Zenefájlok normalizálása
2006. november 28. 09:30
#1
|
|
LukiVolt Repost Checker™ v2.0 |
Csoport: Tag Csatlakozott: 04.10.12. Hozzászólás: 5702 Csatolások: 3363 Azonosító: 194 offline
|
Írtam egy-két CD-t empéháromból a kocsiba hallgatni. De az a bajom, hogy mivel vegyes forrásból vannak, elég különbözõ az egyes számok hangereje, úgyhogy állandóan állítgatni kell a hangerõt. (Fura mód pl. az összes gyári Midnight Oil CD-m, jóval halkabb a többinél. Ez mitõl lehet?) A CD grabbelõ progik tudnak olyat, hogy normalizálás, de nekem már meglévõ fájlokra kellene ráengednem. Tud valaki ilyet ajánlani?
2006. november 28. 09:49
#2
|
|
MLSpecial Agent |
Csoport: Kiemelt tag Csatlakozott: 05.03.06. Hozzászólás: 16254 Csatolások: 49586 Azonosító: 4268 offline
|
Idézet(Luki @ 2006. November 28. - 10:30)
Írtam egy-két CD-t empéháromból a kocsiba hallgatni. De az a bajom, hogy mivel vegyes forrásból vannak, elég különbözõ az egyes számok hangereje, úgyhogy állandóan állítgatni kell a hangerõt. (Fura mód pl. az összes gyári Midnight Oil CD-m, jóval halkabb a többinél. Ez mitõl lehet?) A CD grabbelõ progik tudnak olyat, hogy normalizálás, de nekem már meglévõ fájlokra kellene ráengednem. Tud valaki ilyet ajánlani?
Szerintem a Nero is tud ilyet.
2006. november 28. 10:06
#3
|
|
LukiVolt Repost Checker™ v2.0 |
Csoport: Tag Csatlakozott: 04.10.12. Hozzászólás: 5702 Csatolások: 3363 Azonosító: 194 offline
|
Idézet(ML @ 2006. November 28. - 10:49)
Szerintem a Nero is tud ilyet.
Kicsit ágyúval verébre, nem? Nomeg ezért nem fogom megvenni.
Amúgy közben megtaláltam az ideális megoldást:
http://packages.debian.org/testing/sound/mp3gain
2006. november 28. 10:45
#5
Idézet(ML @ 2006. November 28. - 11:49)
Szerintem a Nero is tud ilyet.
Gondolom, a Neroban ezt külön be köll állítani. Én is azzal szoktam kiírni a dalokat, viszont szemlátomást nem automatikusan normalizál, mert ugyanezzel a problémával én is szembesültem már.
És mit lehet csinálni azokkal a számokkal, amiket mindössze empéháromlejáccóra kívánok rátölteni, vagy a winampban meghallgatni? Akad olyan program, ami egy mappányi dal hangerejét egymáshoz közelíti?
2006. november 28. 10:50
#6
|
|
LukiVolt Repost Checker™ v2.0 |
Csoport: Tag Csatlakozott: 04.10.12. Hozzászólás: 5702 Csatolások: 3363 Azonosító: 194 offline
|
Idézet(Aribeth @ 2006. November 28. - 11:45)
És mit lehet csinálni azokkal a számokkal, amiket mindössze empéháromlejáccóra kívánok rátölteni, vagy a winampban meghallgatni? Akad olyan program, ami egy mappányi dal hangerejét egymáshoz közelíti?
Igen, az általam fentebb említett progi.
2006. november 28. 11:16
#8
Idézet(Luki @ 2006. November 28. - 12:50)
Igen, az általam fentebb említett progi. 
Köszönöm cépen.
2006. november 28. 11:45
#10
|
|
LukiVolt Repost Checker™ v2.0 |
Csoport: Tag Csatlakozott: 04.10.12. Hozzászólás: 5702 Csatolások: 3363 Azonosító: 194 offline
|
Idézet(Aribeth @ 2006. November 28. - 12:16)
Köszönöm cépen. 
Van belõle window$os is:
http://mp3gain.sourceforge.net/download.php
2006. november 28. 19:22
#11
|
|
Mr. Uriah Heep |
Csoport: Tag Csatlakozott: 04.10.09. Hozzászólás: 1448 Csatolások: 3701 Azonosító: 25 offline
|
2006. november 28. 20:27
#12
|
|
Freeze********** |
Csoport: Moderátor Csatlakozott: 04.10.06. Hozzászólás: 6473 Csatolások: 2512 Azonosító: 1 offline
|
Idézet(Aribeth @ 2006. November 28. - 11:45)
És mit lehet csinálni azokkal a számokkal, amiket mindössze empéháromlejáccóra kívánok rátölteni, vagy a winampban meghallgatni? Akad olyan program, ami egy mappányi dal hangerejét egymáshoz közelíti?
foobar2000-ben van ReplayGain meg egyébként is sokkal jobb lejátszó mint bármelyik.... skinelése nehézkes, de ha egyszer beállítja az ember, akkor többet nemkell neki már winamp és tsai.
2006. november 29. 09:34
#14
|
|
Enchanted Huntercomfortably numb |
Csoport: Tag Csatlakozott: 04.10.12. Hozzászólás: 1348 Csatolások: 1245 Azonosító: 221 offline
|
Idézet(Freeze @ 2006. November 28. - 22:27)
foobar2000-ben van ReplayGain meg egyébként is sokkal jobb lejátszó mint bármelyik.... skinelése nehézkes, de ha egyszer beállítja az ember, akkor többet nemkell neki már winamp és tsai. 
Winamp-hoz való dekóder pluginokban is van repalaygain (in mpg123, in mpc, in flac)
Én pl. mp3 dekódolásban nem hallok különbséget a Foobar2000 és a Winamp-hoz való in mpg123 között,bár talán egy jobb fülhallgatóval lenne. A Foobar2000-re azt írják,
jobb a "gapless output" miatt.
Megvan, ki örökli Liam Payne vagyonát
Megvan, ki örökli Liam Payne vagyonát
Megvolt a hagyatéki eljárás.
Selena Gomez férjének frizurája kiborította a rajongókat
Selena Gomez férjének frizurája kiborította a rajongókat
Félig kopasz lett vagy átverés?
Kiderült, melyik volt az a pillanat, amikor Zendaya beleszeretett Tom Hollandba
Kiderült, melyik volt az a pillanat, amikor Zendaya beleszeretett Tom Hollandba
A pillanat gyorsan terjedt az interneten.
Tom Holland Pókember tetoválása váratlan problémát okozott a Pókember forgatásán
Tom Holland Pókember tetoválása váratlan problémát okozott a Pókember forgatásán
Az egyik tetoválása problémát okozott.
A Sárkányok háza sztárjának hányingere lett az egyik jelenetétől
A Sárkányok háza sztárjának hányingere lett az egyik jelenetétől
Vigyázat a cikk SPOLIERT tartalmaz!
Blake Lively-t meghívták Taylor Swift esküvőjére?
Blake Lively-t meghívták Taylor Swift esküvőjére?
Kiderült, ott lesz-e a színésznő.

offline
0 felhasználónak tetszik:


