Starity

A skandináv komikusok nem tudnak betörni a filmiparba

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. augusztus 12. 12:17 #1
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Az Edinburgh Fesztiválon beszéltek legnagyobb szívfájdalmukról a komikusok, akik szerint esélyük sincs érvényesülni a filmiparban mert megbélyegezték őket.
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: tya04
2012. augusztus 12. 12:27 #2
Feilla
Feilla
KoЯniac.
 
Státusz'The places i have ran to all my life have disappeared and i owe this to you.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 1942
Csatolások: 0
Azonosító: 176625
Offline offline
Nagyon jó cikk lett. : )
2012. augusztus 12. 12:40 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (Feilla @ 2012.08.12. 12:27)
Nagyon jó cikk lett. : )

Gondolom örül neki a szerző, de nem sok vélemény van benne...

Hogy ne csak off legyek: én nem annyira sajnálom hogy nem kapkodnak utánuk, mert így legalább nem megy át tömeggyártásba az, amit annyira szeretek. Az I rymden finns inga känslor is - csak hogy a cikkben hozott példával éljek - olyan vígjáték, amihez néha gondolkodni is kell, nem csak a képünkbe tolják hogy itt van, nesze röhögj rajta. Szerintem pont ez a jó benne, ezért is szeretem őket annyira.
3 felhasználónak tetszik: Johinna, VampireBella, Sugarbabes
2012. augusztus 12. 12:50 #4
ZsófiiCicus
ZsófiiCicus
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.18.
Hozzászólás: 192
Csatolások: 0
Azonosító: 167467
Offline offline
én sajnálom őket,de sajna én se nézném meg szívesen a filmet!
2012. augusztus 12. 13:21 #5
- törölt felhasználó -    
Én egyik nap pont azt a filmet néztem ami a képen van. Nekem tetszett, bár a vége gondolkodtató volt. Remélhetőleg egy idő után ők is rá fognak kapni arra, hogy a célközönség mit szeret és mit néz mostanában. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 12. 14:04 #6
- törölt felhasználó -    
Sajnálom őket. sad.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 12. 15:34 #7
VampireBella
VampireBella
Világegyetemista
 
StátuszWords are very unnecessary
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.24.
Hozzászólás: 1918
Csatolások: 364
Azonosító: 162606
Offline offline
Pedig a Skandinávok csinálják a legjobb filmeket meghajolo.gif és sajnálom hogy a többség az amerikai tömeggyártású egyáltalán nem vicces vígjátékokat szereti rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 12. 15:58 #8
Loliita
Loliita
visszatérő vendég
 
Státusz~Túl rövid az élet ahhoz, hogy más légy~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.11.
Hozzászólás: 275
Csatolások: 0
Azonosító: 150943
Offline offline
Szurkolok nekik ! happy.gif
2012. augusztus 12. 16:13 #9
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett. : )
2012. augusztus 12. 16:44 #10
bettike99
bettike99
unicorn.
 
Státuszyou see me standing but i'm dying on the floor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.28.
Hozzászólás: 3977
Csatolások: 159
Azonosító: 151860
Offline offline
Hát egyszer fent, egyszer lent....
2012. augusztus 12. 17:07 #11
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (VampireBella @ 2012.08.12. 15:34)
sajnálom hogy a többség az amerikai tömeggyártású egyáltalán nem vicces vígjátékokat szereti rolleyes.gif


Ez még úgy rendjén is lenne, szerintem. Sajnos az a helyzet, hogy magunkban kell letisztázni, hogy Amerikában van a pénz, az ember lusta feliratot olvasni vagy nem nyitott az újra, amiért újfent nem lehet a nagy többséget hibáztatni. Én legalábbis nem okolok és nem sajnálok senkit ebből a szempontból, mert adott a lehetőség csak nem élnek vele. Nekik az kell, amit kitesznek eléjük, ami a csapból is folyik, ők ezt szeretik, ám legyen, nekik ez jó, nekem is, sőt, engem konkrétan már hidegen hagy az egész. Az viszont biztos, hogy máshol tudnak érvényesülni, de máshol az nem Amerika. Vannak az embernek álmaik és nem mindenki azért járt színiiskolába, hogy egy francia vagy angol kis büdzsés filmben szerepelhessen, amiért őket sem lehet okolni, a helyzet csak az, hogy az élet nem egyszerű, nem jön össze minden, amit szeretnének. Sajnálom mindig azokat a színészeket akik megélhetőség vagy álmaik valósítása miatt, kihívásokat keresve próbálnak szerencsét a 'nagy víz' másik oldalán de én magam nem is teljesen bánom, hogy nem jön nekik össze, persze szomorú és talán kegyetlenül hangzik de nem elég nagy szívás tehetséges színészeket látni rossz filmekben vagy rosszul megírt karakterek megalkotóiként? Nálam ez veri ki a biztosítékot. Talán rosszmájúnak tűnhetek ezen véleményem miatt de tartom magam ahhoz, hogy mindenkinek megvan a maga helye a világban és van egy pont, amikor már nem éri meg kidőlteni azt a bizonyos falat a siker felé vezető úton és más utat kell választani. Nem is bánom, Isten mentsen, hogy vérbeli komikusok a Förtelmes főnökök következő részében osztogassák a favicceiket, már csak az hiányozna. Szerepeljenek alacsony büdzsés amerikai filmekben (van ilyen, nem is kevés) vagy menjenek oda, ahol van igény a humorukra, ahol nincs ott ne akarjanak kaparni mert feleslege időpocsékolás. pardon.gif
2 felhasználónak tetszik: Misao, VampireBella
2012. augusztus 12. 22:05 #12
Bérces Dániel
Bérces Dániel
Seth Rollins
 
StátuszLegjobban...örökké
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.12.
Hozzászólás: 3239
Csatolások: 120
Azonosító: 180109
Offline offline
Drukkolok hogy sikerüljön!
2012. augusztus 12. 22:27 #13
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3344
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
The Killing nagyon jó sorozat volt,szinte felháborító a kasza...
Skandináv országok tényleg inkább a krimi és thriller filmekről híresebbek illetve íróikról.Őszintén szólva még nem találkoztam egyetlen egy vígjátékkal sem,az origin nyelven meg nem nézem meg,mivel nem találok feliratot rá,és úgy kicsit neces a dolog.
Remélhetőleg egyszer meg fpgják kapni a lehetőséget és jól tudnak vele élni,és berobbannak majd a köztudatba.
2012. augusztus 12. 22:43 #14
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.08.12. 17:07)
Sajnálom mindig azokat a színészeket akik megélhetőség vagy álmaik valósítása miatt, kihívásokat keresve próbálnak szerencsét a 'nagy víz' másik oldalán de én magam nem is teljesen bánom, hogy nem jön nekik össze, persze szomorú és talán kegyetlenül hangzik de nem elég nagy szívás tehetséges színészeket látni rossz filmekben vagy rosszul megírt karakterek megalkotóiként? Nálam ez veri ki a biztosítékot. Talán rosszmájúnak tűnhetek ezen véleményem miatt de tartom magam ahhoz, hogy mindenkinek megvan a maga helye a világban és van egy pont, amikor már nem éri meg kidőlteni azt a bizonyos falat a siker felé vezető úton és más utat kell választani. Nem is bánom, Isten mentsen, hogy vérbeli komikusok a Förtelmes főnökök következő részében osztogassák a favicceiket, már csak az hiányozna. Szerepeljenek alacsony büdzsés amerikai filmekben (van ilyen, nem is kevés) vagy menjenek oda, ahol van igény a humorukra, ahol nincs ott ne akarjanak kaparni mert feleslege időpocsékolás. pardon.gif


Tényleg egyetértek a leírtakkal,viszont sajnos annyira bizonytalan ez a szakma,hogy a színészek nem igen válogathatnak,ha ebből akarnak megélni. Valóban lehangoló látni amikor egy alapvetően tehetséges művész a nevét adja mindenféle tucat sz*rhoz. Bár én valahol megértem,elvégre mint mondtam nem igen válogathatnak,és minden lehetőséget jobb megragadni mint elhalasztani. Tegyük fel,van egy kisebb casting arra jelentkezik 100 színész és pont te leszel az az egy,aki meggyőzi a produkcereket a maradék 99-et meg ki tudja,hanyadjára utasítják visssza,így érthető,ha ink. már olcsó,semmitmondó szerepekre hajtanak. Ennek ellenére én úgy gondolom,egy igazi művész nem azonnal lép rá siker felé vezető útra. Az ilyenek mögött nem sok tapasztalat van,csak jókor voltak,jó helyen,a szerencsével elnyert karakternek köszönhetően meg egy életre be skatulyázzák magukat,onnan tovább meg semmi maradandót nem alkotnak. Sajnos ilyenekkel van tele Amerika,és pont ezek nyomják el a valóban tehetséhes,feltörekvő művészeket. Szomorú.
Dehogy a cikkhez is hozzászólják; bár engem sose vonzott igazán a skandináv filmipar művei,az biztos,hogy ők inkább próbálják lekötni a nézőt,mintsem 'megvásárolni'mindenféle eyecandy,és egyéb tini-hatásvadász dolgokkal. Azt nem tudom,hogy mint komikusok mennyire jók,de ha már itt tartunk,számomra csakis a brit humor a nyerő. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 13. 14:21 #15
McSzasza98
McSzasza98
 
StátuszLehetsz akár ki az életben,ha belülről csak egy senki vagy! ;)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.15.
Hozzászólás: 618
Csatolások: 34
Azonosító: 180390
Offline offline
egyszer fent, egyszer lent .......
2012. augusztus 14. 11:22 #16
- törölt felhasználó -    
Jó sorozat volt
2012. augusztus 14. 17:58 #17
NinaScene
NinaScene
Bitch please, I'm Boss!
 
StátuszOhh, hogy hagynál már békén végre, Imádom, hogy süket vagy és nem lépsz még le..
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.08.
Hozzászólás: 1187
Csatolások: 0
Azonosító: 172971
Offline offline
Hát hajrá.Sok sikert!
2012. augusztus 14. 20:02 #18
Orsyka98
Orsyka98
 
Státusz'Az igaz barát nem iszik a barátja véréből.'-True Blood
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.03.
Hozzászólás: 620
Csatolások: 111
Azonosító: 144671
Offline offline
Nekem tetszett a Tetovált lány és a Csajvadászat is.Igaz az utóbbinak nem a megszokott humora volt,de szerintem jó volt.
Szerintem több skandináv színész tehetséges.Pl: Alexander Skarsgard,és az édesapja Stellan Skarsgard. smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok