Starity

Dumcsitopik érettebbeknek (15+)

961 oldal 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. október 17. 13:42 #18821
- törölt felhasználó -    
Idézet (Boscorelli @ 2011.10.17. 10:53)
Az egész családias biggrin.gif
Nekem utolsó két évben már nem kellett infóra járni szerencsére, megcsináltam ezt az ECDL-t, és miután meglett minden modul, utána automatikusan járt félévkor is és évvégén is az 5-ös. Többiek dolgoztak órán mindenféle butasággal, én meg neteztem, ha meg első és utolsó óra volt, akkor meg nem jöttem be, csak később, vagy leléptem korábban. Mindig szívattuk ezzel egymást, ők engem, mert stréber vagyok én meg őket, hogy "jaj, de kár, én holnap csak 9-re jövök" rohog.gif 
Nem volt ez így rossz, persze, sokan magasról tettek az ECDL-re, és engem se érdekelt volna igazán, de ez-az automatikus ötös kellően motivált rohog.gif

Én az angollal, a némettel, meg a médiával vagyok így jelenleg, egyébként meg heti két órát ki lehet bírni, tudja a tanár hogy senkit nem érdekel komolyabban, így csak amolyan gyógyfeladatokat kapunk biggrin.gif
Egyébként nekünk kilencedikben volt, meg most, tizedik kimarad, hogy lehetőleg elfelejts mindent amit előtte tanultál rohog.gif


Idézet (joe_r @ 2011.10.17. 13:21)
Az a baj ezzel az ECDL vizsgával, hogy szép-szép, csak semmire nem jó. Már az önmagában nevetséges, hogy a 7 modulos ECDL vizsgából négy különálló modul szól az Office programcsomag főbb programjairól.
Egyébként már a legelső modulnál is csak abba lehetne belekötni amibe akar az ember. Egyszerűen nevetséges, hogy ez egy külön vizsga a világban, holott az egész már akkor megszerezhető lenne, amikor a gyerekek befejezik az általános iskolát.
A legszomorúbb az egészben az, hogy az a legfontosabb, hogy az egyszeri (l)user ismerje a hardware, és a software fogalmát, valamint azt, hogy mi a különbség a ram, és a rom között. 
Szép, és jó dolog, de azt például nem tanítják sehol, hogy akkor mit csinálj, ha az a csodamasina benyújtja a lemondását, és nem működik tovább. A felhasználók többsége nem tudja, hogy mi történik a rendszer boot ideje alatt, hogy mit jelentenek a bios sípkódjai (the beep codes). Nem tudják, hogy csökkentett módban mi töltődik be egy Windows rendszeren, vagy hogy ha vírust kap, akkor mit csináljon.
Nekünk, középiskolában azt mondta az infó tanárunk, hogy megcsinálhatjuk, ha nincs jobb dolgunk, és éppen van, akkori díjak szerint kb. 9000 Forintunk, amitől szeretnénk megszabadulni, akkor nosza. De azzal legyünk tisztában, hogy ettől nekünk még érettségiznünk kell informatikából.

Gondolom pontosan tudod hogy nekem nincsenek ilyen célú törekvéseim rohog.gif
2011. október 17. 14:10 #18822
- törölt felhasználó -    
Idézet (thunderbird @ 2011.10.16. 20:01)
Aztarohadt, úristen!!! drool.gif drool.gif Végem van.  wub2.gif

Végre egy avatar ami tetszik neked!! yahoo.gif

Gergő wub.gif wub3.gif
2011. október 17. 14:14 #18823
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Boscorelli @ 2011.10.17. 13:42)

Én, amit tudok a számítógépekről (bár gyorsan hozzáteszem, hogy az én tudásom köszönő viszonyban sincs a tiéddel) mind-mind fakultatíve tanultam, cikkekből, tesztekből, ismertetőkből. Informatika nagyon jó, hogy van a suliban, de valójában, nem sokat ér. pardon.gif


Akkor lehet, hogy meglepetést fogok okozni, de az én tudásom sem a középiskolai informatika tanárok mérhetetlen nagy tudásán alapul, hanem mindent egyedül tanultam meg. Addig mentem utána a dolgoknak, addig csináltam, variáltam a beállításokat, próbálgattam programok sokaságát, míg mindegyikkel képbe nem kerültem. Ha a volt tanáraimon múlik, akkor ma én is rohannék egy számítástechnikai szakemberhez, hogy segítsen.

Aztán összeállítottam magamnak egy programcsomagot, ami ráfér akár egy 1Gb-os pendrive-ra is, - ráadásul úgy, hogy Windows XP-től Windows 7-ig mindegyikhez jók a programok - ami meg olyan, azt pár perc alatt levadászom a netről.

Idézet (Boscorelli @ 2011.10.17. 13:42)

Számos olyan dolog van, pl. amiket te is említettél, amikor egész egyszerűen, ha nem tudod mit kell csinálni, kénytelen vagy szakemberhez fordulni, ha nincs ilyen ismerős, akit felhívsz és besegít. Magán az informatika órán mindezeket nem tanítják meg Neked, még az se, hogyan tegyél fel egy windowst, vagy hogyan állítsd át a bootolási beállításokat. Persze ezek nem nagy feladatok, de azért, mégis, fontosak. 


Nem a volt tanáraimat kívánom szidni, mert voltak, akik valóban igen korrekt tudással rendelkeztek, és azt képesek is volta átadni nekünk, hanem inkább az akkor Nemzeti Alap Tantervnek nevezett valamit.

1998-2002 között olyan nevetséges elvárások szerepeltek benne, mint a diáknak ismernie kell a számrendszereket, a szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, adatbázikezelőt, prezentáció készítőt, illetve az olyan ritka értelmes programokat, mint a Turbo Pascal. omg.gif És ettől nem lehetett eltérni, könyörögtünk, hogy turbópacal helyett legalább C++-t tanuljunk, vagy php-t, Visual Basic-et, esetleg Webdesing-t. Persze nem lett belőle semmi, mert a NAT az szent, csak egy kalap sz*rt sem ért, mint ahogy a tudásunk is kb. a nullával volt egyenlő.

Idézet (Boscorelli @ 2011.10.17. 13:42)

Maga az egész info abból áll, hogy elmélkedünk arról, hogyan működik a gép, de az, hogy, hogy hozzuk működőképes formába, vagy az, hogy mit csináljunk, ha elromlott, mellékes. pardon.gif


Elmélkedni lehet, csak ha azt mondom ma valakinek, akinek a gépét én szoktam javítani/karbantartani, hogy tessék, itt egy új BIOS firmware, frissítsd a BIOS-t erre az új verzióra, akkor kb. mintha kínai nyelven azt mondtam volna neki, hogy "két füled van, mégsem vagy szatyor".

Idézet (Cynthia @ 2011.10.17. 13:42)

Gondolom pontosan tudod hogy nekem nincsenek ilyen célú törekvéseim rohog.gif


Ezért szoktam én javítani a Te gépe(i)det. biggrin.gif
Távgyógyászat by joe_r rohog.gif
2011. október 17. 19:38 #18824
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117949
Azonosító: 67956
Offline offline
Sziasztok!

Mindjárt indulok a Corvintetőre MTV EMA regionális díjátadóra. Alapvetően nem érdekelne, de a Punnany Massif miatt ott a helyem, ha már úgyis Pesten töltöm az egész hetet + Eckü konferál. biggrin.gif Holnap nem leszek hulla. xD De szerencsére csak 9-kor kell kelnem, bár ha megint 5-kor kéne akkor is mennék. Talán le se feküdnék. biggrin.gif Ráadásul csak 500 Ft a beugró szóval hülyének is megéri nem még nekem. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Taurilla
2011. október 17. 20:05 #18825
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! smileeee.gif
Pardon, ha sértő, hogy ilyen gyorsan belecsapok a lecsóba, de van valaki aki nagyon jártas Harry Potter témában, és van rám két, ne adj isten három perce? biggrin.gif
2011. október 17. 20:24 #18826
- törölt felhasználó -    
Idézet (Taurilla @ 2011.10.17. 20:05)
Sziasztok! smileeee.gif
Pardon, ha sértő, hogy ilyen gyorsan belecsapok a lecsóba, de van valaki aki nagyon jártas Harry Potter témában, és van rám két, ne adj isten három perce? biggrin.gif

Én szeretem a HP-t. wink.gif rohog.gif Miről lenne szó? biggrin.gif
2011. október 17. 20:26 #18827
- törölt felhasználó -    
Idézet (agii7 @ 2011.10.17. 20:24)
Én szeretem a HP-t. wink.gif  rohog.gif Miről lenne szó? biggrin.gif

Hátőizé. Én már nagyon régen elvesztettem a fonalat & csak a filmeket néztem egy darabig. Olvastad?
2011. október 17. 20:29 #18828
- törölt felhasználó -    
Idézet (Taurilla @ 2011.10.17. 20:26)
Hátőizé. Én már nagyon régen elvesztettem a fonalat & csak a filmeket néztem egy darabig. Olvastad?

Hát én csak a filmeket néztem. blush.gif
2011. október 17. 20:31 #18829
SuperRusso
SuperRusso
visszatérő vendég
 
Státusz"By the power of truth, I, while living, have conquered the universe"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.25.
Hozzászólás: 170
Csatolások: 0
Azonosító: 159230
Offline offline
én az első 4 résznél el akadtam én addig látam
2011. október 17. 20:42 #18830
- törölt felhasználó -    
Áh, nekem olyan kéne aki a könyveket is olvasta smileeee.gif
2011. október 17. 21:07 #18831
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Taurilla @ 2011.10.17. 20:42)

Áh, nekem olyan kéne aki a könyveket is olvasta smileeee.gif


Mondjuk mi lenne, ha leírnád, hogy mit szeretnél tudni?
Lehet hamarabb kapnál rá választ, mint arra, hogy ki olvasta a könyveket... wink.gif laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Trinda
2011. október 17. 21:23 #18832
- törölt felhasználó -    
Idézet (joe_r @ 2011.10.17. 21:07)
Mondjuk mi lenne, ha leírnád, hogy mit szeretnél tudni?
Lehet hamarabb kapnál rá választ, mint arra, hogy ki olvasta a könyveket...  wink.gif  laugh.gif

Szerintem meg az lenne a vége hogy mindenki megnézné gúglival de annyit én is meg tudtam tenni szóval nem lenne túl nagy segítség biggrin.gif

De rendben, javaslatodat elfogadván közhírré tétetik hogy Severus története & Severus és Harry kapcsolata érdekelne, azaz mi közük van egymáshoz egészen pontosan? (mert valami tudom hogy van, csak azt nem tudom, hogy mi) Addig eljutottam hogy az anyjába szerelmes volt, sőt, találtam Severusról egy jó hosszú cikket wikipédián, de jó lenne, ha valami hozzáértő vázolná pár mondatban biggrin.gif

Meg hát, nem akartam ennyire nyíltan herripotterezni, mert ez végülis dumcsitopik, nem HP topik biggrin.gif Gondoltam ha valaki írja hogy olvastam majd levélben megtárgyalom vele, de mindegy biggrin.gif
2011. október 18. 08:31 #18833
Trinda
Trinda
BFMV
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.08.
Hozzászólás: 2563
Csatolások: 122
Azonosító: 132827
Offline offline
Na szép jó reggeleket!Ismételten...infón.Ennyire még nem voltam fáradt. :S És ma 7 óránk is lesz.De semmi gond,túlélem.
És veletek miújság?Hogy bírjátok a napot?
2011. október 18. 08:58 #18834
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117949
Azonosító: 67956
Offline offline
Sziasztok!

Elképesztő buli volt tegnap. Sajnálhatja, aki kihagytad. Sajnos a díjátadót nem tudtam megvárni, mert 40 perces csúszásban voltak én meg éjfél után kicsivel leléptem. Elvileg éjfélkor lett volna a díjátadó, de a Punnany Massif késett, így a Fish jóval hosszabb koncertet adott és persze a beállás sem két perc. Egyébként még a végén Fish-rajongó is leszek, pedig rock, de olyan bulit csináltak, hogy 10 tesiórával felért a koncert. Baromi jók voltak. Most azon vagyok, hogy kiderítsem ki nyert. Nagyon bízom benne, hogy a Punnany. biggrin.gif Szerk.: A Compact Disco nyert. sad.gif

De hogy a témához is hozzászóljak: én már évekkel ezelőtt leragadtam a HP 5. köteténél, de folyamatosan tervben van, hogy elolvasom a 6.-at és a 7.-et is csak még nem jutottam el odáig. Sajnos a választ én sem tudom.
2011. október 18. 10:18 #18835
- törölt felhasználó -    
Idézet (Rap4ever8 @ 2011.10.18. 08:58)
Sziasztok!
Elképesztő buli volt tegnap. Sajnálhatja, aki kihagytad. Sajnos a díjátadót nem tudtam megvárni, mert 40 perces csúszásban voltak én meg éjfél után kicsivel leléptem. Elvileg éjfélkor lett volna a díjátadó, de a Punnany Massif késett, így a Fish jóval hosszabb koncertet adott és persze a beállás sem két perc. Egyébként még a végén Fish-rajongó is leszek, pedig rock, de olyan bulit csináltak, hogy 10 tesiórával felért a koncert. Baromi jók voltak. Most azon vagyok, hogy kiderítsem ki nyert. Nagyon bízom benne, hogy a Punnany. biggrin.gif Szerk.: A Compact Disco nyert. sad.gif
De hogy a témához is hozzászóljak: én már évekkel ezelőtt leragadtam a HP 5. köteténél, de folyamatosan tervben van, hogy elolvasom a 6.-at és a 7.-et is csak még nem jutottam el odáig. Sajnos a választ én sem tudom.

Szia/sztok! (ismét infón tongue.gif )

Ezeket az előadókat nem ismerem, viszont ha nálad 10 tesi óra, akkor nálunk kb 100 rohog.gif

Én a HP-t nem olvastam, az elsőnek a feléig jutottam még anno harmadik-negyedikbe, de egy rossz emlék köt hozzá, így nem is tervezem elolvasni.
Emellett kiderült hogy nagy HP-fannak nézek ki - hát akkor ezek szerint a látszat csal biggrin.gif

Amúgy feleltem töriből ötösre, most büszke vagyok magamra biggrin.gif Meg a tanárnak adtam sütit is, szóval remélem szeretni fog rohog.gif Na jó, nem ez volt vele a célom, csak tegnap sütögethetnékem támadt smileeee.gif

Még lesz egy matekom - amin remélem nem csinálunk semmit, mert 8-an vagyunk - és aztán go home yahoo.gif laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: Rap4ever8, joe_r
2011. október 18. 10:31 #18836
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117949
Azonosító: 67956
Offline offline
Idézet (Cynthia @ 2011.10.18. 10:18)
Szia/sztok! (ismét infón tongue.gif )
Ezeket az előadókat nem ismerem, viszont ha nálad 10 tesi óra, akkor nálunk kb 100 rohog.gif 
Én a HP-t nem olvastam, az elsőnek a feléig jutottam még anno harmadik-negyedikbe, de egy rossz emlék köt hozzá, így nem is tervezem elolvasni.
Emellett kiderült hogy nagy HP-fannak nézek ki - hát akkor ezek szerint a látszat csal biggrin.gif 
Amúgy feleltem töriből ötösre, most büszke vagyok magamra biggrin.gif Meg a tanárnak adtam sütit is, szóval remélem szeretni fog rohog.gif Na jó, nem ez volt vele a célom, csak tegnap sütögethetnékem támadt smileeee.gif
Még lesz egy matekom - amin remélem nem csinálunk semmit, mert 8-an vagyunk - és aztán go home yahoo.gif laugh.gif


De jó neked, hogy te mindjárt végzel. Én még csak most fogok elindulni gyakorlatra és este 8-kor végzek. blink.gif Már azt mondom jobb volt mikor reggelre kellett menni, mert igaz, hogy 5-kor keltem, de fél 4-re végeztem is. Így nem lesz időm élni. sad.gif
2011. október 18. 12:47 #18837
- törölt felhasználó -    
Idézet (Rap4ever8 @ 2011.10.18. 10:31)
De jó neked, hogy te mindjárt végzel. Én még csak most fogok elindulni gyakorlatra és este 8-kor végzek.  blink.gif Már azt mondom jobb volt mikor reggelre kellett menni, mert igaz, hogy 5-kor keltem, de fél 4-re végeztem is. Így nem lesz időm élni. sad.gif

Igen, én is ismerek olyat aki kb csak 10-re megy be az egyetemre, de este 8-ig bent roh@d.
Nekem most az idei órarendem jó, remélem jövőre sem szivatnak meg think.gif
1 felhasználónak tetszik: Rap4ever8
2011. október 18. 14:14 #18838
- törölt felhasználó -    
Hali! smileeee.gif AZ osztályommal gőzerővel gyakorolunk az avatóra. A műsorunkban egy csomó tánc lesz. rohog.gif De persze állandóan variálnak. reklamalo.gif Néhány mozdulat nagyon nem nekem való. blink.gif

Amúgy ez a szám annyira jó. thumbsup.gif Shake that! rock.gif
2011. október 18. 19:56 #18839
- törölt felhasználó -    
Idézet (agii7 @ 2011.10.18. 14:14)
Hali!  smileeee.gif AZ osztályommal gőzerővel gyakorolunk az avatóra. A műsorunkban egy csomó tánc lesz.  rohog.gif De persze állandóan variálnak. reklamalo.gif Néhány mozdulat nagyon nem nekem való. blink.gif 
Amúgy ez a szám annyira jó. thumbsup.gif Shake that! rock.gif

Én most ezt hallgatom, igaz hogy norvég (az én drága svédemmel ellentétben), de tetszik. Ha egyszer sikerülne bejutni skandira, akkor tuti a norvégot választanám második nyelvnek laugh.gif
2011. október 18. 20:28 #18840
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (joe_r @ 2011.10.17. 13:21)
Az a baj ezzel az ECDL vizsgával, hogy szép-szép, csak semmire nem jó. Már az önmagában nevetséges, hogy a 7 modulos ECDL vizsgából négy különálló modul szól az Office programcsomag főbb programjairól.
Egyébként már a legelső modulnál is csak abba lehetne belekötni amibe akar az ember. Egyszerűen nevetséges, hogy ez egy külön vizsga a világban, holott az egész már akkor megszerezhető lenne, amikor a gyerekek befejezik az általános iskolát.
A legszomorúbb az egészben az, hogy az a legfontosabb, hogy az egyszeri (l)user ismerje a hardware, és a software fogalmát, valamint azt, hogy mi a különbség a ram, és a rom között. 
Szép, és jó dolog, de azt például nem tanítják sehol, hogy akkor mit csinálj, ha az a csodamasina benyújtja a lemondását, és nem működik tovább. A felhasználók többsége nem tudja, hogy mi történik a rendszer boot ideje alatt, hogy mit jelentenek a bios sípkódjai (the beep codes). Nem tudják, hogy csökkentett módban mi töltődik be egy Windows rendszeren, vagy hogy ha vírust kap, akkor mit csináljon.
Nekünk, középiskolában azt mondta az infó tanárunk, hogy megcsinálhatjuk, ha nincs jobb dolgunk, és éppen van, akkori díjak szerint kb. 9000 Forintunk, amitől szeretnénk megszabadulni, akkor nosza. De azzal legyünk tisztában, hogy ettől nekünk még érettségiznünk kell informatikából.

…az ECDL, vagy máshol hívják bármi másnak, nem szól másról minthogy a Microsoft kormányzatokat megvesztegetve ráerőltesse a világra, vagy ez esetben az országra, az ótvar alkalmazásait. wink.gif Nekem speciel érdektelen az egész, mivel még soha nem ültem „WinDos” előtt, a Macintosh örök…
961 oldal 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!