Starity

Irány London! – Pénzbe sem kerül

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. július 17. 13:31 #41
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Süty @ 2012.07.17. 13:24)
ha már Londonba megy az ember,nem feltétlenül csak múzeumba akar menni..  smileeee.gif  én legalábbis nem csak múzeumba mennék..

Nyilván.
Például érdemes felkeresni 1-2 pubot. De abból minden utcában van legalább öt, abból szerinted milyen ajánlót lehetne írni?! laugh.gif
Meg ott vannak a parkok. Mind egytől-egyig gyönyörű és érdemes elmenni mindegyikbe.
Ott a kínai negyed is. (Chinatown) Szerintem kötelező program, de szerintem ez amúgy is benne van az emberek fejében és odatévednek külön ajánló nélkül is. Vagy a Covent Garden is ilyen...

Ezek az ajánlók csak apró morzsák, töredékek. Ezeket is nagyon nehéz volt kiválogatni. Tulajdonképpen minden egyes látványosság már önmagában saját cikket érdemelt volna, és akkor még csak ezekről volt szó, a rengeteg egyéb helyről nem.

Mindenki utána tud nézni mindennek saját maga az interneten. Ez csak egy kis kedvcsináló, ajánló, figyelemfelhívó sorozat, mely nyilván nem tartalmazhat mindent. rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. július 17. 14:54 #42
Ayame.01
Ayame.01
typical teen, sorry
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.25.
Hozzászólás: 5541
Csatolások: 32
Azonosító: 159255
Offline offline
Nem is tudtam eddig hogy ennyi múzeum található Londonban. De most már ezt is tudom. Amúgy imádom ezt a cikksorozatot, mindig olvasok benne valami érdekeset. És így legalább van mivel érvelnem a szüleimnek, hogy egyszer látogassunk el oda. laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. július 17. 15:39 #43
sellytanker
sellytanker
 
Státusz☺☻☺☻☺☻☺
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.11.25.
Hozzászólás: 716
Csatolások: 525
Azonosító: 164357
Offline offline
Ayame.01 egyet tudok veled érteni.
2012. július 17. 19:11 #44
Karina99
Karina99
új tag
 
Státusz"Az álmodozás az élet része"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.23.
Hozzászólás: 43
Csatolások: 0
Azonosító: 178408
Offline offline
Szerintem gyönyörű hely London és mindíg is elakartam oda menni, valamikor csak sikerül :ppp
2012. július 17. 20:30 #45
Kiraac
Kiraac
ƒℓєυя яєвєℓℓє™
 
Státuszilyen szar nap nincs még egy :(((((
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.12.
Hozzászólás: 2355
Csatolások: 320
Azonosító: 126961
Offline offline
Nagyon jó ez a cikk biggrin.gif Azt viszont furcsállom, hogy ezek a múzeumok ingyenesek... Én még a könyvtárat is fizetősnek gondoltam volna... biggrin.gifD
2012. július 17. 21:38 #46
hörike
hörike
Winter *--*
 
StátuszI <3 Adam Lambert, Matisyahu, Jedward, Taylor Lautner, Seth MacFarlane
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 3581
Csatolások: 30
Azonosító: 146816
Offline offline
Nagyon jó cikk. smileeee.gif
2012. július 18. 10:00 #47
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Kiraac @ 2012.07.17. 20:30)
Nagyon jó ez a cikk biggrin.gif Azt viszont furcsállom, hogy ezek a múzeumok ingyenesek... Én még a könyvtárat is fizetősnek gondoltam volna... biggrin.gifD

Nincs ebben semmi furcsa. Vagy hát nem is tudom... Hazai viszonylatokhoz mérve mégis csak van... laugh.gif Londonban az (is) szép, hogy a múzeumainak egy jelentős hányadáért nem kérnek pénzt. Adományt lehet adni, de ez sem kötelező. (mellesleg általában tele szokott lenni náluk mindig az adakozós "persely" smileeee.gif )
A könyvtárnak van fizetős részlege is, de az ingyenes tárlat is több, mint kielégítő. Ha van kedved, bizonyos aktuális tárlatért fizethetsz is. Ezeknek a költségeivel sajnos nem nagyon vagyok tisztában. Illetve ha be akar menni valaki az olvasóterembe például, akkor kell jegyet váltania, legalábbis legutóbb úgy volt. Én erősen fontolgatom, hogy szakmámból kifolyólag bekönyörgöm magam ingyér', de még nem volt hozzá merszem. rohog.gif

Amúgy az ingyenes múzeumokban is vannak ajándékboltok, ahol a jónép előszeretettel hagy ott valamennyi pénzt, szóval nem panaszkodhatnak a múzeumok, az tuti. biggrin.gif
2012. július 18. 10:29 #48
- törölt felhasználó -    
Én pár hete jöttem haza Londonból és eszméletlen jó volt biggrin.gif Szerintem a British Múzeumba mindenkinek érdemes bemenni, mert nagyon érdekes dolgokat látni.. a legjobban az Egyiptom kiállítás tetszett, de tényleg rengeteg nemzetiség múltját lehet megnézni, tökéletesen ingyen smileeee.gif Bár mi elég gyorsan végigszaladtunk, hiszen akkor már hetedik napja keringtünk Dél-Angliában és a napi 5-6 óra buszozás elég fárasztó volt, de így visszagondolva több időt töltenék ott.. A Natural History Museum, őszinte leszek, az nem kötött le annyira.. Látszik, hogy világ életemben jobban szerettem a törit mint a bioszt.. biggrin.gif
Én még tudnék ajánlani valamit, a London Eye épületében van egy 4D-s mozi, ami teljesen ingyen van, de akkora nagy élmény biggrin.gif Miközben 3D-ben nézed London kilátását, érzed a szelet, ha esik a hó akkor azt is, aztán buborékokat fújnak biggrin.gif Nagyon buli! Illetve szerintem a legjobb egy nagy séta Londonban, de nagyon kell vigyázni ugyanis akkora tömeg hömpölyög az utcákon, hogy megmozdulni alig lehet, mi is többször kétségbeestünk kicsit, hogy vajon hol lehet a mi csoportunk? De azért nagyon nagy élmény, a nyüzsgés, a boltok, a buszok és a taxik (biggrin.gif) és az, hogy az emberek ezerszer bevállalósabbak pl. öltözködésben mint itthon.. fel merik vállalni, ha ők extrémebbek mint az átlagemberek.. heart.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. július 18. 11:38 #49
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (BenceWTF @ 2012.07.18. 11:08)
a f+ kivan , hogy állandóan London-ról van cikk -.-

Nekem pedig a f+ kivan, hogy állandóan ilyen semmitmondó kommentek érkeznek a cikkek alá (tisztelet a kivételnek).

Amúgy ha nem tetszik NEM KELL ELOLVASNI! Sőt, mondok jobbat: írjál te is cikket arról, amit érdekesnek és fontosnak tartasz. Más munkáját egyszerűbb leszólni és szidni, mint az, hogy te tegyél keresztbe egy fűszálat..? rolleyes.gif
2012. július 18. 17:20 #50
Fozi Dodi
Fozi Dodi
ForthePolarbears
 
StátuszThe Scout
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.25.
Hozzászólás: 1396
Csatolások: 224
Azonosító: 133896
Offline offline
Sally Sparrow egyet értek. Én se olvasom már el mindet,mert elég volt az eleje is,de én szeretem az ilyen cikkeket. smileeee.gif
2012. július 19. 00:06 #51
VampireGirl
VampireGirl
 
Státusz"Beauty is not defined by the size of your jeans." - Jack Barakat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.14.
Hozzászólás: 889
Csatolások: 0
Azonosító: 175684
Offline offline
jó cikk lett smileeee.gif színesen elmennék megnézni ezeket smileeee.gif
2012. július 19. 09:18 #52
Kriszti07
Kriszti07
visszatérő vendég
 
Státusz,, Mit gondolsz ki az ördögök vagyunk mi??? "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.01.
Hozzászólás: 188
Csatolások: 0
Azonosító: 148414
Offline offline
Nagyon jó cikk lett biggrin.gif szívesen elmennék megnézni őket biggrin.gif és Sally Sparrow egyet értek!
2012. július 19. 14:51 #53
TrixiDixy249
TrixiDixy249
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.19.
Hozzászólás: 12
Csatolások: 0
Azonosító: 167513
Offline offline
BenceWTF ha láttad volna Londont élőben más lenne a véleményed!!
Sally Sparrow teliességgel igazad van smileeee.gif
2012. július 19. 14:53 #54
- törölt felhasználó -    
Mindegyikbe voltam már, mint tinédzser annyira nem tetszett, mint mondjuk a parlamentjük.
2012. július 19. 18:41 #55
- törölt felhasználó -    
Szivesen elmennék!
I love LONDON!
2012. július 19. 18:53 #56
Laura001
Laura001
 
Státuszhttp://en-es-azeletem.blogspot.hu/ ha van kedved, nézz be :))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.19.
Hozzászólás: 579
Csatolások: 0
Azonosító: 176025
Offline offline
Ez de tök jó smileeee.gif
2012. július 19. 20:22 #57
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Sally,nagyon jó cikk lett csak úgy mint az előző meghajolo.gif Habár abban több ismersős helyet találtam (pl. Globe színház,Tower,Westminster Abbey stb.),de ezek is nagyon érdekesek! Főleg a National Gallery,amit még mindig nem sikerült felkeresnem,de amint vége a sulinak azaz holnapután,első dolgom lesz utánanézni jobban(:
Ezek a helyek tényleg olcsóbbak,de ami sokkba kerül az szokásosan kijutni ide. Pláne most az olimpia idején. Pár hete ki akartam hívni néhány barátnőmet már programtól kezdve minden megvolt szervezve csak egy bökennő akadt: a repülőjegy. Oda-vissza 75E forint. A vicc viszont az,ha pl. most rendelik meg és októberben jönnek kb. csak 25E körül lenne. Pech biggrin.gif
Nem is kalandozom el a témától,mégegyszer: köszönöm a cikket számomra nagyon érdekesnek bizonyult!
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. július 20. 09:40 #58
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Misao @ 2012.07.19. 20:22)
Sally, nagyon jó cikk lett csak úgy mint az előző meghajolo.gif Habár abban több ismersős helyet találtam (pl. Globe színház, Tower, Westminster Abbey stb.), de ezek is nagyon érdekesek! Főleg a National Gallery, amit még mindig nem sikerült felkeresnem, de amint vége a sulinak azaz holnapután, első dolgom lesz utánanézni jobban (: 
Ezek a helyek tényleg olcsóbbak, de ami sokkba kerül az szokásosan kijutni ide. Pláne most az olimpia idején. Pár hete ki akartam hívni néhány barátnőmet már programtól kezdve minden megvolt szervezve csak egy bökennő akadt: a repülőjegy. Oda-vissza 75E forint. A vicc viszont az, ha pl. most rendelik meg és októberben jönnek kb. csak 25E körül lenne. Pech biggrin.gif 
Nem is kalandozom el a témától, mégegyszer: köszönöm a cikket számomra nagyon érdekesnek bizonyult!

Örülök, hogy tetszett. biggrin.gif
Igyekeztem vegyesen válogatni látnivalókat. Az ismertek közé kevésbé ismerteket is belecsempészni, ilyesmi. biggrin.gif Nos, akkor jó szórakozást a National Galleryhez. Nézd meg helyettem is J.M.W. Turner festményeit. rohog.gif
Hát igen, a repülőjegy húzós tud lenni, de ha résen van az ember, akkor nevetséges pénzekért röptetheti magát oda-vissza. Én ugye októberben megyek és amióta kifizettem a jegyet, csekkolom, van-e változás jegyárban, de nem nagyon. Pár ezer forint változást lehet látni egyik-másik héten. Hol több, hol kevesebb, de brutálisan nagy rést még nem fedeztem fel. Ha drágább lesz, azon nem akadok ki, csak ha jóval olcsóbb lesz, mint amennyiért én vettem. rolleyes.gif Ryanairrel lett volna olcsóbb valamivel, de egyszerűen még nem bízom bennük. Elég gyakori járattörléseik vannak, szóval nem volna vicces, ha nem indulna el aznap. mellow.gif
2012. július 20. 19:21 #59
DoooDuu
DoooDuu
Doreen Tomlinson ^^
 
StátuszNever give up, the beginning is always the hardest!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 3227
Csatolások: 547
Azonosító: 171198
Offline offline
Tate Modern happy.gif
2012. július 21. 18:42 #60
JuanMiguelMarichuy
JuanMiguelMarichuy
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.01.
Hozzászólás: 255
Csatolások: 0
Azonosító: 144531
Offline offline
voltam már Londonba.. smileeee.gif nem valami jó!!!!! a Mme Tussauds Panoptikum a legjobb:) de London NAGYON HIDEG!ODA INKÁBB TELELNI MENNEK AZ EMBEREK NEM NYARALNI XDDDD !!
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!