Starity

Mélyrepülés a DVD piacon és a mozikban: korhatár-besorolás

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. augusztus 25. 13:34 #21
- törölt felhasználó -    
VampireDIares4ever egyetértek!!!
2012. augusztus 25. 16:00 #22
CandUs
CandUs
perfect imperfection
 
StátuszMusic is the strongest form of magic
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.19.
Hozzászólás: 7938
Csatolások: 1586
Azonosító: 125437
Offline offline
Gratulálok Ophely, nagyon jó cikk lett! Úgy látom, eléggé otthonosan mozogsz ebben a témában smileeee.gif

Szerintem ott a probléma, hogy manapság egyre jobban mennek fel a mozijegy és DVD/ Blu Ray árak. Egy átlag magyar ember nem nagyon fog moziba járkálni, amikor mindennapi megélhetési problémák vannak, DVD-ért viszont szerintem pofátlanul sokat kérnek.

Az amerikai szülők hisztijét meg nem értem, hogy ők nem vesznek meg pici gyereküknek korhatáros filmet. 1, egy 14 éves gyereket nevetve beengedik a horror, stb filmekre. 2. a gyerek így is-úgy is meg fogja nézni azt, ha nagyon akarja. Teszem föl, torrentről letölti vagy online megnézi. És itt is a filmipar egyik legfájóbb pontja: a torrent. Szomorú vagy sem, amióta internet van, torrent is van és lesz is. Én megértem azt is, aki torrentezik, de mégsem. Annyira ambilvalens érzéseket vált ki belőlem ez az egész biggrin.gif

No meg amg ilyen vígjátéknak nem nevezhető szarokat adnak a mozikban, addig nem is fogják visszacsalogatni a moziba a nézőket. Szerintem.
2012. augusztus 25. 16:18 #23
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6857
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
Toto leírta a lényeget, és igaza van..
Amúgy köszi a cikket, remek lett!
2012. augusztus 25. 18:53 #24
bubblegum..
bubblegum..
hivatásos boszorkány
 
Státuszsometimes you have to fake it to make it
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.13.
Hozzászólás: 2173
Csatolások: 14
Azonosító: 175571
Offline offline
höhh mindenki regényeket ír, de szerintem a valóság ami miatt kevesebben mennek moziba, és kevesebb DVD-t adnak el, az az internet... még alig adják a mozikba, de máris lelehet tölteni a filmeket, és online is hamar megnézhető ingyen... szóval ez is lehet egy ok ._. xd
2012. augusztus 25. 20:16 #25
- törölt felhasználó -    
Jó cikkkk. smileeee.gif smileeee.gif biggrin.gif biggrin.gif
2012. augusztus 25. 21:33 #26
clydesdale
clydesdale
Mrs. Alvin™
 
Státusz"Vannak még csodák, csak mondd, hogy merre keressem!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.14.
Hozzászólás: 1486
Csatolások: 107
Azonosító: 127128
Offline offline
Szerintem pont hogy vannak lényegesebb és szembetűnőbb okok is, mint a korhatárbesorolás. Mivel eddig sem nézte mindenki, hogy jajj nem vagyok 12/16/18, nem nézhetem meg a filmet, ezután se nagyon fogják az emberek. Sőt, épp egyre kevésbé. Inkább a mozijegyek, DVD filmek ára, valamint a tipikus "bemegyek egy videókölcsönzőbe/boltba, de csak azért, hogy kilessem, mit töltsek le".. Ma elkezdenek adni délben egy filmet a mozikban, este 7kor már fent van. És persze, hogy a magyar ember aki sajnálatos módon nem csettintésre kapja házhoz a pénzt inkább letölti, mintsem elmegy egy moziba X ezerért, vagy megveszi.

De egyébként jó cikk lett.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 25. 21:46 #27
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (CandUs @ 2012.08.25. 16:00)
Gratulálok Ophely, nagyon jó cikk lett! Úgy látom, eléggé otthonosan mozogsz ebben a témában smileeee.gif


Érdekelt vagyok a témában. Egy ideig tanultam marketinget és reklámot, médiát, ezen kívül a filmművészet és más ország kultúrái is a kedvenceim. Annyi álszent és gyökér ember van, hogy a hülyeségeiktől a falat tudnám kaparni. _nevet.gif Persze ehhez hozzátartozik hogy sajnos tőlük függ hogy nálunk mi és hanyas karikával kerül bemutatásra és ez bosszant igazán. Akár egy kis akár egy nagy filmről beszélünk, sokszor muszájak a készítők nagy amerikai disztribútorokhoz fordulni és ők pedig vagy lepasszolják a projektet vagy mellélőnek a besorolással ami nehezíti pl nálunk az eladást. Sok film el sem ér hozzánk, én hajlandó lennék megvenni a filmeket ha elérhető árban lennének és TV-t is néznék ha lenne értelmes műsor rendes szinkronnal. Csak mert az ő elveiknek nem tetszik valami, lepasszolják és mi azért nem látjuk? Igen. 110.gif De maga a korhatár-besorolás is érdekes dolog, a Ted 16 - os karikát kapott, a Hick pedig 18 - at, abban csúnyán sem beszélnék, erőszakos jelenet sincs benne és egyszerűen nem értem hogy lehetnek egyesek ennyire gyökerek. Nem jön be sok pénz? Mutogassunk egymásra? Ütközik az elveinkkel és mégis folytassunk tárgyalásokat ezügyben? Ugyanmár kérem szépen. 110.gif

Idézet (_ToTo_ @ 2012.08.25. 09:06)
Azért azt tegyük hozzá, hogy amerikában 2-3-4 féle verziót is megvásárolhatnak dvdvfilmekből azok a bizonyos szülők a gyermekeiknek. Ezek a verziók a különböző korhatárbesorolás szerint vannak vágva/szűrve, mint a cdknél a szókimondó vagy a 'clean' verzió.


Nagyon úgy tűnik hogy a megvágott verziók sem kellenek és bevallom őszintén, én sem vennék meg semmilyen filmet ami meg van vágva, ha létezik belőle vágatlan verzió. Szerintem az böki a csőrüket jobban hogy netről vásárolnak mert ott viszont meg lehet rendelni minden probléma nélkül. Vágott verzió vagy nem, szerintem addig nem haladnak egyről a kettőre míg valamelyik fél nem enged. Erre nincs úgy megoldás hogy az mindenkinek jó legyen. rolleyes.gif
2012. augusztus 26. 11:36 #28
Remika
Remika
 
Státuszgumibaba-hárem xd
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.25.
Hozzászólás: 944
Csatolások: 0
Azonosító: 172008
Offline offline
elmegyek teszkóba,ha már ott vagyok,megnézem a dvd-ket,van néhány jó,3000ft,letöltöm otthon ingyen. 1szerűen nem éri meg. a mozijegyet is drágának találom.otthon kényelmesebb megnézni,azt hívok,akit akarok,tök ingyen van és nem kell aggódnom h nem jönnek vhaverok mert épp nincs pénzük. ha pisilnem kell,vagy kajálni,megállíthatom és nincsenek körülöttem idegenek.
2012. augusztus 26. 12:00 #29
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett!
2012. augusztus 26. 17:01 #30
DoooDuu
DoooDuu
Doreen Tomlinson ^^
 
StátuszNever give up, the beginning is always the hardest!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 3227
Csatolások: 547
Azonosító: 171198
Offline offline
Remek cikk lett! smileeee.gif
2012. augusztus 26. 19:12 #31
- törölt felhasználó -    
Miért csökken rohamosan a DVD eladása,és miért nem moziznak?Ehhez nem kell diploma hogy válaszolj a kérdesre.Az internet.Az interneten már mindet megtalálsz ingyen és korhatár nélkül,otthon kényelmesen.Torrent,online filmek...Nem kellett volna ehhez oly nagy kutatás.
2012. augusztus 27. 13:40 #32
manócska98
manócska98
 
Státusz"If life gives you lemons, make lemonade! :D"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 629
Csatolások: 48
Azonosító: 143398
Offline offline
Előttem hozzászólónak teljesen igaza van mindennek z internet az oka. Gyorsabban és könnyebben megtudják az emberek a filmeket akár online vagy letöltik és késznézni ja és persze a neten nincs korhatár sem
2012. augusztus 29. 11:01 #33
rek4
rek4
 
Státusz"Nem az a fontos, hogy a madár hányszor csap a szárnyával, hanem, hogy íveljen."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.17.
Hozzászólás: 891
Csatolások: 459
Azonosító: 160752
Offline offline
Nem mindenkinek van pénze rá (főleg itthon), hogy megvegye a filmeket eredeti csomagolásukban, mert oltári drágák. Így nekik marad a kalózkodás.
Én szeretek moziba járni, magáért az élményért! Egy DVD sosem lesz ugyanaz az élmény, mint a moziban, ahol a mögöttem ülő gyerek rugdalja a széket, vagy feliratos a film és 3 idióta végigdumálja az egészet, mert olvasni lusták. Vagy ha a vicces részeknél valaki annyira hangosan és viccesen nevet... biggrin.gif
2012. augusztus 29. 23:48 #34
eddie and gemmafan
eddie and gemmafan
visszatérő vendég
 
Státuszi love you Nathan Sykes<333 Sanyóca4ever ,Macklemore<3333333
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.15.
Hozzászólás: 120
Csatolások: 0
Azonosító: 180471
Offline offline
imádom a mozit habár nem járok sűrűn.azért tervezem hogy anyomorultak premierjére elmegyek.ráadásul ahogy hallottam 3d-és lesz.dvd-én nem lenne ugyanaz.
2012. szeptember 17. 09:02 #35
barbyyy
barbyyy
DV&LM♥VINAI♥
 
Státuszi hate you, but i love you.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.25.
Hozzászólás: 6158
Csatolások: 0
Azonosító: 165850
Offline offline
én szeretek moziba járni de nem szoktam sűrűn menni
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!