Színes, magyarul beszélő, amerikai kalandfilm, 129 perc, 1982
szereplő(k):
Arnold Schwarzenegger (Conan)
James Earl Jones (Thulsa Doom)
Max von Sydow (Osrik király)
Sandahl Bergman (Valeria)
Gerry Lopez (Subotai)
A fiatal Conan családjára vérszomjas hordák támadnak és a kisfiú árván marad. Sorsa a rabszolgaság...
Évekkel később a mészárlás egyetlen túlélője már felnőtt férfi: egy igazi izomkolosszus, aki végre szabadulhat a rabszolgaságból és útra kelhet bosszút állni szülei gyilkosán, a gonosz Doom-on!
Conan megtanulja a harc ősi művészetét, és immár kétlábon járó gyilkológépként halad célja felé. Útközben két tolvaj csatlakozik hozzá: Valeria és Subota. Az ütűképes trió felkelti Osrik király figyelmét is. Megkéri őket, hogy mentsék meg a lányát, aki csatlakozott Doom csapatához a hegyekben. Conan és társai előtt hosszú és veszélyes út áll...
Conan the Barbarian / Conan, a barbár (1982)
2011. március 19. 09:12
#2
|
Joe Pineapples |
Csoport: Tag Csatlakozott: 10.10.10. Hozzászólás: 585 Csatolások: 0 Azonosító: 135956 offline
|
"Thief Warrior Gladiator King"
Thank-You Kindly!!
Thank-You Kindly!!
2012. április 21. 16:00
#3
|
|
otyg |
Csoport: Kiemelt tag Csatlakozott: 05.02.27. Hozzászólás: 1094 Csatolások: 4471 Azonosító: 4076 offline
|
Az egyik legjobb fantasy film, a hangulata nagyon közel áll Robert E. Howard könyveihez.
1 felhasználónak tetszik:
standoffan
2017. február 04. 22:08
#4
Ezt a Conan filmet is újra néztem.
Ezt most láttam harmadszor.Gyerekként láttam először. Ez a film egy kicsit szerintem rosszul öregedett. Bár még mindig van egy bája képes besszippantani a világa és Arnold még mindig nagy király ebben a szerepben pedig talán 10 egybe függő mondata nincs a filmben.
És azok a pózolások meg arc mimika azok legendásak Arnoldtól ebben a filmben!
De Conan-t ezért szeretjük.
Nézhető film még mindig és sokan megpróbálták utánozni ezt a filmet. Pl.a későbbi Vörös Sonja(amit én kifejezetten szeretek) vagy a Conan a pusztító ami viszont pedig háááá nem túl jó film vagy ott van a Barbárfivérek ami gyerekként szórakoztató volt de felnőttként újra nézve nem ugyan olyan maradjunk annyiban.
De még meg lehet említeni a Vadak ura 1-2-őt amiket viszont nagyon rég láttam. De mint írtam ez a film sem öregedett túl jól nekem a 2011-es film sokkal jobban tetszik.
Bár a 11-es film inkább egy kalandfilm míg az Arnold-os egy nyomasztó drámai dark fantasy.
Kapcsolódó sztárok
Olivia Wilde elárulta, miből jött rá, hogy vége a házasságának
Olivia Wilde elárulta, miből jött rá, hogy vége a házasságának
2020-ban ért véget a kapcsolatuk.
Selena Gomez férjének frizurája kiborította a rajongókat
Selena Gomez férjének frizurája kiborította a rajongókat
Félig kopasz lett vagy átverés?
Megvan, ki örökli Liam Payne vagyonát
Megvan, ki örökli Liam Payne vagyonát
Megvolt a hagyatéki eljárás.
Összejött a kollégájával az Off Campus sztárja?
Összejött a kollégájával az Off Campus sztárja?
Románc alakulhatott a forgatáson.
Kiderült, melyik volt az a pillanat, amikor Zendaya beleszeretett Tom Hollandba
Kiderült, melyik volt az a pillanat, amikor Zendaya beleszeretett Tom Hollandba
A pillanat gyorsan terjedt az interneten.

offline




