Starity

Windows Live OneCare

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2006. május 31. 13:24 #1
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Elkészült a Microsoft vírusirtója

http://www.windowsonecare.com/purchase/default.aspx

* Index

2006. május 31., szerda 9:35

Szerdára elkészült a Microsoft átfogó rendszerkarbantartó szoftvercsomagja, a Windows Live OneCare. A világ legnagyobb szoftvercége szívesen lenyúlná a rivális vírusirtó cégek ügyfeleit, és a számítógépezők hetven százalékát lehetséges ügyfelének tekinti.



Elkerülhetetlen volt a Microsoft megjelenése a biztonsági szoftverek piacán. A szoftvercég egyszerűen nem tehette meg, hogy egyáltalán ne nyújtson védelmet a kisebb-nagyobb hibákkal teli Windows operációs rendszer felhasználóinak. Akiknek folyamatosan gonosz hekkerek, vírusok és férgek támadásával kell szembenézniük, hiszen a népszerű oprendszer a támadók legnépszerűbb célpontja is egyben. Ezzel a lépéssel ugyanakkor a Microsoft régi üzleti partnerei, mint például a Symantec és a Trend Micro, hirtelen versenytársakká váltak, és vice versa.
Nem tarol

Egyelőre nem érdemes boltba rohanni a szoftvercsomagért, mivel a OneCare kilencven napos próbaverziója a Microsoft weboldaláról ingyen letölthető. Aki a határidő lejárta után is szeretné használni a szoftvert, annak évente ötven dollárt kell átutalnia a Microsoft számlájára. A Yahoo News szerint ezért a pénzért három számítógépet védhetünk meg, ami versenyképes ajánlat azt figyelembe véve, hogy rivális cégek nagyjából ugyanennyi pénzért általában csak egyetlen számítógép védelmét biztosítják.

A Microsoft szívesen elcsábítaná a Symantec és a MacAfee ügyfeleit, és a számítógépezőknek azt a hetven százalékát is célba venné, akik szerinte most semmilyen extra védelmet nem használnak a számítógépükön, írta a Yahoo. A Microsoft ugyanakkor jelenleg nem tervezi a OneCare beépítését az operációs rendszereibe, amit korábban az Internet Explorer böngészővel és a Media Player zenelejátszóval lazán megtett, és emiatt be is perelték a konkurensei. A biztos tarolás helyett ugyanazt a módszert alkalmazza a Microsoft, mint a többi it-biztonsági cég: számítógépgyártók és internet-szolgáltatók segítségével értékesít.
Átfogó csomag

Mit tartalmaz a OneCare? Automatikusan ellenőrzi a fájlokat és az MSN üzenetküldő forgalmát, folyamatosan frissíti vírusadatbázisát, kétirányú menedzselt tűzfallal próbálja távol tartani a hekkereket és összeköti magát a Windows Defender kémprogramirtóval. A védelmen kívül azonban más extrákat is tartalmaz a csomag. Automatizálni tudja a merevlemez töredezettség-mentesítését, segít eltávolítani a szükségtelen, illetve a számítógép működését lassító fájlokat, és a fontos fájlokat külső adathordozóra - cd, dvd, hdd - menthetjük a segítségével. Emellett az ügyfelek emailben, chaten és telefonon is panaszkodhatnak, ha valami gondjuk van.
2006. május 31. 13:25 #2
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Próbálta már valaki?
Firefoxal nem is engedte letölteni smileeee.gif
2006. május 31. 13:29 #3
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Ráadásul csak angol windowshoz jó smileeee.gif

Your computer's operating system language is not supported by Windows Live OneCare. Currently, Windows Live OneCare can only be installed on an English language operating system. This limitation will be addressed in later releases.
2006. május 31. 13:35 #4
Luki
Luki
Volt Repost Checker™ v2.0
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 5702
Csatolások: 3363
Azonosító: 194
Offline offline
Idézet(ViC @ 2006. May 31. - 12:25)
Próbálta már valaki?
Firefoxal nem is engedte letölteni smileeee.gif

Nem próbáltam, de nem is fogom. rohog.gif Otthon nem használok windozet tongue.gif, a cégnél meg konszern-szintű megoldás van.
Én azon csodálkozom, hogy az M$ oldalát egyáltalán meg lehet nézni Firefox-szal.
2006. május 31. 13:38 #5
Luki
Luki
Volt Repost Checker™ v2.0
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 5702
Csatolások: 3363
Azonosító: 194
Offline offline
Idézet(ViC @ 2006. May 31. - 12:29)
Ráadásul csak angol windowshoz jó smileeee.gif

Your computer's operating system language is not supported by Windows Live OneCare. Currently, Windows Live OneCare can only be installed on an English language operating system. This limitation will be addressed in later releases.

Szívás. rohog.gif rohog.gif rohog.gif
2006. május 31. 19:23 #6
Robin
Robin
사랑해 한국
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.27.
Hozzászólás: 1831
Csatolások: 978
Azonosító: 736
Offline offline
Virusirto mar szinte nem is kell. Inkabb spyware a tema manapsag.
2006. május 31. 19:52 #7
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet(DWz @ 2006. May 31. - 19:23)
Virusirto mar szinte nem is kell. Inkabb spyware a tema manapsag.

Én egyiket se használok, nekem ne lassítsa ilyesmi a gépemet. biggrin.gif

Ha félévente egyszer bemászik valami, akkor gyors felrakok egy antispy cuccot, aztán a megtalált élősködőkkel együtt nyesem le a programot is. biggrin.gif
2006. május 31. 20:38 #8
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
hát ezt nem értem hogy csinálod feeze.
ha összerakok egy gépet kiteszem a netre pikk pakk bemászik valaki még akkor is ha a gépnél nem ül balfék user.
2006. május 31. 21:34 #9
Robin
Robin
사랑해 한국
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.27.
Hozzászólás: 1831
Csatolások: 978
Azonosító: 736
Offline offline
ViC, dobd ki Internet Explorert, es tilts le par feleseges service-t, es nem lesz gond. Esetleg rakd be router moge.

De ha mindenaron viruskereso, akkor AVG vagy AntiVir teljesen jok, ingyenesek is, meg minden. Spy meg foleg IE-vel jon be, vagy a click here for free (akarmi)-re kattintassal.
2006. május 31. 21:40 #10
Steve-O
Steve-O
-
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 4841
Csatolások: 1054
Azonosító: 70
Offline offline
Idézet(ViC @ 2006. May 31. - 20:38)
ha összerakok egy gépet kiteszem a netre pikk pakk bemászik valaki még akkor is ha a gépnél nem ül balfék user.


dettó...múltkor nekem is ilyennel volt gondom... Rokon, új netet kötött, 2 hétig nem volt se antispy, se tűzfal, még vírusírtó is csak mutatóban, egy 2002-es def fájlal biggrin.gif
Természetesen a windowsa hanyatvágta magát, annyi szemét volt rajta...format c: lett belőle smileeee.gif
2006. május 31. 21:47 #11
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet(tarack @ 2006. May 31. - 21:40)
dettó...múltkor nekem is ilyennel volt gondom... Rokon, új netet kötött, 2 hétig nem volt se antispy, se tűzfal, még vírusírtó is csak mutatóban, egy 2002-es def fájlal biggrin.gif
Természetesen a windowsa hanyatvágta magát, annyi szemét volt rajta...format c: lett belőle smileeee.gif

rokon meg szomszédpistike mástéma... onnan addig nemszabad elmenni, míg nem fut egy rezidens vírusírtó + spyware + tűzfal. De még ígyis garantált a havi reinstall. rohog.gif

Egyébként ha az ember megbízható helyeken böngészik egy router mögött, akkor nemkellenek ezek a cumók.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!