Starity

Előítéletek — minek köszönhető kialakulásuk?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 04. 09:56 #21
Amber Angel
Amber Angel
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 739
Csatolások: 58
Azonosító: 143336
Offline offline
Én is szoktam gondolkodni az ilyesféle problémákon. Személy szerint én sem örülök neki, hogy egyesek külső alapján ítélik meg az embereket.

Az új osztályomban is van egy kiközösített személy a stílusa és kinézete miatt. Senki nem próbált meg vele beszélgetni, de én vettem a bátorságot és odamentem hozzá, mert tudom, hogy milyen rossz egy nagy közösségben egyedül lenni.
Ahogy egyre többet kommunikáltunk, rájöttem, hogy egy nagyon vicces és kedves lány, valamint azért nem barátkozik másokkal, mert ő is azt hiszi, hogy nem elég jó a többieknek.
Lehet, hogy feketék a körmei, és 2 centi széles fülbevalókat hord, de ha valaki megismeri a természetét, hogy milyen jóindulatú ember valójában, egy idő múlva a megjelenésével már nem is fog foglalkozni...

Egyébként remek cikk, örülök, hogy a starity már ilyen témákkal is foglalkozik!
4 felhasználónak tetszik: UnhappyMeals, ophely88, adry1415, An_d_a
2011. szeptember 04. 10:06 #22
L.A Łow
L.A Łow
új tag
 
Státusz30STM ♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.17.
Hozzászólás: 9
Csatolások: 0
Azonosító: 158608
Offline offline
nagyon jó cikk!! és nagyon igaz (: ez a sztereotípia az agyamra megy.. utálom amikor vkit külső alapján ítélnek meg és el.. meg se próbálják megismerni, mer már besorolták a saját kiskategóriájukba az emberek..-.- sztem az ilyen "tömegnézőpont" elég szánalmas..ebből is látszik, h az embereknek mennyire nincs önálló véleményük hiszem mindenki ugyanúgy gondolkodik/ ítélkezik.. és ha valahol ez van, akk baj van!!
2011. szeptember 04. 10:10 #23
- törölt felhasználó -    
Idézet (misssha @ 2011.09.04. 01:53)
staritynek meg kéne változtatnia a szlogent, mert ezek a hírek nagyonnem a sztárokról szólnak, és én már kicsit unom... nem bántásképp, jó cikk, csak nem ide való..


Egy éretlen és figyelmetlen kislány vagy,aki csak írogat össze-vissza.Inkább tanulj meg írni először,aztán kritizálj egy ilyen jó cikket.Annyira elegem van már,hogy itt azt hiszik egyes emberkék,hogy nekik mindent lehet.Okádékok.
De vissza a cikkre.Igen,rengeteg ilyen van,de én először is,mindig a belső alapján ítélkezek.Lehet,hogy senkit nem érdekel,de én leírom ezt.:Szóval van egy barátnőm,aki,igen nem valami világszépe,de megbízható,szeretni való.Amikor egy másik csajjal,összebarátkoztam,ő igen szép volt,viszont annyira egy kavarógép is egyben,hogy az valami hihetetlen.Én ezt tapasztaltam:Nem számít a külső,mert aki szeretni való azt bárhogy lehet szeretni vagy elfogadni.. smileeee.gif
2011. szeptember 04. 10:14 #24
- törölt felhasználó -    
Hát van egy osztálytársam. Fiú és nem valami hajlákony pálcika alkat. Inkább hasonlít a kis gömböcre csak nem kis hanem nagy. Lehet, hogy nem számít a külső ez így is igaz de rajta már nem lehet segíteni. Egyszerűen próbáltunk hozzá közeledni segíteni neki de visszautasítja a közeledést. Még egyszer mondom tényleg nem számít a külső de ha egyszer belülről is romlott meg hülye. Engem is idegesít hogy mindenki külsőről ítél de akkor próbálna közeledni vagy valami nem csak ülni az osztály sarkában.
2011. szeptember 04. 10:18 #25
UnhappyMeals
UnhappyMeals
Woodstock. Peace & Music.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.18.
Hozzászólás: 2097
Csatolások: 446
Azonosító: 151319
Offline offline
Nagyon jó cikk Courtneyy, minden elismerésem meghajolo.gif
Nálam személy szerint az verte ki a biztosítékot, mikor felmentem YouTube-ra és a Szórakozás részben egy kövér ember volt. Ezt az emberi gondolkodásmódot soha nem fogom megérteni. Hogy lehet valakin azért nevetni, mert (komoly) problémái vannak? Persze addig nagyon 'vicces' ez a dolog, amíg nem velünk történik meg. Utána már mindenki legyen velünk toreláns.
4 felhasználónak tetszik: ophely88, Sally Sparrow, Amber Angel, adry1415
2011. szeptember 04. 10:20 #26
Shenayla
Shenayla
Sheyka
 
Státusz365 Nap...365 új esély
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 11.08.18.
Hozzászólás: 3667
Csatolások: 40063
Azonosító: 158683
Offline offline
nagyon jó lett a cikk, és tényleg elgondolkodtató, én nem tartom magam embergyűlölőnek és sosem tartottam magam annak, de való igaz, hogy még ha nem is mondjuk ki, amit gondolunk az illetőről az akkor is megfogalmazódik bennünk, de azt akkor sem értem miért bántják egymást a fiatalok.
2011. szeptember 04. 10:21 #27
Az egyetlen
Az egyetlen
★Sentimentalist - The final eccentric™ ☺
 
StátuszEgy idézettel nem magyarázhatod meg a világ hibás működését.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.05.
Hozzászólás: 1323
Csatolások: 0
Azonosító: 152355
Offline offline
"Hát van egy osztálytársam. Fiú és nem valami hajlákony pálcika alkat. Inkább hasonlít a kis gömböcre csak nem kis hanem nagy. Lehet, hogy nem számít a külső ez így is igaz de rajta már nem lehet segíteni. Egyszerűen próbáltunk hozzá közeledni segíteni neki de visszautasítja a közeledést. Még egyszer mondom tényleg nem számít a külső de ha egyszer belülről is romlott meg hülye. Engem is idegesít hogy mindenki külsőről ítél de akkor próbálna közeledni vagy valami nem csak ülni az osztály sarkában. "


Hát gondolom hatalmas önbizalomhiánya van,vagy érték bizonyos "rossz" hatások és némi félelemérzet alakult ki benne a "gyerekekkel" kapcsolatban,az ilyen emberekhez nem elég 1x 2x odamenni,és beszélgetni,hanem folyamatosan oda kelle hozzá menni,és kedvesen beszéli vele,biztosan van valamilyen szintű pánikbetegsége is,de inkább nem mondom tovább,mert lehet hogy tévedek.Amúgy az ilyen embereket/tinédzsereket/ sajnálom a legjobban.Le kéne győzniük a félelmeiket,és megnyílni kicsit.Jó,hát nem kell állandóan pofázni... biggrin.gif
2011. szeptember 04. 10:24 #28
Shenayla
Shenayla
Sheyka
 
Státusz365 Nap...365 új esély
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 11.08.18.
Hozzászólás: 3667
Csatolások: 40063
Azonosító: 158683
Offline offline
Krisztikehh98 az, hogy valaki nem tudja elfogadni magát olyannak amilyen attól még nem romlott és hülye, egyszerűen csak fél a világtól, talán kicsit több türelem kellene részetekről és biztosan megnyílna, hidd el nekem azt ami az osztálytársadban lezajlik "gömböcsége" miatt azt csak egy olyan ember tudja megérteni aki jár/járt már a cipőjében, és ez a szomorú tudod, hogy valóban megpróbálsz közeledni felé, s mivel ő nem tud olyan könnyen feloldódni, lemondasz róla rögtön és mindenféle jelzővel illeted. Ez szomorú.
2011. szeptember 04. 10:28 #29
Shenayla
Shenayla
Sheyka
 
Státusz365 Nap...365 új esély
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 11.08.18.
Hozzászólás: 3667
Csatolások: 40063
Azonosító: 158683
Offline offline
UnhappyMeals
Nagyon jó cikk Courtneyy, minden elismerésem meghajolo.gif
Nálam személy szerint az verte ki a biztosítékot, mikor felmentem YouTube-ra és a Szórakozás részben egy kövér ember volt. Ezt az emberi gondolkodásmódot soha nem fogom megérteni. Hogy lehet valakin azért nevetni, mert (komoly) problémái vannak? Persze addig nagyon 'vicces' ez a dolog, amíg nem velünk történik meg. Utána már mindenki legyen velünk toreláns.

Ezt én sem értem miért bántják azokat az embereket akiknek van túlsúlya, egyszerűen felfoghatatlan, senki nem gondol arra, hogy lehet hogy csak segíteni kellene nekik, de ez van ilyen a világ és ilyenek vagyunk mi emberek, szemetek,
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. szeptember 04. 10:38 #30
- törölt felhasználó -    
Engem is már nagyon idegesít,ha valakit a külső alapján ítélnek..Többet inkább nem is mondok..Egyébként nagyon jó a cikk minden elismerésem..
2011. szeptember 04. 10:41 #31
H_Eszti
H_Eszti
visszatérő vendég
 
StátuszMásik felhasználón vagyok aktív.. :) De törölni ezt nem szeretném.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.29.
Hozzászólás: 251
Csatolások: 46
Azonosító: 156848
Offline offline
Nagyon jó a cikk. wink.gif
Nos hát nekem új iskola, új tanárok, új osztálytársak. És hát eléggé sz@r volt amikor a felsőbb évesek bejöttek, hogy megnézzék a "gólyákat". Csoportosan özönlöttek be az osztályunkba. Lassan már többen voltak mint mi... xD :/ El kezdtek mutogatni egy-pár gyerekre, hogy ez hogy néz ki, az hogy néz ki. Meg röhögtek. Komolyan nem értem ez mire jó... Minden ember érző lény és eléggé sz*rul esik mindenkinek ha ezért piszkálják. Meg van egy csaj az osztályunkban akiről sokan azt hittük, hogy egy r..anc. Mert tényleg úgy viselkedett mint ha ő lenne a tökély. És végül kiderült, hogy nagyon kedves. smileeee.gif Szóval ennyit erről. smileeee.gif
2011. szeptember 04. 10:41 #32
Spongya
Spongya
hodor
 
Státuszha tested fázik, lelkem rád adom
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.28.
Hozzászólás: 2272
Csatolások: 214
Azonosító: 141897
Offline offline
és mindezt a média teszi. A Tv-ben hangoztatják, hogy ne gyűlöld a másikat, mert más a stílusa, mert kövér, utána meg benyomják következő műsornak egy bántó közleményt, műsort, a kövér emberekről, étkezési problémákkal küzdőkről, esetleg olyanokról akik nem olyan divatosan öltözködnek, szeretik a rockot, vagy dadognak. Akármennyire hangoztatják, hogy ne gyűlöld a másikat, ők teszik ezt az egészet.
2011. szeptember 04. 10:44 #33
Marina Salvatore
Marina Salvatore
Goth,Loki Laufeyson & Daenerys Targaryen <333
 
Státuszhttp://www.youtube.com/watch?v=OyzI2hrmGgI&feature=related *-*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.29.
Hozzászólás: 5443
Csatolások: 2807
Azonosító: 150271
Offline offline
Engem zavar, ha külső alapján ítélnek.Durván öltözködöm az igaz, de nem cigizek,nem iszok,nem járok bulikba...de egyből beszólogatnak ilyeneket:S...szal először meg kéne ismerni az embert...aztán ítélkezni...-.-"
1 felhasználónak tetszik: Roxana96
2011. szeptember 04. 10:50 #34
csengike
csengike
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.20.
Hozzászólás: 703
Csatolások: 1
Azonosító: 123258
Offline offline
Egyetertek Mariana Salvatore-vel,attol amiert valaki maskepp oltozik vagy viselkedik,mint egy atlagos ember,attol meg lehet jo ember. Annyira tud zavarni,ha valakit nem fogadnak el vagy kikozositik a kinezete(oltozkodese) miatt. Pedig nem is ismerik,hogy belul milyen ember.Borzalmas lehet,annak az embernek,aki ezt megeli.
2011. szeptember 04. 10:56 #35
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Spongya @ 2011.09.04. 10:41)
és mindezt a média teszi. A Tv-ben hangoztatják, hogy ne gyűlöld a másikat, mert más a stílusa, mert kövér, utána meg benyomják következő műsornak egy bántó közleményt, műsort, a kövér emberekről, étkezési problémákkal küzdőkről, esetleg olyanokról akik nem olyan divatosan öltözködnek, szeretik a rockot, vagy dadognak. Akármennyire hangoztatják, hogy ne gyűlöld a másikat, ők teszik ezt az egészet.


A média kétszínű, az biztos, de csak azokat tudja 'vezetni', akik engedik. Azért mert Balázs odamegy meginterjúvolni egy túlsúlyos nőt az étkezési szokásairől és utána a képébe röhög, az egyik lehető legnagyobb szemétség a világon. Nem muszáj azonban vele röhögni.

Nyilván arra sugallnak, hogy ez így helyes és úgy is lenne helyes (ergo ne röhögd ki), de a jelek máshogyan jönnek át a televízión keresztül. Ha meg még röhögnek is mellé a kamerába ..

Érdekes egyébként, hogy eddig is volt média, még sem született ilyen sok előítélet, tehát ezért nem feltétlenül csak a médiát kell okolni, a gondolkozásban nem stimmel valami, az, hogy mindent elhiszünk, ami a tévében lemegy, csak ront a helyzeten. mellow.gif
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, UnhappyMeals, Szandi0820
2011. szeptember 04. 11:02 #36
Lordi Angel
Lordi Angel
 
StátuszFirst rule of avoiding disappointment: lower your expectations.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.11.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 323
Azonosító: 126872
Offline offline
Marina Salvatore egyetértek
2011. szeptember 04. 11:08 #37
- törölt felhasználó -    
Nekem is van olyan ismerősöm akit amiatt szekálnak,mert nem jár divatos cuccokban és valamiért akár miben megy valami hibát mindig meg találnak benne és ez már engem idegesít és csodálom,hogy még nem szólt nekik.Mondjuk vannak olyanok akik képesek nekik ezt úgy mondani,hogy nem bántják meg vele de egyébként sincs semmi bajuk vele,de vannak olyanok akik úgy mondják 'Ezt vedd le,mert nagyon ciki holnap másba gyere!' na ezt nagyon unom,ne mondják már meg,hogy hogyan öltözzön,mert ha nem fejezik be egyszer azt nagyon meg fogják bánni.Most komolyan az nekik legyen mindegy,hogy miben megy!És minden elismerésem a cikk írójának.
2011. szeptember 04. 11:37 #38
Devil93
Devil93
 
Státusz"Minden ember jó - csupán a benne élő démon gonosz. "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.18.
Hozzászólás: 775
Csatolások: 32
Azonosító: 129498
Offline offline
Courtneyy nköszi a cikket , nagyon jó lett és végre nem csak sztárok "letört körmeiről" lehet olvasni.
Én sajnos saját bőrömön tapasztaltam az előítéleteket, páran beszólogattak, megnéznek stb. De van rá egy jó példa , hogy nem mindenki ilyen , pár évvel ezelőtt én is új osztályba kerültem és azt hittem nem fognak befogadni , mert a külső alapján itélnek meg legtöbben , de sikerült 3 csodás barátnőt találnom akik nem is ugyan azt a zenét szeretik pl mint én , de még is jó megtaláljuk a közös hangot biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: UnhappyMeals
2011. szeptember 04. 11:42 #39
Zsófi765
Zsófi765
hot blooded
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.08.04.
Hozzászólás: 2617
Csatolások: 259
Azonosító: 103946
Offline offline
Jó cikk. Gratulálok. meghajolo.gif beer.gif Elismerem nekem is volt egy olyan időszakom amikor első látásra ítéltem, még most is van ilyen de próbálok ellen tenni. blush.gif Általában az ilyen plázacica féléket szoktam lenézni / de próbálok leszokni erről / de mondjuk általában a gyanúm beszokott igazolódni :/. Mert általában ezek a lányok beképzeltek, azt hiszik övek a világ, és kavarnak ha valami nem tetszik nekik. Szóval szerintem mindenkinek kicsit magába kéne nézni mert az emberek 90%-a beszélt már ki valakit az életében :/.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. szeptember 04. 11:59 #40
Zsófii_ka
Zsófii_ka
visszatérő vendég
 
StátuszAnd please don't be afraid of what your soul is really thinking - Tyler Joseph
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.28.
Hozzászólás: 317
Csatolások: 0
Azonosító: 141910
Offline offline
én is furcsán nézek néhány emberre, xd dehát mindenki ilyen valahol smileeee.gif pl nem szeretem a nagyon feketén öltözködő embereket. biggrin.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!