Starity

Száz éve süllyedt el a Titanic

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. április 15. 10:18 #61
- törölt felhasználó -    
Meggondolatlan kijelentés volt az 'elsüllyeszthetetlen', azt hiszem.
2012. április 15. 10:18 #62
minamartin
minamartin
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.01.
Hozzászólás: 483
Csatolások: 177
Azonosító: 113676
Offline offline
Gyakorlatilag rengeteg emberi mulasztás miatt történt az egész. Nem voltak megfelelő fajtáúak a szegecsek amiket használtak, mert több terhelést kellett volna kibírniuk. No meg ha luxushajó, gondolom tele volt világítással, akkor lehetett volna tenni egy reflektort a hajó orrba hogy azért odafelé is lássanak ugyan már valamit. A második, lehet hogy viccesnek hangzik -pedig egyáltalán nincs kedvem viccelődni mivel az anyám és a nevelőapám a Titanic zenéjén házasodtak össze, édesanyám pedig már nem él- ki kellett volna dobálni azt a sok sz*rt ami felesleges volt. Harmadik, ha emberi életek forognak kockán, akkor nem azzal foglalkozok öcsém hogy ki nem első osztály meg ki harmadik osztály, hanem azzal hogy 10-en menjenek már egy rohadt csónakkal, hanem annyian ahányan szabvány szerint beleférnek. Ebből is látszik hogy az emberek abban az időben is ostobák és kortlátoltak voltak. Sajnálom azt a több száz gyereket akik az emberi hülyeség miatt kellett hogy meghaljanak.
4 felhasználónak tetszik: ophely88, Pöttömke, Black Hearth2, Porcicca
2012. április 15. 10:21 #63
- törölt felhasználó -    
Idézet (linna @ 2012.04.14. 22:17)
Nem azért de nekem ez a szar a könyökömön jön ki -.-" Jövőre milesz? :O101 éve sülyedt el a titanik ezért leadják a 101 kiskutyát is vagy mi? _nevet.gif
Sajnálom az embereket meg minden tényleg, de ez már nagyon unalmas!!! A Világháborút nemsiratják ennyire, pedig ott aztán többen haltak meg!!

Mondjuk megnézném, ha neked valakid, rokonod vagy barátod halna meg így, mennyire gúnyolódnál a dolgon. smileeee.gif Persze ahhoz, hogy egy ilyet felfogj és mérlegelj, fel kell nőni.
5 felhasználónak tetszik: ophely88, Pöttömke, Black Hearth2, Alison Lerman, Porcicca
2012. április 15. 10:22 #64
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Tudtátok, hogy több filmet is rendeztek már 97 óta, ugyanazzal a címmel és témával? smileeee.gif smileeee.gif
2012. április 15. 10:23 #65
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Idézet (Hugii 570 @ 2012.04.15. 10:21)
Mondjuk megnézném, ha neked valakid, rokonod vagy barátod halna meg így, mennyire gúnyolódnál a dolgon. smileeee.gif Persze ahhoz, hogy egy ilyet felfogj és mérlegelj, fel kell nőni.


Egyetértek veled Hugii smileeee.gif
2012. április 15. 10:23 #66
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mon. @ 2012.04.15. 10:22)
Tudtátok, hogy több filmet is rendeztek már 97 óta, ugyanazzal a címmel és témával? smileeee.gif  smileeee.gif

Igen
2012. április 15. 10:24 #67
like me
like me
Emma Woodhouse
 
StátuszFallen love<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.18.
Hozzászólás: 1415
Csatolások: 15
Azonosító: 164042
Offline offline
De még tudni kell azt is, hogy a Carpathia, az a hajó, amelyik a Titanic segitségére sietett egy magyar orvost is hordozott a hátán. Múltkor láttam a tévében, az orvos unokája mondta el mi történt. Az orvos véretlenül is mindenik túlélővel találkozott egyenként mert a Carpathia fedélzetén egyedül ő volt jártas a kellő orvoslásban. Hogy mennyire megrázta a férfit, az bizonyitotta, hogy többet soha életében nem mert hajóra szállni, mert nem volt egy egész élet elég arra, hogy feldolgozza a látottakat, unsure.gif unsure.gif unsure.gif
Különben a Titanic volt az egyetlen film, amiről azt kivántam, hogy bárcsak ne tudtam volna végignézni. Annyira megrázó, és tragikus amit értelmes ember nem bír átélni, mert fél. És nem birja felfogni, hogy ez 100 évvel azelőtt több mint 2000 ember ezt végigélte... mellow.gif Ma is vetítik az RTL-en. Nehéz végignézni, de még nagyobb nehézség nem ismerni. .. Egy film amitől senkinek sincs joga sajnálni a 12 Oscart. sad.gif sad.gif sad.gif
4 felhasználónak tetszik: ophely88, Pöttömke, Black Hearth2, Porcicca
2012. április 15. 10:24 #68
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Idézet (linna @ 2012.04.14. 22:17)
Nem azért de nekem ez a szar a könyökömön jön ki -.-" Jövőre milesz? :O101 éve sülyedt el a titanik ezért leadják a 101 kiskutyát is vagy mi? _nevet.gif
Sajnálom az embereket meg minden tényleg, de ez már nagyon unalmas!!! A Világháborút nemsiratják ennyire, pedig ott aztán többen haltak meg!!


Persze, biztos többen haltak meg ott, de abból sose csináltak ilyen nagysikerű filmet. Ráadásul azért belegondoltál már valaha azok az emberek helyébe, akik tényleg a hajón voltak? blink.gif
2012. április 15. 10:28 #69
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Idézet (like me @ 2012.04.15. 10:24)
De még tudni kell azt is, hogy a Carpathia, az a hajó, amelyik a Titanic segitségére sietett egy magyar orvost is hordozott a hátán. Múltkor láttam a tévében, az orvos unokája mondta el mi történt. Az orvos véretlenül is mindenik túlélővel találkozott egyenként mert a Carpathia fedélzetén egyedül ő volt jártas a kellő orvoslásban. Hogy mennyire megrázta a férfit, az bizonyitotta, hogy többet soha életében nem mert hajóra szállni, mert nem volt egy egész élet elég arra, hogy feldolgozza a látottakat, unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif  
  Különben a Titanic volt az egyetlen film, amiről azt kivántam, hogy bárcsak ne tudtam volna végignézni. Annyira megrázó, és tragikus amit értelmes ember nem bír átélni, mert fél. És nem birja felfogni, hogy ez 100 évvel azelőtt több mint 2000 ember ezt végigélte... mellow.gif Ma is vetítik az RTL-en. Nehéz végignézni, de még nagyobb nehézség nem ismerni. ..  Egy film amitől senkinek sincs joga sajnálni a 12 Oscart. sad.gif  sad.gif  sad.gif


smileeee.gif Állítólag egy másik hajó is volt a közelben, ami simán segíteni tudott volna, csak az őrök nem értették a jeleket, mert külföldiek voltak. Legalábbis valami ilyesmit hallottam. smileeee.gif
Én már nagyon sokszor láttam a filmet, de soha nem bírom megunni. Nagyon szeretem, mert az elejében van humor is (pl.: amikor Jack köpni tanítja Roset). Romantikus filmnek mondható, mégis egy tragédiát dolgoz fel, ami olyan hatást bír gyakorolni az emberre, amit még magam sem tudok leírni. Amikor legelőször láttam a Titanicot, legalább 2 hétig csak a film járt a fejemben, és én magam is megborzongtam, ha vizet láttam. Tudom fura, de rám például ilyen hatást gyakorolt. blush.gif
2012. április 15. 10:30 #70
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Idézet (Hugi1212 @ 2012.04.15. 10:23)
Igen


Valaki esetleg látta már a másik Titanic filmet? smileeee.gif Tegnap is leadták az m1-en. Nem volt rossz, de szerintem meg sem ütötte Cameron sikerművének a szintjét. smileeee.gif smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Alison Lerman
2012. április 15. 10:31 #71
- törölt felhasználó -    
Idézet (like me @ 2012.04.15. 10:24)
De még tudni kell azt is, hogy a Carpathia, az a hajó, amelyik a Titanic segitségére sietett egy magyar orvost is hordozott a hátán. Múltkor láttam a tévében, az orvos unokája mondta el mi történt. Az orvos véretlenül is mindenik túlélővel találkozott egyenként mert a Carpathia fedélzetén egyedül ő volt jártas a kellő orvoslásban. Hogy mennyire megrázta a férfit, az bizonyitotta, hogy többet soha életében nem mert hajóra szállni, mert nem volt egy egész élet elég arra, hogy feldolgozza a látottakat, unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif  
  Különben a Titanic volt az egyetlen film, amiről azt kivántam, hogy bárcsak ne tudtam volna végignézni. Annyira megrázó, és tragikus amit értelmes ember nem bír átélni, mert fél. És nem birja felfogni, hogy ez 100 évvel azelőtt több mint 2000 ember ezt végigélte... mellow.gif Ma is vetítik az RTL-en. Nehéz végignézni, de még nagyobb nehézség nem ismerni. ..  Egy film amitől senkinek sincs joga sajnálni a 12 Oscart. sad.gif  sad.gif  sad.gif

És sajnos az a szomorú, hogy miközben nézed, tudod, hogy ez valóban megtörtént (bár én még nem láttam ,és nem is tervezem, mert nincs hozzá idegzetem, hogy végignézzem).
2012. április 15. 10:33 #72
- törölt felhasználó -    
Látom, felhozták már a világháborút is. Lehet, hogy abban többen haltak meg, de ők vállalták ezt a kockázatot, a Titanic áldozatai pedig ártatlan utasok voltak, ezért megrázóbb (szerintem) a Titanic története.

linna: Szánalmas vagy. Nekem meg tavaly a királyi esküvő jött ki a könyökömön, vagyis untam, de mégsem nyafogtam, hogy már megint ez, mert tudtam, hogy valakit érdekel ez a dolog, és nem akartam megbántani az illetőt. És ha te, vagy bármelyik rokonod vagy ismerősöd rajta lett volna, akkor hogy reagálnál erre az egészre? -.-
2012. április 15. 10:33 #73
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Idézet (Hugii 570 @ 2012.04.15. 10:31)
És sajnos az a szomorú, hogy miközben nézed, tudod, hogy ez valóban megtörtént (bár én még nem láttam ,és nem is tervezem, mert nincs hozzá idegzetem, hogy végignézzem).


Ez tudja amúgy a legjobban sokkolni az embert a film alatt: Hogy tudatában vagy azzal, hogy ez igaz történet. Attól függetlenül nagyon gyönyörű film, legalább egyszer érdemes megnézni. De az erős idegzet az tényleg nem rossz hozzá!
2012. április 15. 10:35 #74
- törölt felhasználó -    
Idézet (Enaa @ 2012.04.15. 10:33)
Látom, felhozták már a világháborút is. Lehet, hogy abban többen haltak meg, de ők vállalták ezt a kockázatot, a Titanic áldozatai pedig ártatlan utasok voltak, ezért megrázóbb (szerintem) a Titanic története.

linna: Szánalmas vagy. Nekem meg tavaly a királyi esküvő jött ki a könyökömön, vagyis untam, de mégsem nyafogtam, hogy már megint ez, mert tudtam, hogy valakit érdekel ez a dolog, és nem akartam megbántani az illetőt. És ha te, vagy bármelyik rokonod vagy ismerősöd rajta lett volna, akkor hogy reagálnál erre az egészre? -.-

Igen, azért nem mindegy, hogy önszántadból vállalod, hogy a hazáért meghalsz, vagy egy szimpla csodálatos hajókirándulásra mész, és azt gondolod, hogy haza is fogsz térni egyszer.
2012. április 15. 10:36 #75
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (minamartin @ 2012.04.15. 10:18)
Gyakorlatilag rengeteg emberi mulasztás miatt történt az egész. Nem voltak megfelelő fajtáúak a szegecsek amiket használtak, mert több terhelést kellett volna kibírniuk. No meg ha luxushajó, gondolom tele volt világítással, akkor lehetett volna tenni egy reflektort a hajó orrba hogy azért odafelé is lássanak ugyan már valamit. A második, lehet hogy viccesnek hangzik -pedig egyáltalán nincs kedvem viccelődni mivel az anyám és a nevelőapám a Titanic zenéjén házasodtak össze, édesanyám pedig már nem él- ki kellett volna dobálni azt a sok sz*rt ami felesleges volt. Harmadik, ha emberi életek forognak kockán, akkor nem azzal foglalkozok öcsém hogy ki nem első osztály meg ki harmadik osztály, hanem azzal hogy 10-en menjenek már egy rohadt csónakkal, hanem annyian ahányan szabvány szerint beleférnek. Ebből is látszik hogy az emberek abban az időben is ostobák és kortlátoltak voltak. Sajnálom azt a több száz gyereket akik az emberi hülyeség miatt kellett hogy meghaljanak.


Bődületes nagy hibákat követtek el és igen, sajnos erről az emberek tehetnek. Több csónak is felfért volna és többen is beleülhettek volna. Mindigis jobbnak számítottak a gazdag emberek és ez a másik dolog, ami igencsak elkeserít. Szegény emberek ezrei haltak meg. Persze a halál az mindenkinek halál, félreértés ne essék de ha talán figyelmen kívül hagyták volna hogy ki melyik rétegből jött. másabb lenne a helyzet. Úgy sem lenne jó, sehogysem jó, egy ember halála is halál de rettenetesen elszomorító, hogy nem is foglalkoztak velük, nem is engedték őket beleülni a csónakokba pedig lett volna helyük. reklamalo.gif

Idézet (Mon. @ 2012.04.15. 10:22)
Tudtátok, hogy több filmet is rendeztek már 97 óta, ugyanazzal a címmel és témával? smileeee.gif  smileeee.gif


És sorozat is. Kettő is. biggrin.gif Mindkettőt nézem. Az egyik 4 részes, a másik 12 biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Black Hearth2
2012. április 15. 10:37 #76
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Tényleg apropó! Az előző cikkekből meg ebből a világháborúról jutott eszembe! Nekem például a világháború jobban jön ki a könyökömön, mint a Titanic. A dédijeim, nagymamák, nagypapák biztosan nektek is már végigmesélték az "uncsi" lövöldözős történetet. Viszont a Titanicot nem olyan sokan élték át, mint a háborút, tehát ha nekem azt mesélte volna a dédim, sokkal érdekesebben hallgatnám meg még most is. Pont mint ahogy a filmben mondják:
"Soha nem értettem a Titanicot. Mert nem éltem át."
2012. április 15. 10:37 #77
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Idézet (Hugii 570 @ 2012.04.15. 10:35)
Igen, azért nem mindegy, hogy önszántadból vállalod, hogy a hazáért meghalsz, vagy egy szimpla csodálatos hajókirándulásra mész, és azt gondolod, hogy haza is fogsz térni egyszer.


Ráadásul ha a hajó neve: "Elsüllyeszthetetlen"
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2012. április 15. 10:39 #78
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
És sorozat is. Kettő is. biggrin.gif Mindkettőt nézem. Az egyik 4 részes, a másik 12 biggrin.gif[/quote]

Tényleg? Na erről még én sem tudtam. De az igazi azért még mindig a 97-es Cameron! smileeee.gif blush.gif wub.gif
2012. április 15. 10:41 #79
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mon. @ 2012.04.15. 10:37)
Ráadásul ha a hajó neve: "Elsüllyeszthetetlen"

Na, ez meg a másik.
2012. április 15. 10:44 #80
- törölt felhasználó -    
Én egyébként egy olyan filmet, illetve ismeretterjesztőt néztem, amiben az elsüllyedt Titanicot tanulmányozták. Fantasztikus volt, hogy mennyi tárgy viszonylag épségben maradt és jó állapotban került elő, annak ellenére, hogy már száz éve vannak a tenger fenekén.
És hát a Titanic most már rengeteg állat, kagylók, tengeri csillagok lakóhelyéül szolgál, sajnos... Valamilyen szinten megrendített, hogy milyen szép volt, és mindent elnyelt az óceán.
És itt látszik meg az, hogy a természet még az embernél is hatalmasabb, főleg, ha felkészületlen az illető. Építhetsz ennél a hajónál százszor nagyobb tárgyat, nincs olyan dolog, amivel a természet ne tudná a harcot felvenni, ehhez az emberek ereje nem elég.
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!