Starity

Conan the Barbarian / Conan, a barbár (1982)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. március 18. 21:51 #1
dave095
dave095
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 7187
Csatolások: 83847
Azonosító: 114760
Offline offline
Színes, magyarul beszélő, amerikai kalandfilm, 129 perc, 1982

szereplő(k):
Arnold Schwarzenegger (Conan)
James Earl Jones (Thulsa Doom)
Max von Sydow (Osrik király)
Sandahl Bergman (Valeria)
Gerry Lopez (Subotai)

A fiatal Conan családjára vérszomjas hordák támadnak és a kisfiú árván marad. Sorsa a rabszolgaság...
Évekkel később a mészárlás egyetlen túlélője már felnőtt férfi: egy igazi izomkolosszus, aki végre szabadulhat a rabszolgaságból és útra kelhet bosszút állni szülei gyilkosán, a gonosz Doom-on!
Conan megtanulja a harc ősi művészetét, és immár kétlábon járó gyilkológépként halad célja felé. Útközben két tolvaj csatlakozik hozzá: Valeria és Subota. Az ütűképes trió felkelti Osrik király figyelmét is. Megkéri őket, hogy mentsék meg a lányát, aki csatlakozott Doom csapatához a hegyekben. Conan és társai előtt hosszú és veszélyes út áll...
2011. március 19. 09:12 #2
Joe Pineapples
Joe Pineapples
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.10.
Hozzászólás: 585
Csatolások: 0
Azonosító: 135956
Offline offline
"Thief Warrior Gladiator King"

Thank-You Kindly!! thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
2012. április 21. 16:00 #3
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Az egyik legjobb fantasy film, a hangulata nagyon közel áll Robert E. Howard könyveihez. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: standoffan
2017. február 04. 22:08 #4
- törölt felhasználó -    
Ezt a Conan filmet is újra néztem. smileeee.gif Ezt most láttam harmadszor.Gyerekként láttam először. Ez a film egy kicsit szerintem rosszul öregedett. Bár még mindig van egy bája képes besszippantani a világa és Arnold még mindig nagy király ebben a szerepben pedig talán 10 egybe függő mondata nincs a filmben. biggrin.gif És azok a pózolások meg arc mimika azok legendásak Arnoldtól ebben a filmben! rohog.gif _nevet.gif De Conan-t ezért szeretjük. biggrin.gif Nézhető film még mindig és sokan megpróbálták utánozni ezt a filmet. Pl.a későbbi Vörös Sonja(amit én kifejezetten szeretek) vagy a Conan a pusztító ami viszont pedig háááá nem túl jó film vagy ott van a Barbárfivérek ami gyerekként szórakoztató volt de felnőttként újra nézve nem ugyan olyan maradjunk annyiban. biggrin.gif De még meg lehet említeni a Vadak ura 1-2-őt amiket viszont nagyon rég láttam. De mint írtam ez a film sem öregedett túl jól nekem a 2011-es film sokkal jobban tetszik. smileeee.gif Bár a 11-es film inkább egy kalandfilm míg az Arnold-os egy nyomasztó drámai dark fantasy.
https://pbs.twimg.com/profile_images/3145867318/c2892fefff16c62d11ca71e3db8e0653_400x400.jpeg
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok