Starity

Hamis idolok

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 03. 23:48 #101
CandUs
CandUs
perfect imperfection
 
StátuszMusic is the strongest form of magic
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.19.
Hozzászólás: 7938
Csatolások: 1586
Azonosító: 125437
Offline offline
Ez egy nagyon jó cikk. Úgy örülök, hogy a Starity-n mostanában ilyen típusú cikkek is megjelennek.
Nekem régen a példaképem Elizabth Reaser volt. Ő sem tökéletes, cigizik. Na és? Én évente egyszer, egy hét alatt elszívok nyáron a balcsin másfél-két doboz cigit és kész. Manapság már nem azt mondanám, hogy példakép, hanem inkább azt, hogy inspiráció. Emma Watson is ilyen számomra. Ő inspirál engem. Nagyra tartom, rengeteg mindent elért és emberileg is ott van. Zenében nagyon sok inspirálóm van, leginkább Rock számok és zenekarok.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2011. szeptember 04. 10:09 #102
- törölt felhasználó -    
Idézet (heyniaa)

amúgy nekem vannak sztár példaképeim, például csodálom Nina Dobrev színészi tehetségét, Christina Aguilera csodálatos hangját, Leighton Meester erősségét és a többi jó belső tulajdonságát és Ashley Tisdale öltözködését.

Szóval te színésznő, énekesnő, és divatikon is akarsz lenni?
Az, hogy kedveled egy-egy tulajdonságát, és úgy gondolod, hogy tehetséges valamiben, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a példaképed. Pont itt a probléma, hogy mindenki mindenkit a példaképének nevez, csak mert szimpi neki egy-egy jellemzője.
A példakép azt jelenti, hogy felnézel rá, mert hasonlítani szeretnél rá valamiben, amihez ő ért, és róla akarsz mintát szerezni, mivel szerinted ő ért a legjobban az adott dologhoz. Nem azt,hogy csodálod, milyen jó színésznő/énekesnő/milyen jól öltözködik.
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Bátor Ventillátor
2011. szeptember 04. 11:59 #103
heyniaa
heyniaa
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.20.
Hozzászólás: 89
Csatolások: 0
Azonosító: 155982
Offline offline
Idézet (num1Kolosszus @ 2011.09.04. 10:09)
Szóval te színésznő, énekesnő, és divatikon is akarsz lenni?
Az, hogy kedveled egy-egy tulajdonságát, és úgy gondolod, hogy tehetséges valamiben, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a példaképed. Pont itt a probléma, hogy mindenki mindenkit a példaképének nevez, csak mert szimpi neki egy-egy jellemzője.
A példakép azt jelenti, hogy felnézel rá, mert hasonlítani szeretnél rá valamiben, amihez ő ért, és róla akarsz mintát szerezni, mivel szerinted ő ért a legjobban az adott dologhoz. Nem azt,hogy csodálod, milyen jó színésznő/énekesnő/milyen jól öltözködik.



Énekesnő ha nem is, de ezek a sztárok nagyban INSPIRÁLNAK. Szívesen lennék színésznő, amennyiben ez sikerülhetne. És pontosan ahogy elmondtad, én felnézek rájuk, hasonlítani szeretnék rájuk. smileeee.gif Tulajdonképpen Nina Dobrev a példaképem, mivel szerintem nagyszerű színésznő.
2011. szeptember 04. 16:14 #104
Párizs-89
Párizs-89
visszatérő vendég
 
Státuszhello
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.20.
Hozzászólás: 147
Csatolások: 0
Azonosító: 155933
Offline offline
tetszenek az ilyen írások wink.gif
2011. szeptember 04. 17:52 #105
- törölt felhasználó -    
ez nagyon jó cikk lett smileeee.gif
2011. szeptember 04. 17:58 #106
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ahogy nézem, az én cikkem nem fog már megjelenni... unsure.gif cray.gif Kár, pedig még egy pszichológust is idéztem benne. rolleyes.gif biggrin.gif

Mindegy, leírom akkor hát, én mit gondolok erről. Vagyis hogy saját magamból kiindulva hogyan is látom a kérdést. Én világéletemben sikeres voltam az olyan kedvencek kiválogatásában, akiket mások vagy nem igazán szerettek vagy nem is ismertek. Eleinte fontos volt valamennyire a megjelenésük is (a férfiaknak biggrin.gif ), aztán ahogy megismertem őket később - már amennyire lehet ugyebár - rájöttem arra, hogy olyan értékvilággal rendelkeznek, ami nagyon közel áll az enyémhez. És valamiért ebben jó vagyok. Ha szimpatikus egy művész, és elkezdtek utána kutatni, olvasni, akkor általában mindig olyasmiket találok, amik rendkívül szimpatikusak. Rengeteg gondolatunk egyforma, ugyanúgy látjuk a világ nagy részét, stb.
Szóval oda akarok kilyukadni, hogy - bár nekem sosem volt példaképem és nem is nagyon hiszem, hogy lesz - ha már felnéz az ember valakire, akkor azért tegye, mert az egyén egy önálló gondolatokkal rendelkező valaki, saját értékrenddel, és ha valaki hozzá hasonló módon gondolkozik... Vagyis hogy ne én akarjak hasonlítani a kedvencemre és utánozni őt, hanem hogy eleve úgy választok magamnak kedvencet, hogy az rám minél több dologban hasonlítson (nem a külsőre gondolok, hanem belső tulajdonságok, világnézet, stb.). Ezzel ha eleinte nem is szándékosan, de szinte világéletemben így voltam... Valamiért megtalálom azokat az embereket, akikkel bármikor barátságot tudnék kötni a civil életben is. Már amennyire valósnak mondható mindaz, amit olvastam, hallottam róluk. biggrin.gif Soha nem akarnék senkire hasonlítani, senkit nem akarnék utánozni. Inkább olyanoknak vagyok fanja, akik "olyanok, mint én". biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Bátor Ventillátor
2011. szeptember 04. 18:39 #107
Riley13
Riley13
EvilRegal ♡
 
Státusz"Az életben mindig az a fontos, hogy jól érezzük magunkat"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.13.
Hozzászólás: 5050
Csatolások: 1091
Azonosító: 131122
Offline offline
Sally Sparrow tetszik a gondolkodásod. smileeee.gif
Nekem nincs a sztárok közül úgymond példaképem. Én a családból választottam példaképeket, és jó úton haladok.. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. szeptember 04. 19:10 #108
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk!
2011. szeptember 04. 19:45 #109
Fanni0325
Fanni0325
Miss Anonymus
 
StátuszA hit segít, hogy mindent más színben láss...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.05.
Hozzászólás: 1695
Csatolások: 7
Azonosító: 138041
Offline offline
Engem nem igazán érdekelnek a sztárok, nekem acsaládomból van példaképem, nem pedig egy oylan ember a példaképem akit enm is ismerek.
2011. szeptember 04. 20:29 #110
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett taps.gif
Mondjuk nekem van két sztár példaképem, akik tényleg 'példaképek'. Nagyban nekem anyukám, és a nagymamám meg a keresztanyukám az "igazi" példaképek smileeee.gif
2011. szeptember 04. 23:53 #111
Olyvia
Olyvia
új tag
 
StátuszYou're all a bunch of fuckin' slaves!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.09.
Hozzászólás: 75
Csatolások: 0
Azonosító: 129032
Offline offline
Kicsit lejárt téma, de attól függetlenül jó cikk lett smileeee.gif
2011. szeptember 05. 01:08 #112
LadyAlba88
LadyAlba88
 
Státusz"A man who dares to waste one hour of time has not discovered the value of life"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.04.
Hozzászólás: 1140
Csatolások: 200
Azonosító: 142600
Offline offline
Olyvia ez a téma mindig aktuális lesz! Sőt!

"A mai világban a legtöbb szülő sokkal engedékenyebb és lazább csemetéjével..."

Meg is van az erdménye! Ahogy elnézem a mai tiniket (tisztelet a nem túl sok kívételnek) kiváncsi vagyok milyen emberek lesznek felnőtt korukban! Annyira megjátszák a nagylányt meg a nagyfiút, hogy már attól gyerekesek! És ez mellett iszonyat önállótlanok! Semmi felelősségérzet!
2011. szeptember 05. 07:46 #113
- törölt felhasználó -    
Idézet (heyniaa)
Énekesnő ha nem is, de ezek a sztárok nagyban INSPIRÁLNAK. Szívesen lennék színésznő, amennyiben ez sikerülhetne. És pontosan ahogy elmondtad, én felnézek rájuk, hasonlítani szeretnék rájuk. smileeee.gif Tulajdonképpen Nina Dobrev a példaképem, mivel szerintem nagyszerű színésznő.

Így már érthető. De vannak, akik találomra rámutatnak pár Disney-csemetére, hogy nesze, ő a példaképem, mert neki botránymentes élete van, szép, meg jó színésznő. Ha valaki színésznő akar lenni mint te, akkor oké (bár mondjuk én valaki tapasztaltabbra néznék fel, de ez már egyéni döntés), de van, aki csupán 'szórakozásból', hasraütés-szerűen mondja az emberekre, hogy 'ő a példaképem', mikor valószínűleg magának a szónak a fogalmát sem értik..
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Bátor Ventillátor
2011. szeptember 05. 15:23 #114
allisynfan
allisynfan
 
StátuszMost éppen nagyon boldog vagyok mert csupa jó jegyem van.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.16.
Hozzászólás: 535
Csatolások: 0
Azonosító: 153075
Offline offline
Én ebben teljessen egyetértek de az én kedvenceimről még sose jelent meg ilyen cikk!
2011. szeptember 05. 15:35 #115
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett. smileeee.gif
2011. szeptember 05. 16:20 #116
zsoffy9
zsoffy9
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 261
Csatolások: 0
Azonosító: 160024
Offline offline
Háát sztem már egy 15 éves eltudja dönteni kit választ példaképnek!! ennyi idősen már megtudják különböztetni a jót a rossztól, de persze ez a tinédzserekre vonatkozi...a kisebb kategóriánál a rossz pldakép választás ettől még fenn áll:((
2011. szeptember 05. 16:25 #117
Rihannna
Rihannna
Faág™
 
StátuszRihannna még nem állította be a státuszát és nem is fogja.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.10.
Hozzászólás: 1806
Csatolások: 118
Azonosító: 124776
Offline offline
meghajolo.gif
Soha egy színésznőre, vagy énekesnőre sem mondtam azt hogy példakép, mert akármennyire is dolgoznak, akármennyire is a köztudatban maradásért harcolnak nem érdemlik meg. Én nem leszek senki másolata, ahogy a cikkben is olvasható volt úgy szeretnék főzni mint a nagymamám, olyan odafigyelő anyuka szeretnék majd lenni mint az én anyukám. Eszembe sem jut bármiféle magamutogató tinisztárt bálványozni.
Akik családon kívül vannak és példaképként tudok tekinteni rájuk azok maximum az írók, írónők. Bevallom soha egyik kedvenc írónőmet nem láttam sem címlapon, sem újságban. Nem láttam a nevüket listákon, nem láttam a nevüket rajongói oldalakon. Csak és kizárólag a könyvesboltok polcain, és az én könyveim elején láttam őket. Ha kimondom a nevüket, akkor talán senki nem is tudja kiről beszélek, nekem mégis nagyon fontosak, ők inspirálnak arra hogy írjak. Jó cikk meghajolo.gif
2011. szeptember 05. 18:28 #118
- törölt felhasználó -    
én ilyen példaképeket soha nem választottam, na jó, a nagymamám elég meghatározó személyiség az életemben, de még az anyukámra se szeretnék hasonlítani. én a saját utamat akarom végigjárni, úgy cselekedve, ahogyan én azt helyesnek tartom. egyedül a nagynéném példakép, mert ő a legrosszabb helyzetből is ki tudott hozni valami jót. biggrin.gif
egyébként nagyon jó cikk lett! meghajolo.gif
2011. szeptember 05. 19:01 #119
nothingcanstopme
nothingcanstopme
Extinct ♥
 
StátuszIt's the time to know, it's the time to see, love is blasphemy ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.13.
Hozzászólás: 2351
Csatolások: 97
Azonosító: 133163
Offline offline
Nekem nincs példaképem, és jól vagyok így smileeee.gif persze van nagyon sok színész(nő)/énekes(nő), akiket hihetetlenül tisztelek a munkásságukért, de nem szeretnék hasonlítani rajuk, semmiképp...
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. szeptember 05. 21:05 #120
Esztija
Esztija
Csokimaci.™
 
StátuszOne big room full of bad bitches...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.24.
Hozzászólás: 1037
Csatolások: 689
Azonosító: 159207
Offline offline
baromi jó cikk lett.
elismerésem.
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!