Starity

Tökéletes énekhang élőben: az igazi tehetségek kiváltsága

21 oldal 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. február 05. 10:38 #321
Riácska
Riácska
visszatérő vendég
 
StátuszALFA ROMEO 4EVER !! <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.02.
Hozzászólás: 137
Csatolások: 0
Azonosító: 134235
Offline offline
Adele-nek addig is jó hangja vol és az is marad wink.gif Katy meg igen csak.. _nevet.gif
2012. február 05. 11:00 #322
vdorina96
vdorina96
♥Paris♥
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.04.
Hozzászólás: 2485
Csatolások: 1121
Azonosító: 152331
Offline offline
na most szerintem Selena Gomez-nek ez a fellépése pont hogy nem volt rosz és nem csak azért mondom hog védjem mert kedvenem mert volt olyan élő fellépée amit én se bírtam végig hallgatni mert borzalmas volt de minden énekesnek vannak rosszabb meg jobb fellépései mert például tudom mondani az egyik új dalát a My Dilemma-t azt jól énekli élőben is http://www.youtube.com/watch?v=hdNkeBztA44
ahogy az összes szupernek kikiáltott előadónak is van rosszabb meg jobb ettől függetlenül én a számait szeretem hallgatni mert hog koncertjére soha enm jutok meg nem is megyek el ezért marad ez és amuy a számait bírom Katy Perry-t is sokan szeretik hallgatni akkora énekesnek vn kikáltva közben az ő hangja is szinte egyenlő a nullával Rihnna-t ugan anyira nem is merem de ahogy hallottam szinte mindig playback-el úgy meg még jó hogy szép a hangja de nézzük meg sk egy olyan konertet ami nem playbk-ről megy(már ha találunk olyat)
2012. február 05. 12:00 #323
convar
convar
visszatérő vendég
 
Státuszconvar már beállította a státuszát
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.02.
Hozzászólás: 134
Csatolások: 11
Azonosító: 139974
Offline offline
"...ahol sokkal inkább a látványra fektették a hangsúlyt, mintsem az előadásra,..."
Mint mindig, és mellesleg az összes ilyen "műanyag" sztárocskánál.

"...hiszen manapság már tökéletes énektudás nélkül is hatalmas hírnévre lehet szert tenni, ha az előadó mögött megfelelő marketingcsapat áll."

Hát ez az...


Különben ajánlanék figyelmetekbe még 2 előadót, akik élőben is megállják a helyüket, nem is akárhogy. Ajánlom hallgassátok meg őket:

Sheryl Crow: egyik kedvenc énekesnőm. Egyébként már ő is majdnem 20 éve a pályán van. Íme a My Favorite Mistake:

stúdió változat:
http://www.youtube.com/watch?v=AmIlUKo4dQc&ob=av2e

live:
http://www.youtube.com/watch?v=BNZzuFQursU&feature=related

Egy másik: Wildflower, stúdió:
http://www.youtube.com/watch?v=VbT3wQMEmzE

live:
http://www.youtube.com/watch?v=BBbhXvvrzm4


Katie Melua: ő is egy fantasztikusan tehetséges csaj. Csakhát mögötte még akkora margeting gépezet sincs mint Adele mögött... Nem tolják mindennap az arcunkba, így Mo.-on nem is igazán ismert.

Pedig, itt van pl. a Spiders Web:

stúdió:
http://www.youtube.com/watch?v=tK2z1G20_9U&ob=av3n

live:
http://www.youtube.com/watch?v=sQUOXncX5ZY

2:15tól 2:41ig az a kiállás sztem a popszakma csúcsa.


Egyébként nem azért mutattam be őket hogy bárkit is megingassak a kedvencét illetőleg. Nincs jogom kritizálni mások ízlését. Csak azt remélem hogy azért szereztem Sheryl-lel és Kate-tel is pár kellemes pillanatot.
2 felhasználónak tetszik: Johinna, Black Hearth2
2012. február 05. 12:43 #324
NhuLoan
NhuLoan
új tag
 
StátuszI LOVE V-POP,K-POP BANDS *-* AND ASIA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.25.
Hozzászólás: 23
Csatolások: 0
Azonosító: 133871
Offline offline
A stúdióban mindenkinek egy picit másabb a hangja mint élőben(nem a sztárok hibája), de Selena tényleg nagyon hamis meg egy picit Rihanna is az elején.Jennifer pedig sztem nem volt hamis :-)
2012. február 05. 12:55 #325
- törölt felhasználó -    
Idézet (Pocketfullofsunshine @ 2012.02.04. 17:57)
Nora

Tudom ki az a Madonna és tisztában vagyok a munkásságával is, amit el is ismerek. De ha már hangról beszélünk akkor én jobban preferálom azokat akik kiállnak a focipályára és énekelnek és végigfut az emberen a hideg mert annyira jó.Akiknek nem kell szex,botrány és egyéb kellék hogy a köztudatban maradjanak.Na Nekem ők az igazi tehetségek. Celine Dion ilyen annak ellenére hogy a zenéje nem áll közel hozzám. Az meg hogy szeretek olyan előadókat is akik nem e legtehetségesebbek(gondolok itt Selenára) az meg had legyen az én dolgom.



Hidd el nekem, hogy nagyon is hidegen hagy, hogy téged mi hoz lázba. Kissé ellentmondásos az adatlapod és az, amiről itt összehabratyolsz. Celine "zenéje" nem áll közel hozzád, de "végigfut rajtad a hideg". - Nekem pedig attól, hogy próbálsz győzködni; eredménytelenül.
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2012. február 05. 14:20 #326
luca987
luca987
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.27.
Hozzászólás: 24
Csatolások: 0
Azonosító: 165959
Offline offline
hát ez érdekes cikk smileeee.gif én mindig lecsekkolom hogyan énekel az illető élőben utálom a géppel feltuningolt hangokat aki nem tud énekelni ne énekeljen.
2012. február 05. 16:13 #327
miley900
miley900
Cyrus Girl
 
StátuszBecause of you I'm ashamed of my life because it's empty
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.19.
Hozzászólás: 1363
Csatolások: 82
Azonosító: 164097
Offline offline
Miley-ban miért mindenki csak a rosszat látja? pedig tök jó énekes,annyira szép a hangja,és nézzétek már meg,pl a when i look at you-t,élőbe,közben zongorázik. néha ő is téveszt,de neki nem szabad.Azért bántja őt mindenki mert nem vagytok megelégedve magatokkal. Száljatok magatokba. És Miley egy IGAZI TEHETSÉG akár stúdió vagy akár élő.Mindig szép hangja van.
2012. február 05. 16:14 #328
miley900
miley900
Cyrus Girl
 
StátuszBecause of you I'm ashamed of my life because it's empty
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.19.
Hozzászólás: 1363
Csatolások: 82
Azonosító: 164097
Offline offline
Selenát szeretem,de vele egyet kell értenem!!!! wink.gif biggrin.gif smileeee.gif
2012. február 05. 19:18 #329
Boboka25
Boboka25
új tag
 
StátuszHmm..gépezek?XD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.08.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 140382
Offline offline
Ez a baj ami világgal, nem lehet tudni mi igazi.
Jennifer Lopez nem vészes de a többi...
2012. február 05. 19:19 #330
Boboka25
Boboka25
új tag
 
StátuszHmm..gépezek?XD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.08.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 140382
Offline offline
Meg hát persze meglátszik, hogy ki az igazi tehetség...I LOVE ADELE.
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2012. február 05. 19:38 #331
- törölt felhasználó -    
Különösebben nincs semmi meglepő... rolleyes.gif
Egyedűl Miley előadásával nem értek egyet...az miért rossz? blink.gif Jó tény,hogy nem is a legjobb,de Selena mellet azért... pardon.gif --->Tudom,hogy a kedvencim között van Selena,nem kell ezzel jönni wink.gif
Demi nem volt kérédés heart.gif
2012. február 05. 19:47 #332
DorySipos
DorySipos
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.28.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 168040
Offline offline
Bruno Marsot még ide lehetne tenni..
2012. február 05. 19:47 #333
DorySipos
DorySipos
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.28.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 168040
Offline offline
Bruno Marsot még ide lehetne tenni(mármint az igazi hangokhoz) smileeee.gif
2012. február 05. 20:16 #334
MuffinMuffin
MuffinMuffin
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.16.
Hozzászólás: 82
Csatolások: 0
Azonosító: 155662
Offline offline
Demivel és Adele-lel teljes mértékben egyet értek.
Mileynak szerintem jó hangja volt, pedig nem is bírom. Selenanak sem volt oly hamis, csak gyenge.
2012. február 05. 21:22 #335
MadamA
MadamA
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.07.
Hozzászólás: 263
Csatolások: 0
Azonosító: 134451
Offline offline
Hát igen, most látszik, hogy ki az, aki igaziból tehetséges, habár ez nem számít olyan sokat mostanában. sad.gif mondjuk, gondolom, hogy más lehet egy stúdióban 50x elénekelni valamit és abból összevágni egy tökéletes teljesítményt még tunning nélkül is akár, és más ennyi ember előtt, nem minden esetben 100%os apusztikával úgy elénekelni a dalodat, hogy közben ide-oda ugrálsz, hogy szórakoztasd a népet, mert nem elég hozzá a tehetséged. Szerintem ezek a koreográfiák a szinpadon több esetben elterelő hadműveletek az énekes tehetségtelenségéről, de előfordulhat, hogy az miatt nem tud rendesen koncentrálni. amúgy jó cikk, de élőben a legtöbben nem tudnak úgy teljesíteni, de ez nem mindig azt jelenti, hogy amúgy sem tudnak.
2012. február 06. 02:24 #336
- törölt felhasználó -    
Ez a cikk teljesen szubjektiv. Nem közöl valós tényeket, csak a cikkszerzö gondolta, ez egy jó lehetőség, hogy megossza velünk a saját nézeteit.

Az "igazi hangok" cimen emlitett előadók mind tehetségesek, de legyünk már körültekintőek...

Miközben Miley előad egy dalt ide-oda táncikálva, hogyan adjon ki olyan tiszta hangot, mint amit a studioban, nyugodt, csendes körülmények között? A koreográfia nem azért van, mert elterelőmüveletként vetik be (ok elöfordulhat), hanem mert látványelőadás, kiegészti a koncertfellépést. Koreográfiára szükség van, és ugyanabban az időben kell ékelniük, lehetetlen tisztán énekelni.

Adele, mint tökéletes hang? Igen, elképesztő hangja van, de ha egy Katy-éhez hasonló koreográfiát kellene lenyomnia, neki sem volna olyan tiszta hangja. Kelly Clarkson is csak ácsorog, könnyen elénekelhetik a dalt.

Nem azt mondom, mind tökéletes előadók, és a legjobbak, mert tánc közben énekelni is tudnak, de ezt vegyük figyelembe. És az élőben előadott teljesitményüket ne koreografált fellépések alapján itéljük meg. Nézzünk meg egy olyat, ahol egy szál gitárral adják elő a dalt. Teljesen máshogy hangzik.
1 felhasználónak tetszik: Barbygirl95
2012. február 06. 07:33 #337
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (alexsmith @ 2012.02.06. 02:24)
Miközben Miley előad egy dalt ide-oda táncikálva, hogyan adjon ki olyan tiszta hangot, mint amit a studioban, nyugodt, csendes körülmények között? A koreográfia nem azért van, mert elterelőmüveletként vetik be (ok elöfordulhat), hanem mert látványelőadás, kiegészti a koncertfellépést. Koreográfiára szükség van, és ugyanabban az időben kell ékelniük, lehetetlen tisztán énekelni.

Adele, mint tökéletes hang? Igen, elképesztő hangja van, de ha egy Katy-éhez hasonló koreográfiát kellene lenyomnia, neki sem volna olyan tiszta hangja. Kelly Clarkson is csak ácsorog, könnyen elénekelhetik a dalt.

Nem azt mondom, mind tökéletes előadók, és a legjobbak, mert tánc közben énekelni is tudnak, de ezt vegyük figyelembe. És az élőben előadott teljesitményüket ne koreografált fellépések alapján itéljük meg. Nézzünk meg egy olyat, ahol egy szál gitárral adják elő a dalt. Teljesen máshogy hangzik.


Egyértelmű, hogy tánc mellett nehezebb tisztább hangot kiadni de ki mondta, hogy táncolni kell? rolleyes.gif Már nagyon idegesítő, hogy az emberek elvárják énekesektől, hogy igazi táncosként mozogjon. A zene nem erről szól. A zene arról szól, hogy kap egy mikrofont és beleénekel. Ha tud mellé táncolni az extra de ne azért védjük már a hamis sztárokat, mert táncolnak és úgy nehezebb tiszta hangot kiadni. Ne táncoljon, hanem énekeljen. Aki tud mellé táncolni, annak csak gratulálni tudok de ez nem változtat a tényen, hogy táncolni a háttértáncosoknak kell.
Elegem van abból is, hogy sokan Adelet meg Kellyt csesztetik amiért nem táncolnak előadás közben. Kit érdekel? reklamalo.gif Ennek a két nőnek szebb hangja van, mint az összes Diznisnek együttvéve, beleszámítva hozzá a csinált sztárokat is. Nem az számít, hogy hogy táncol és attól nem lesz jobb egy előadás, hogy x y vonaglik vagy táncol a színpadon. Arra való a háttértáncos. Aki Shakira az táncoljon, mert megteheti de aki nem Shakira az ne tegye. Ilyen egyszerű. 110.gif
3 felhasználónak tetszik: Holly Keller, janet7, Black Hearth2
2012. február 06. 08:49 #338
- törölt felhasználó -    
Idézet (alexsmith @ 2012.02.06. 02:24)
Adele, mint tökéletes hang? Igen, elképesztő hangja van, de ha egy Katy-éhez hasonló koreográfiát kellene lenyomnia, neki sem volna olyan tiszta hangja. Kelly Clarkson is csak ácsorog, könnyen elénekelhetik a dalt.


Katy Perry, ha egy helyben ülne, vagy a színpadon feküdne, akkor sem tudna egy hangot sem eltalálni. Hol látsz te olyan megeröltető koreográfiát Katy-től? Csak ugrál, ritmusérzéke sincs. Még mielőtt ez aleányzó a rehabon nem hagyta volna a ritmusérzékét és azt a csekény tehetségét, ami volt neki...na ő tudott táncolni koreográfiát és show-t csinálni, mivel hangokkal kevésbé volt ellátva.
Adele minden egyes szót gondolattal tölt meg, mialatt énekel. Ez az ő előadásmódja. Nem rázza magát, de legalább minden egyes hang a helyén van. Nem hinném, hogy tudna táncolni, énekelni viszont tudom, hogy tud.
5 felhasználónak tetszik: ophely88, Holly Keller, janet7, Black Hearth2, anna21
2012. február 06. 12:06 #339
- törölt felhasználó -    
Én meg még mindig azt mondom, hogy az énekesnő énekeljen, a táncosnő pedig táncoljon!

Tele a padlásom már ezzel a "De hát ő táncol és ugrál is!" dologgal. Tudtommal senki sem kötekezi őket, hogy táncoljanak. Mindez csak azért van, hogy eltereljék a figyelmet a szánalmas és nulla tehetségükről.
2 felhasználónak tetszik: janet7, Black Hearth2
2012. február 06. 15:44 #340
- törölt felhasználó -    
Csakhogy Madonna mekkora showt képes csinálni, érdemes megnézni. Hol van mellette szelena, májli meg kéjti peri? unsure.gif

1 felhasználónak tetszik: katara
21 oldal 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!