Starity

Előítéletek — minek köszönhető kialakulásuk?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 05. 20:47 #81
adommyfandenagyon
adommyfandenagyon
 
Státuszi ship it
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.20.
Hozzászólás: 700
Csatolások: 68
Azonosító: 135052
Offline offline
dolores2, egyet értek
én amugy el nem tudnám képzelni, hogy valakit a ruházata miatt itéljek el..vagy a bőrszine.. szerintem az ilyen embre gyerekes.
2011. szeptember 05. 20:49 #82
adommyfandenagyon
adommyfandenagyon
 
Státuszi ship it
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.20.
Hozzászólás: 700
Csatolások: 68
Azonosító: 135052
Offline offline
misssha, amugy nagy különbség van az első benyomás, meg az előitélet között...
1 felhasználónak tetszik: Nashine
2011. szeptember 05. 23:33 #83
- törölt felhasználó -    
Én azért nem vagyok szimpi sokszor senkinek, mert nem szólok hozzájuk, és akkor rögtön bebeszélik maguknak, hogy utálom őket meg blablabla, közben csak nehezen barátkozom, és nehezen engedem a bizalmamba az embereket. cool.gif Megszoktam. laugh.gif
2011. szeptember 05. 23:52 #84
badperfect
badperfect
Stan
 
StátuszDre, we want the Detox!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.24.
Hozzászólás: 2551
Csatolások: 988
Azonosító: 143952
Offline offline
Jó cikk lett, bár az is irritáló számomra amikor idősebb fiúk-lányok mennőnek érzik magukat azzal, hogy beszólnak egy fiatalabbnak. Ilyenkor már előjön az előítélet, hogy ezek se lettek megnevelve. Kisebbség miatt nem ítélek el embereket, mert haveri kör és osztálytársak közül is jóban vagyok párral, de az felettébbidegesít amikor egy velem egykoru lány elkezd üvölteni egy bevásárlóközpont közepén a 30 éves pasijával, körülöttük meg megszámlálhatatlan gyermek létszám.
2011. szeptember 06. 14:30 #85
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3280
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Idézet (misssha @ 2011.09.05. 15:47)
mért lennék éretlen? -.-' mert elmondom a véleményem?
van, aki ájuldozik az ilyen cikkektől, engem személy szerint idegesítenek, hogy
-Lindsay Lohan megmutatta tetkóját
-Beperlik Thalíát terhessége miatt?
-Jennifer Garner tangát villantott
-Katy Perry rajong Selena Gomezért
és hoppá, -Előítéletek — minek köszönhető kialakulásuk?
én azért járok starityre, hogy sztárhíreket olvassak, nem azért, hogy megtudjam melyik gyümölcs a legegészségesebb. nem a cikkekkel van bajom, mert szívesen hozzájuk szólnék, meg érdekesek, de nem egy sztárokról szóló oldalon. nekem ez a véleményem, és ha ez alapján okádéknak tartassz, akkor annyit mondok hogy egy bunkó előítélkező vagy, aki azt hiszi neki mindent lehet  _nevet.gif mindig elmondom, hogy nem a cikkel, vagy a cikk írójával van bajom, hanem azzal, hogy egy sztáros oldalon az az egyik legolvasottabb hír, hogy nemsokára kezdődik a suli...  dry.gif és éretlennek, figyelmetlennek, okádéknak (!!) tartassz, mert nekem ez nem tetszik. sajnállak, magadat minősíted.
Na ne fogadd le, mert képzeld el, hogy elolvastam  dry.gif  ezt a ,,nagyszerű" cikket. észrevettem, hogy a starityben olyan dolgok vannak amik nagyonnem sztárokhoz kapcsolódnak, viszont nem, nem vettem észre az élet rovatcikket. simán kirakják, mint egy hír. sokan akarnak felnőttebnek látszani, amiért ilyen komoly témákért vannak oda, és éretlen hülyének tartják akik pl. rajonganak a Disney szárokért, na látod én is unom már az olyan lányokat mint te, akik "nagyobbnak" meg "bölcsebbnek" akar látszani, azzal hogy leszólnak másokat -.-' ezek cikkek, nem hírek. nem azért, hogy zavar, mert simán elmegy mellette a szemem, de akkor is, legalább raknák más modulba, vagy nemtudom.
elmondtam a véleményem, mint ti, és sok mindenki más. zavar? hát ez van, engem is zavar, mikor bántó, sértő kommenteket írtok Selena vagy Miley vagy Demi vagy más Disneysztár rajongóknak. engem nem zavar, megvédeni nem fogok senkit. de magamat azért megvédem. mert nem először találkozok a nevetekkel  dry.gif

Ez a kommenttel aztán k.rvára bebizonyítottad, hogy mennyire érett vagy nevet2.gif _nevet.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. szeptember 06. 20:07 #86
Kramisha
Kramisha
parawhore
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.15.
Hozzászólás: 1143
Csatolások: 44
Azonosító: 151132
Offline offline
Szerintem nem érdemes első látás alapján véleményt alkotni. Előbb hallani kéne beszélni is... Lehet, hogy valaki szakadt ruhákban jár, de tök jól ki lehet vele jönni, meg beszélgetni vele, úgyhogy felesleges külső alapján elítélni embereket. Bőrszín miatt pedig egyenesen undorító, mert arról senki sem tehet, aminek született (mellesleg egyik se rossz) Ugyanez van nálam a hovatartozásnál is....
2011. szeptember 06. 20:12 #87
- törölt felhasználó -    
Az a baj ezzel a világgal, hogy mindenki a külsőségeket nézi. Attól még lehetne egy rocker meg egy raper barát mert más zenét szeretnek, nemde? Vagy éppen lehet az is jó fej aki nem Nike cipőt hord.
2011. szeptember 11. 18:04 #88
vampiregomez
vampiregomez
Teen Wolfer
 
Státusznem cserélem Ed Sheerant.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.05.
Hozzászólás: 1759
Csatolások: 310
Azonosító: 146677
Offline offline
Régebben én is ilyen voltam,hogy a külső alapján vagy rosszabb esetben valaki ruhái/stílusa miatt ítéltem másokat.Azóta szerencsére teljesen megváltoztam és utálom azt a régi valakit aki kicsit sem hasonlít a mostani énemre.Én is utálom,mikor valaki feltűnőbb ruhát vesz fel és emiatt az egész kerület azt az embert bámulja.Miért nem vehetné fel,ha neki tetszik?Neki legalább van bátorsága felválnia a személyiségét,ami lássuk be nagyon ritka dolog.Azért mert valakinek más,hogyan áll a haja vagy erősebben sminkeli magát még nem idióta és szerencsétlen vagy a még durvább.Az ő arca az csinál vele amit akar!Gondolom te sem repkedsz az örömtől mikor sehogy sem áll a hajad és pattanás lett az arcodon és akkor úgy érzed,hogy mindenki téged néz.Na most ezek a bizonyos embereknek a mindennapja ilyen.Néhány ember bele sem gondol abba,hogy az a személy akár ő is lehetne és akkor,hogy esne neki,ha mindenki csak szánakozva nézne rá.
2012. január 06. 14:50 #89
Marina Salvatore
Marina Salvatore
Goth,Loki Laufeyson & Daenerys Targaryen <333
 
Státuszhttp://www.youtube.com/watch?v=OyzI2hrmGgI&feature=related *-*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.29.
Hozzászólás: 5443
Csatolások: 2807
Azonosító: 150271
Offline offline
Hát engem sajnos sokan elítélnek.Az én stílusom elég durvának számít.Csak fekete ruhákat hordok,láncokat,nyakláncok,gyűrűk,karkötők tömkelegét.Sminkelésem is elég durva és szokatlan,elvontnak is mondhatnánk.Zenei stílusom is elvont,Goth-Rock-Metal,de nem vetem meg Lady Gaga-Rihanna-Kesha-Katy Perry zenéit se:)...lány létemre nem szeretem a szerelmes-romantikus filmeket...inkább a horror és a sci-fi filmek kötnek le,vagy misztikus-vámpíros-természetfeletti filmek:)...könyvek kategóriájába is ugyan ezek a stílusok sorolhatóak.Szóval ezek miatt mindig megkapom a magamét.Utcán meg se mernek szólítani.Interneten szokták megírni, hogy nem mernek hozzám szólni.Pedig ha jobban megismernének,rájönnének,hogy nem vagyok én olyan félelmetes.
Sokan kinézték belőlem a drogot,füvet,cigit stb-stb...pedig ilyen szerekkel nem élek.Barátaimmal vagyok szabadidőmben,rajzolok,olvasok stb-stb...bulikba se járok.Szóval ezzel csak azt akartam sugallni, hogy a külső nem árul el semmit se az ember belsőjéről:)...
2012. január 29. 12:20 #90
TbRéku
TbRéku
új tag
 
StátuszTell the devil I said "Hey" when you get back to where you're from
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.05.
Hozzászólás: 2107
Csatolások: 62
Azonosító: 157537
Offline offline
Engem nem ítélnek el, mert aki elítél az nagyon megbánja.smileeee.gif Én régen elég előítéletes voltam de rájöttem, hogy hülyeség és aztán nagy nehezen sikerült leszoknom róla.smileeee.gif
2012. január 29. 16:40 #91
- törölt felhasználó -    
Hát, én alapból nem ítélek el senkit a külseje alapján. Szeretem megismerni az embereket, beszélgetni velük. Látásból nem lehet egy embert kiismerni, csak be lehet határolni, hogy kb. milyen lehet, de még ez alapján sem szabad következtetéseket levonni. Nekem elég sok különböző ismerősöm van, és vannak olyanok is, akiket látásból már rég behatároltam volna egy hülye idiótának, aztán kiderült, hogy még sem. A más bőrszínűek esete már kicsit bonyolultabb, ők máshogy élnek, más vallások szerint, mást gondolnak helyesnek, amit mi könnyen elítélünk, ezek már verekedésig fajulnak, mert ők védik magukat, mi meg támadjuk őket. De köztük is vannak tehetősebbek, szegényebbek, és olyanok, akik úgy élnek, mint mi. És ha megnézzük magunkat: fehér ember közt is legalább annyi rossz szándékú van, mint más bőrszínű közt.
De sajnos ezt már nem lehet úja az alapokra helyezni, amikor nem az számított, hogy az ember hogy néz ki, vagy milyen vallású. Sajnos ezzel együtt kell élnünk, és valamilyen szinten megakadályozni, hogy az ebből adódó konfliktusok elszaporodjanak.
2012. április 04. 16:26 #92
hörike
hörike
Winter *--*
 
StátuszI <3 Adam Lambert, Matisyahu, Jedward, Taylor Lautner, Seth MacFarlane
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 3575
Csatolások: 30
Azonosító: 146816
Offline offline
Glamster, nem kéne mindenkibe belekötni. Amúgy én utálom azt is látni amikor a másik gyereket piszkálják.
2012. május 01. 19:39 #93
Draweraptor
Draweraptor
visszatérő vendég
 
StátuszSurrounded by problems...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.21.
Hozzászólás: 435
Csatolások: 0
Azonosító: 165623
Offline offline
Jahj ilyen emberekkel sajna tele van az egész suli. Engem is cs*sz*g*tn*k a barátaimat is mindenki pisztergálja. Én ezt a viselkedést egyszerűen undorítónak tartom mad.gif
2012. június 24. 11:16 #94
Mia csaje
Mia csaje
visszatérő vendég
 
Státusz♥♥♥♥♥BOTDF!!!!!Dahvie♥♥♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.22.
Hozzászólás: 302
Csatolások: 0
Azonosító: 151551
Offline offline
A sulimban is vannak olyen g*cik,urálom az ilyaneket,néha engem is csesztetnek sad.gif mad.gif
2012. november 07. 12:35 #95
- törölt felhasználó -    
Idézet (Glamster @ 2011.09.06. 14:30)
Ez a kommenttel aztán k.rvára bebizonyítottad, hogy mennyire érett vagy nevet2.gif  _nevet.gif


Te pedig szokás szerint az értelmi szintedről tettél tanúbizonyságot. _nevet.gif

Előítélet mindig volt, van és lesz is. Enélkül nincs világ. Nem kell okokat keresni, van és kész.
2013. augusztus 29. 21:34 #96
AnymButterfly
AnymButterfly
 
Státuszhttp://aniaweria.tumblr.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.23.
Hozzászólás: 860
Csatolások: 1
Azonosító: 165763
Offline offline
Nos, személyszerint gyűlölöm a rasszizmust, és az előítéletek minden formáját, viszont a bohócoktól félek...Nincs semmi bajom velük, akár beszélgethettem volna is velük, csak mindig furcsa érzés lett rajtam úrrá...
2013. november 17. 09:05 #97
viki1995
viki1995
 
StátuszHa valakit meg akarsz jó erősen pofozni,tedd meg nyugodtan és mondd azt hogy pók
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.12.
Hozzászólás: 1966
Csatolások: 0
Azonosító: 191436
Offline offline
Azért hasznos és érdekes cikk lett.
2014. április 25. 17:52 #98
- törölt felhasználó -    
Hasznos cikk lett.Ismertem egy gyereket aki mindig azt csinálta amit én.Amikor mondtam,hogy a kedvenc számom az X.Y akkor ő neki is az lett.Ha azt mondtam ma moziba megyek akkor ő másnap elment és megnézte ugyanazt amit én tegnap.Aztán felvette egyszer egy sárga-rózsaszín pólót és egy héttel később bejön egy ugyanolyanban.Nagyon zavaró volt.Mondtam neki,hogy éljen már egy kicsit saját stílussal.Megsértödőtt és folytatta az utánzást Majd hamarosan újra mondtam neki,hogy mikor kezd el más lenni mint én mert így nem tud rendes életet élni.Aztán már nem foglalkoztam vele többet és 1 év után végre abbahahyta az utánzást.
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!