Starity

Így dobd le télen a pluszkilókat!

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. január 31. 09:35 #1
kocdori
kocdori
visszatérő vendég
 
StátuszA little party never hurt no one, so we stay out late.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.22.
Hozzászólás: 284
Csatolások: 2
Azonosító: 133658
Offline offline
A télből még több mint egy hónap van. Ilyenkor a legnehezebb megszabadulni a pluszkilóktól, de ha ügyes vagy, akár sikerülhet is!
A teljes cikkhez kattints ide!
2012. január 31. 09:38 #2
- törölt felhasználó -    
Nagyon hasznos cikk, köszönöm biggrin.gif Nagyjából egy hete nincs étvágyam, és ezt ki is használom, szóval mondhatni, koplalok, sportolni is kéne, de baromi hideg van kint, szóval télen elég nehéz. Viszont tesiórákon kihasználom a lehetőséget, önként felmegyek futni ahelyett, hogy mondjuk fociznék vagy tollasoznék biggrin.gif
2012. január 31. 09:51 #3
Selena111
Selena111
look at the flowers™
 
Státusznine lives, remember?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 5421
Csatolások: 1635
Azonosító: 131691
Offline offline
Jó cikk bár rám ez nem érvényes. Ennek ellenére akinek ilyen problèmàja van annak ez hasznos.
2012. január 31. 10:11 #4
- törölt felhasználó -    
Idézet (Courtneyy @ 2012.01.31. 09:38)
Nagyon hasznos cikk, köszönöm biggrin.gif Nagyjából egy hete nincs étvágyam, és ezt ki is használom, szóval mondhatni, koplalok, sportolni is kéne, de baromi hideg van kint, szóval télen elég nehéz. Viszont tesiórákon kihasználom a lehetőséget, önként felmegyek futni ahelyett, hogy mondjuk fociznék vagy tollasoznék biggrin.gif

Nálam ez december elején volt, tetszett is, de hát sajna vége lett. Mondjuk jót tett, az egyszer biztos. Bár van egy olyan érzésem, hogy nekünk tavasszal ez ilyen visszatérő dolog lesz smileeee.gif


Egyébként jó cikk lett, bár remélem a kicsik nem kezdenek nagy diétákba, nekik eléggé árthatnak még tizen egynéhány évesen.
2012. január 31. 10:49 #5
ariellavettel
ariellavettel
 
Státusz✌♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.10.
Hozzászólás: 866
Csatolások: 1917
Azonosító: 135935
Offline offline
Na nekem ehhez nincs akaraterőm xD
2012. január 31. 11:46 #6
- törölt felhasználó -    
Tényleg nagyon jó cikk lett, sok érdekes dolgot megtudtam, amiket valóban érdemes megfogadni!
2012. január 31. 13:25 #7
Corby
Corby
-
 
Státuszi love him a lot.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.12.
Hozzászólás: 7040
Csatolások: 1424
Azonosító: 147096
Offline offline
Jó cikk lett, hasznos dolgokat is írt bele a cikkszerző, köszönöm meghajolo.gif
2012. január 31. 13:38 #8
- törölt felhasználó -    
Jó cikk!! nálam az van h két napig nem szoktam enni, egy héten
2012. január 31. 14:00 #9
BarbieFan
BarbieFan
asshole™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.28.
Hozzászólás: 6816
Csatolások: 315
Azonosító: 166047
Offline offline
na én ezeket próbálom betartani és talán megy le rólam smileeee.gif wink.gif
2012. január 31. 14:21 #10
- törölt felhasználó -    
Jó cikk és sok minden hasznos tanács benne, úgyhogy gratulálok hozzá! biggrin.gif
2012. január 31. 14:39 #11
LeClerq
LeClerq
 
StátuszFlorence Welch <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.21.
Hozzászólás: 542
Csatolások: 0
Azonosító: 151479
Offline offline
nagyon jó cikk volt smileeee.gif))))
2012. január 31. 14:42 #12
Karina197
Karina197
impossible
 
Státuszegy szakasz lezárult.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.07.
Hozzászólás: 7877
Csatolások: 12522
Azonosító: 138204
Offline offline
én ameddig nem lett ez a csúszós idő, jártam futni, és kajáltam rendesen, mégis dobtam le pár kilót. most azonban nincs pénzem konditermekre meg ilyesmikre.. rohog.gif egy hétig kb. alig volt étvágyam, most meg ahogy megint elkezdtem enni, hát, érzem magamon, hogy megint rakódik rám valami mad.gif a reggelizés tényleg igaz, tényleg meg kellene próbálni minden reggel enni...

nagyon jó cikk lett, gratulálok smileeee.gif
2012. január 31. 14:47 #13
iloveu2
iloveu2
ATL shawty ♥.
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.27.
Hozzászólás: 2615
Csatolások: 0
Azonosító: 139671
Offline offline
Nagyon jó cikk smileeee.gif
Amúgy a fogyás tényleg az akaraterőn múlik smileeee.gif
2012. január 31. 14:51 #14
Tinababa
Tinababa
új tag
 
StátuszLewis Hamilton 4ever :$ <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.12.
Hozzászólás: 81
Csatolások: 1
Azonosító: 163736
Offline offline
még jó hogy csak 49kg vagyok:DDD
2012. január 31. 14:54 #15
- törölt felhasználó -    
jó cikk:D (mondjuk nekem nincs ilyen gondom szerencsére:D )
2012. január 31. 15:11 #16
Patricia33
Patricia33
visszatérő vendég
 
Státusz~ "La vida es como una caja de bombones, nunca sabes lo que hay fuera de él." ~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.16.
Hozzászólás: 366
Csatolások: 1
Azonosító: 162171
Offline offline
Nagyon jó cikk lett!!! én is próbálom betartani!!
2012. január 31. 15:14 #17
- törölt felhasználó -    
szépen össze vannak szedve a dolgok, de igazából minden évszakban, testsúlytól és kortól függetlenül ez a recept a fogyásra.
2012. január 31. 15:17 #18
AmyVie
AmyVie
Like a soldier.♥
 
Státusz"Azt, hogy néha megpillanthatjuk a hiányzó részt valaki másban is." - Kartik
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.28.
Hozzászólás: 21369
Csatolások: 1197888
Azonosító: 91559
Offline offline
Én tényleg nem szeretnék kukacoskodni, nem túlzottan szoktam ellent mondani, azonban azért ez a cikk eléggé megütötte a fülemet, szememet.

A cikk alapvetően nem lenne rossz, azonban van némi olyan dolog benne, amin én csak néztem nagy szemekkel. Például, ha egy ilyen cikk megírására kerül sor, valaki szerintem azért teszi, mert van (és kell is némi) tapasztalata e téren, és a nagy közönséggel próbálja megosztani mindazt, hogy neki hogyan sikerült, hogyan lehetne a módszereket egymáshoz illeszteni, hogy tökéletesebb, jobb legyen.

Őszintén megvallom, hogy nekem gondom volt a kilókkal, hirtelen egy év alatt, mintegy 10 kilót sikerült felszednem, ezáltal a vércukrom ingadozni kezdett. Bejártam az orvosok világát, végül kikötöttem egy helyen, ahonnan elutaltak egy diabéteszes nővérhez. Sikerült leadnom azt a tíz kilót négy-öt hónap alatt. Van benne némi tapasztalatom, és nem túlzottan értek egyet ezekkel. Most ez egy olyan dolog, hogy a cikk írója kitért a reggelire, az ebédre és a vacsorára. Persze, ezt már általános iskolában is megtanultuk, hogy az emberi szervezetnek a legfontosabb a reggeli, amikor is meg kell tömnünk a bendőnket, majd egyre kevesebbet és kevesebbet kell ennünk (hisz este már nem mozogsz annyit, nem égetsz el annyi kalóriát, amennyit megeszel, tehát rád rakódik a zsiradék) Na és hol van a többi? Az embernek, még egy normális testalkatúnak is, szüksége van a napi ötszörös étkezésre, hiszen azt az adott mennyiséget, amennyit eszel, nem egyszerre kell bevinni, egy reggeli alkalmával a szervezetedbe. Most alapvetően lehet, hogy csak én vagyok ilyen, hogy azért olvasok el egy ilyesfajta cikket, hátha valami újdonságot, jobb dolgot tud ajánlani, hogy a fogyás jobb legyen. Én orvos mellett kezdtem el szeptemberben fogyókúrázni, mert kellett, és nálam bevált.

Az igazság az, hogy az elején egyáltalán nem szabad kísértésbe esni. Én például két hónapig nagyobb részt nem ettem csokit és süteményt sem. Hihetetlenül nehéz volt megállni, de mivel nem ettem édességet és nem került túlzottan sok cukor és szénhidrát a szervezetembe, így nem tudta azt megkötni. Utána már némileg könnyebb, például mostanság egy héten egyszer iszok egy nagy pohár kakaót, de ettől függetlenül ugyanúgy fogyok. Engedni persze, hogy kell néha, hisz nem kell mindent megvonni magadtól, de nagyobb részt azért az elején még meg kell tartani mindazt.

Az sem mindegy, hogy mit eszel. Annak idején, kaptam egy táblázatot, amely a neten is megtalálható, hogy miben mennyi kalória és szénhidrát van. Alapvetően azért valljuk be, enni kell! A cikknek egészen rossz ráközelítése van annak reményében, hogy este már nem szabad enni ételek. Ez nem igaz. Enni kell, csak az nem mindegy, hogy mit és hogy mennyit. Nekem rengeteg főtt húst ajánlottak (disznó, csirke, bármi), ugyanis a főtt húsban nagyobbrészt fehérje és egyéb vitaminok vannak, zsír egyáltalán nincs benne. Tehát alapvetően párolt zöldséget simán lehet enni főtt hússal, és ráadásul még laktat is. Amit nekem megtiltottak az a rántott hús volt, pontosan amiatt, mert akár zsírban akár olajban sütik ki azt, valljuk be tocsog szinte a zsírtól, és a szervezetedben mindaz megkötődik. Például banánt, szőlőt szinte nem is lehet túlzottan enni, mert abban van a legtöbb gyümölcscukor tartalom, ami inkább hizlal, mintsem fogyaszt téged! Hetente egy-két gyümölcs az kell, de hogy minden este egy banán, az egyáltalán nem segít a fogyáson.

Nem tudom, hogy ki hogyan áll hozzá, de alapvetően ha az ember, még ha nem is kényszerből, hanem önmaga miatt szeretne lefogyni, nem fog bulémiás vagy anorexiás lenni. Hisz ha rendszeresen eszel, márpedig a tartós fogyást (mikor nem szeded vissza a kétszeresét, hanem megmarad) csak úgy tudod elérni, ha éppenséggel betartod a napi ötszörös evést, és azt, hogy ne tömd meg magad eléggé. Annak idején, mikor elkezdtem fogyózni, kérdeztem többször is az orvosomat, hogy mi történik, mikor elérem az x kilót, amennyit kell: akkor nekem azt mondták, hogy a fogyókúrámon enyhíteni kell, tehát alapvetően (még most is, napi 160 g szénhidrátot és 1900-2000J kalóriát ehetek meg egy nap) többet, picit több szénhidráttartalmú dolgot kell enni. A másik dolog pedig, hogy aki életében olyan alkat volt, hogy szeretett enni, az soha nem fog tudni leszokni erről, mert alapvetően én is szeretek enni, és eszem is, mikor éhes vagyok (nem vonom meg magamtól azt)

Én azt tudom mondani, hogy elég hosszú út után állok, nekem sikerült orvosi tanácsokkal körülvéve lefogynom, pontosan úgy, ahogyan kellett. A cikket én nem tartom túl pozitívnak, nagyon kevés jó dolgot írnak le benne, és leginkább tévhit az egész. Az alapozás nem tudom mire fel történt (és félre értés ne essék, nem a cikk íróját szeretném ezzel kritizálni hanem maga a cikk tartalmát) mert nem sok használható és igaz dolog van leírva benne.
3 felhasználónak tetszik: Pöttömke, Rekahhh, Holly Keller
2012. január 31. 15:19 #19
boglarkabogi
boglarkabogi
*Borsószem*
 
StátuszThe best way to pay for a lovely moment is to enjoy it.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.08.
Hozzászólás: 4183
Csatolások: 784
Azonosító: 160245
Offline offline
Jó cikk,majd kipróbálom,remélem sikerülni fog
2012. január 31. 15:28 #20
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2012.01.31. 09:38)
Nagyon hasznos cikk, köszönöm biggrin.gif Nagyjából egy hete nincs étvágyam, és ezt ki is használom, szóval mondhatni, koplalok, sportolni is kéne, de baromi hideg van kint, szóval télen elég nehéz. Viszont tesiórákon kihasználom a lehetőséget, önként felmegyek futni ahelyett, hogy mondjuk fociznék vagy tollasoznék biggrin.gif


Gondolkoztam, hogy írjak vagy sem, de emelett nem tudok szó nélkül elmenni. A koplalás a legrosszabb amit tehetsz. Nem a nőklapjából meg hasonló semmit mondó mondvacsinált ökörségek után kell fogyózni, mert amit ezek írnak, meg amit a közvélemény hisz, gondol vagy tudni vél - annak a fele sem igaz.
Ha koplalással hamar le lehet dobni pár kilót, de vissza is jön rögtön, mert bármit eszel, azt a korábbi koplalás miatt elraktározza a szervezeted és rajtad marad. Sokaknak ezért szélmalomharc a fogyózás és nem értik miért. Keservesen lemegy pár kiló, aztán hirtelen feljön a duplája. Ha tartós eredményt akarsz akkor mozogni kell, meg kell válogatnod, mit mivel és mikor eszel és betartani ezt. Sokszor érdemes keveset enni. A reggeliz mint egy király, ebédelj, mint egy úr és vacsorázz, mint egy koldus egy tévhit. Legalább 6-8 alkalommal kell enni, de csak keveset, nem jól kell lakni, csak enni egy joghurtot, egy zsemlét, egy levest vagy gyümölcsöt. Eleinte rossz megszokni, de ha rááll a szervezeted, sosem leszel éhes, mert mindig lesz benned valami. Akik komolyabban sportolnak azoknak 10-12 ilyen étkezés is belefér.
2 felhasználónak tetszik: Rekahhh, Black Hearth2
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!