Starity

Ünnepi terveiről szólt az Ocho Macho énekese

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. december 02. 11:21 #1
Atina21
Atina21
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.02.07.
Hozzászólás: 596
Csatolások: 208
Azonosító: 86615
Offline offline
A szombathelyi zenekar frontembere, Kirchknopf Gergő elárulta, hogy családi körben ünnepli a karácsonyt.
A teljes cikkhez kattints ide!
2010. december 02. 11:43 #2
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Hehe, jó a nevük, bár nyelvtanilag nem helyes. "Ocho machos" lenne helyesen... tongue.gif biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: El Mexicano
2010. december 02. 13:22 #3
TVDfan_
TVDfan_
The First Ŧσrbєร Doρρeℓgängεr™
 
Státuszhttp://t-v-d-fan.blogspot.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.04.
Hozzászólás: 2547
Csatolások: 172
Azonosító: 137894
Offline offline
xDDDD !!!
2010. december 02. 13:35 #4
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.12.02. 11:43)
Hehe, jó a nevük, bár nyelvtanilag nem helyes. "Ocho machos" lenne helyesen... tongue.gif biggrin.gif


Emlékszem, ezt már akkor megállapítottam, amikor először hallottam ennek az együttesnek a nevét. Mondtam is magamban, látszik, hogy magyarok. Csak az dühít, hogy miért kell valamit spanyolul elnevezni, ha halvány gőzük nincs a nyelvről. Ez ugyanolyan, mint Ganxta Zolinál a "Vato loco", ilyen szó sem létezik, mert helyesen "bato" (=tökfilkó, p@raszt), biztos valami mexikói analfabétától vették. cool.gif
2010. december 02. 14:01 #5
Sellycica
Sellycica
Mahomie
 
StátuszKöszönöm mindenkinek aki törölt. Kedvesek vagytok...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.27.
Hozzászólás: 4855
Csatolások: 2575
Azonosító: 139674
Offline offline
nem ismerem ezt a csapatot
2010. december 02. 14:08 #6
- törölt felhasználó -    
az akk karaj
2010. december 02. 14:19 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.12.02. 13:35)
Emlékszem, ezt már akkor megállapítottam, amikor először hallottam ennek az együttesnek a nevét. Mondtam is magamban, látszik, hogy magyarok. Csak az dühít, hogy miért kell valamit spanyolul elnevezni, ha halvány gőzük nincs a nyelvről. Ez ugyanolyan, mint Ganxta Zolinál a "Vato loco", ilyen szó sem létezik, mert helyesen "bato" (=tökfilkó, p@raszt), biztos valami mexikói analfabétától vették.  cool.gif


őőő nagyon nem akarok beleszólni mert életemben nem hallottam erről az együttesről és spanyolul sem tudok!
De viszont Ganxta Zolee-a Vato Loco címet a A vér kötelez/Bound by Honor/Blood In, Blood Out című latin bandákról szóló filmből vette!Amiben a főszereplők gang-jét "Vatos Locos"-nak hívták ami a latin utcai szlengben kb.annyit jelentett nekik hogy "tökös őrültek" vagy "őrültek fiai" valami ilyesmi!nincs spanyol megfelelője mert ez egy banda nyelvezetből származik!
Nyilván Zolee magyarosította "vato loco-ra"a hangzás végett vagymittuomén!
2010. december 02. 14:24 #8
- törölt felhasználó -    
Idézet (gonzales7 @ 2010.12.02. 14:19)
őőő nagyon nem akarok beleszólni mert életemben nem hallottam erről az együttesről és spanyolul sem tudok!
De viszont Ganxta Zolee-a Vato Loco címet a A vér kötelez/Bound by Honor/Blood In, Blood Out  című latin bandákról szóló filmből vette!Amiben a főszereplők gang-jét "Vatos Locos"-nak hívták ami a latin utcai szlengben kb.annyit jelentett nekik hogy "tökös őrültek" vagy "őrültek fiai" valami ilyesmi!nincs spanyol megfelelője mert ez egy banda nyelvezetből származik!
Nyilván Zolee magyarosította "vato loco-ra"a hangzás végett vagymittuomén!


A "batos locos" az többes szám, ennyi csak a különbség, de helyesen leírva akkor is "bato" és nem vato (a spanyolban nincs különbség a b és a v ejtése között). Bár a rapben biztos sok marhaságot leírnak, amit nem úgy kellene, egyébként sem a jó helyesírásukról híresek az ottaniak.
2010. december 02. 14:28 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.12.02. 14:24)
A "batos locos" az többes szám, ennyi csak a különbség, de helyesen leírva akkor is "bato" és nem vato (a spanyolban nincs különbség a b és a v ejtése között). Bár a rapben biztos sok marhaságot leírnak, amit nem úgy kellene, egyébként sem a jó helyesírásukról híresek az ottaniak.


ennyit én is gondoltam hogy az "s" a többes szám jele ennyire ne néz "marhának".. rolleyes.gif
2010. december 02. 14:30 #10
- törölt felhasználó -    
Idézet (gonzales7 @ 2010.12.02. 14:28)
ennyit én is gondoltam hogy az "s" a többes szám jele ennyire ne néz "marhának".. rolleyes.gif


Nem is néztelek annak, de miért lenne ez annyira egyértelmű? Vannak nyelvek, ahol éppen az egyes szám jele az -s. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: gonzales7
2010. december 02. 14:33 #11
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.12.02. 14:30)
Nem is néztelek annak, de miért lenne ez annyira egyértelmű? Vannak nyelvek, ahol éppen az egyes szám jele az -s. biggrin.gif


oks! smileeee.gif
2010. december 02. 15:30 #12
liliom3
liliom3
 
StátuszHappy vagyok :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.30.
Hozzászólás: 855
Csatolások: 0
Azonosító: 137455
Offline offline
szep toluk smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok