Starity

Előítéletek — minek köszönhető kialakulásuk?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 04. 16:45 #61
- törölt felhasználó -    
Én egy ideig nem tudtam elfogadni az emberek hibáit . És mindig piszkáltam azokat akik kilógtak . DE egyszer én is meg tudtam milyen és szörnyű volt . És rá jöttem hogy minden ember egyenlő és el kell fogadni őket fogadni smileeee.gif.
2011. szeptember 04. 17:09 #62
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3280
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Idézet (sewenteen @ 2011.09.04. 15:59)
most miért van egyre több ilyen cikk? Ezekkel csak az a baj, h valaki leírja a véleményét, amit lehet, h tök máshol hallott...ezek nem is hírek!
Jó oké, h van egy két ilyen cikk is, de most mindenki rákapott ezekre!

Könyörgöm, ne kelljen már neked is elmagyarázni, miért vannak ezek a cikkek mellow.gif mellow.gif mellow.gif Olvass vissza dry.gif
1 felhasználónak tetszik: UnhappyMeals
2011. szeptember 04. 18:07 #63
sewenteen
sewenteen
Kapitány Úr
 
Státuszvakarom a végbelem nánánáná
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.14.
Hozzászólás: 1138
Csatolások: 632
Azonosító: 129210
Offline offline
Glamster
Gagával együtt engem is megutáltál?biggrin.gif
2011. szeptember 04. 18:13 #64
- törölt felhasználó -    
Idézet (Az egyetlen @ 2011.09.04. 10:21)
"Hát van egy osztálytársam. Fiú és nem valami hajlákony pálcika alkat. Inkább hasonlít a kis gömböcre csak nem kis hanem nagy. Lehet, hogy nem számít a külső ez így is igaz de rajta már nem lehet segíteni. Egyszerűen próbáltunk hozzá közeledni segíteni neki de visszautasítja a közeledést. Még egyszer mondom tényleg nem számít a külső de ha egyszer belülről is romlott meg hülye. Engem is idegesít hogy mindenki külsőről ítél de akkor próbálna közeledni vagy valami nem csak ülni az osztály sarkában. "
Hát gondolom hatalmas önbizalomhiánya van,vagy érték bizonyos "rossz" hatások és némi félelemérzet alakult ki benne a "gyerekekkel" kapcsolatban,az ilyen emberekhez nem elég 1x 2x odamenni,és beszélgetni,hanem folyamatosan oda kelle hozzá menni,és kedvesen beszéli vele,biztosan van valamilyen szintű pánikbetegsége is,de inkább nem mondom tovább,mert lehet hogy tévedek.Amúgy az ilyen embereket/tinédzsereket/ sajnálom a legjobban.Le kéne győzniük a félelmeiket,és megnyílni kicsit.Jó,hát nem kell állandóan pofázni... biggrin.gif

Ezt már próbáltuk! Nem is egyszer. Lehet, hogy türelem kell ehez de mi már vártunk rá 6 évet! Csak ugye ezzel az a baj, hogy nem ismered! Mármint belsőleg! Tudod én nem szívesen ülök le olyan mellé aki nemrég tépte ki a hajadat! Tehát, hogy is mondjam... a durvaság mögé rejtőzik úgymond! Nem is egyszer bántott lányokat! mellow.gif
2011. szeptember 04. 18:47 #65
- törölt felhasználó -    
Igen, álltalában az embert a külseje alapján ítélik meg és kezelik is úgy. A többség persze azt mondja, hogy ez nem így van, de mégiscsak más, mikor maga éli át az ember a helyzetet. És hiába mondják azt, hogy a kritika megerősít, ez nem így van. Igen, az ember tanulhat belőle, de az, hogy cikk alapján elmondottak alatt sértegessék és bántalmazzák az embereket, nem ok arra, hogy ezt nyugodtan megtegyék, mondván: a kritika megerősít.
De a témához visszatérve: Szerintem az emberek tudatosan befolyásolják egymást. Bizonyos mértékben - valljuk be - mindenki akar uralkodni valamilyen módon, és hamár nem valamilyen magasrangbeli ember, akkor a környezetét használja fel az egyetértéshez, ráerőlteti az emberre az akartát.
(Nem kérek megjegyzéseket a commentet kapcsolatban, ez a saját meglátásom.)
2011. szeptember 04. 18:56 #66
Trxaa
Trxaa
visszatérő vendég
 
StátuszBoldognak lenni felemelő érzés, de ez a te segítséged nélkül nekem nem megy..:\
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.02.
Hozzászólás: 415
Csatolások: 0
Azonosító: 154419
Offline offline
Szerintem a cikk írójának igaza van és egyet értek! Mindenkinem olyan a stílusa,amilyet akar. Szerencsére ez nincs megszabva,hogy milyen ruhákban járj. Van egy fiú akit "ismerek" igazából sztár,vagy híresség,kinek mi,és neki a gyerekkora nem volt egy séta galopp. Amikor úgy érezte,hogy rátalált a saját stílusára,mindenki elkezdte fikázni. Csak hogy segítsek,az Emo stílust választotta. Állandóan piszkálták és buzizták. Ha nagyon érdekel a neve,akkor itt starityn Andy Six,de a neve Andy Biersack. Most éppenséggel 19 és amikor egy interjúban megkérdezték,hogy milyen volt a közép suli,azt mondta,idézem: fucking terrible! (b*szott szörnyű). Persze ezt megértem. Van egy olyan klipje is,amiben elmondja,hogy milyen volt,ha esetleg kíváncsi vagy. (Black Veil Brides-Knives And Pens)
Én nem azok közé tartozom akiket mindennap az öltözködése miatt piszkálnak,de azok közé sem tartozom,akik piszkálódnak. Én személy szerint,nem bírom az ilyeneket!
Szóval én a cikkel egyet értek és télleg jól sikerült! biggrin.gif
2011. szeptember 04. 20:06 #67
Zsuviii
Zsuviii
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.10.24.
Hozzászólás: 1386
Csatolások: 51
Azonosító: 110782
Offline offline
Szerintem ha mindenki ugyanolyan lenne, akkor az olyan lenne, mint a szürkeség. Semmitmondó. De ha van köztünk különc, akkor az színt visz a szürkeségbe. Ezért jó az, hogy nem vagyunk egyformák. biggrin.gif
2011. szeptember 04. 20:46 #68
Peace_Devil boy
Peace_Devil boy
Supre dan's of care Rarry'ϟ
 
StátuszI'm evil and this is my profillee'ss
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.10.
Hozzászólás: 1205
Csatolások: 2532
Azonosító: 155057
Offline offline
ez jó cikk és kép!
2011. szeptember 04. 20:47 #69
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3280
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Idézet (sewenteen @ 2011.09.04. 18:07)
Glamster
Gagával együtt engem is megutáltál?biggrin.gif

Elég nagy tévedésben élsz, drágám xD MotherMonsterrel nincs különösebb bajom, csak amit most csinál nem jön be.
Veled sincs, viszont a butaságot és értetlenkedést nem szeretem rolleyes.gif
2011. szeptember 04. 21:01 #70
dóóra
dóóra
gallavich.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.22.
Hozzászólás: 6279
Csatolások: 1202
Azonosító: 115351
Offline offline
Sajnos ez így igaz. Szinte mindig gyártanak előítéleteket az emberek szinte mindennel kapcsolatban. dry.gif Mindig muszáj valamit kitalálniuk.
Most itt a saját példámat hozom fel! Nekem sötétvörös hajam van most és egyből elkönyveltek az emberek egy kis emósnak[nincs velük bajom]pedig nem vagyok az. Legalábbis az új osztálytársaim is...első nap a suliban mint ahogy kiderül másnap azért nem mertek velem beszélni mert azt hitték hogy az vagyok,na meg hogy sznob. unsure.gif Hát köszönöm...39-ből 3 ember beszélt velem eddig...haladunk.
2011. szeptember 04. 22:43 #71
- törölt felhasználó -    
Idézet (dóóra)
Sajnos ez így igaz. Szinte mindig gyártanak előítéleteket az emberek szinte mindennel kapcsolatban. dry.gif Mindig muszáj valamit kitalálniuk.
Most itt a saját példámat hozom fel! Nekem sötétvörös hajam van most és egyből elkönyveltek az emberek egy kis emósnak[nincs velük bajom]pedig nem vagyok az. Legalábbis az új osztálytársaim is...első nap a suliban mint ahogy kiderül másnap azért nem mertek velem beszélni mert azt hitték hogy az vagyok,na meg hogy sznob. unsure.gif Hát köszönöm...39-ből 3 ember beszélt velem eddig...haladunk.

El sem tudom mondani, milyen hasonló csónakban evezünk. Ugyanez van velem is, csak nekem feketére van festve a hajam, és nem emo-nak néznek, hanem goth-nak. rohog.gif Velem is kb. 3 ember beszélt eddig, de velük sem sikerült megtalálnom igazán a közös hangot..
Persze nem adom fel a reményt. wink.gif
1 felhasználónak tetszik: dóóra
2011. szeptember 05. 12:56 #72
orion.anna
orion.anna
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.05.
Hozzászólás: 148
Csatolások: 0
Azonosító: 60019
Offline offline
Engem mindig rockernek hívtak, mostanában emosnak. Én meg mindig közlöm, hogy nem, egyik sem vagyok. De olyan is volt, hogy hippinek hívtak. De nem. Egyszerűen a csőnacik tetszenek, deszkás cipők és a laza cuccok. Na meg általában rockot hallagatok. Nem szeretem, ha az öltözködésem vagy a hallgatott zenéim alapján ítélnek meg. Én én vagyok, nem tuszkoljanak be egy gyűjtő név alá.
Apukám kifejezetten konzervatív ember, akinek tetoválás van, az már nem felelősség teljes ember. Ugyanez van a fülbevalós pasikkal.
Éppen ezért én próbálok mindenki felé nyitott lenni és túl lépni az előítéleteimen. Ált. működni szokott, de olyan is van, hogy az előítéletem beigazolódik.
2011. szeptember 05. 15:47 #73
misssha
misssha
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.21.
Hozzászólás: 1691
Csatolások: 0
Azonosító: 136913
Offline offline
Idézet (adry1415 @ 2011.09.04. 10:10)
Egy éretlen és figyelmetlen kislány vagy,aki csak írogat össze-vissza.Inkább tanulj meg írni először,aztán kritizálj egy ilyen jó cikket.Annyira elegem van már,hogy itt azt hiszik egyes emberkék,hogy nekik mindent lehet.Okádékok.

mért lennék éretlen? -.-' mert elmondom a véleményem?
van, aki ájuldozik az ilyen cikkektől, engem személy szerint idegesítenek, hogy
-Lindsay Lohan megmutatta tetkóját
-Beperlik Thalíát terhessége miatt?
-Jennifer Garner tangát villantott
-Katy Perry rajong Selena Gomezért
és hoppá, -Előítéletek — minek köszönhető kialakulásuk?
én azért járok starityre, hogy sztárhíreket olvassak, nem azért, hogy megtudjam melyik gyümölcs a legegészségesebb. nem a cikkekkel van bajom, mert szívesen hozzájuk szólnék, meg érdekesek, de nem egy sztárokról szóló oldalon. nekem ez a véleményem, és ha ez alapján okádéknak tartassz, akkor annyit mondok hogy egy bunkó előítélkező vagy, aki azt hiszi neki mindent lehet _nevet.gif mindig elmondom, hogy nem a cikkel, vagy a cikk írójával van bajom, hanem azzal, hogy egy sztáros oldalon az az egyik legolvasottabb hír, hogy nemsokára kezdődik a suli... dry.gif és éretlennek, figyelmetlennek, okádéknak (!!) tartassz, mert nekem ez nem tetszik. sajnállak, magadat minősíted.

Idézet (Glamster @ 2011.09.04. 03:13)
Először is rohadtul lefogadom, hogy el sem olvastad ezt a nagyszerű cikket. Másodszor is, szociális és egyéni probléma, hogy nem vetted észre, hogy a Starity témája új rovattal bővült, méghozzá "ÉLET" rovatcikk alatt fut. És tudod mit unok én? Az ilyen lányokat, mint te. De nagyon.

Na ne fogadd le, mert képzeld el, hogy elolvastam dry.gif ezt a ,,nagyszerű" cikket. észrevettem, hogy a starityben olyan dolgok vannak amik nagyonnem sztárokhoz kapcsolódnak, viszont nem, nem vettem észre az élet rovatcikket. simán kirakják, mint egy hír. sokan akarnak felnőttebnek látszani, amiért ilyen komoly témákért vannak oda, és éretlen hülyének tartják akik pl. rajonganak a Disney szárokért, na látod én is unom már az olyan lányokat mint te, akik "nagyobbnak" meg "bölcsebbnek" akar látszani, azzal hogy leszólnak másokat -.-' ezek cikkek, nem hírek. nem azért, hogy zavar, mert simán elmegy mellette a szemem, de akkor is, legalább raknák más modulba, vagy nemtudom.

elmondtam a véleményem, mint ti, és sok mindenki más. zavar? hát ez van, engem is zavar, mikor bántó, sértő kommenteket írtok Selena vagy Miley vagy Demi vagy más Disneysztár rajongóknak. engem nem zavar, megvédeni nem fogok senkit. de magamat azért megvédem. mert nem először találkozok a nevetekkel dry.gif
2011. szeptember 05. 16:01 #74
misssha
misssha
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.21.
Hozzászólás: 1691
Csatolások: 0
Azonosító: 136913
Offline offline
amúgymeg, cikkhez hozzászólva, azért van ez a sok előítélet, mert ha neked van egy személyiséged (amit nyilván magad szerint helyesnek látsz, hiszen normális esetben olyan ember vagy, vagy olyan ember akarsz lenni, amilyen neked tetszik) és látsz az utcán egy -kinézetre- különböző személyiséget, az első gondolatod tuti negatív lesz, hiszen nem olyan mint te.
csak az osztályban (gondolom mindenkinek van ilyenje)
a nagyszájúak, beképzeltek utálják azokat akik csendesek, szorgalmasabbak. és így van ez fordítva is, csak ők nem fejezik ki véleményüket, ellentétben a beképzeltekkel, és már így "elnyomva" számítanak.
én is ítélkezek első látásra, hiszen hazudna aki azt mondaná, hogy nem. engem is emonak tartanak, csak mert tépett a hajam és csőnadrágot, tornacipőt hordok, holott az emo nagyon távol áll tőlem. igazából mindig úgy vagyok vele, hogy addig nincs bajom, míg szemtől szembe belém nem kötnek. vagy a hátam mögött, és a fülembe jut. megvédem magam, mert általában inkább a véleményem miatt "skatulyáznak be", de azoknak az embereknek a véleménye engem nagyon nem érdekel, akik nem ismernek. mert ha megismernek biztos más lesz a véleményük. előítélete amúgy meg mindenkinek van, hiszen ha meglátsz egy embert, vagy megismersz, rögtön van róla véleményed, vagyis első benyomás /ha jó ha rossz/ úgyis kialakul. ez olyan valami, ami soha nem fog eltűnni, és tenni sem tehetünk ellene
1 felhasználónak tetszik: dóóra
2011. szeptember 05. 16:37 #75
dolores2
dolores2
visszatérő vendég
 
Státusz...A jó lányok a mennybe mennek, a rosszak külföldi luxusútra...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.11.
Hozzászólás: 162
Csatolások: 0
Azonosító: 155126
Offline offline
Nekem még az a véleményem erről az előítélet dologról,hogy 10%,hogy MINDENKINEK vannak előítéletei egyes emberekkel szemben...a különbség csak az,hogy valaki kimondja, valaki nem!!
2011. szeptember 05. 16:38 #76
dolores2
dolores2
visszatérő vendég
 
Státusz...A jó lányok a mennybe mennek, a rosszak külföldi luxusútra...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.11.
Hozzászólás: 162
Csatolások: 0
Azonosító: 155126
Offline offline
Idézet (dolores2 @ 2011.09.05. 16:37)
Nekem még az a véleményem erről az előítélet dologról,hogy 100%,hogy MINDENKINEK vannak előítéletei egyes emberekkel szemben...a különbség csak az,hogy valaki kimondja, valaki nem!!
2011. szeptember 05. 16:47 #77
Candy_attack
Candy_attack
Monster
 
StátuszYou know, some people want me to die. But I'm not going anywhere... - Lady Gaga
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.04.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 0
Azonosító: 130532
Offline offline
Mindig is elítéltem mindenfajta rasszizmust, legyen az vallási, faji, vagy szexuális. Szerintem a legnagyobb probléma, hogy az emberek túl sokat foglalkoznak a másikkal. Úgy értem, kit érdekel például, ki milyen szexuális beállítottságú? Nem a szemed előtt fogják csinálni. Vagy, hogy kinek milyen a bőrszíne, vagy ki miben hisz? Vagy hogy öltözik? Aztán lehet, hogy a legjobb barátod lenne a személyisége miatt, de esélyt sem adsz neki, mert elítéled a ruházata miatt. Én a suliban is igyekszem minden osztálytársammal jóban lenni, beszélgetek a "menőkkel" is és a "stréberekkel" is, hisz egy közösségben élünk, mindenkinek sokkal rosszabb, ha utálkozás, kiközösítés van. Sajnos kevés ember gondolkodik így, pedig sokkal jobb lenne mindenféle közösség...
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Szandi0820
2011. szeptember 05. 17:50 #78
Vampen
Vampen
visszatérő vendég
 
StátuszWe won't break, we won't die... It's just a moment of change.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.31.
Hozzászólás: 185
Csatolások: 44
Azonosító: 123844
Offline offline
Candy_attack, teljesen egyetértek.
2011. szeptember 05. 17:55 #79
dóóra
dóóra
gallavich.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.22.
Hozzászólás: 6279
Csatolások: 1202
Azonosító: 115351
Offline offline
Idézet (num1Kolosszus @ 2011.09.04. 22:43)
El sem tudom mondani, milyen hasonló csónakban evezünk. Ugyanez van velem is, csak nekem feketére van festve a hajam, és nem emo-nak néznek, hanem goth-nak. rohog.gif Velem is kb. 3 ember beszélt eddig, de velük sem sikerült megtalálnom igazán a közös hangot..
Persze nem adom fel a reményt. wink.gif

Jó tudni hogy nem vagyok egyedül. wink.gif Majd csak lesz valahogy,hát igen a reményhal meg utoljára.^^
2011. szeptember 05. 18:47 #80
sparksfly
sparksfly
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.05.
Hozzászólás: 783
Csatolások: 48
Azonosító: 138007
Offline offline
Nagyon szégyellem, de én is nagyon előítéletes vagyok.. Most kezdtem a gimit, és az új osztályomban van néhány "fura figura"..el is könyveltem őket rögtön az első nap az öltözködésük, stílusuk miatt.. Viszont! még engem is óriási meglepetésként ért, hogy mennyire jóba lettem velük az eddigi pár nap alatt. mindenki irtó kedves, és nagyon szimpatikusak.. kicsit sablonos, tudom, de azt hiszem ez egy jó lecke volt, hogy soha többé ne ítéljem el az embereket a kinézetük miatt.. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!