Starity

12 megmagyarázhatatlan tény a popiparból

16 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. december 08. 18:47 #61
Yoriko
Yoriko
visszatérő vendég
 
Státuszcsak csekkold le blogom,lehet találsz ott valamit, ami véletlen tetszeni fog :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.12.
Hozzászólás: 270
Csatolások: 0
Azonosító: 152849
Offline offline
Na a 12. az nagyon igaz biggrin.gif
2011. december 08. 18:50 #62
Fruzsi26
Fruzsi26
 
Státusz...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.29.
Hozzászólás: 770
Csatolások: 14
Azonosító: 156883
Offline offline
Tényleg elég elborzasztó. Elborzasztó, mert van igény Bieberre meg társaira. Persze, nekem is vannak mai sztárok a kedvenceim közt, Katy Perryt szoktam hallgatni, de sokkal többre becsülök egy Jimi Hendrixet.
Sajnos egy megcsinált, menedzserek által feltuningolt Rihanna többet ér már, mint egy igazi egyéniség. Azt meg hajmeresztőnek tartom, hogy Katy Perry annyira sikeres eladásilag, mint Michael Jackson. De remélem mindenki tudja, hogy Jackson sokkal többet ér mint Katy. Gagáról meg már ne is beszéljünk, az a nő is csak azért híres, mert képes hús ruhával kilépni az utcára...
3 felhasználónak tetszik: tya04, ophely88, Black Hearth2
2011. december 08. 18:52 #63
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12514
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Spongya @ 2011.12.08. 18:45)
Ugyan már emberek... Mondanám, hogy haladni kell a korral, de nem mondom, mert csak vita lesz. Mindenkinek más tetszik, mást hallgat, nem értem mi kivetni való van ebben. Meg Justin Bieberrel is mi a baj? Az hogy a csapból folyik, hát akkor zárjátok el... Szabadon hallgathattok bármit, ha nem kell Katy Perry hát ne hallgasd. Ennyi erővel miért nincs ott Mozarttól a Requiem, hogy hűha az helyett Lady Gagát hallgatunk. Sajnálom, hogy ez a véleményem, nem akarom megbántani a cikk íróját, de nem értek egyet.  Na jó, a 10.-ben nagyon is egyetértek. 
  De megnézem azt, aki elmegy egy élő Michael Jackson koncertre... 
félre értés ne essék, imádom Jacksont... smileeee.gif


Ilyennel engem nem tudsz megbántani, főleg ha értelmesen és normális hangnemben teszi valaki, mint most te. Részben igazad is van, hogy aki nem kiváncsi rájuk, az ne hallgassa - de elég nehéz elkerülni őket, ha a hiradóban, fókuszban, rádióműsorokban, zenecsatornákon, internetes oldalakról, újságokról, de még az óvszerekről is ők köszönnek vissza mindenkire. Egy szűrőprogram kellene hozzá, ami az életben is kiszűri őket. rohog.gif
A kor haladására csak annyit, hogy vannak most is tehetséges zenészek, előadók, akiket elnyomnak a tucatgagyik és menedzsereik. És a probléma itt kezdődik.
7 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, janet7, Grace Benning, ophely88, UnhappyMeals, joe_r, Black Hearth2
2011. december 08. 18:54 #64
Lordi Angel
Lordi Angel
 
StátuszFirst rule of avoiding disappointment: lower your expectations.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.11.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 323
Azonosító: 126872
Offline offline
az utolsó pont a legjobb (Y) biggrin.gif
2011. december 08. 18:55 #65
LeClerq
LeClerq
 
StátuszFlorence Welch <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.21.
Hozzászólás: 542
Csatolások: 0
Azonosító: 151479
Offline offline
mivel régebben nem volt olyan sok fölös pénzük az átlag embereknek .....
2011. december 08. 18:58 #66
- törölt felhasználó -    
Hát igen.. egy-pár tényleg elég nagy baklövés volt biggrin.gif
2011. december 08. 18:58 #67
Az egyetlen
Az egyetlen
★Sentimentalist - The final eccentric™ ☺
 
StátuszEgy idézettel nem magyarázhatod meg a világ hibás működését.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.05.
Hozzászólás: 1323
Csatolások: 0
Azonosító: 152355
Offline offline
SZÉGYEN. 110.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2011. december 08. 18:59 #68
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12514
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (LeClerq @ 2011.12.08. 18:55)
mivel régebben nem volt olyan sok fölös pénzük az átlag embereknek ..


Mert most a gazdasági válság csúcsán annyi, de annyi felesleges pénzünk van, hogy azt sem tudjuk mit vegyünk rajta rofl.gif

Csak az a kérdés, hogy kiflit vegyünk meg tejet vagy inkább a fütésszámlát fizessük ki, hogy le ne kapcsolják.
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, ophely88, LittleVampire, Black Hearth2
2011. december 08. 18:59 #69
LeClerq
LeClerq
 
StátuszFlorence Welch <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.21.
Hozzászólás: 542
Csatolások: 0
Azonosító: 151479
Offline offline
most a lemez eladásról beszéltem...
2011. december 08. 18:59 #70
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3344
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
"...Dave Gahannek nincs olyan testi adottsága, amit rendszeresen közszemlére tenne, mint a 23 éves barbadosi énekesnő..." - ezen a kijelentésen megdöbbentem..még hogy Dave Gahan-nek nincs meg az a bizonyos testi adottság?Ugyan már.Nem mondom hogy világon a legszebb férfi.De Rihanna se a legszebb csajszi.. Jah és Dave legalább a tehetségével tűnt fel és nem a khmmm mellecskéivel,esetleg villantgatásaival..ami most annyira menő.
2011. december 08. 19:00 #71
Spongya
Spongya
hodor
 
Státuszha tested fázik, lelkem rád adom
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.28.
Hozzászólás: 2272
Csatolások: 214
Azonosító: 141897
Offline offline
_ToTo: igen van igaz is a cikkedben, engem leginkább az zavar, (nem nagy dolog) hogy számos rádiócsatornán, szinte félóránként ismételgetik ugyanazt a GaGa, vagy Gomez számot. De most Bieberre nem szólók semmit, mert a Mistletoe nagy kedvencem. smileeee.gif
amúgy a 'tucatgagyik és menedzsereik.'-ről, az az Ufo-napszemüveg jutott eszembe, amit nem is tudom hol láttam, valami überszupi klippben, az ami ilyen fényes és egyenes a teteje, ilyen menő. biggrin.gifD nem tudom honnan, de az jutott eszembe. xD
2011. december 08. 19:01 #72
LeClerq
LeClerq
 
StátuszFlorence Welch <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.21.
Hozzászólás: 542
Csatolások: 0
Azonosító: 151479
Offline offline
nem azt mondtam hogy most nagyon sok van de mégis ha megnézed a lemez eladási listát látod hogy sok ember mégis meg tudja engedni magának..
2011. december 08. 19:02 #73
Ketherina
Ketherina
 
Státusz"Because the man wasn't good he was great..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.27.
Hozzászólás: 501
Csatolások: 13
Azonosító: 162756
Offline offline
Ez tényleg megmagyarázhatatlan! omg.gif
Glee, hogy ér már a Beatles nyomába is akár? Vagy bárki más? Katy Perry meg Michael Jacksonéba? Flo-Ridáról meg már ne is beszéljünk rolleyes.gif
2011. december 08. 19:04 #74
cseh.reni
cseh.reni
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.11.
Hozzászólás: 1083
Csatolások: 84
Azonosító: 134658
Offline offline
De most gondoljuk csak át a dolgokat...ők a maguk idejében évtizedükben voltak sikeresek,híresek...Ezek az énekesek pedig a saját évtizedükben...És a kérdés a következő mi itt a gond?Mert semmi mindenki a saját korában volt nagyágyú...
2011. december 08. 19:04 #75
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Érdekes cikk lett, köszönet érte _ToTo_nak. smileeee.gif
De...

Nekem az a véleményem, hogy azért ez így nem teljesen állja meg a helyét. Itt van x mennyiségű név, x mennyiségű másik név mellé állítva. Különösebb logika nélkül. Egyrészt szerintem már az probléma, hogy nem a helyükön kezeljük a témát. Hogy lehet összehasonlítani egy rockzenészt egy popénekessel, vagy tudom is én, egy crossover stílust képviselőt a countryval? Más-más műfaj, más-más a célközönség. Tudvalévő, hogy nem szerethet mindenki minden műfajt... Inkább úgy lett volna érdemes mérni a népszerűséget, hogy műfajokon belül kik a népszerűek, kiknek fogyott több lemeze, stb.

A másik probléma az, hogy ahogyan már más is említette, a világ változik. Nem feltétlenül jó irányba, oké. De a zenében is vannak korszakok. Most például ez a korszak van, évtizedekkel ezelőtt meg az a korszak volt. Ne felejtsük el, hogy minden kezdet nehéz. Ezért teljesen korrekt, hogy a régi előadókat említjük stílusteremtőknek, "forradalmároknak", akik mertek nagyot álmodni és megvalósítani. Rengeteg ötlet és munka született az évek során. Egyre nehezebb valami teljesen újjal előrukkolni. Nem lehetetlen, de nagyon-nagyon nehéz. Éppen ezért van az, hogy a mostaniak inkább csak koppintanak.

Az elfeledésről. Én nem vagyok annyira meggyőződve arról, hogy ezek a "tucatsztárok" mind elfognak tűnni maradéktalanul a süllyesztőben. Ezt a zenei korszakot ők teremtik. Nyilván nem fog teljesen feledésbe merülni ez sem. Már csak azért sem, mert biztos vagyok benne, hogy köztük is lesz jópár olyan név, akik hasonlóan a mai retrósztárokhoz, járni fognak haknizni. Sok egyslágeres előadó is van a világon, akinek 1 (vagy esetleg még néhány) száma akkora siker volt, hogy a mai napig megél belőle. A jelen kor fiataljainak majd később ez lesz a retró, ez lesz az, ami majd - talán - jóérzéssel tölti el őket és hallgatják, mert a fiatalságukat juttatja eszükbe. (Lásd Komár Laci, Aradszky Laci, Zalatnay Cini, stb. - ők nem feltétlenül 1 slágeresek, csak a retró miatt hoztam őket példának)
2011. december 08. 19:06 #76
- törölt felhasználó -    
Lordi Angel: sztem is biggrin.gif
2011. december 08. 19:06 #77
boomy
boomy
visszatérő vendég
 
StátuszHana Yori Dango<3 szar ez a szar pff
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.31.
Hozzászólás: 302
Csatolások: 3
Azonosító: 159815
Offline offline
hova jutott a világ...
2011. december 08. 19:06 #78
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12514
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (LeClerq @ 2011.12.08. 19:01)
nem azt mondtam hogy most nagyon sok van  de mégis  ha megnézed  a lemez eladási listát  látod hogy sok ember mégis meg tudja engedni magának..


Én pont fordítva gondolom. pardon.gif

Selly:

A slágerlisták sem úgy állnak össze, hogy pop, country meg rockslágerlisták - hanem egyben. Igaz, hogy léteznek külön 'szakosodott' listák is műfajonként, de az eladási adatok azok eladási adatok legyen szó akármilyen zenéről.

Én magam nem is teszek különbséget köztük, mert én mindent hallgatok. És nem csak úgy, hogy hallom a rádióban pl a countryt és miután hallottam 2 számot Swift kisasszonytól azt mondom, hogy meghallgatom én is a countryt, mert ez nem ugyanaz. Hallani vagy hallgatni teljesen más dolog. Csak country lemezem/albumom van vagy 6.000 db és talán ez az a műfaj amiből a legkevesebb van a polcaimon. Rock zene ennek a többszöröse, hip-hop szintén és akkor az egyéb stilusokat nem is említem. Tény, hogy a pop műfaj áll a legtávolabb tőlem, mert hamar ráunok, hogy 30x hallom ugyanazt a rihanna számot a rádióban meg a tvben. Mindig keresem és kutatom az újat amit még nem ismerek, amit még nem hallottam. Mondhat nekem bárki bármit bárkiről. Majd én meghallgatom és eldöntöm. Hallottam elég zenét ahhoz, hogy eldöntsem mi tetszik. Míg manapság két tucatnyi előadóról van fogalma csak a többségnek.
Nem a stilusokkal van bajom, mert mindegyikben megvan a jó, hanem a tucatelőadókkal.
3 felhasználónak tetszik: janet7, Sally Sparrow, Black Hearth2
2011. december 08. 19:07 #79
Ancsi11
Ancsi11
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.12.
Hozzászólás: 248
Csatolások: 0
Azonosító: 131108
Offline offline
A 12. ponton szakadtam biggrin.gif biggrin.gif
2011. december 08. 19:08 #80
szpetyi
szpetyi
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.09.
Hozzászólás: 437
Csatolások: 0
Azonosító: 142919
Offline offline
jó ez a cikk, csak kár hogy a Beatles így van benne minősítve..mert ők tényleg alkottak valamit!
egyéként a _ToTo_ a Beatles-nek 25 slágerlista vezető száma volt, amennyi eddig még senkinek... ezen kívül pedig az összes tagnak volt olyan szólója, ami szintén vezette a slágerlistát!

justin bieber-t jól megfogalmaztad, én sem értem mit keres a "pop-iparban"
16 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!