Starity

Milyen filmet láttál legutóbb? II.

710 oldal 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. július 08. 11:19 #11801
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
*nem akartam egy új, külön véleményt írni, ezért kimásoltam a saját blogomról a "kritikát"*

Rain Man

Már mióta tervbe volt véve, hogy leülök és nyugodt körülmények közt, megszakítás nélkül végignézem. Annyira nem bíztam meg a magyar szinkronban, hogy inkább az eredeti nyelv mellett döntöttem és tettem rá egy kis magyar feliratot. Higgyétek el, nagyon megéri az original verziót választani! Vasárnap pont adták a televízióban, azt hiszem az M1-en és engem abszolút nem nyűgözött le Dustin Hoffman szinkronhangja. Sőt, egyenesen irritált. Viszont angolul...
Aki esetleg nem ismerné a sztorit, annak röviden összefoglalom: Charlie (Tom Cruise) a jóképű vállalkozó egy nap hírt kap arról, hogy édesapja elhunyt. Apja ügyvédje közli vele, hogy az örökségének egy részét (egy autót és a rózsabokrokat) ő kapja meg, míg a maradék 3 millió dolláros összeget és másik személy fogja megkapni. Mint később az kiderült az a titokzatos ember nem más, mint a bátyja Raymond (Dustin Hoffman) - akinek a létezéséről eddig nem is tudott -, aki kisgyermekkorától kezdve egy intézetben éli az életét, mivel autista. Charlie-t csupán a düh vezérli és elhatározza, hogy bármiféle eszközt is kell bevetnie, de meg fogja szerezni testvére vagyonát. Miután sikeresen megszökteti Ray-t, kezdetét veszi egy hosszú, kalandokkal teli utazás az eddig elhallgatott bátyjával.
Sok helyen olvastam, hogy a filmet csupán egy szóval lehet tökéletesen leírni: szívszorító. Köztudott rólam, hogy én milyen könnyen elsírom magam egy filmen, szóval most elhatároztam, hogy erős leszek és könnyek nélkül kibírom az alkotást. De egyszerűen nem ment...úgy bőgtem rajta, mint egy kisbaba. Egyszerűen fantasztikus, ahogyan a rendező fokozatos bontakoztatja ki a két testvér kapcsolatát, ahogyan eleinte Charlie-t az őrületbe kergeti a bátyja, s a végén mennyire fog ragaszkodni hozzá. Itt nemcsak egy testvéri kapcsolat kialakulásának lehetünk szemtanúi, hanem egyben egy csodálatos barátság kezdetét is láthatjuk - nem számít, hogy Ray autista, ez semmit se dominál.
Le kell szögeznem, hogy Tom Cruise és Dustin Hoffman együtt vitték a filmet egészen a végéig. És ez fantasztikus, mert manapság nagyon ritka az olyan alkotás, amiben a két főszereplő viszi az egész filmet. Eleinte azt hittem, hogy Dustin fogja az egészet cipelni a hátán, de amikor már közeledtünk a mű végéhez, akkor világossá vált számomra, hogy Tom is csakugyan magára kapta a terhet már a mű elején. Hiszen az egész filmnek a lényege nem az, hogy van egy autista bátyja és kész, kifújt, hanem az, hogy megtudja, hogy van egy beteg testvére és az ő hatására óriási változásokon megy keresztül a főhős. Megtanulja becsülni a családot és belátja, hogy egy testvér a világ összes kincsénél is többet ér. Rájön arra, hogy egy testvér kedves szava többet ér több száz millió dollárnál is. Dustin kiváló artikulálása és színészi játéka mindig meg tudott mosolyogtatni, viszont ugyanakkor együttérzést is váltott ki bennem.
Egyszerre sírtam és nevettem a filmen, hiszen nevethettem a közös kalandjaikon, viszont ezzel ellentétben a végén csak keservesen bőgtem és csak annyit tudtam hajtogatni, hogy "That's just f*cked up!".
Ez egy alapmű. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Szerintem nem éltél, ha ezt a filmet még nem láttad. Rengeteg embernek kellene követnie a példát.

10/100


"Charlie: Listen... Ray, I don't know if I'm gonna have a chance to talk to you again. Because you see, these... Dr. Bruner really likes you a lot, and he's probably gonna take you back. You know?
Raymond: Yeah.
Charlie: What I said about being on the road with you I meant. Connecting. I like having you for my brother.
Raymond: I'm an excellent driver.
Charlie: [smiling] Yes, you are. I like having you for my big brother.
Raymond: C-H-A-R-L-I-E. C-H-A-R-L-I-E. Main man."
4 felhasználónak tetszik: sMokEe.cLouD, Szandi0820, Alison Lerman, Jody
2014. július 08. 11:45 #11802
- törölt felhasználó -    
Feketék-fehéren. Brutális egy film XD
100/10
5 felhasználónak tetszik: sMokEe.cLouD, LexiCobain, Genevieve, Szandi0820, SmileyZ
2014. július 08. 11:54 #11803
krisztucsá
krisztucsá
visszatérő vendég
 
Státusz"If you love me right, we fuck for life."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.22.
Hozzászólás: 354
Csatolások: 12
Azonosító: 192108
Offline offline
Jégvarázs (Frozen)
Szerintem nagyon cuki mesefilm. 10/10 wub.gif wub.gif
2014. július 08. 14:01 #11804
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2744
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Online online
A rocksztár (Rock Star) - 2001

Úgy tíz évvel ezelőtt láttam először ezt a filmet és pár évre rá megnéztem újra. Csak annyira emlékeztem az egészből, hogy Jennifer Aniston játszik benne és jó film, így elkezdtem újranézni. Most, annyi év után ahogy elnéztem, egész sok ismerős arc bukkant fel, akiket annak idején nem ismertem, kezdve a főszerepet játszó Mark Wahlberggel, Zakk Wylde-on át egészen Timothy Spallig. Nagyon élvezhető, tele jó zenékkel és a történet is pazar, nagyon kellemes kikapcsolódás volt, és néha egészen meg is könnyeztem. Így kell ezt csinálni! heart.gif

10/10

http://i246.photobucket.com/albums/gg91/FreakOnEdge/oie_2218506jR0SPOr5.gif
2014. július 08. 14:33 #11805
- törölt felhasználó -    
Hellion
Nem is tudom. Az alapötlet és a megvalósítás jó, Josh Wiggins szerintem ezután olyan éljenzést fog kapni, mint Dane Dehaan, meg is érdemli, mert nagyon jó volt az alakítása. Ha Aaron Paul sír, én is sírok, mindig, de valahogy túlságosan is elvetették a sulykot a film második felében. Nem derül ki, hogy annak ellenére, hogy az apa tényleg próbálkozik, hogy ne vegyék el tőle a gyerekeit, miért nem tud részt venni a megbeszéléseken, és nem értem, hogy egy tizenhárom éves gyerek, aki már felfogja, mi az a juvie, miért nem tesz az ellen semmit, hogy odakerüljön? Mellesleg egyetlen dolog foglalkoztatott a film alatt: igaz, hogy a karaktere nem a legtökéletesebb, de az az átélés, az a visszafogott törődés és aggodalom (ugyan pont az ellentétét mutatja) elképesztő. Aaron Paul nagyszerű apa lesz.
7/10
1 felhasználónak tetszik: Alison Lerman
2014. július 09. 15:23 #11806
- törölt felhasználó -    
Fűrész II
Na most nekem alapjáraton semmi bajom a horrorral, megnézem ugyanúgy, mint bármilyen más műfajú filmet, azonban sosincs rám semmilyen hatással és a mostani gagyikon megijedni sem tudok. Egyedül azonban nem nézek ilyesmit, de egy barátnőm nagy Fűrész-rajongó, így beadtam a derekam és megnéztem vele egy részt. Hát kezdjük ott, hogy nekem már az elején sírhatnékom volt, a film előrehaladtával pedig ez az érzés egyre csak erősödött. Nem vetem meg az ijesztő dolgokat, de számomra ez messze nem ijesztő volt. Valami más, amit nem tudok leírni, de nem kellemes érzés. Bármikor láttam bármilyen kínzással kapcsolatos dolgot már elszorult a torkom, szóval most legalább megtanultam, hogy ilyen filmet sem nézünk többször. rohog.gif A beteg dolgoktól eltekintve azonban tetszett, izgalmas volt.
10/6
2014. július 09. 15:52 #11807
Luca3357
Luca3357
új tag
 
StátuszVan ki vándor, s hazatér.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.06.
Hozzászólás: 73
Csatolások: 0
Azonosító: 228855
Offline offline
Alice in Wonderland, már többször láttam rendkívül értékelem Johnny Depp munkásságát 10/10
2014. július 09. 15:58 #11808
- törölt felhasználó -    
Bajos csajok

Már nagyon régóta meg akartam nézni ezt a filmet és itt volt az ideje. Nagyon szeretem a vígjátékokat,és ennek köszönhetően egyből megkedveltem. Gonodlom z a film még inkább abból az időből való,amikor Lindsay Lohan még forgatott, de remélem azért ő most is a talpraálláson dolgozik. Szóval a film maga nagyon teccet,természetesen a bele szőt love sztori is ahogy a kis gimnazista rájön,hogy nem kell átváltoznia emeletes p*csává ahoz,hogy szeresség. És mivel ez a sztori mint említettem vígjátékba van foglalava így mégjobban teccet.

10/9
2014. július 09. 16:05 #11809
- törölt felhasználó -    
Barátság extrákkal - Friends with Benefits 2011

Már nagyon régóta megszerettem volna nézni ezt a filmet,de mikor elértem a feléig,azt mondtam,hogy:Elég!
Az őszintét megvallva 1OOOx jobbra számítottam.
Az egy kezemen megtudnám számolni,hogy hányszor nevettem fel rajta.. unsure.gif
1O/3
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, House Of Wax
2014. július 09. 16:10 #11810
- törölt felhasználó -    
kedvenc filmem heart.gif happy.gif
2014. július 09. 19:46 #11811
zswaggers
zswaggers
Zend▲y▲c
 
Státuszsoy peor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.30.
Hozzászólás: 1407
Csatolások: 124
Azonosító: 223468
Offline offline
Azt beszélik..
100/8.50
2014. július 09. 20:23 #11812
- törölt felhasználó -    
Idézet (sophiej @ 2014.07.09. 15:23)
Fűrész II
Na most nekem alapjáraton semmi bajom a horrorral, megnézem ugyanúgy, mint bármilyen más műfajú filmet, azonban sosincs rám semmilyen hatással és a mostani gagyikon megijedni sem tudok. Egyedül azonban nem nézek ilyesmit, de egy barátnőm nagy Fűrész-rajongó, így beadtam a derekam és megnéztem vele egy részt. Hát kezdjük ott, hogy nekem már az elején sírhatnékom volt, a film előrehaladtával pedig ez az érzés egyre csak erősödött. Nem vetem meg az ijesztő dolgokat, de számomra ez messze nem ijesztő volt. Valami más, amit nem tudok leírni, de nem kellemes érzés. Bármikor láttam bármilyen kínzással kapcsolatos dolgot már elszorult a torkom, szóval most legalább megtanultam, hogy ilyen filmet sem nézünk többször.  rohog.gif A beteg dolgoktól eltekintve azonban tetszett, izgalmas volt.
10/6


Kezdjük ott, hogy a Fűrész az nem is az az ijesztgetős horror akar lenni, hanem inkább a gyomorforgók közé tartozik, és nem mellesleg van mondanivalója is, de az gondolom neked már nem jött át... dry.gif

Harcosok klubja
Már megszámolni se tudom, hogy hányszor láttam ezt a filmet, egyszerűen imádom. laugh.gif
10/10
2 felhasználónak tetszik: Alison Lerman, House Of Wax
2014. július 10. 13:33 #11813
- törölt felhasználó -    
The Fall / Zuhanás

Egy fél éve legalább vadásztam már a filmet DVD-n, és most, hogy már le is mondtam róla, végre megszereztem, és abszolút megérte fél évet várni rá! w00t.gif
Nagyon régen bőgtem filmen (utoljára talán a Nyomorultakon és a Holt Költők Társaságán), de ennek a filmnek az utolsó negyedóráját szabályosan végigzokogtam. Catinca Untaru nagyon édes volt, az ártatlan naivságával, a kíváncsiságával, hogy a végére mennyire megszerette Royt annak ellenére is, hogy a férfi csak kihasználta a naivitását, rég volt már, hogy karakter ennyire a szívembe zártam volna. happy.gif Lee Pace pedig isteni, teljesen szerelmes lettem a férfiba - nem mintha eddig nem lettem volna, de Lee Pace fanságom most ért a csúcsára. Banditaként szívdöglesztő, Royként akaratlanul is a szívedbe zárod, a hangja eszméletlenül vonzó és színészileg is abszolút a topon van, mindent el tudott hitetni velem, és Alexandria helyében én is készségesen vittem volna neki a "gyógyszerét". heart.gif
Látványilag és jelmezileg se volt utolsó, az álomvilágban játszódó kitalált helyszínek, hogy minden olyan színes és élénk volt, olyan teljesen valótlan - csillagos ötös; és az alapkoncepció, hogy a történet civil szereplőit ültetik át a mesevilágba - kiváló elgondolás.
Összegezve, nagyon régen nem volt rám ekkora hatással film, és amikor közvetlenül a film befejezte után elkezdtem volna netezni, szinte mindenre képtelen voltam, annyira a hatása alá kerültem. Szerintem nem most láttam utoljára... wink.gif

10/10
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2014. július 10. 15:14 #11814
- törölt felhasználó -    
Only Lovers Left Alive
Különös. Még nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e. A légkör, a környezet naggyon szemet gyönyörködtető, és átkozom magam, amiért megnéztem, mert ha Tom Hiddleston összes karaktere hosszú hajjal és félpucéran mászkálna, ő lenne a kedvenc színészem, azt pedig nem akarom.
7/10

http://media.tumblr.com/506d1e2536f15a69d6c63d1d37c7c2ca/tumblr_inline_n8ghxjEMK91s5loys.gif
wub.gif
5 felhasználónak tetszik: idone, LexiCobain, Lindsay019, duracell, Alison Lerman
2014. július 10. 15:33 #11815
- törölt felhasználó -    
Idézet (Courtneyy @ 2014.07.10. 15:14)
Only Lovers Left Alive
Különös. Még nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e. A légkör, a környezet naggyon szemet gyönyörködtető, és átkozom magam, amiért megnéztem, mert ha Tom Hiddleston összes karaktere hosszú hajjal és félpucéran mászkálna, ő lenne a kedvenc színészem, azt pedig nem akarom.
7/10
http://media.tumblr.com/506d1e2536f15a69d6c63d1d37c7c2ca/tumblr_inline_n8ghxjEMK91s5loys.gif
wub.gif


Húha,itt tök úgy nézki mint Jare Leto, ezen a képen!



Én tegnap este néztem a Mr.Nobody-t nagyon jó volt. Mindenkinek ajánlom!!! Főszerepben pont, az a színész énekes játszik, akihez Tom Hiddleston-t hasonlítottam,pár sorral fentebb. wink.gif
2014. július 10. 17:05 #11816
Alison Lerman
Alison Lerman
♦ Princess of Persia™♦
 
Státusz"Jesus gave his life for me, and I'll give my life to him." R.J.S.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.30.
Hozzászólás: 6376
Csatolások: 1346
Azonosító: 134139
Offline offline
Walter Mitty titkos élete

Ha Ben Stiller mindig ilyen filmeket gyártana és hasonlókban szerepelne, akkor ő lenne a kedvenc színészem. Fantasztikus ez az alkotás, stílusos, igazán poénos, már nem az alpári humorával szerencsére. Kicsit drámai, elgondolkodtató, és tényleg nagyon szép film. A filmzene külön tetszett, minden elismerésem Bennek és a gárdának! meghajolo.gif
10/9
1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
2014. július 10. 17:06 #11817
- törölt felhasználó -    
Narnia Krónikái smileeee.gif
2014. július 10. 21:00 #11818
Lilyy
Lilyy
új tag
 
StátuszSay goodbye to innocence ♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.09.
Hozzászólás: 96
Csatolások: 20
Azonosító: 150846
Offline offline
Kék Lagúna - Az ébredés
1 felhasználónak tetszik: idone
2014. július 10. 22:59 #11819
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2744
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Online online
Megint 17 (17 Again) - 2009

Már láttam korábban ezt a filmet, és nem is tudom, mi jött rám mostanában, de csupa olyan filmre fanyalodok rá, amit már láttam. Szóval ezúttal is nagyon megfogott a film, talán jobban is, mint korábban. Kedvelem Zac Efront és Matthew Perry-t egyaránt, de így ketten együtt nagyon jók voltak, jól szórakoztam a filmen smileeee.gif Maga a történet eléggé hajaz a Nem férek a bőrödbe vagy a Lelkes testcsere remekművekre, de tényleg nagyon kellemes, élvezhető film volt! smileeee.gif

8/10

http://38.media.tumblr.com/tumblr_lduy3hfuq21qaa163o1_500.gif
4 felhasználónak tetszik: duracell, Lindsay019, House Of Wax, SmileyZ
2014. július 10. 23:00 #11820
- törölt felhasználó -    
A szállító biggrin.gif
710 oldal 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!