Starity

Sütik

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2006. december 28. 16:38 #1
- törölt felhasználó -    
Körbenéztem a technikai részlegen, de nem találtam erre választ. Valószínûleg teljesen nevetséges, egyszerûen megoldható, ovis szintû a problémám, azonban én a netet csak nagyon szõke szinten ismerem, úgyhogy segítségre van szükségem.
Kezdetnek: az Internet Explorert használom. Hamarosan a Firefox-ot is feltelepítem, mert FTP-hez köll, ha ott nem fordul elõ ez a probléma, akkor lehet, hogy rászokom. biggrin.gif

Ma kaptam új gépet, frissen telepített XP, vírusvédelem, miegymás. Felmásztam a netre, és azzal szembesültem, hogy egyes oldalak megjegyzik a nevemet és azt, hogy bejelentkeztem, míg mások igen hamar elfeledkeznek rólam. A HQP-ba elég volt egyszer bejelentkeznem április környékén, és onnantól fogva egyszer sem dobott le. A retekklub (www7.online.rtlklub.hu) fóruma már problémásabb, mert valahányszor új ablakot nyitok meg, és ismét oda megyek, újra be kell jelentkeznem, még akkor is, ha elõtte öt perccel végeztem el a mûveletet.
Oké, a retek kiléptetési mechanizmusát már megszoktam. Azonban épp az idegbaj szélén állok, mert az index fóruma (ahol a netes életem kilencven százalékát töltöm) a gépcsere óta még idegesítõbben viselkedik, mint a retek. Van, hogy csak válaszolni szeretnék egy hozzászólásra, de máris ledob, és ismét kéri, hogy írjam be a felhasználónevemet és a jelszavam. Ha ugrálok a topikok között, a harmadik kattintásnál már kiléptet. Stb.
Réges-régen fél szemmel olvastam valahol, hogy a sütik környékén kellene kapirgálnom, úgyhogy rákattintottam az Eszközök - Internetbeállításokra, és most az általános beállítások és az adatvédelem között ingázok.

A tapasztaltabbak tanácsát kérem: mi a frászt csináljak? think.gif
2006. december 28. 16:52 #2
- törölt felhasználó -    
A retekklub esetében egyértelmûen az oldal hibája, nem a gépedé, az a fórum úgy szar ahogy van, és úgy látszik nem képesek soha megjavítani.
Ami a többit illeti, a következõt csinálhatod, legalábbis ezt a beállítást ajánlom: az Eszközök > Internetbeállítások > Adatvédelem menüben a Speciális gombra kattintva elõjön egy panel, ott blokkold mind a külsõ, mind a belsõ cookie-kat, viszont pipáld ki, hogy "Munkamenet cookie-k fogadása". Majd ezt OK-zd le, és lépj ki a panelbõl, utána ugyanitt (az Adatvédelemnél) kattints a "Helyek..."-re, és ott add meg azokat az oldalakat (elég csak a domaint: pl. rtlklub.hu, hqparadise.hu, index.hu) a "Mindig engedélyezve"-re kattintva, amelyekre rendszeresen belépsz és szeretnéd, hogy jegyezze meg az adatokat. Elvileg a Windowsnak eleve meg kellene kérdeznie egy adott oldalara való bejelentkezéskor, hogy kívánod-e, hogy megjegyezze a belépési adatokat, de nem mindig teszi, hogy miért, azt én sem tudom (szerintem nálam okosabbak sem). Erre egyébként van egy beállítás: Eszközök > Internetbeállítások > Tartalom fül > Automatikus kiegészítés, itt jelöld be, hogy "Jelszavak mentése elõtt rákérdezés", és mûködnie kell... de a modernebb oldalakba ez a lehetõség már bele van építve és elég csak magán az oldalon bejelölnöd. Remélem kielégítõ volt a válasz. wink.gif
2006. december 28. 17:22 #3
- törölt felhasználó -    
Mindent végigzongoráztam. A többi oldalon mûködõképesnek tûnik az eljárás. Azonban az index tovább szórakozott velem... de most mintha behódolt volna. Lekopogom. wink.gif
Köszönöm szépen. drinks.gif
2006. december 28. 17:32 #4
- törölt felhasználó -    
Idézet(Aribeth @ 2006. December 28. - 17:22)
Mindent végigzongoráztam. A többi oldalon mûködõképesnek tûnik az eljárás. Azonban az index tovább szórakozott velem... de most mintha behódolt volna. Lekopogom. wink.gif
Köszönöm szépen.  drinks.gif


Ezt nem írtam ugyan, de érdemes egyszer mindent kiüríteni az internet cache-bõl (ideiglenes fájlokat és az összes cookie-t törölni), mert sokszor a cache-ben száz éve eltárolt weboldalak bele tudnak zavarni nagyon a böngészésbe, olyannyira, hogy esetleg be sem jönnek miattuk más oldalak. wink.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!