Starity

Oz.(1997-2003)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. április 07. 11:58 #1
- törölt felhasználó -    
Az Oz egy kemény bűnözőknek otthont adó fegyház nevének rövidítése (Oswald State Correctional Facility), melyben egy különleges project keretein belül mini-Amerikát hoznak létre kísérleti jelleggel (az Óz-analógiát követve Smaragdvárosnak nevezték el), ahol a "börtöntársadalom" minden szegmenséből csak válogatott alakokat helyeznek el, és próbálnak a szó legszorosabb és legnemesebb értelmében véve átnevelni, melynek célja a rehabilitáció, nem a büntetés. 'Emerald City' lakosai között megtaláljuk a fekete bandatagokat, az ír utcai bűnözőket, a muszlimokat, a bigott keresztényeket, a nácikat, az olasz maffiózókat és a latin gengsztereket is. Az Oz tulajdonképpen egy kőkemény börtönfilmbe öltött társadalomkritika, amiben nincs tabutéma, legyen az fajgyűlölet, homoszexualitás vagy kábítószerhasználat.

gyakorlatilag a Twin Peaks és az OZ voltak azok a sorozatok amik tudatosították bennem hogy a filmeket le kell cserélnem sorozatokra természetesenj csak a jobbakra!

az OZ pedig egy zseniális sorozat egy remekmű! meghajolo.gif

1 felhasználónak tetszik: Running Fool
2012. április 10. 23:13 #2
- törölt felhasználó -    
Nicsak, nicsak, ennek is van topikja? w00t.gif

Emlékszem, hogy két évvel ezelőtt kevesebb, mint egy hét alatt kivégeztem az egész sorozatot. Azóta se néztem meg újra, no nem azért, mert annyira nem tetszett, hanem mert a látottak kissé betettek a lelki világomnak biggrin.gif Félreértés ne essék, tudtam, hogy nem egy „lányos” sorozat, meg volt sejtésem, hogy mi folyhat egy börtönben, no de ezt kendőzetlenül a pofámba vágni... az egyik legnaturalistább sorozat, amit valaha láttam meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: gonzales7
2012. április 10. 23:27 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (Running Fool @ 2012.04.10. 23:13)
Nicsak, nicsak, ennek is van topikja?  w00t.gif 
Emlékszem, hogy két évvel ezelőtt kevesebb, mint egy hét alatt kivégeztem az egész sorozatot. Azóta se néztem meg újra, no nem azért, mert annyira nem tetszett, hanem mert a látottak kissé betettek a lelki világomnak biggrin.gif Félreértés ne essék, tudtam, hogy nem egy „lányos” sorozat, meg volt sejtésem, hogy mi folyhat egy börtönben, no de ezt kendőzetlenül a pofámba vágni... az egyik legnaturalistább sorozat, amit valaha láttam  meghajolo.gif


igen igen a napokban nyitottam! kevesen ismerik és aki nem látta az nem tudja hogy mit hagy ki!
arcon vágós sorozat az biztos.

ha ez tetszett akkor ajánlom ezt is a figyelmedbe:
2012. április 12. 19:37 #4
- törölt felhasználó -    
Nem láttam még, de egyszer szeretném beiktatni már csak Chris Meloni miatt is. Egyébként az első hozzászólásban jó az a kép J. K. Simmonsról, hatalmas figura ő is, habár csak Chief Pope-ként láttam sokat smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: gonzales7
2012. április 12. 19:42 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (Cynthia @ 2012.04.12. 19:37)
Nem láttam még, de egyszer szeretném beiktatni már csak Chris Meloni miatt is. Egyébként az első hozzászólásban jó az a kép J. K. Simmonsról, hatalmas figura ő is, habár csak Chief Pope-ként láttam sokat smileeee.gif


ebben a sorozatban senkit sem fogsz szeretni azt garantálom! meghajolo.gif
készülj fel mindenre ami gonosz az emberi természetben mert itt az arcodba csapják és nem kérnek elnézést!

szóval ajánlom nézd meg mindenképpen!
2012. április 18. 11:17 #6
- törölt felhasználó -    
meghajolo.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok