Starity

Mélyrepülés a DVD piacon és a mozikban: korhatár-besorolás

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. augusztus 25. 08:02 #1
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Amerikai szakemberek egy ideje vizsgálják a DVD-k és a mozik iránti egyre csökkenő érdeklődést, és azt állítják, rájöttek, hol a hiba.
A teljes cikkhez kattints ide!
3 felhasználónak tetszik: Icebreaker.gold, Catherine, Bessie
2012. augusztus 25. 08:26 #2
Catherine
Catherine
boobtana
 
StátuszCas, buddy, I need you.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.29.
Hozzászólás: 1306
Csatolások: 30
Azonosító: 137378
Offline offline
Ahogy a cikkből azt leszűrtem, szerintem itt csak az amerikaiak hozzáállásával van a probléma. Nem csak azokéval, akik besorolják a filmeket, hanem a nézőkével is. Mert idehaza engem, meg csomó más ismerősömet is, már 11 évesen elvittek mondjuk egy 16-os filmre, és így 5 évvel később 18-asra is beengednek. De mivel mindenben az amcsikhoz kell igazodni, szerintem csak annyit kéne tenni, hogy vagy vegyék rá őket, hogy ne adjanak olyan magas korhatárt a filmeknek (mert néhány filmnél tényleg túl sokat adtak), vagy pedig térjenek vissza az X-hez és csak a nagyon durva, vagy túl szexuális filmeket sorolják be. Ennyi.
2012. augusztus 25. 08:30 #3
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett! thumbsup.gif
Szerintem elég lenne a plakáton meg az előzetesekben jelezni, hogy kábé milyen tartalommal találkozhat a néző, és az alapján majd eldönti a kedves szülő, hogy engedi-e a gyerekét megnézni vagy sem. A korhatár besorolást úgyis ki szokták játszani azzal, hogy vesznek egy PG-13-es filmre szóló jegyet, aztán azzal besurrannak a korhatárosra vele.
1 felhasználónak tetszik: Catherine
2012. augusztus 25. 08:46 #4
- törölt felhasználó -    
Szerintem már már mindegy milyen a korhatár karika a mozikban egy 16-os vagy 18-as filmre is beengednek 13-14 kisgyerekeket és ez nem jó mivel a korhatár pont azért van hogy ez ne legyen. Mellesleg jócikk. wink.gif
2012. augusztus 25. 09:06 #5
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Azért azt tegyük hozzá, hogy amerikában 2-3-4 féle verziót is megvásárolhatnak dvdvfilmekből azok a bizonyos szülők a gyermekeiknek. Ezek a verziók a különböző korhatárbesorolás szerint vannak vágva/szűrve, mint a cdknél a szókimondó vagy a 'clean' verzió.

Én megfordítanám a probléma boncolását az én szemszögemből: Az elmúlt tizenvalahány évben rányomta a bélyegét a filmiparra a korhatárbesorolás mizéria. Ami ebben engem rohadtul zvara az az, hogy egy thrillert vagy akciófilmet is 'családbaráttá' tettek és ez számomra komolytalanná teszi a filmeket. Míg a kilencvenes években Bruce Willis végigkáromkodta és gyilkolta a rosszfiúkat, napjainkban a kökemény zsaruk és gengszerek meg olyan dumákat tolnak a Fuck helyett, hogy 'a csudába' 'teringettét' és 'teremburáját'- ez mi? Megmondom: hiteltelenség a vásznon, csak azért, hogy alacsonyabb besorolást kapjon a film, ezáltal pedig több néző mozduljon be rá a moziba. Evvel saját farkukba harapnak a studiók, mert a nézők sem hülyék, ahogy én is egyre jobban észrevettem ezt, úgy mások is. Amit egyik oldalon nyernek a mozik és forgalmazók, azt a másik oldalon elvesztik.

kb 2008-ig heti 3-4x mentem moziba, kb ennyi új film volt itthon hetente, ha nem volt ennyi, akkor volt amit megnéztem 2x, mert szerettem moziba járni, de az utolsó években nagyon elharapóztak családbarát thrillerek, akciófilmek - amik nem gyerekeknek készülnek, mégis nekik akarják eladni őket. Az idősebbek meg azt érzik, hogy gyerekfilmet néznek, mert hiányzik belőlük minden ami ezekre a filmekre jellemzőnek kellene, hogy legyen.

Szerény véleményem szerint - korhatárbesorolás nélkül: Ott dögöljön meg aki kitalálta a karikákat meg besorolásokat, mert a filmalkotásokat és a művészi szabadságot korlátozzák vele. Kiéneklik a mozibajárók zsebéből a pénzt és rendszerint nem azt kapjuk amit várunk, hanem látványos CGI-s mesefilmeket.
2 felhasználónak tetszik: LeoM, Bessie
2012. augusztus 25. 09:59 #6
- törölt felhasználó -    
Én csak szimplán azért nem veszek DVD-t és azért nem járok annyit moziba, mert a neten le tudom tölteni vagy ha ahhoz nincs is kedvem akkor online megnézem az adott filmet. Egyébként meg fölöslegesnek tartom a korhatár besorolást mivel engem 14 évesen beengedtek egy 16 filmre. Én sem tudtam, hogy 16-os csak a film vetítése előtt derült ki :/ más részt pedig a magyar mozikba később is érkeznek el az új filmek...nem bírok annyit várni : D
2012. augusztus 25. 10:05 #7
Caroline W.Lightning
Caroline W.Lightning
NotBad™
 
Státusz"Te vagy a pengém, és egyben az artériám"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.15.
Hozzászólás: 1067
Csatolások: 22
Azonosító: 158384
Offline offline
Akkor a probléma gyökere inkább ott keresendő, hogy a fiatalok és középkorúak nem ülnek be a mozikba, nem igaz? Elvégre a magasabb besorolású filmek pont nekik készültek, és nem a kisgyerekeknek. Szóval inkább őket kéne visszacsábítani, és nem a filmeket lebutítani a gyerekeknek.
2012. augusztus 25. 10:35 #8
Plume
Plume
 
StátuszValar morghulis
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 90
Azonosító: 176589
Offline offline
Én nem olvastam el az egészet, mivel már a közepénél sírtam (nem a röhögéstől) hogy hogy lehetnek ezek ilyen hülyék. De most komolya. Nem tűnik fel nekik hogy MINDENKI TORRENTEZIK?
2012. augusztus 25. 10:37 #9
Feilla
Feilla
KoЯniac.
 
Státusz'The places i have ran to all my life have disappeared and i owe this to you.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 1942
Csatolások: 0
Azonosító: 176625
Offline offline
Nagyon jó cikk lett. Bár szerintem azért a válság is nagyon beüt, mivel itthon a mozi még premiereken is szinte kong az ürességtől. Legtöbben meg inkább letöltik a filmeket ingyen és nem vesznek dvd-ket. A korhatár megadása meg hülyeség mert engem (fiatalként) is beengednek egy csomó 'karikás' filmre. Szóval nincs sok értelme.
2012. augusztus 25. 10:40 #10
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Plume @ 2012.08.25. 10:35)
Én nem olvastam el az egészet, mivel már a közepénél sírtam (nem a röhögéstől) hogy hogy lehetnek ezek ilyen hülyék. De most komolya. Nem tűnik fel nekik hogy MINDENKI TORRENTEZIK?


Reméljük majd te sem kapsz fizetést a munkádért - majd akkor fogod megérteni milyen ostobaságot írtál most bolond.gif
2012. augusztus 25. 11:41 #11
Plume
Plume
 
StátuszValar morghulis
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 90
Azonosító: 176589
Offline offline
_ToTo_ : Ha van olyan film amit meg akarok nézni azt megnézem moziba, esetleg megveszem dvd-n. Ilyen pl. az Éhezők viadala. Viszont nem fogok a sok hülyegyerek közé beülni akik popcornt rágcsálnak és colat szürcsölnek csak azért, hogy egy minimál aluli filmet megnézzek. Az egekbe szökő mozijegy/dvd ár is egyre jellemzőbb és nem fogok a Tescoban a 99 ft-os filmek között turkálni, mivel azok tényleg a filmkészítés legalljai. Ez az én véleményem.
2012. augusztus 25. 12:02 #12
kurrek
kurrek
ღ Emton ღ
 
Státusz“And I will love you until I take my last breath on this earth.”
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 10.11.13.
Hozzászólás: 6362
Csatolások: 23371
Azonosító: 138617
Offline offline
Én ritkán járok moziba, ugyanis elég drága, de amelyik filmet nagyon szertem, mindig találok rá módot, hogy megnézhessem a moziba....pl. HP részei, Twilight részei, vagy éppen a kedvenc színészem/nőm filmjei. DVD soha nem vettem és nem is tervezem....persze, hogy egyszer megnézzem? Akkor még mindig olcsóbb a mozi, de őszintén, ma már ki nem tölt le filmeket, vagy nézi meg online? A premier után pár nappal már le lehet tölteni a filmeket, "nézhető" verzióban.....
2012. augusztus 25. 12:04 #13
kurrek
kurrek
ღ Emton ღ
 
Státusz“And I will love you until I take my last breath on this earth.”
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 10.11.13.
Hozzászólás: 6362
Csatolások: 23371
Azonosító: 138617
Offline offline
Mellesleg kb. 10 éve, mikor megjelent az első HP film, ami 12-es volt én meg 7-8, akkor arra is beengedtek már, szóval ez nem most kezdődöt....
2012. augusztus 25. 12:04 #14
- törölt felhasználó -    
toto
igazad van abban ahogyan te látod a dolgokat, hiszen ma már nem éppen kapja a néző minden esetben azt egy akciófilmtől amit kellene, ami nem jó, hiszen am sem gyerekeknek készül eredetileg, ezért se értem hogy akkor miért hozzájuk akarnak irányítani mindent

és az is igaz hogy ma már az ember fogja magát és letölti netről, szépen kivárva mikor az már megjelenik dvd minőségben, de a nagyon várt film esetében akár még beéri a mozis változattal is, ahelyett hogy elmenne és ott megnézné tökéletes minőségben.

sztem a probléma oka nem a korhatár legfőképpen, persze annak is köze van hozzá, nem is kevés, de az a lehetőség hogy már az internetről is gond nélkül lelehet tölteni , elég ok rá, hogy sokan ne akarjanak moziba menni, és ott megnézni.
ráadásul mivel már a 3d is megoldható otthon, ez sem olyan csábitó
2012. augusztus 25. 12:07 #15
nemááár
nemááár
 
Státuszlopakodó bársonymamusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.03.
Hozzászólás: 832
Csatolások: 18
Azonosító: 140026
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.08.25. 10:40)
Reméljük majd te sem kapsz fizetést a munkádért - majd akkor fogod megérteni milyen ostobaságot írtál most bolond.gif


Na jó, azért ott még nem tartunk, hogy a hollywopdi filmesek éheznek. Egyenlőre amilyen pénzmosás folyik ott, én nem sajnálom, hogy csappant a bevétel.
Amikor rengeteg pénz költenek gyakorlatilag nézhetetlen filmekre, akkor a legtöbb ember elgondolkodik rajta mennyi fölösleges pénzük van ezeknek és, hogy ennek ellenére milyen értékes filmek meg nem kerülnek vászonra.
Majd megpróbálják jobban beosztani a pénzüket és nem mindenféle "zs" kategóriás filmekre elszórni, akkor elgondolkodom megéri-e azt a filmet moziban nézni, netán megvenni a DVD-t.

Nem a korhatár a baj, hanem a színvonal folyamatos, végeérhetetlen esése, mert Hollywood lassan áttér az "egyszer nézhető" kategóriájú filmek gyártására.
1 felhasználónak tetszik: LeoM
2012. augusztus 25. 12:40 #16
- törölt felhasználó -    
Idézet (_ToTo_ @ 2012.08.25. 10:40)
Reméljük majd te sem kapsz fizetést a munkádért - majd akkor fogod megérteni milyen ostobaságot írtál most bolond.gif


Azért a kettő messze nem ugyanaz! wink.gif
2012. augusztus 25. 12:42 #17
- törölt felhasználó -    
"Nem a korhatár a baj, hanem a színvonal folyamatos, végeérhetetlen esése, mert Hollywood lassan áttér az "egyszer nézhető" kategóriájú filmek gyártására."

hát ez teljesen így van, nem sok olyan jó filmmel találkozok már amit többször is érdemes lenne megnézni, persze azért még akad, de elég megcsappant számban, ami nálam azzal okolható,hogy sokszor csak az számít hogy egy jó pasi meg egy jó csaj játssza, a többi meg nem , ahogyan az sem hogy a történetnek legyen vmi értelme
így meg én se veszem meg az ilyen filmekre elcseszni a pénzt nem fogom
úgyh ideje a minőségen is változtatniuk , mert egyre több a sz*r film, nekem pl a bosszúállók teljesen megfelel,és már többször is megnéztem, az ilyenből kéne több, vagy a mércét feljebb vinniük
én így gondolom
2012. augusztus 25. 12:52 #18
- törölt felhasználó -    
VampireDiares4ever szerintem is ez a baj.
2012. augusztus 25. 12:53 #19
marvellany
marvellany
time-traveller
 
StátuszLet the sky fall when it crumbles we will stand tall face it all together...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.28.
Hozzászólás: 1426
Csatolások: 133
Azonosító: 172167
Offline offline
Vannak tényleg elkorhatárolt filmek. Van amire túl alacsony, de van amire túl magas korhatárt raknak. Szerintem valami jeleket kéne kitalálni mint a Peginél.
2012. augusztus 25. 13:05 #20
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
ToTo leírta a lényeget. Ezek a családbarát filmek már szörnyen szánalmasak. Egy igazán jó filmben igenis mondják ki, amit ki kell, és ne finomkodjanak! Egyébként a besorolás annyiból hülyeség, hogy már szinte minden korosztályt besorolnának. De minek? A gyerek ha nem nézhet meg egy viszonylag jó filmet, akkor majd megnézi máshogy! Jó a torrentezés, nem mondom, de igenis fontos, hogy a mozik is versenyképesek legyenek, és ne zárjanak be. A mindig otthonülő, filmeket néző emberek nem tudják milyen élmény moziban filmet nézni! Én mondjuk már nem egyszer vettem ki azért szabit, hogy a kedvenc filmemet meg tudjam nézni. biggrin.gif Premier részt természetesen. biggrin.gif

A tévés korhatár besorolás egyszerűen nevetséges. Meg nem tudnám számolni, hányszor láttam kemény horrorfilm előtt 15-ös karikát. rohog.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!