is. Kíváncsiságból végignyaltam és egész szép kis kollekciójuk van. Plusz megállapítottam, hogy Hugh Grant írása borzalmasan ronda. laugh.gif
2014. március 29. 15:25 #930
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.03.27. 07:31)
smileeee.gif
Igen, én is szoktam látni, de én még nem voltam bent. A honlapjuk szerint van DW-jük is, lehet, hogy ezért majd mégis... rohog.gif Van egy olyan üzlet is, ahol híres zenészek gitárjait és figuráit lehet megvenni. Persze nem eredeti méretben, de viszonylag nagyban. Freddie Mercury figuráját szoktam látni a kirakatban, meg híres gitárosok gitárjainak kicsi másolatait. biggrin.gif
Mondjuk a hmv-ben is sok érdekes cucc van, érdemes pl. bemenni hozzájuk az Oxford Streeten. Illetve tudok egy klassz üzletet, ahol meg lehet venni hírességek eredeti, A/4-es dedikált fotóit. Vannak egész olcsók, meg mocskosul drágák is. Kíváncsiságból végignyaltam és egész szép kis kollekciójuk van. Plusz megállapítottam, hogy Hugh Grant írása borzalmasan ronda. laugh.gif


Szerintem az Oxford streetnek ezen a részén nem voltunk, vagy a nagy tömegben nem vettem észre a hmv-t, pedig a honlapjuk alapján ez is nagyon jó boltnak tűnik, fel is veszem a listámra, hátha egyszer tényleg lesz esélyem még egyszer kijutni és jobban szétnézni, mint tavaly. biggrin.gif
2014. április 10. 14:08 #931
Dream-Amelia
Dream-Amelia
Muhahahaha
 
StátuszDream-Amelia még nem állította be a státuszát és nem is fogja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.21.
Hozzászólás: 1088
Csatolások: 132
Azonosító: 222966
Offline offline
Volt alkalmam többször is ott járni, és hát fantasztikus. Gyönyörű, meg minden. Imádom wub.gif
2014. július 01. 11:28 #932
- törölt felhasználó -    
Imádom Londont, egyszer ttui elszeretnék jutni oda, viszont nem élnék ott a sok rossz idő miatt..
2014. szeptember 17. 21:24 #933
rammievengeance
rammievengeance
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.09.
Hozzászólás: 2007
Csatolások: 5022
Azonosító: 227324
Offline offline
Volt szerencsém kijutni egy rövid időre. Már nagyon régen szerettem volna ellátogatni Angliába, mert mióta az eszemet tudom, odáig vagyok érte. Mindig elképzeltem, milyen is lehet, rengeteg képem volt minden szegletéről, a piros telefonfülkékről, a nevezetességekről, de egyik sem az enyém. Eddig.
Most viszont 6GBnyit fotóztam, több száz képet készítettem, és alig hiszem el, hogy itthon vagyok. Amikor Doverben lehajtottunk a kompról a busszal, libabőrös voltam, a torkomban dobogott a szívem, alig kaptam levegőt, el se akartam hinni, hogy álmaim országában járok.
Anglia, azon belül pedig London pont olyan, ahogy elképzeltem, csak még sokkal jobb. Elvarázsoltak a téglaházak, a piros ajtók, a zöld fű, az időjárás (egyszer sem esett amíg kint voltam, hihetetlen, nem igaz? biggrin.gif), egyszóval minden. heart.gif
Nagyon szeretnék még eljutni legalább egyszer, mert az élet, ami ott van teljesen más, mintha álmodtam volna, szinte még most sem fogom fel. Azok a pillanatok, mikor a London Eye mellett álltam karnyújtásnyira, amikor a Big Ben melletti parkban (ahol pont alig volt fű, de legalább az a kevés is minőségi rohog.gif) ültem és az ebédemet majszoltam, vagy mikor a Buckingham palota előtti St. James parkban az egyik évfolyamtársamat megtámadta egy mókus... Ó, a Leeds Castle pedig... Nem tudom mibe kerül, és hogyan fogom megszerezni, de az enyém lesz a hely. Mesés, még a sok kacsával és azok végtermékével is. rohog.gif Mind mind felejthetetlen és elképesztő pillanat volt, amelyeket szeretnék újra átélni. wub.gif
(Mondjuk az Oxford streeten megtett kilométerek után nem tudom, hogy valaha képes leszek-e újra járni, szóval még nem tudom, hogyan megyek ki ismét, mert mióta hazajöttem, lustálkodom ezerrel [bár közrejátszik az is, hogy sikeresen megfáztam] cool.gif)

Hoztam pár képet is, a vérmes mókusról is készítettem egyet, még a támadás előtt, valamint az új barátomról, egy galambról is, aki nem akart leszállni rólunk, és mindig ott totyogott körülöttünk a parkban, plusz lekaptam egy rögbipályát is, mert aki itt hazánkban ezt a sportot űzi, tudja, hogy kincs az is, hogy legalább 2 normális pálya van az egész országban. Kint meg minden utcára jut minimum négy. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, funny18
2014. szeptember 18. 07:32 #934
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (rammievengeance @ 2014.09.17. 21:24)
Volt szerencsém kijutni egy rövid időre. Már nagyon régen szerettem volna ellátogatni Angliába, mert mióta az eszemet tudom, odáig vagyok érte. Mindig elképzeltem, milyen is lehet, rengeteg képem volt minden szegletéről, a piros telefonfülkékről, a nevezetességekről, de egyik sem az enyém. Eddig.
Most viszont 6GBnyit fotóztam, több száz képet készítettem, és alig hiszem el, hogy itthon vagyok. Amikor Doverben lehajtottunk a kompról a busszal, libabőrös voltam, a torkomban dobogott a szívem, alig kaptam levegőt, el se akartam hinni, hogy álmaim országában járok.
Anglia, azon belül pedig London pont olyan, ahogy elképzeltem, csak még sokkal jobb. Elvarázsoltak a téglaházak, a piros ajtók, a zöld fű, az időjárás (egyszer sem esett amíg kint voltam, hihetetlen, nem igaz? biggrin.gif), egyszóval minden. heart.gif
Nagyon szeretnék még eljutni legalább egyszer, mert az élet, ami ott van teljesen más, mintha álmodtam volna, szinte még most sem fogom fel. Azok a pillanatok, mikor a London Eye mellett álltam karnyújtásnyira, amikor a Big Ben melletti parkban (ahol pont alig volt fű, de legalább az a kevés is minőségi rohog.gif) ültem és az ebédemet majszoltam, vagy mikor a Buckingham palota előtti St. James parkban az egyik évfolyamtársamat megtámadta egy mókus... Ó, a Leeds Castle pedig... Nem tudom mibe kerül, és hogyan fogom megszerezni, de az enyém lesz a hely. Mesés, még a sok kacsával és azok végtermékével is. rohog.gif Mind mind felejthetetlen és elképesztő pillanat volt, amelyeket szeretnék újra átélni. wub.gif
(Mondjuk az Oxford streeten megtett kilométerek után nem tudom, hogy valaha képes leszek-e újra járni, szóval még nem tudom, hogyan megyek ki ismét, mert mióta hazajöttem, lustálkodom ezerrel [bár közrejátszik az is, hogy sikeresen megfáztam] cool.gif)
Hoztam pár képet is, a vérmes mókusról is készítettem egyet, még a támadás előtt, valamint az új barátomról, egy galambról is, aki nem akart leszállni rólunk, és mindig ott totyogott körülöttünk a parkban, plusz lekaptam egy rögbipályát is, mert aki itt hazánkban ezt a sportot űzi, tudja, hogy kincs az is, hogy legalább 2 normális pálya van az egész országban. Kint meg minden utcára jut minimum négy. biggrin.gif

Akkor látom, te is megfertőződtél rendesen. biggrin.gif Én is úgy voltam vele, hogy már azelőtt szerettem a helyet, hogy jártam volna ott. Aztán amikor meg testközelből is szemügyre vehettem a dolgokat, ez a szerelem csak fokozódott. rohog.gif London (illetve Anglia) nem okoz csalódást, pontosan olyan, ahogy az ember azt elképzeli, sőt, még hatványozni is lehet, mert garantáltan kellemes csalódás következik. biggrin.gif

Sajnos én eddig csak Londonban voltam, igaz, nem is busszal szoktam menni, így nagyjából van szerencsém látni Ferihegyet, aztán egyből London Lutont. Dover biztosan gyönyörű, talán egyszer majd arra is eljutok. Idén mindenesetre megismerkedem végre Brightonnal is, meg hát az óceánnal. Még csak a horvát tengerparton jártam, de az csalódás volt, mert teljesen olyan volt, mintha a Balcsin lennék. Semmi "végtelenbe tartó víz", ott minden tele van szigetekkel, ergo mintha a Balcsin lennél és szemben ott lenne a Badacsony vagy Tihany. rohog.gif

A mókustámadásról mesélnél kicsit részletesebben? Ezt hogy kell elképzelni? rohog.gif Én magam is többször találkoztam brit mókikkal, de mindegyikük barátságos volt, még olykor a maguk erőszakos módján is. biggrin.gif Olyan már velem is előfordult, hogy jöttek utánam, meg belekapaszkodtak a nadrágomba/lábamba, de squirrel-attack nem volt sose. laugh.gif Sőt, volt olyan mókus, aki még azt is megengedte, hogy megvakargassam a fejét. laugh.gif

Az Oxford Streeten mi minden láttál pontosan és mi mindent tanulmányoztatok annyira? smileeee.gif Személy szerint ezt az utcát nem annyira preferálom, mert szinte mindig hatalmas a tömeg. Korán reggel kell arra járni, akkor tuti egy lélek sincs ott és mindent sokkal nyugisabban lehet nézni. biggrin.gif (bár az üzletek nagy része akkor még zárva van, mondjuk én sosem voltam az a shoppingolós típus, engem nem zavar(t))

Őrségváltást is néztetek? Voltatok Greenwichben is? smileeee.gif

Volt olyan dolog, ami nem tetszett vagy csalódást okozott?
2014. szeptember 18. 07:36 #935
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nem tudom, hogy ki olvasta már vagy ki hallott róla - én egy ideje már tudom, csak elfelejtettem elhozni nektek a hírt: nemsokára újabb híddal bővül a Temze Londonban, méghozzá a Garden Bridge nevezetű szépséggel: http://vimeo.com/88657522
2014. szeptember 23. 15:55 #936
- törölt felhasználó -    
OMG,eddig nem is gondoltam volna,hogy van ilyen topik,de nagyon kellemes meglepetésként ért,hogy rátaláltam meghajolo.gif

Én sajnos nem tartozom azon szerencsések közé,akik jártak Londonban,de már nagyon régóta tervezem,és ha szerencsém lesz idén nyáron már ki is jutok oda. Sok,helyen olvastam már utána mik ott az igazán érdekes látnivalók és van egy ismerősöm aki régebben Angliában élt. Akkor fedeztem fel,hogy mennyire is csodálatos ez az ország. Azóta lelkesen tanulok angolul,és remélem tényleg sikerül nyáron kijutnom blush.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. november 11. 14:02 #937
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nagyon leült a téma. smileeee.gif

Én pár hete jártam kint nyolcadjára, jó volt, mint mindig. biggrin.gif
Sőt, ezúttal volt szerencsém látni élőben Stephen Fry-t és Catherine Tate-t is. Előbbi éppen készült átmenni egy zebrán, utóbbi pedig a FoddHallban nézegette a pultot. smileeee.gif
Meglepődtem, hogy Fry milyen slampos élőben. Catherine pedig pont ellenkezőleg, nagyon de nagyon csinos volt. smileeee.gif
2015. március 15. 15:23 #938
- törölt felhasználó -    
Még nem jártam de hyülye vagyok thumbsup.gif thumbsup.gif
2015. március 16. 14:18 #939
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sydney Adams @ 2015.03.15. 15:23)
Még nem jártam de hyülye vagyok thumbsup.gif  thumbsup.gif

Elnézést,drága kishúgom szórakozik a nevemben. dry.gif
2015. március 18. 06:29 #940
cat32
cat32
»hunter«
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.24.
Hozzászólás: 1727
Csatolások: 153
Azonosító: 240731
Offline offline
Londonhttps://thetravelistablog.files.wordpress.com/2014/02/london-bucket-list-travelista-blog.gif
48 oldal 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!