Starity

Média: a szexuális fejlődés ellensége

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. augusztus 31. 12:21 #21
- törölt felhasználó -    
Am nagyon jó cikk. smileeee.gif
2011. augusztus 31. 12:23 #22
- törölt felhasználó -    
Köszönöm a cikket! meghajolo.gif
Azzal a mondatrésszel, hogy "egy formás női vagy szépen kidolgozott férfitesttel még egy egyszerű joghurtot vagy banki hitelt is sokkal könnyebben el lehet adni", teljes mértékben egyetértek. Gondoljunk csak a Pöttyös Guru reklámjára. Na ugye?
Szerintem szörnyen szégyenletes, hogy egyes kortársaim (én 15 éves vagyok) azzal "vágnak fel", hogy hány ember ágyát mászták már meg, kit-hol-mikor-mit csináltak valakivel. Én erre nem lennék büszke az ő helyükben, sőt.
Megértem, hogy egyeseknek hormontúltengésük van, főleg ebben a korban, de könyörgöm, képesek volnánk erre a szintre lealacsonyodni, csak hogy menőnek látszódjunk??
Sajnos igen, és ez az a hozzáállás, amit meg kéne változtatni a mai fiatalokban.
Az pedig, hogy ki-hogyan fantáziál egy-egy adott sztárról, és hogy azt leírja a blogján/weboldalán, az engem eléggé idegesít, bár csak magát égeti le. Persze, fantáziáljon az ember arról a bizonyos tökéletes Ő-ről, de mértékkel, és ne nyilvánosan. Aki képes részletesen leírni az ő perverz fantáziálásait az Interneten, arra tényleg nincs jobb szó, mint hogy beteges. Főleg, hogy vannak kifejezetten erre szakosodott blogok/ficek.
10 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Sally Sparrow, DreamerGirl, An_d_a, thunderbird, UnhappyMeals, Holly Keller, dóóra, Bogszics, hailey19
2011. augusztus 31. 12:24 #23
- törölt felhasználó -    
Sally, Sally. Ez fantasztikus lett, és végre kommentár formájában is hozzá tudok szólni. Abszolút megértem Holly Keller véleményét, gyakorlatilag a média sugároz ránk mindent, még ha csak rejtett formában is. Sajnos egyre nyilvánvalóbb, hogy a társadalomban előforduló kiközösítések is nagyrészt amiatt folynak, mert a média előszeretettel boncolgatja az egykori tabutémákat. Csakhogy ez már nem is boncolgatás, sokkal inkább showműsort csinál belőle. A sok hülye meg naná, hogy azt csinálja, ami épp menő, és aki ragaszkodik az elveihez, az le van nézve. Konkrétan minden 6. a 16-19 éves női korosztályból (az ismerőseim közül) terhes. Mindezt azért, mert a felelőtlenség mindenkire átragadt. Konkrétan nem a médiát hibáztatom, mert kissé ironikus lenne, ha a pályámat, illetve a jövőmet jelentő műfajt leszólnám, és ehhez a drasztikus változáshoz nemcsak a sugárzott szarnak, de a felelőtlen, közösségbeli társaságok buzdításának is köze van.
12 felhasználónak tetszik: LittleVampire, ophely88, Sally Sparrow, DreamerGirl, An_d_a, thunderbird, joe_r, UnhappyMeals, Holly Keller, Bogszics, hailey19, Nashine
2011. augusztus 31. 12:25 #24
Eszter655
Eszter655
asylum
 
Státuszfilozofálok
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.29.
Hozzászólás: 6256
Csatolások: 679
Azonosító: 134102
Offline offline
Végre,vannak még ilyen cikkek.http://starity.hu/images/emoticons/yess.gif
2011. augusztus 31. 12:29 #25
- törölt felhasználó -    
Egyébként számomra elég ironikus a dolog, tekintve, hogy az előbb néztem meg a Könnyű Nőcskét. rohog.gif
2011. augusztus 31. 12:29 #26
- törölt felhasználó -    
köci a cikket, nagyon megragadta a lényeget.
2011. augusztus 31. 12:31 #27
- törölt felhasználó -    
A Könnyű nőcske tényleg tökéletes példa, tekintve, hogy poént csinálnak abból, hogy valaki szűz-e vagy lotyóvá válik.. Igazából mindegy, melyik, úgy is lenézik az illetőt, mert az egyik az "hű, de ciki", a másik meg értelemszerűen még (szerencsére!) erkölcsi baki.
4 felhasználónak tetszik: ophely88, Riley13, Bogszics, hailey19
2011. augusztus 31. 12:34 #28
dóóra
dóóra
gallavich.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.22.
Hozzászólás: 6279
Csatolások: 1202
Azonosító: 115351
Offline offline
Hát sajnos elég beteg egy világban élünk,erre már csak ezt tudom mondani. Sajnos minden pontosan így van,ahogy leírtad. Sokaknak pont ez a "menőség" "trendi" dolog. Már lassan nem azt fogják beszélgetni a gyerekek 13 évesen,hogy kinek mi a kedvenc sorozata stb hanem tegnap,kivel,hánykor,hányszor. Vagy kitudja lehet már most is ezt beszélik...nem tudhatom. Tisztelet a kivételnek,mert kivételek mindig vannak. Hihetetlen,hogy talán az egyik leggyönyörűbb,legszebb dologból ez lett,ennyire elkorcsosult. Hiszen véleményem szerint,nincs annál szebb mikor két ember önzetlenül szeretik egymást,és eggyé válnak. Nem de? De egyeseknek megfelel már bárhol,csak esünk túl rajta. És akkor henceghetek a barátaimnak. Pedig ez nagyon nem ebből áll,állna. Már én is pont abban a "korszakban" voltam kamasz éveim elején,amikor már ez elkezdődött. Én is hallgathattam azokat a beszámolókat,és ezután jött,hogy na és te!? Hát khmm bocsi nem állok össze mindenkivel. Nem kell hallgatni az olyan emberekre akik csak buzdítanak,mert tök menő dolog és te is csináld. És persze mondanom se kell,hogy azok az egyének akik mér elég korán kezdték,lelkileg még meg sem értek rá,de akiknek ezt szóvá tettem,azok csak kinevettek,hogy ohh ugyan miről beszélek én. dry.gif
Nagyon jó cikk lett,gratulálok!
9 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Grace Benning, An_d_a, thunderbird, Holly Keller, Riley13, Bogszics, hailey19, Nashine
2011. augusztus 31. 12:41 #29
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2011.08.31. 12:24)
Sally, Sally. Ez fantasztikus lett, és végre kommentár formájában is hozzá tudok szólni. Abszolút megértem Holly Keller véleményét, gyakorlatilag a média sugároz ránk mindent, még ha csak rejtett formában is. Sajnos egyre nyilvánvalóbb, hogy a társadalomban előforduló kiközösítések is nagyrészt amiatt folynak, mert a média előszeretettel boncolgatja az egykori tabutémákat. Csakhogy ez már nem is boncolgatás, sokkal inkább showműsort csinál belőle. A sok hülye meg naná, hogy azt csinálja, ami épp menő, és aki ragaszkodik az elveihez, az le van nézve. Konkrétan minden 6. a 16-19 éves női korosztályból (az ismerőseim közül) terhes. Mindezt azért, mert a felelőtlenség mindenkire átragadt. Konkrétan nem a médiát hibáztatom, mert kissé ironikus lenne, ha a pályámat, illetve a jövőmet jelentő műfajt leszólnám, és ehhez a drasztikus változáshoz nemcsak a sugárzott szarnak, de a felelőtlen, közösségbeli társaságok buzdításának is köze van.


Jogos, de akkor mi a válasz arra a kérdésre, hogy a médiának mi köze van ahhoz, hogy korán érnek a fiatalok? Nyilván nem azért csinálják, mert a tévében ment, hanem azért, mert úgy gondolják, hogy már eljött az idő és elég idősek ehhez. A probléma gyökere SZERINTEM abban húzódik, hogy a szülő nem foglalkozik a gyerekével és ugye azt nézi, amit kitesznek elé, ami megy a tévében vagy a mozikban. És mi megy a mozikban? Ott csak az megy, amiben egy komoly témát látsz, amiből showt csináltak, pénzért. Ez nyilván nem a gyerek hibája. A szülőnek is foglalkoznia kell a gyerekkel és ne adjunk neki pénzt, hogy nesze, vegyél belőle mozijegyet, amire szeretnél menni. Nézzük meg, hogy mit akar megnézni és utána adjuk rá áldásunkat. A szexualitás egyébként egy érdekes téma, a médiában elég sok helyen csak show elem, de mikor mögöttes tartalomként is megjelenik, az ... odacsap. Tabutémákat boncolgatni manapság cool, és nem is lenne baj beszélni róla, ha az esetek többségében nem úgy tüntetnék fel, hogy ez 'így van, vedd fel a tempót'. Tessék mutatni a tévében és mozikban is a témával kapcsolatos filmeket, amiben az említett téma nem show elem, hanem mögöttes tartalom.

Az pedig a világ egyik legnagyobb hülyesége, hogy a neten megosztjuk a világgal minden gondolatunkat, olyanokat is, amihez senkinek semmi köze. Itt ismételten a szülőt kellene okolni, hiszen ki más taníthatja meg a gyereknek, hogy mit szabad és mit nem?

Jó cikk lett, várom a többi négyet is Sally biggrin.gif
9 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, DreamerGirl, Grace Benning, thunderbird, Holly Keller, Riley13, An_d_a, Bogszics, hailey19
2011. augusztus 31. 12:42 #30
ladygagafun
ladygagafun
 
Státuszwho cares?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.11.
Hozzászólás: 660
Csatolások: 0
Azonosító: 143079
Offline offline
Sally Sparrow, tiéd minden elismerésem!! Ilyen igényes, szépen megfogalmazott, igazi mondanivalót tartalmazó cikket soha életemben nem olvastam semmilyen internetes fórumon, legkevésbé a starity-n! Nagyon, nagyon jó a cikk, és ami még fontosabb: igaz is. Nem egy sztárocskáról szól, aki megint bepasizott, hanem valami olyansimről, ami minden tinit érint, akár lány vagy fiú, és ez a cikk, bízom benne, hogy sokaknak sikerült a szexet megérteniük, és elfogadniuk, feldolgozniuk és helyretenniük. Ez nem tabu, de nem is kell, hogy csak egy közönyös dolog legyen! Nem, nem, egyik sem!! Meg kell találni az egézséges középutat, mint mindenben. Ha nem idejekorán, és ízlésesen csinálja az ember, akkor teljesen rendben van. Mi lenne mondjuk, ha a szex egy borzalmas dolog, mitöbb, fájdalmas és kényszercselekvés lenne?! Hát, megmondom: kihalna az emberiség!! Nem szaporodnánk!!! Na jó, ezzel nem azt mondom, hogy a szex az csak egy szaporodási eszköz, mert nem az, hanem a testi szerelem, ami csak akkor működik, ha nem idejekorán, érett személyiséggel, és két egymást szerető ember közt van!!! Ízlésesen, és nem azért, mert csak egymás testét szeretik, hanem mert a lelkét is!! Ez lenne a legfontosabb, ezt mindenkivel megértetni!! Selly, nagyszerű a cikk, ha lehet, minnél több helyen, nagyobb közönség előtt kéne megjelentetni!!!
4 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, DreamerGirl, Riley13, hailey19
2011. augusztus 31. 12:44 #31
Lorelay
Lorelay
visszatérő vendég
 
Státusz♢ seven devils all around me ♢
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.31.
Hozzászólás: 302
Csatolások: 0
Azonosító: 142131
Offline offline
Nagyon jó cikk.
és egyetértek Toxic.
2011. augusztus 31. 12:45 #32
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Az életben mindennek van másik oldala is.

Maga a cikk, és a gondolatai helytállóak, de csak bizonyos mértékig. Azzal messzemenően egyetértek, hogy a legkevésbé sem kell 13-14 éves gyerekeknek olyan véleményt megalkotnia a szexről, amiről gyakorlatilag semmit sem tud. Viszont a legnagyobb probléma nem ott kezdődik, hogy lépten-nyomon ebbe botlik akár a tv-ben, akár az interneten, hanem az, hogy nincs akivel erről érdemben beszéljen.

Először akkor ütközik falba az a kíváncsi gyerek, mikor a saját szüleit kérdezi meg: "Anya, apa, nyilatkozzatok már a szexről!" felkiáltással. És mit tesz ilyenkor egy szülő? Leblokkol, hebeg-habog, megpróbálja elviccelni a dolgot, kihúzza magát a felelősség alól.
Másodszor ott rajzolódik egy jó nagy kérdőjel a gyerek arcára, mikor általános iskola 7. osztályban - legalábbis nekem 1997-ben akkor volt laugh.gif - lesz külön egy(!) darab óra, aminek az a neve, hogy szexuális felvilágosítás. Ugye ezt általában vagy az illetékes védőnő, vagy egy állítólag szakembernek nevezett ember tartja. Ledarál egy sablonos, közhelyekkel teli, dög unalmas, és felvilágosításra abszolúte alkalmatlan monológot. Ha esetleg aljas módon, előre megfontolt szándékkal felteszel neki egy keresztkérdést, akkor mit csinál? Pontosan azt, ami egyébként jellemző az emberi kommunikációra, vagyis mindenről beszél, csak a kérdésre nem válaszol. Mi ezután az óra után megtudtuk azt, hogy nem tudtunk meg semmit...

... és felmerül a kérdés, most akkor mi van? Ha már beszélünk valamiről, akkor ne csak a felületet karcolgassuk, hanem menjünk bele a részletekbe. Erre nem elég egy óra? Naná, hogy nem, de az illetékeseknek ez így nagyon megfelel, ők teljesítették a minimálisnál is minimálisabb elvárást, köszönik szépen, a továbbiakra sok sikert a gyereknek az életben.

Azt viszont nagyon nem tudom sem értékelni, sem elfogadni, mikor az "igen tisztelt" médiahatóság, vagy civil szervezetek mindenre azt mondják: "ez befolyásolja a gyerekek szellemi fejlődését". Mi befolyásolja? Az, hogy többnyire ők maguk "üldözik" a gyereket egy olyan követhetetlen, és tudás nélkül kontrollálhatatlan világba, mint az internet? Az emberek döntő hányada egy dologban verhetetlenül teljesít, ami egyben kritika is, ez pedig nem más, mint a problémák szőnyeg alá seprése, a kényes dolgok kerülése. Mert ugyan milyen probléma származhat abból, ha beszéd helyett félrefordítja a fejét, befogja a száját, bedugja a füleit, és behunyja a szemeit?

Tehát, alapvetően nem a média - legyen az akár offline, vagy online, szöveges, vagy képpel, hanggal ellátott - a legnagyobb hibás, hanem maga az ember, a szülő, aki "bokros teendői" mellett képtelen a saját gyerekére figyelni, mikor az adott esetben kézzel-lábbal kapálózik az orra előtt, és a szülő nem érti. Mi van ezzel a gyerekkel, kamaszodik? Nem lehet baj, mindenki volt kamasz. Persze, csak nem mindegy, hogy mikor. És a végére, mikor már a gyerek a megfelelő helyről érkező segítség hiánya miatt úgy nő fel, hogy lényeges kérdésekre még mindig nem kapott választ, vagy ha kapott, akkor azt nem a megfelelő helyről, akkor már késő okosnak lenni. Késő azon agyalni, hogy mi lett volna, ha...
12 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, ophely88, dóóra, DreamerGirl, Grace Benning, thunderbird, UnhappyMeals, Holly Keller, Riley13, An_d_a, Bogszics, hailey19
2011. augusztus 31. 12:49 #33
Esztija
Esztija
Csokimaci.™
 
StátuszOne big room full of bad bitches...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.24.
Hozzászólás: 1037
Csatolások: 689
Azonosító: 159207
Offline offline
nemtudom ki írta ezt a cikket de minden elismerésem hozzá. a téma elég mindennapi..
2011. augusztus 31. 12:50 #34
allyangel
allyangel
chicken-y.™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.21.
Hozzászólás: 2143
Csatolások: 97
Azonosító: 133609
Offline offline
ez van... nem sokat tehetünk ellene unsure.gif amúgy jó cikk wink.gif
2011. augusztus 31. 12:54 #35
- törölt felhasználó -    
Végre egy cikk, aminek van mondanivalója!
14 éves fejjel ismerek 12 évest, aki már rég elvesztette, s a környezetemben élők igen nagy része ki van téve ennek a szexualitásnak. Mindenkin azt látom, hogy így meg úgy akar szexi lenni, s nem tagadom adok a külsőmre -hajmosás, körömápolás ami nem egyenlő a kifestéssel - , de nem vagyok az fajta lány, aki fűnek-fának akar tetszeni, persze fontosnak tartom a nőiességet, de nem úgy, hogy sminket használok, meg mindenféle szir-szar körömlakkot vagy illegetem magam a fiúk előtt, nekem ez túl korai. (Inkább választom az egyszerűséget, mert vagyok inkább egy pólóban és halászgatyában, mintsemhogy kifessem magam.) Bár vannak ilyen barátaim, akik ezzel kapcsoltban pont az ellentéteim, de nem ítélem el őket, mert ahhoz túlságosan szeretem őket. De mindez csak az én érveim közzé tartozik.
A témához hozzászólva, én is túl soknak érzem a szexet a TV-ben, sőt már az ujságban is benne van. A reklámok, az előzetesek mind ezt mutatják. Márcsak a 6 éves kor alatti gyermekek nem tudják, hogy mi az amit a TV-ben látnak, az idősebbek letolják nagy ívből, a tinédzserek nagy része már túl van a dolgon. Kérdem én: miért van szükség ennyi szexre? 2-3 évvel ezelőtt az általam ismert műsorok nem voltak ennyire túlfűtöttek, nem ilyen idősávban adták a filmeket/sorozatokat, nem szólt minden a szexről. Ma már konkrétan az élet csak erről szól. Az osztálytársaim a tavalyi évben szex-karkötőket használtak, akkor voltunk 13 évesek, de én ebben a játékban nem vettem részt, hiába volt annyi menő. És itt nem is volt szó a drogokról és az italról.
6 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, thunderbird, UnhappyMeals, dóóra, Bogszics, hailey19
2011. augusztus 31. 13:00 #36
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Igen, a probléma gyökere a szülő. Arról is írhattam volna még, de már így is túl hosszú lett a cikk... smileeee.gif
Sajnos valóban a mostani szülők többsége egyszerűen "nem tud mit kezdeni a gyerekével". mellow.gif Vagy nem is érdekli őket... Mindenesetre nagyon szomorú ez így. A tévé és az internet nem bébiszitter... dry.gif
9 felhasználónak tetszik: Grace Benning, DreamerGirl, ophely88, thunderbird, dóóra, UnhappyMeals, Riley13, Bogszics, hailey19
2011. augusztus 31. 13:07 #37
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (Sally Sparrow @ 2011.08.31. 13:00)
Igen, a probléma gyökere a szülő. Arról is írhattam volna még, de már így is túl hosszú lett a cikk... smileeee.gif
Sajnos valóban a mostani szülők többsége egyszerűen "nem tud mit kezdeni a gyerekével". mellow.gif Vagy nem is érdekli őket... Mindenesetre nagyon szomorú ez így. A tévé és az internet nem bébiszitter... dry.gif


Igen, erről beszélek elég sűrűn. Áramolhat bármi a médiákból, amíg a szülő odafigyel a gyerekére. Ha a szülő okos és felelős személy, a gyerek semmiképpen nem fogja Lady Gagát az anyjának nevezni, mert úgy fogja érezni, ezzel megsértene valami szentet, valami magasabb rendűt. Tényleg ennyi a titok. Némi odafigyelés és a gyerek rögtön nem követ el nagyobb b*romságot, mint amit amúgy is elkövetne egy tizenéves. Nem vagyok álszent, én is megcsináltam a magam lógásait, kimaradásait, csínjeit, de mégis normális felnőtt lett belőlem, mert azért számomra határok voltak megszabva. Manapság mindenhonnan az dől, hogy légy szabad, légy önmagad, tedd, amit akarsz, ne törődj mással. Van persze szép oldala is ennek, de a többség ezekkel a jelmondatokkal igencsak túlzásba esik. Én azt tanultam, hogy a szabadságunk addig tart, amíg másokat nem sértünk meg vele. Addig és ne tovább. A határt sosem léptem át, pedig szabad lelkületű, mondhatni liberális szemléletű életet éltem kamaszkoromban. Elmondhatom, hogy éltem, vannak emlékeim, amiket majd nevetve mesélhetek az unokáimnak. De 18 éves voltam, mikor először megcsókolt egy fiú, és nem 13 évesen a disco WC-jében, bedrogozva vesztettem el a szüzességem.
9 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, joe_r, thunderbird, UnhappyMeals, Holly Keller, DreamerGirl, An_d_a, Bogszics, hailey19
2011. augusztus 31. 13:10 #38
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
A másik: ma már minden gyereknek külön tévéje, számítógépe van a szobájában. Régen ez sem volt jellemző. A családnak volt egy darab tévéje, együtt nézték, megvolt a felügyelet, és a tévézés is egy közös családi program volt.
Nyilván jó az is, hogy most meg ekkora nagy a választék, van kismillió csatorna és mindenkinek jut saját tévé - mindenki azt nézhet, ami érdekli, csak éppen nem volna mindegy, hogy a gyerek szelekciója milyen lesz. Arról a szülő elég jelentős mértékben tehet... mellow.gif
7 felhasználónak tetszik: Grace Benning, ophely88, dóóra, thunderbird, DreamerGirl, UnhappyMeals, Bogszics
2011. augusztus 31. 13:13 #39
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett, remélem, sokaknak felnyitotta a szemét. Bár kétlem, mert akik értelmes véleményt írtak, azok már eleve éretten gondolkodnak ezzel kapcsolatban, akik meg egy mondattal letudták, azokat nem is érdekelte szerintem. mellow.gif De reménykedjünk, hogy ért valamit.

Szerintem is a probléma gyökere a szülő. Nem egy filmben láttam már, hogy a kíváncsi gyerek valami infómorzsa után érdeklődne a szülőjétől, de az csak hebeg-habog, és kihúzza magát a felelősség alól. Ha minden gyerek időben kapna normális felvilágosítást a szüleitől, talán a média nem befolyásolná a szexuális fejlődésüket. Mondjuk én sosem kaptam semmilyen valamire való felvilágosítást, sajnálatos módon a r*banc osztálytársaim beszélgetései jutottak el a fülembe. Megkérdeztem anyát, erre milyen választ kaptam? "Honnan tudsz te ilyenekről? Úristen!". Én is ezt mondom, úristen... omg.gif Örülhetnek, hogy éretten fogom fel a dolgokat, szerencséjük van, mert különben az ő hibájuk lenne, ha történne valami...

Ez a modern világ azért rám is hatással volt, meg az, hogy anya ilyen nőiesen öltözködik, ad magára. Én is szeretem sminkelni magam, persze a jó ízlés határain belül, de ez majdnem 15 évesen belefér. Ami már szerintem nem fér bele, hogy egy osztálytársnőm szőkésbarna haját 13 évesen feketére festette, másik meg hidrogénszőkére. blink.gif Mikor meleg van, a lehető legrövidebb shortban járnak, legtöbbjük úgy néz ki, mint egy legalább öt éve aktív szexuális életet élő nő. Én mindig is ki voltam közösítve azért, mert nem ilyen vagyok, és ez szánalmas. A mai világ úgy ahogy van, szánalmas.
12 felhasználónak tetszik: ophely88, Sally Sparrow, joe_r, DreamerGirl, LittleVampire, UnhappyMeals, Holly Keller, An_d_a, dóóra, Bogszics, hailey19, Nashine
2011. augusztus 31. 13:22 #40
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2011.08.31. 13:10)
A másik: ma már minden gyereknek külön tévéje, számítógépe van a szobájában. Régen ez sem volt jellemző. A családnak volt egy darab tévéje, együtt nézték, megvolt a felügyelet, és a tévézés is egy közös családi program volt. 
Nyilván jó az is, hogy most meg ekkora nagy a választék, van kismillió csatorna és mindenkinek jut saját tévé - mindenki azt nézhet, ami érdekli, csak éppen nem volna mindegy, hogy a gyerek szelekciója milyen lesz. Arról a szülő elég jelentős mértékben tehet... mellow.gif


Amikor én kicsi voltam, mindig Dallast kellett nézni. Nagyon untam már, hogy Bobby mindig meghal, aztán visszajön és hogy nem tudjuk, ki ölte meg Jockeyt, de még mindig jobb volt az, mint ez.
Amúgy a besorolás sincs rendjén. Tizenkét éven aluli nézőknek ajánlanak már minden hülyeséget, amiben csúnyán is beszélnek meg hasonlók, régebben a mesék elé is kitették a 12-es jelet http://fc03.deviantart.net/fs48/f/2009/210/5/a/face_palm_by_Draculasaurus.gif, nem tudom most hogy van, de alapból nincs rendjén. Tegnap néztem a Rossz tanár című filmet, Cameron Diaz karaktere tanár volt benne és gyerekeknek mondta, hogy 'ka*játok be' és hasonlók. Szexuális töltete is volt néhány jelenetnek. Közte egy és 7-es diák között ez megy 12-es karikával... Csúnya beszéd és szexcentrikus fiatalok, főleg fiúk ... Ha ez 12-sel megy, akkor a Hupikék Törpikék (mese, nem a film) elé is 12 kell? 110.gif
8 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, UnhappyMeals, Holly Keller, thunderbird, DreamerGirl, An_d_a, Bogszics, hailey19
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!