Starity

BijouMusic

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2006. május 05. 15:36 #1
Devil
Devil
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.11.01.
Hozzászólás: 1726
Csatolások: 982
Azonosító: 921
Offline offline
BijouMusic

user posted image

Egy kis reklámot szeretnék csinálni egy szárnyait bontogató magyar zenekar számára. Történetesen a banda énekesnőjét van szerencsém személyesen is ismertni ( Ő az angoltanárnőm happy.gif ). Mesélte, hogy nemrég volt az első "igazi" koncertjük és a körülményekhez képest elég jól sikerült. Nem tudom mennyire fogja a magyar hallgatóság befogadni a zenét amit játszanak, de nekem személy szerint nagyon tetszett. Itt egy kis ismertető a weboldalukról:

A Bijou zenekar ötlete a két alapító tag, Asztalos Zoltán és Horváth Gábor fejében fogalmazódott meg 2003 nyarán Párizsban.
Egy olyan zenei vonalat szerettek volna megjelentetni Magyarországon, amelynek nyugat-európai képviselői már évek óta népszerűek voltak, óriási sikereket arattak a nemzetközi és magyar fesztiválokon, ám magyar követőjük nemigen akadt.
Felmerült a kérdés: vajon elfogadná-e a magyar közönség a "minimál" hangzást, a lassabb tempójú, nyugodtabb életérzést képviselő zenét? Vajon megtalálná-e a helyét, a közönségét egy ilyen zenekar Magyarországon? Hazatérésük után rátaláltak jelenlegi énekesnőjükre, 2005-ben pedig hosszú keresgélés után végre akadt egy fiatal basszusgitáros aki szintén magáénak érezte a zenekar stílusát.
A letisztult, akusztikus zenei alapokon és a lassú tempón jól érvényesül a finom, játékos énekdallam, valamint a könnyed, álmodozó, magyar szövegek...

Az oldal is nagyon igényesre sikerült, úgyhogy tessék meglátogatni! laugh.gif
Ízelítőnek 2 demoszámot le is lehet tölteni (ajánlom a Mozdulatlan címűt), és ha megtetszett, akkor fenn vannak az időpontok, hogy mikor, hol lesz a következő fellépés.

www.bijoumusic.hu
2006. május 05. 21:03 #2
515
515
 
StátuszBrowsing... :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.02.10.
Hozzászólás: 1375
Csatolások: 1470
Azonosító: 3579
Offline offline
Na, "mivel még nem ismerem/hallottam őket"-alapon természetesen ellátogattam az oldalukra, és meghallgattam a számaikat. Érdekes kis zene, a zenei alapok valóban nem túl bonyolultak, de az énekesnő hangja külön nagyon tetszik. A zene nem erőlteti rá magát az emberre, ezért jó hallgatni. smileeee.gif
Mondjuk előben nem nagyon lesz alkalmam őket látni, mert hát kicsit távol lakom a koncertek helyétől. De azért kíváncsi vagyok mi lesz még belőle. rolleyes.gif
2006. május 05. 21:54 #3
Devil
Devil
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.11.01.
Hozzászólás: 1726
Csatolások: 982
Azonosító: 921
Offline offline
Idézet(515 @ 2006, May 5. - 20:03)
Na, "mivel még nem ismerem/hallottam őket"-alapon természetesen ellátogattam az oldalukra, és meghallgattam a számaikat. Érdekes kis zene, a zenei alapok valóban nem túl bonyolultak, de az énekesnő hangja külön nagyon tetszik. A zene nem erőlteti rá magát az emberre, ezért jó hallgatni. smileeee.gif
Mondjuk előben nem nagyon lesz alkalmam őket látni, mert hát kicsit távol lakom a koncertek helyétől. De azért kíváncsi vagyok mi lesz még belőle. rolleyes.gif


Ha minden jól megy, akkor fel tudják majd venni a számokat egy stúdióban is, mert amiket hallottál számokat, azok sajnos nem profi felvételek, mindössze egy demoanyag. Bízom benne, hogy összejön majd a dolog, mert még bármi is lehet belőle.
2006. május 05. 23:01 #4
TheLarch
TheLarch
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.02.21.
Hozzászólás: 399
Csatolások: 71
Azonosító: 13524
Offline offline
Én is meghalgattam, szerintem jó reklámot csináltál beer.gif Szerintem ez az első igényes magyar zene amit valaha hallottam. (Na jó, nem halgatok egyáltalán magyar zenét), de ez tényleg egészen jó, úgyhogy remélem összejön nekik. beer.gif És talán veszek majd egy magyar lemezt? rohog.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!