Starity

Szolárium

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. január 04. 20:15 #21
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Sosem voltam még szoláriumban, soha nem is leszek... Szeretek hófehérke lenni biggrin.gif Nyilván sokaknak jól áll a barnaság, de én nem tartozom közéjük, és nem is bánkódom emiatt smileeee.gif
2012. január 04. 21:48 #22
- törölt felhasználó -    
Idézet (Gabor28 @ 2012.01.04. 12:05)
Akkor úgy látom fiú létemre én töröm meg a sort. Én járok. Ugyan azt hozzá tenném, hogy szeptembertől júniusig szoktam járni, nyáron napozok. Sose értettem a nyáron való szolizást. Illetve de. Azt megértem aki nem tud (idő vagy pénz hiány miatt) elmenni nyaralni az le szalad párszor, hogy ne legyen hullafehér. Ezt aláírom. De nem értem mi ez a nagy utálat a szolisok felé. Mit ártanak nektek? A saját bőrét "égeti". De a kedvencem amikor egy cigiző szól be, hogy rákos leszel. Azért az vicces. Meg amikor ő nem szolizik, mert látszik, hogy mű, de önbarnítót ken magára, na hát azon kétszer annyira látszik, hogy mű, ilyen narancssárgás színbe játszik az arca.
Lehet, hogy régen a fehér bőr volt a szép, de ma már nem. És mielőtt bárki letámad, hogy hú mert divat. Nem, nem azért, mert divat, hanem nekem így tetszik, nem szeretem ha hulla vagyok. Nekem tetszik a barna bőr, a barna és nem a narancssárga!
Ja és azért a te hozzászólásodra válaszoltam, mert ha fél órára kimész napozni akkor nem kapsz bőrrákot az tuti, mert fél óra alatt meg se fog a nap biggrin.gif 
Ja meg annyit, hogy azért nyáron se teljesen biztos, hogy ingyen van, mert általában belépős strandok vannak (legalábbis ahol nekünk van nyaralónk), ugyan van olyan szerencsés aki ki tud feküdni a kertbe, de én sajnos ebbe nem tartozok bele. Úgyhogy én nyáron is fizetek a napozásért...

Mindenkinek igazából a maga dolga, hogy jár-e vagy sem. Én csak leírtam, hogy miért nem kultiválom a szoláriumot, hát pontosan ezekért. A Nap sugaraiban nem csak ultraviola sugárzás van, hanem az előző hozzászólásomban említett D-vitamin is, ami erősíti a csontjaidat. De, én igazából azokra értettem az ominózus hozzászólásomat, mint például a párom nővére, aki nem áll úgy anyagilag, de azért hetente elhúz szoláriumozni. A bőre undorítóan sárga, töttyedt és ráncos, pedig egy 35 éves középkorú nőről van szó. Aki párszor elmegy, arra áldásom, de, ha körbe nézel a mai 14-25 éves lányok körében, enyhén szólva undorító agyon szolizott bőr felületet lehet látni rajtuk, ami már esztétikusnak aligha mondható. Én speckó személy szerint semmilyen önbarnítóval nem kenem magamat, mert azt is "méregnek" tartom. Fehér vagyok, ez van, elfogadtam, hogy ez a genetikám, mert édesanyámnak is ugyanilyen bőrtípusa van, csak az enyém egy fokkal rosszabb. Szerintem pedig a barna bőr (legalábbis a lányoknál) már divat kérdése. És konkrétan párom az ellenpélda, aki konkrétan még örül is, hogy a barátnője úgy néz ki, mint akit "Anyu kimosot a Cloroxszal.". Ő kerekperec megmondta nekem, hogy undorítónak tartja a barna bőrt. Tehát ez így nem teljesen igaz. Lehet, hogy neked nem divatból van barna bőröd, hanem, mert neked tetszik, de sokan divatból és menőségből járnak szoláriumba, mert, hogy milyen kúl. Ha valakinek jó a bőre, akkor nyáron akár fél óra alatt is lebarnul. Például édesapám vagy a húgom, de konkrétan párom tavaly füvet nyírt és egy háromnegyed óra alatt csokibarnára barnult a karjának azon része, amelyet nem fedett el a pólója. Én meg, mint írtam, nem kell negyed óra sem, hogy olyan legyek, mint homár az asztalon. Én ezt úgy írtam, hogy oké, nekem van kertem, mert kertes házban lakom egy kis városban, és Budapesten a panelek, illetve a társasházak többségén azért van lakásonként egy erkély. Kivételek mindig vannak, te vagy az egyik. Szóval, akinek nem inge, ne vegye magára.
3 felhasználónak tetszik: thunderbird, Black Hearth2, Szandi0820
2012. január 05. 13:03 #23
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Idézet (Holly Keller @ 2012.01.04. 21:48)
Mindenkinek igazából a maga dolga, hogy jár-e vagy sem. Én csak leírtam, hogy miért nem kultiválom a szoláriumot, hát pontosan ezekért. A Nap sugaraiban nem csak ultraviola sugárzás van, hanem az előző hozzászólásomban említett D-vitamin is, ami erősíti a csontjaidat. De, én igazából azokra értettem az ominózus hozzászólásomat, mint például a párom nővére, aki nem áll úgy anyagilag, de azért hetente elhúz szoláriumozni. A bőre undorítóan sárga, töttyedt és ráncos, pedig egy 35 éves középkorú nőről van szó. Aki párszor elmegy, arra áldásom, de, ha körbe nézel a mai 14-25 éves lányok körében, enyhén szólva undorító agyon szolizott bőr felületet lehet látni rajtuk, ami már esztétikusnak aligha mondható. Én speckó személy szerint semmilyen önbarnítóval nem kenem magamat, mert azt is "méregnek" tartom. Fehér vagyok, ez van, elfogadtam, hogy ez a genetikám, mert édesanyámnak is ugyanilyen bőrtípusa van, csak az enyém egy fokkal rosszabb. Szerintem pedig a barna bőr (legalábbis a lányoknál) már divat kérdése. És konkrétan párom az ellenpélda, aki konkrétan még örül is, hogy a barátnője úgy néz ki, mint akit "Anyu kimosot a Cloroxszal.". Ő kerekperec megmondta nekem, hogy undorítónak tartja a barna bőrt. Tehát ez így nem teljesen igaz. Lehet, hogy neked nem divatból van barna bőröd, hanem, mert neked tetszik, de sokan divatból és menőségből járnak szoláriumba, mert, hogy milyen kúl. Ha valakinek jó a bőre, akkor nyáron akár fél óra alatt is lebarnul. Például édesapám vagy a húgom, de konkrétan párom tavaly füvet nyírt és egy háromnegyed óra alatt csokibarnára barnult a karjának azon része, amelyet nem fedett el a pólója. Én meg, mint írtam, nem kell negyed óra sem, hogy olyan legyek, mint homár az asztalon. Én ezt úgy írtam, hogy oké, nekem van kertem, mert kertes házban lakom egy kis városban, és Budapesten a panelek, illetve a társasházak többségén azért van lakásonként egy erkély. Kivételek mindig vannak, te vagy az egyik. Szóval, akinek nem inge, ne vegye magára.


Egyébként csak az utolsó két gondolatot írtam neked a többit úgy általánosan...
Szerintem rossz helyre járhat a barátod nővére, mert én hetente többször megyek és nem vagyok sárga, se löttyedt. Vagy pedig alapból ilyen a bőrtípusa.
Amúgy meg baromira irigylem a húgod, hogy fél óra alatt megfogja a nap, mert én reggeltől estig kint vagyok nyáron és semmi. A magyar nap már valahogy nem fog meg. Egy hét alatt külföldön barnább leszek, mint két hónapos aszalódás alatt itthon.
Mondjuk nekem még mindig jobban tetszik ha valaki "agyon szolizott", mint ha hulla, de ebbe nem mennék bele. Amúgy amellett, hogy tetszik a barna bőr, még járni is szeretek szoliba. Ez a "szenvedélyem". Hozzáteszem ez az egy van. Ennyit engedjen már meg a világ, főleg, hogy nem ártok vele senkinek.

Igazából csak azért írtam ide, mert kicsit szúrta a szemem a sok "fúj nem voltam és nem is megyek" hozzászólás. Ha nem volt még soha honnan tudja milyen?
Amúgy meg ha valaki hetente egyszer lemegy egy 6 percre mondjuk, attól nem lesz semmi baja, csak legfeljebb úgy fog kinézni mint aki él és nem 5 éve halott. (akinek nagyon fehér bőre is van az is tud már menni, mert ezek az új eus csövek nem égetnek, elvileg. Nem tudom még azokat nem próbáltam)
De persze mindenki maga dönti el hogy néz ki, vagy mennyit ad magára. (persze aki nem áll úgy anyagilag annak nyilván több gondja is van, mint szoli, de ez megint más kérdés)
2012. január 10. 14:40 #24
Small Selena .
Small Selena .
ℒℴνℯ♥ ™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.25.
Hozzászólás: 2631
Csatolások: 39
Azonosító: 159323
Offline offline
Egyszer voltam amikor barátnőimmel mentem . Hát szüleim nem engedik szóval nem mehetek de hát ott van a nap és attól is lehet barnulni biggrin.gif.
2012. február 24. 17:44 #25
- törölt felhasználó -    
Idézet (Gabor28 @ 2012.01.05. 13:03)
Egyébként csak az utolsó két gondolatot írtam neked a többit úgy általánosan...
Szerintem rossz helyre járhat a barátod nővére, mert én hetente többször megyek és nem vagyok sárga, se löttyedt. Vagy pedig alapból ilyen a bőrtípusa.
Amúgy meg baromira irigylem a húgod, hogy fél óra alatt megfogja a nap, mert én reggeltől estig kint vagyok nyáron és semmi. A magyar nap már valahogy nem fog meg. Egy hét alatt külföldön barnább leszek, mint két hónapos aszalódás alatt itthon.
Mondjuk nekem még mindig jobban tetszik ha valaki "agyon szolizott", mint ha hulla, de ebbe nem mennék bele. Amúgy amellett, hogy tetszik a barna bőr, még járni is szeretek szoliba. Ez a "szenvedélyem". Hozzáteszem ez az egy van. Ennyit engedjen már meg a világ, főleg, hogy nem ártok vele senkinek.
Igazából csak azért írtam ide, mert kicsit szúrta a szemem a sok "fúj nem voltam és nem is megyek" hozzászólás. Ha nem volt még soha honnan tudja milyen?
Amúgy meg ha valaki hetente egyszer lemegy egy 6 percre mondjuk, attól nem lesz semmi baja, csak legfeljebb úgy fog kinézni mint aki él és nem 5 éve halott. (akinek nagyon fehér bőre is van az is tud már menni, mert ezek az új eus csövek nem égetnek, elvileg. Nem tudom még azokat nem próbáltam) 
De persze mindenki maga dönti el hogy néz ki, vagy mennyit ad magára. (persze aki nem áll úgy anyagilag annak nyilván több gondja is van, mint szoli, de ez megint más kérdés)

Nem nagyon értem ezt az akinek fehér a bőre, az rögtön hulla dolgot unsure.gif Szóval nekem nem gáz, ha az illető jól érzi úgy magát...

Amúgy én is abba a típusba tartozok, aki ha kibírja a tűző napon ájulás és egyebek nélkül, akkor kb egy óra alatt szép színem lesz, ha meg esetleg vagyok annyira balga hogy a városban való rohangászás alatt nem kenem le magam és megpirulok, akkor másnapra bebarnul az is smileeee.gif Egyébként örülök hogy ebbe a szerencsés típusba tartozok.

Így telente viszont nem durván, de eléggé fehér vagyok, főleg az arcom. Engem nem zavar, és mivel úgy gondolom hogy nincsenek olyan jó génjeim, így nem merem megkockáztatni a szolit, mert hiába kicsi a bőrrák esélye, én valószínűleg beleesnék abba a kis hányadba.
Nem voltam még, de nem is akarok, mint mondottam nem zavar a "fehérségem", aki meg túlzásba viszi, így járt, majd később ha siránkozik az ilyen, akkor röhögök rajta egy jót. aki viszont "egészséges" szinten űzi és természetesnek hat, az csinálja, a saját teste, amíg másnak nem árt vele addig nem zavar.

Gombavató próbákon néztük, hogy a tizenkettedikes lányok közül páran igencsak túlzásba vitték, a fehér ruhával meg érdekesen mutattak, de az ő dolguk. Mindenesetre én azon az állásponton vagyok, hogy tökéletes nekem az az alapszínem ami van, átlagos, nem nagyon fehér.
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2012. február 24. 18:26 #26
- törölt felhasználó -    
Régen nagyon sokszor elkísértem anyát, de csak elkísértem.Amúgy nem nagyon tervezem, hogy idősebb koromban járni fogok.
smileeee.gif
2012. március 10. 10:24 #27
klarii09
klarii09
❀ Prince$$ ❀
 
Státusz˙ˇ˘°♥ღSemmi sem ápolja úgy a szépséget, mint a boldogság.ღ♥°˘ˇ˙
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.05.03.
Hozzászólás: 2773
Csatolások: 1909
Azonosító: 94878
Offline offline
Én folyamatosan járok és nagyon szeretem. Régen hófehér voltam és mindenki azt kérdezgette te nem vagy rosszul? Olyan sápadt vagy. Nah most mondják ezt rám. biggrin.gif
I heart.gif Szoli!
2012. március 10. 14:53 #28
ashleydark
ashleydark
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.05.
Hozzászólás: 182
Csatolások: 1
Azonosító: 154731
Offline offline
olyan hónaponta 2-3 szor elmegyek amúgyis kreoll bőröm van de ha tél van hol tudsz lebarnulni? Szeretek szoliba járni.
2012. március 10. 14:57 #29
lola97122
lola97122
×Jigoku Shoujo×
 
Státusz"Ha kedves vagy másokhoz, akkor nem leszel az emberiség legalja."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.21.
Hozzászólás: 3206
Csatolások: 685
Azonosító: 143769
Offline offline
Én nem járok, és nem is szándékozom elmenni. Nekem úgy jó a bőröm ahogy van, ha meg barnulni akarok akkor kimegyek a napra.
2012. március 13. 14:13 #30
Rebus0312
Rebus0312
♥....♥....szőke herceg....♥....♥
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.09.
Hozzászólás: 3089
Csatolások: 1093
Azonosító: 161867
Offline offline
Én nem szoktam járni még gyerek vagyok! De nem is tudom ez ártalmas, a tesóim szoktak menni nyáron...
2012. március 26. 16:35 #31
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Idézet (Cynthia @ 2012.02.24. 17:44)
Nem nagyon értem ezt az akinek fehér a bőre, az rögtön hulla dolgot unsure.gif Szóval nekem nem gáz, ha az illető jól érzi úgy magát...
Amúgy én is abba a típusba tartozok, aki ha kibírja a tűző napon ájulás és egyebek nélkül, akkor kb egy óra alatt szép színem lesz, ha meg esetleg vagyok annyira balga hogy a városban való rohangászás alatt nem kenem le magam és megpirulok, akkor másnapra bebarnul az is smileeee.gif Egyébként örülök hogy ebbe a szerencsés típusba tartozok.
Így telente viszont nem durván, de eléggé fehér vagyok, főleg az arcom. Engem nem zavar, és mivel úgy gondolom hogy nincsenek olyan jó génjeim, így nem merem megkockáztatni a szolit, mert hiába kicsi a bőrrák esélye, én valószínűleg beleesnék abba a kis hányadba.
Nem voltam még, de nem is akarok, mint mondottam nem zavar a "fehérségem", aki meg túlzásba viszi, így járt, majd később ha siránkozik az ilyen, akkor röhögök rajta egy jót. aki viszont "egészséges" szinten űzi és természetesnek hat, az csinálja, a saját teste, amíg másnak nem árt vele addig nem zavar.
Gombavató próbákon néztük, hogy a tizenkettedikes lányok közül páran igencsak túlzásba vitték, a fehér ruhával meg érdekesen mutattak, de az ő dolguk. Mindenesetre én azon az állásponton vagyok, hogy tökéletes nekem az az alapszínem ami van, átlagos, nem nagyon fehér.


Látom ezzel nagyon kivívtam magam ellen mindenkit.
Egyszerűen nem tetszik a természetes fehér. Szerintem nagyon csúnya. De úgy van ahogy mondod, ha valaki úgy érzi jól magát hát hajrá. Csak azt utálom amikor valaki úgy ítél, hogy nem próbálta.
Ezt a később siránkozik dolgot nem teljesen értem mondjuk, végülis mindegy is.

Ja és hogy a sok negatív dolog (ami kimerül a bőrrákba) mondjak pár pozitívat is:
A szolárium pozitív hatásai:
- Segít a pattanásos arc bőrön, mivel szárít
- AZ UV fény fokozza a D vitamin termelődését, enyhíti az ekcéma és a pikkelysömör tüneteit, a meleg környezet pedig segít az izületi problémák kezelésében.
2012. március 28. 16:12 #32
- törölt felhasználó -    
nem vagyok híve a szoláriumozásnak, mert borzalmas következményei vannak. a túlzott napozás sem tesz jót a bőrnek, de még mindig jobb mint szándékosan növelni a rák megjelenésének kockázatát a szervezetemben.

nem akarok ilyesztegetni, de rachel zoe is jól megjárta a szoli dologgal. szóval csak okosan. lehet, de ne vigyétek túlzásba. wink.gif
2 felhasználónak tetszik: thunderbird, Black Hearth2
2012. május 11. 13:44 #33
- törölt felhasználó -    
Idézet (Gabor28 @ 2012.03.26. 16:35)
Látom ezzel nagyon kivívtam magam ellen mindenkit.
Egyszerűen nem tetszik a természetes fehér. Szerintem nagyon csúnya. De úgy van ahogy mondod, ha valaki úgy érzi jól magát hát hajrá. Csak azt utálom amikor valaki úgy ítél, hogy nem próbálta.
Ezt a később siránkozik dolgot nem teljesen értem mondjuk, végülis mindegy is.
Ja és hogy a sok negatív dolog (ami kimerül a bőrrákba) mondjak pár pozitívat is:
A szolárium pozitív hatásai:
- Segít a pattanásos arc bőrön, mivel szárít
- AZ UV fény fokozza a D vitamin termelődését, enyhíti az ekcéma és a pikkelysömör tüneteit, a meleg környezet pedig segít az izületi problémák kezelésében.

Na kicsit megkésve, de akkor itt a válaszom: Nem vívtál ki magad ellen, te úgy gondolod a dolgot, én meg így. Izlések és pofonok, neked nem tetszik a természetes fehér, egy dolog, ettől nem leszel se több, se kevesebb.
Addig nem ítélek amíg engem nem rángat el senki, nem érzem hogy ilyen helyre való lennék, de akinek tetszik az csinálja. A később siránkozikot arra értettem, hogy akik most ilyen minden napos szinten űzik a szoláriumozást, azok nyilván 20 év múlva dupla annyi idősnek fognak kinézni unsure.gif
Ott van például a pirított rbanc anyuka, aki úgy néz ki mint aki nutellát kent a képére, az milyen már rofl.gif
2 felhasználónak tetszik: thunderbird, Black Hearth2
2012. május 11. 14:43 #34
- törölt felhasználó -    
Nincs rá szükségem, napi 2 óra a vízben meghozza a kívánt színt biggrin.gif
2012. május 24. 17:00 #35
- törölt felhasználó -    
Bevallom, régebben én is voltam párszor, de ma már azt gondolom, hogy undorító. Szerintem eleve csúnya a szolis barna bőr, borzasztóan mű és taszító. Fel nem bírom fogni, hogy miért vannak oda érte így az emberek...

A másik meg az, hogy egy nagyon fehér bőrű ember nem néz ki úgy, mint egy hulla! Én egy pasin például el sem tudok képzelni ennél szexibbet. Ott van példának Daniel Radcliffe... na ő... khm... rohog.gif

Szóval legyetek égetett mazsolák, ha nektek ez a jó. wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Black Hearth2
2012. május 28. 09:43 #36
- törölt felhasználó -    
Én személy szerint úgy vagyok, hogy nem járok szoláriumba. A bőröm nem is igazán szokott lebarnulni, de ennek meg van a maga oka. Leginkább azért, mert a családból az anyukámnak van ilyen "betegsége" és ezt tőle örököltem.

(fényallergia)

És ennek ellenére, nem azért, de nem vagyok hulla!!! Bár erre csak azt tudom mondani, hogy ízlések és pofonok.

De édes mindegy, mert ha azt nézzük mind a kettő káros az ember számára. (napfény , szolárium)
2012. május 28. 12:46 #37
Draweraptor
Draweraptor
visszatérő vendég
 
StátuszSurrounded by problems...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.21.
Hozzászólás: 435
Csatolások: 0
Azonosító: 165623
Offline offline
Nem jártam még szoláriumban és nem is fogok. Nekem a bőröm érzékeny, szóval engem lebarnulva senki nem fog látni soha. cool.gif
2012. június 03. 13:55 #38
Empress
Empress
assassins™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.08.
Hozzászólás: 3520
Csatolások: 8556
Azonosító: 146868
Offline offline
Én sosem voltam és szerintem nem is tervezem.Én úgy gondolom ha valaki leakar barnulni az ki megy és napozik.
2012. június 03. 14:10 #39
Stephanniie
Stephanniie
 
StátuszЧ๏ข ѕн๏ขℓđ нαvз ℓзαяŋзđ вϊтсħзѕ ℓ๏vзѕ сαсз ▲†
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.04.
Hozzászólás: 736
Csatolások: 324
Azonosító: 172634
Offline offline
én méég nem voltam és szerintem nem is megyek
pedig rámférne de inkább kihagyoom ^^
2012. június 23. 20:52 #40
x maite x
x maite x
strickt.
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.22.
Hozzászólás: 2001
Csatolások: 2561
Azonosító: 141371
Offline offline
Még életemben nem voltam szoláriumban, és nem is leszek. Hülyeség, egészségtelen, pénzkidobás.
Én személy szerint inkább kifekszem kicsit a napra... Nagyon nehezen barnulok le (általában nem is megy), de ez nekem tökéletes. Szerintem a fehér bőr is éppolyan szép, mint a napbarnított (megjegyezném, hogy nem hulla-fehér vagyok, hanem teljesen átlagos fehér). Ezelőtt 100 évvel még épp, hogy takarták magukat, védték a fehér bőrüket, ma pedig minden 2. ember szoláriumban ül, mert az olyan trendi, ugye... omg.gif rohog.gif
[És ezt ne tessék úgy értelmezni, hogy én most elítélem a szolisokat! Semmi bajom velük, mindenki a saját életének az irányítója.;D]
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!