Starity

Hamis idolok

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 02. 17:18 #41
Claudiia
Claudiia
directioner ♥
 
Státusz~elmúlik~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.01.
Hozzászólás: 1854
Csatolások: 371
Azonosító: 144535
Offline offline
jó cikk ... elég sokan felelőtlenül választanak példaképet
2011. szeptember 02. 17:18 #42
nore<P
nore<P
 
StátuszFleur Delacour-Weasley ϟ
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.01.
Hozzászólás: 643
Csatolások: 0
Azonosító: 97587
Offline offline
ja,és lehet 1-2 sztár,film stb nevét,elírtam,ezért bocsi
2011. szeptember 02. 17:20 #43
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk, teljesen leírja a valóságot.
2011. szeptember 02. 17:27 #44
SugarGirl
SugarGirl
 
Státusz"Fashions fade, style is eternal." - Yves Saint Laurent
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.10.
Hozzászólás: 688
Csatolások: 0
Azonosító: 138434
Offline offline
Hát nem is tudom... Szerintem az érettebb rajongók nem fogják vakon követni kedvenceiket. Ez szerintem leginkább a 6-12 éves korig terjedőkre vonatkozik (persze van kivétel), akik elvakultan szeretik, és követik kedvencük minden mozdulatát, és képtelenek elismerni, ha az illető hibázik, vagy rossz példát mutat. Én azt mondom, hogy ez nem feltétlenül a sztárok hibája, mert minden sztárnak - ahogy minden embernek is -, vannak jó, és rossz tulajdonságai is. Én nem változtatnék azért az életvitelemen, mert híres lettem, és szerintem ezt tőlük sem kéne elvárni. Ők is szabad emberek, akik azt csinálnak, amit akarnak, és a rajongóknak kéne kiszűrniük, hogy mi az, amiben követniük kellene példaképüket, és mi az, amire azt mondják, hogy "én nem csinálom utána!". A kedvenc énekesnőm Lady Gaga. A második Taylor Momsen. Egyikük sem éppen hibátlan magaviseletéről híresült el, de én nem fogom utánuk csinálni a dolgaikat, nem fogok harisnyatartóba flangálni az utcán, vagy kezdek el cigizni és inni.Én is fiatal vagyok, 14 éves, de én nem hinném, hogy rossz hatással vannak rám. Felnézek rájuk, mert borzasztó tehetségesek, és mindent beleadnak abba, amit csinálnak, hogy a lehető legjobbat nyújtsák, és ami számomra a legfontosabb, nem félnek önmagukat adni! Én ezekben a dolgokban nézek rájuk "példaként", de nem mondanám egyikőjüket sem példaképemnek, ahogy semelyik másik sztárt sem, sem a családomat. Senkit. Én járom a magam útját, teszem amit teszek, kizárólag a magam hatására, nem hagyom hogy mások befolyásoljanak, mert az élet rövid, az enyém véget érhetett volna nemrég a műtőben, és ez megváltoztatott. A saját életemet kell élnem, hogy amikor majd az utolsó napomon visszanézek, azt mondhassam, hogy semmit sem bánok. Ha valakit mégis ki kéne emelnem, az Waris Dirie lenne, az életrajzi könyvét is elolvastam, és a nő olyan hihetetlenül erős, hogy az már hihetetlen számomra. Szeretnék én is olyan erős és bátor lenni mint ő, és ez inspirál, amikor valamit nincs kedvem megcsinálni. Ilyenkor azt mondom magamnak, hogy "mi bajod van? örülj hogy ez a legnagyobb problémád, hogy lusta vagy felkelni, hogy iskolába menj. milyen lenne, ha éppen szomáliában metélnének körül, vagy négy napig vonulnál a tevékkel étlen szomjan!" Szóval szerintem a fő probléma az, hogy az emberek rosszul választanak maguknak példaképet, vagy ha már azt meg is tették, akkor sem csak a jó tulajdonságaikat követik, hanem az összes hülyeségüket is.
2 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus, Pandus
2011. szeptember 02. 17:42 #45
evelin0623
evelin0623
Isααĉ
 
StátuszThe Vampire Diaries Mánia**
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.03.23.
Hozzászólás: 1057
Csatolások: 122
Azonosító: 147866
Offline offline
hát ez van. ez a sztárok és a szülők felelősssége lenne. de elsősorban pedig maguk a tiniké. ez ellen sajnos nem tudunk mit csinálni...
2011. szeptember 02. 17:52 #46
- törölt felhasználó -    
Idézet (nore<P @ 2011.09.02. 17:17)
Ismét egy cikk,ami nem igazán követi az oldal témáját. Jövőre a kutyatenyésztés alapjairól olvashatunk majd?biggrin.gifD mindegy.
Sokan mondják hogy nem kell a példakép,legyünk önmagunk,ez szerintem butaság,a fiatal embernek még nem alakult ki a személyisége,és ugye az ember utánzással tanul. Szerintem csak annyi gond van,hogy nem a megfelelő sztárokra nézünk fel,vagy nem azt utánozzuk,amit kellene. Például a disney-sztárok, Demi,Miley,velük kapcsolatban a drogot meg a bulikat tanulják el,és nem a kemény munkát,amitől sikeresek. Vagy például Angelinát istenítik,de nem a magabiztossága,hanem atehetsége miatt,ami szerintem nem nagyon van neki.Ráadásul a fiatalok olyanokat istenítenek,akik nem tettek le semmi emlékezeteset az asztalra. Twilight,Gossip girl sztárok,akiknek 10 év múlva nem fogunk emlékezni a nevükre. (szerintem...bárcsak ne így történne) Bár ilyen sztárok az én kedvenceim közt is megtalálhatóak,de az hogy kedvenc,ne jelentse azt,hogy példakép. Szerintem sokan nincsenek is tisztában a példakép szó jelentésével,aki a kedvencük,egyböl példaképüknek is tekintik. 
Én a példaképeimnek egy-egy tulajdonságát tanultam el:Clémence Poesy nyugodt,de mindig jókedvű,nem jártatja a száját fölöslegesen,inkább csak figyel, mindíg ad magára,nem csak alkalmakon,stbstb. ezer évig tudnám sorolni,szerintem a fiatal lányoknak ő tökéletes példakép lehetne. Mae West és Jessica Burciaga iszonyat laza,semmit nem vesznek komolyan, Anjelica Houston pedig okos,tapasztalt,érett és nagyon elegáns. Én ezekből próbáltam kialakítani egy személyiséget,és szerintem sikerült. Azt tudom még tanácsolni,hogy ne egy embert majmoljunk,mert akkor csak másolatok lehetünk,több emberben találjuk meg azokat a dolgokat,amik nekünk tetszenek..

Egyet értek én is. smileeee.gif Már kezd letérni az összes cikk az oldal témájáról. dry.gif
2011. szeptember 02. 17:57 #47
- törölt felhasználó -    
Idézet (N.Adri @ 2011.09.02. 15:56)
hajj de hosszú. lusta vagyok elolvasni XD

Ne haragudj, de muszáj megkérdeznem: nem érzed végtelenül szánalomra méltónak magad most, hogy sikerült leírnod ezt a hozzászólást...? ohmy.gif

A cikkel kapcsolatban pedig: én mindig is csak olyan emberekre tudtam felnézni, olyan embereket tartottam követendő példának, akiket személyesen ismertem. Hogy miért? Mert bármennyire is szerettem egy sztárt, mindig távolinak, kevésbé valóságosnak éreztem őt. Mondjuk, az igazsághoz hozzátartozik, hogy sosem rajongtam elvakultan egyetlen hírességért sem. Lehet, hogyha így tettem volna, most másképp állnék ehhez az egész sztárpéldakép-dologhoz.
Minden esetre, én személy szerint teljesen biztos vagyok benne, hogy amikor egy tizenéves fiatal vad külsőt kreál magának, inni és drogozni kezd, az kizárólag a családi hátterén, a teljes addigi életén múlik. Olyan esetre véleményem szerint még nem volt példa, hogy egy boldog, kiegyensúlyozott tini-aki tökéletes családi háttérrel rendelkezik-rossz útra tér, csak mert (pl.) Amy Winehouse a kedvence...
7 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus, Sally Sparrow, saii, Bogszics, ophely88, Pandus, Bátor Ventillátor
2011. szeptember 02. 18:04 #48
- törölt felhasználó -    
Háát, van ilyen...De egyet nem értek, ha jól tudom ez az oldal a szárokról szól, a nevében isbenne van:STARity, a ciikkek lassan nem olyanok mint régen voltak, na ez most egykicsit kivétel, na de mégis...mind1, de jó cikk. =)
2011. szeptember 02. 18:04 #49
- törölt felhasználó -    
bocsi loehet h rosszul vogalmaztam...
2011. szeptember 02. 18:05 #50
- törölt felhasználó -    
*fogalmaztam =))
2011. szeptember 02. 18:07 #51
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
ezert nem sztar a peldakepem.. thumbsup.gif laugh.gif Na de szerintem sem a kinezettel kene felhivniuk magukra a figyelmet vagy eppen az oltozkodessel, mert ezt tanuljak meg a rajongok...a tehetseggel sokkal masabb hatast tudnak felkelteni bennem es nagyon sajnalom aki tehetseget ilyenekre pazarolja mint a cigi drog alkohol... unsure.gif
2011. szeptember 02. 18:13 #52
- törölt felhasználó -    
Az, hogy valaki a példaképem, nem feltétlenül jelenti azt, hogy követem az életpéldáját.
Pl. nekem Taylor Momsen is a példaképem, mivel elképesztő dalokat ír, én is szeretnék egy nap olyan jó lenni ebben, mint ő. De ettől még nem fogok szinte félmeztelenül, részegen sztriptízelni egy bárban. pardon.gif És szerintem nem csak én vagyok így ezzel.
Egyébként nem tudom, mit hőbörögnek itt egyesek - nem egy ilyen cikknél meg lett már mondva, hogy most már nem csak sztárhírek lesznek elérhetőek az oldalon. Deal with it.
9 felhasználónak tetszik: thunderbird, Pandus, Sally Sparrow, ophely88, saii, Bogszics, Mary Westmacott, janet7, Bátor Ventillátor
2011. szeptember 02. 18:15 #53
- törölt felhasználó -    
Idézet (num1Kolosszus @ 2011.09.02. 18:13)
Az, hogy valaki a példaképem, nem feltétlenül jelenti azt, hogy követem az életpéldáját.
Pl. nekem Taylor Momsen is a példaképem, mivel elképesztő dalokat ír, én is szeretnék egy nap olyan jó lenni ebben, mint ő. De ettől még nem fogok szinte félmeztelenül, részegen sztriptízelni egy bárban. pardon.gif És szerintem nem csak én vagyok így ezzel.
Egyébként nem tudom, mit hőbörögnek itt egyesek - nem egy ilyen cikknél meg lett már mondva, hogy most már nem csak sztárhírek lesznek elérhetőek az oldalon. Deal with it.

A panaszkodó embereket zavarja, hogy próbáljuk feljebb tornázni az oldal minőségének mutatóját. biggrin.gif
9 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus, Pandus, Sally Sparrow, saii, Bogszics, Mary Westmacott, ophely88, janet7, Bátor Ventillátor
2011. szeptember 02. 18:26 #54
KataCullen
KataCullen
Addicted to Pretty Little Liars ❤♡
 
StátuszÉlettan ✔ ♡
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 1456
Csatolások: 132
Azonosító: 124843
Offline offline
sok sztárt szeretek, de számomra ez nem jelenti azt, hogy követem a példáját mindenben.
1 felhasználónak tetszik: thunderbird
2011. szeptember 02. 18:29 #55
- törölt felhasználó -    
"A Starityn már nem csak sztárhíreket, hanem különféle témákban a mindennapos élettel kapcsolatos cikkeket is olvashatsz"--> azért nem ártana, ha néhány ember megtanulna olvasni is. Ebből látszik, hogy páran nem is olvasták végig a cikket (meg egy jópárat ezen kívül). pardon.gif

A cikkhez: nekem személy szerint nincs példaképem, mert semmi értelme utánozni egy olyan embert, akiről nem tudom, hogy a való életben milyen. Viszont vannak olyanok, akiket tisztelek valamiért, mondjuk a több éves/évtizedes munkájukért, a jótékonykodásaiért, stb.
Egyébként abban egyetértek num1Kolosszussal, hogy a példakép nem feltétlenül a teljes másolást jelenti. smileeee.gif
5 felhasználónak tetszik: thunderbird, Sally Sparrow, An_d_a, saii, Bogszics
2011. szeptember 02. 18:32 #56
Bettyke94
Bettyke94
#CherylBombshell™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.18.
Hozzászólás: 12482
Csatolások: 3081
Azonosító: 143593
Offline offline
Na végre egy igényes cikk! Ezt vártam már régóta... smileeee.gif Teljesen egyet értek, bár azért ha valakinek egy sztár a példaképe, az még nem feltétlen jelenti azt hogy ugyan azt kell csinálni mint ő.
2011. szeptember 02. 18:43 #57
- törölt felhasználó -    
ahogy már mondták előttem is,nem fogom ugyanazt csinálni mint a példaképem vagy nem fogok úgy kinézni,hiába szeretnék smileeee.gif
2011. szeptember 02. 18:50 #58
wertzuio
wertzuio
visszatérő vendég
 
StátuszTsőő mingyá jövök...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.04.
Hozzászólás: 158
Csatolások: 0
Azonosító: 144707
Offline offline
Ez az oldal elsősorban a sztárokról szól, csak próbálják kicsit színesíteni, érdekesebbé tenni, és nagyon jól teszik... Amúgy nem tudom fel tűnt-e, de ebben a cikkben is a sztárokról van szó, és a ránk gyakorolt befolyásukról...
8 felhasználónak tetszik: thunderbird, Pandus, Sally Sparrow, ophely88, saii, Bogszics, Grace Benning, janet7
2011. szeptember 02. 18:51 #59
Trinda
Trinda
BFMV
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.08.
Hozzászólás: 2563
Csatolások: 122
Azonosító: 132827
Offline offline
jippijáájééé egy értelmes cikk!Gratulálok!
Igen ez így van!Sajnos 1-2 ember nem jól választ példaképet,ezért van nekem több példaképem.Persze kizárólag a lehető legjobb tulajdonságokat gyűjtögettem össze smileeee.gif
Miley Cyrus: a fiatal tehetség.Nos,sok rosszat hallani róla,meg ezek a tetkók!?De nézzük a jó oldalát(mert van neki)tongue.giféldát mutat emberileg,mert jótékonykodik,sőt karrierje kezdetén is jótékonykodott már.Szereti a zenét.Miatta (és Avril miatt is) kezdtem el gitározni.a tervem:szinte minden hangszert ki akarok próbálni,és legalább 2-őn aktívan játszani.Szeretnék szépen énekelni,de attól tartok ez nem fog összejönni.
Oké,vegyük Avrilt:kezdjük a punkos stílusával.Nagyon menő!Ha jól tudom 12 éves korában kezdett gitározni autodidaktán(tehát tanár nélkül).ezt is "loptam" tőle. biggrin.gif
Orianthi:nos,miatta hangolódok rá jobban a gitárra!Fantasztikus csaj,ahogy énekel és gitározik!Én is így szeretnék játszani majd!
Meg hátha összejön az éneklés.
Taylor Momsen:rohadt jó hangja és ő is tud gitározni.Ha csak a zenei téren figyeljük,nagyon tehetséges!
Na és most egy férfit emelnék ki,aki nagyon nagyon hiányzik erről a bolygóról!
Ő:Bon Scott.Szerintem tudjátok miért is emelem ki...Beleszerettem a hangjába!
Álmom lenne,ha olyan hangom lehetne,mint amilyen neki volt!persze nem férfi hang,
hanem olyanolyan különleges,olyan más.Nem olyan tömeggyártású cincogás mint a hazai Xfaktor nyertese.... pardon.gif
Persze egyéni vélemény.
És Bettyke94-el kell egyet értenem,mert nem feltétlenül kell ugyan azt csinálni,amit a példaképünk!
Én azért emeltem ki több embert,mert nem tudok dönteni köztük!Persze,mint látjátok zenei részt emeltem ki szinte,a többi nem Miley,nem Orianthi stb,hanem ÉN!
2011. szeptember 02. 18:54 #60
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6857
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
hát.. ezzel csak félig értek egyet...de ezt nem részletezném.smileeee.gif
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!