Starity

Önvédelem

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2007. február 04. 09:26 #1
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
A BÜNTETÕ TÖRVÉNY· KÖNYV jogos védelemnek art tartja, ha azzal a cselekvõ saját vagy mások személyét, javait vagy közérdeket fenyegetõ jogtalan támadást hárít el. A jogszabály megköveteti az arányosságot; a védekezésnek egyensúlyban kell állnia a fenyegetettséggel. A védekezõ nem okozhat nagyobb kárt vagy sérelmet, mint amekkora elhárítására törekedett A törvény ugyanakkor védi azt, aki ijedtségbõl, menthetõ felindulásból vagy végszükségben alkalmaz az utólagos mérlegeléssel már túl súlyosnak itélhetõ eljárást.

Mindegyiknek van elõnye ill hátránya. Van köztük tiltott, engedélyköteles, és engedély nélküli.

A Veronica Mars óta nekem az egyik kedvencem a sokkoló lett.
Elég látványos így akár használat nélkül is védhet.
2007. február 04. 09:36 #2
pio3
pio3
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.16.
Hozzászólás: 306
Csatolások: 104
Azonosító: 4641
Offline offline
Szia!

Meglepõdtem a témán, itt ezt nem vártam, de legyen. wink.gif

Az általad egy kicsit lazábban körülírt szakasz a BTK. 29.§ Jogos védelem. Ha már szóba hoztad, illik mellé venni a BTK 30.§ Végszükség-et is.

Meglátjuk, mennyire van érdeklõdés a téma iránt, attól függõ mélységben szólok hozzá.
cool.gif
2007. február 04. 09:46 #3
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Igaz nem celeb téma, de ha azt vesszük, hogy a hírességek megfizetik a testõrt addig az átlagembernek magának kell gondoskodnia a védelmérõl.

Szerintem érdekes ill hasznos errõl beszélni. Ha valakinek lövése sincs az önvédelemrõl, de rossz tanácsok után vesz valamit amit még használni sem igazán tud, akkor baj esetén lehet sokkal rosszabbul jár mintha csak megrépázták volna.
2007. február 04. 10:20 #4
- törölt felhasználó -    
A jogi kérdéseken túl (jogos védelem szintje, engedélyek, használat módjának kötöttsége) felmerül a praktikusság problémája is. Sokszor gond, hogy mire az ember elõkapja az eszközt, már bõven benne van a slamasztikában.
Valaki megosztaná velem, mi a különbség külalak és hatás tekintetében a sokkoló és a vipera között? A viperát csak bizonyos rendõri szervek alkalmazhatják, õk is csak meghatározott esetekben. És a sokkoló? A vipera annak egy alfaja? think.gif Bennem csak a filmekben megismert kép él, egy kicsike eszköz, a végén két kiálló kis heggyel, amelyek között gombnyomásra elektromosság keletkezik. Ez volt a laikus leírás, homályos emlékezettel vegyítve.

Egyébként legjobban egy-egy karra csatolható karommal tudnék boldogulni. cool.gif Roppant spontán lennék: "bocs, várjon, amíg felszerelem!". Mázlista Wolverine.
2007. február 04. 11:39 #5
Tuvok
Tuvok
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.19.
Hozzászólás: 945
Csatolások: 822
Azonosító: 4709
Offline offline
A Sokkoló és a Vipera között az a külömbség hogy míg a Sokkoló csak megbénít egy idõre, addig a viperával lehet úgy és akkorát ütni hogy meghaljon az illetõ akit kupánvágok vele. Fõleg ha nem egy szakképzett ember (pl.: rendõr[bár õk sem mindíg...]) hasznája, hanem egy járõkelõ akit az utcán megtámadnak. Az annyira bel lessz szarva hogy nem tud arra figyelni mekkorát üt. (ha egyáltalán van rá ideje reagálni.) Szóval szerintem vagy Sokkoló vagy Gázspray a hatásos, és kb. megfelelõ arányban ártalmas.

Ja igen. És mi van akkor ha egy belõtt raszta ugrik elõ a bokorból egy stukkerral. Abban az esetben mi az arányos önvédelmi ezköz? Ilyen esetben lelõhetem a fickót?... rolleyes.gif
2007. február 04. 11:41 #6
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
http://www.youtube.com/verify_age?next_url...v%3DuEFhFkyExZU

http://www.youtube.com/watch?v=8XnAQ1udgZc...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=VvxEbnNGDNg...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=C_mjgOyK7VQ

http://www.youtube.com/watch?v=KPaZqM2JbMg...related&search=

egy kis móka a sokkolóval

az elsõ csak regisztrációval megy de az jó mert abban csajok is játszanak smileeee.gif
2007. február 04. 11:55 #7
ML
ML
Special Agent
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.06.
Hozzászólás: 16254
Csatolások: 49586
Azonosító: 4268
Offline offline
Idézet(Tuvok @ 2007. February 4. - 11:39)
Ja igen. És mi van akkor ha egy belõtt raszta ugrik elõ a bokorból egy stukkerral. Abban az esetben mi az arányos önvédelmi ezköz? Ilyen esetben lelõhetem a fickót?... rolleyes.gif


Le.
Az, hogy beszívott, neki nem mentõ körülmény.
2007. február 04. 11:55 #8
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Jól látszik, hogy egy érintéssel kifektethetõ valaki, de a végén meg az is, hogy azért aki többször kapott belõle és felkészült annak max kellemetlen érzés.

http://www.youtube.com/watch?v=tFFscPSP-qo...related&search=
2007. február 04. 11:56 #9
pio3
pio3
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.16.
Hozzászólás: 306
Csatolások: 104
Azonosító: 4641
Offline offline
Idézet(Tuvok @ 2007. February 4. - 11:39)

Ja igen. És mi van akkor ha egy belõtt raszta ugrik elõ a bokorból egy stukkerral. Abban az esetben mi az arányos önvédelmi ezköz? Ilyen esetben lelõhetem a fickót?... rolleyes.gif


Igen, mivel az életedet közvetlenül veszélyeztetõ támadásban arányos védelem a támadó életének elvétele. Mondjuk hosszú vizsgálat várna rád, arról nem is beszélve, hogy volt-e engedélyed lõfegyver tartására. mad.gif
2007. február 04. 11:57 #10
ML
ML
Special Agent
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.06.
Hozzászólás: 16254
Csatolások: 49586
Azonosító: 4268
Offline offline
Idézet(pio3 @ 2007. February 4. - 11:56)
Igen, mivel az életedet közvetlenül veszélyeztetõ támadásban arányos védelem a támadó életének elvétele. Mondjuk hosszú vizsgálat várna rád, arról nem is beszélve, hogy volt-e engedélyed lõfegyver tartására.  mad.gif


Az igaz, de a kérdés csak a lövésre vonatkozott. biggrin.gif
2007. február 04. 11:58 #11
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Nem beszélve arról, hogy ha egy "belõtt raszta" ugrik elõ a bokorból egy bottal hogy megver és elveszi a pénzed. Te elõkapod a stukkert, de mivel nem vagy képzett gyilkológép õ elveszi és a verés helyett még meg is ölhet.
2007. február 04. 12:05 #12
pio3
pio3
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.16.
Hozzászólás: 306
Csatolások: 104
Azonosító: 4641
Offline offline
Idézet(ViC @ 2007. February 4. - 11:58)
Nem beszélve arról, hogy ha egy "belõtt raszta" ugrik elõ a bokorból egy bottal hogy megver és elveszi a pénzed. Te elõkapod a stukkert, de mivel nem vagy képzett gyilkológép õ elveszi és a verés helyett még meg is ölhet.


Látjátok, látjátok! Ezért mondtam, hogy a téma mélységétõl függõen szólok hozzá. tongue.gif

Fegyvert akkor veszünk elõ, ha használjuk. Nem ijesztgetésbõl, nem figyelemfelhívásból, nem ökörködésbõl (mert úgy járunk, mint a napokban a rendõr járõr, aki a társát lõtte le), tehát elõvesszük, de akkor használjuk is. Nem egyet lövünk, hanem kettõt. Éles fegyverbõl is, gázpisztolyból is. Egy lövés nem lövés. Utána nem szaladgálunk, megnézzük a támadót, és ha kell mentõt hívunk, de rendõrt mindenképpen. A szemtanúkat -ha vannak- megkérjük, hogy maradjanak, ha nem tudnak, legalább a címüket írjuk fel. A bíróságon jól jön majd. sad.gif
2007. február 04. 12:06 #13
ML
ML
Special Agent
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.06.
Hozzászólás: 16254
Csatolások: 49586
Azonosító: 4268
Offline offline
Te tapasztalatból beszélsz? Kezdek félni... smileeee.gif
2007. február 04. 12:10 #14
pio3
pio3
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.16.
Hozzászólás: 306
Csatolások: 104
Azonosító: 4641
Offline offline
Idézet(ML @ 2007. February 4. - 12:06)
Te tapasztalatból beszélsz? Kezdek félni... smileeee.gif


Nem csak egy idõben úgy volt, hogy... wink.gif
Aztán mégsem, de családi vonatkozás miatt tanultam ezt-azt. (Meg van egy-két ilyesmi vizsgám: minden fegyverfajta+lövészetvezetõi és fegyverkereskedõi vizsga...) cool.gif
2007. február 04. 12:11 #15
ML
ML
Special Agent
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.06.
Hozzászólás: 16254
Csatolások: 49586
Azonosító: 4268
Offline offline
Idézet(pio3 @ 2007. February 4. - 12:10)
Nem csak egy idõben úgy volt, hogy...  wink.gif
Aztán mégsem, de családi vonatkozás miatt tanultam ezt-azt. (Meg van egy-két ilyesmi vizsgám: minden fegyverfajta+lövészetvezetõi  és fegyverkereskedõi vizsga...)  cool.gif


blink.gif
Mondom, hogy kezdek félni. biggrin.gif beer.gif
2007. február 04. 12:12 #16
Tuvok
Tuvok
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.19.
Hozzászólás: 945
Csatolások: 822
Azonosító: 4709
Offline offline
Idézet(ViC @ 2007. February 4. - 11:58)
Nem beszélve arról, hogy ha egy "belõtt raszta" ugrik elõ a bokorból egy bottal hogy megver és elveszi a pénzed. Te elõkapod a stukkert, de mivel nem vagy képzett gyilkológép õ elveszi és a verés helyett még meg is ölhet.

Ja azért mondom annak is vannak hátrányai. No meg szerintem az emberek 90%-a nem tudna lelõni egy embert. Én is max lábszáron lõném... laugh.gif
2007. február 04. 12:19 #17
pio3
pio3
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.16.
Hozzászólás: 306
Csatolások: 104
Azonosító: 4641
Offline offline
Idézet(Tuvok @ 2007. February 4. - 12:12)
Én is max lábszáron lõném... laugh.gif


Sajnos nem egyszerû valakit szituációs helyzetben eltalálni. A láb túl kicsi felület, ha arra célzol, már buktad az ügyet. A 2-3 méteres távolságot egy jól képzett támadó max. 2 mp alatt megteszi. Neked elõ kell venned a fegyvert, tûzkész állapotba kell helyezned és lõnöd. Én képzés nélkül max. 5% esélyt adnék neked. A lábszárlövésbõl pedig ágyéklövés lenne. (A szög, amiben rátartod, ugyanis 2 méterrõl lábszár, de mivel õ is mozog, az elsütési idõt - a billentyû elhúzása - is figyelembe véve már elõtted állna. ) unsure.gif
2007. február 04. 15:07 #18
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet(pio3 @ 2007. February 4. - 12:19)
Sajnos nem egyszerû valakit szituációs helyzetben eltalálni. A láb túl kicsi felület, ha arra célzol, már buktad az ügyet. A 2-3 méteres távolságot egy jól képzett támadó max.  2 mp alatt megteszi. Neked elõ kell venned a fegyvert, tûzkész állapotba kell helyezned és lõnöd. Én képzés nélkül max. 5% esélyt adnék neked. A lábszárlövésbõl pedig ágyéklövés lenne. (A szög, amiben rátartod, ugyanis 2 méterrõl lábszár, de mivel õ is mozog, az elsütési idõt - a billentyû elhúzása -  is figyelembe véve már elõtted állna. )  unsure.gif

Ha már elõkapsz egy fegyvert akkor egy beszaribb támadó még meg is ilyedhet, függetlenül attól hogy ki volt e egyáltalán biztositva. Nem?
2007. február 04. 15:30 #19
Steve-O
Steve-O
-
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 4841
Csatolások: 1054
Azonosító: 70
Offline offline
Nincs semmilyen önvédelmi eszközöm, de gázpisztoly lesz ha lesz.
2007. február 04. 15:45 #20
Mr. Uriah Heep
Mr. Uriah Heep
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 1448
Csatolások: 3701
Azonosító: 25
Offline offline
Anyósom fényképét használom, garantált hatás! wink.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!