Starity

Az önbántalmazás okai

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. szeptember 22. 20:22 #41
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Izzy.Demon. @ 2012.09.22. 19:11)
Jolie_77 teljesen igazad van...és tudom h van ez hiszen én kb. húúu...vagy 10 éve benne vagyok mind a 3 kategoriába pedig csak 15 éves leszek...szóval még esélyem se volt változtatni a dolgokon és egyre jobban látszik h nem is lesz...igazából születésemetől kezdve csak szenvedek de ezt sose fogja igazán érteni az aki nem éli át


Ahogyan skrillex_fuck-nak is írtam, neked is kívánom, hogy találd meg magadban az erőt, bízz magadban és szeresd magadat, mert másra nem számíthatsz sajnos. Nagyon szomorú, hogy ilyen fiatalon itt tartasz... tarts ki és ne add fel a reményt, hogy egyszer jobb lesz. Nekem ez segít valamennyit...
2012. szeptember 22. 20:38 #42
- törölt felhasználó -    
én csak a cssuklomon csináltam de senkise probálja ki nagyon rossz
2012. szeptember 22. 20:40 #43
PinkPoison
PinkPoison
† hentai tensai shoujo †
 
StátuszNéha
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.26.
Hozzászólás: 2582
Csatolások: 19
Azonosító: 176526
Offline offline
érdekes cikk lett amúgy igaza van xD én szerencsére nem vagdosom magam :'3
2012. szeptember 22. 20:46 #44
- törölt felhasználó -    
Amúgy abban teljesen igaza van a cikk írójának, hogy aki ezt nem élte/éli át annak fogalma sincs mitől döntenek így az emberek.Még csak elképzelni sem tudja. Mert például mi oka lenne (az én esetemben) egy 12 éves kislánynak arra, hogy vagdossa magát? Amúgy, hogyha a szülő csak egy kicsit is figyel a gyerekére akkor biztos észreveszi, hogy egyre kevesebbet van társaságban és még a családtagjait is kerüli. Nekem úgy sikerült kimásznom ebből az egészből, hogy arra gondoltam miért is csinálom ezt? (Ilyenkor már ott tartottam, hogy kiugrok az ablakon) És arra, hogy mi lesz majd akkor azokkal akik olvassák a blogomat? Aztán úgy ezen elgondolkodtam és elhatároztam, hogy akkor sem hagyom magam. És itt vagyok.

Azoknak akik még mindig benne vannak azt tanácsolom, hogy keressenek legalább 1 olyan indokot, amiért érdemes abbahagyni. Nekem tényleg nem segített senki, de nektek biztos tud valaki segíteni ebben. Sok szerencsét! ^.^
2012. szeptember 22. 21:10 #45
- törölt felhasználó -    
nekem is vannak ilyen problémáim... de lelkileg elég erős embernek tartom magam és nem folyamodok ilyenekhez...
2012. szeptember 22. 21:13 #46
Wercsikee
Wercsikee
 
StátuszLife is about Passions Thank you for sharing mine... ♥ Schumi
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.10.
Hozzászólás: 768
Csatolások: 10
Azonosító: 138428
Offline offline
nagyon jo cikk lett ...mondjuk en legjobban az onbecsulessel kuzdok .. sad.gif
2012. szeptember 22. 21:14 #47
- törölt felhasználó -    
Egyébként nagyon szar lehet az ilyen.Jó cikk lett.
2012. szeptember 22. 21:25 #48
giwi
giwi
visszatérő vendég
 
StátuszValaminek vége...Viszont valami még csak most kezdődik el ;) ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 207
Csatolások: 0
Azonosító: 180949
Offline offline
Néhány ember helyében elszégyellném magamat wink.gif "Ez egy betegség,erre nincs gyógyszer " Lehet hogy igazatok van,de egy olyan embernek,aki ezt teszi magával,már az is segít ha leültök vele beszélgetni ,tanácsod adni neki ! Nem elsőre elítélni.Én is csináltam már ,és utána rettenetesen undorodtam magamtól napokig .Még mindig meg látszik a nyoma .De az egésznek az volt az oka ,hogy senki nem hallgatott meg ! Na meg persze,hogy lelkileg gyenge vagyok és belefáradtam az egészbe .De miután megtettem ,rá kellett jönnöm,hogy semmi,DE SEMMI ,nem lett jobb tőle .Kábé. 2 percig az égető érzésre figyeltem,miután megszoktam ugyan úgy vissza jöttek a gondok .És többet vágtam magamon .De tényleg nem lett jobb ./és igen,én meg tudtam állni,hogy ne folytassam ! / Szóval,gondolkozz, mielőtt ítélkezel !....
2012. szeptember 22. 21:40 #49
Plume
Plume
 
StátuszValar morghulis
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 90
Azonosító: 176589
Offline offline
Nekem is van egy ismerősöm és rendszeresen csinálja annak ellenére hogy senki se érti mi a fene baja van mivel mindent megkap a felsoroltak közül. Ha mit tudom én pl. Vicodin-függő lenne mint dr. House akkor (részben) megérteném, de így az egésznek semmi értelme. Főleg hogy rejtegeti sebtapasszal... :/
2012. szeptember 22. 21:41 #50
- törölt felhasználó -    
Idézet (kataszeles90 @ 2012.09.22. 17:55)
el se olvasom a cím alapján..

Idézet (Nóra Grimes Jedhead @ 2012.09.22. 17:58)
Én nem olvastam el mert a címe ez

Most valóban könnyebb lett az életetek 110.gif
1 felhasználónak tetszik: Rowan
2012. szeptember 22. 21:48 #51
Rekahhh
Rekahhh
яεçкłεѕѕ™
 
StátuszI'm so happy, 'cuz today I found my friends, they're in my head.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.06.
Hozzászólás: 2997
Csatolások: 15
Azonosító: 124407
Offline offline
Én is sajnos abba a nagy számba tartozom, aki önbántalmazáshoz folyamodott. Nyíltan nem beszélnék erről, de itt fogok. Mint nem rég rájöttem, egész kicsi korom óta bennem van a depresszióra való hajlam, kiskorom óta vannak gondjaim. Ha valaki jobban bele akar ebbe menni, nézze meg, mint nyílatkozott Demi a gyerekkoráról, nagyon hasonló volt az enyém is. Tudod, hogy az nem normális, amikor egy ovis korú gyerek kövérnek érzi magát, és az öngyilkosság érdekli. Elöször 12 évesen írtam a naplómba arról, hogy depressziósnak érzem magam, holott valószínűleg bele sem gondoltam, hogy ez mit jelent. Alig 4 hónappal később egy törött üvegdarabott tartottam a kezembe, gondolván "most kipróbálom, és megtudom milyen érzés", azt se tudtam, mit csinálok. Több, mint 10 sebbhely van azóta is a karomon ott, azt bizonyítva, hogy amikor elöször megéreztem milyen érzés megvágni magam alig bírtam leállni. Amikor leesett, hogy már egy 10 centis seb van a kezemen, abba hagytam. Pedig nem akartam. Anyukám megtalálta a sebemet, és akkor órákig kellett hallgatnom a hegyibeszédet, hogy mondjam el bármi gondom van, és hogy nem kell azt éreznem, hogy nem vagyok elég jó. Akkor azt hittem, hogy ez mind hülyeség, meg ilyenek. Több, mint fél év telt el azután az első összeomlásomig, amit én a mai napig a legnagyobbnak tartok. A depresszióra jelemző összes dolog jelentkezett rajtam: vagy csak aludni akartam, vagy egyszerűen nem tudtam, nem ettem, alig éltem. Egyszer a szokotnál jobb kedvem volt, de amint találkoztam a barátaimmal csak azt kérdezgették, mi a bajom. Pedig jól éreztem magam, tényleg jól. De ők nem úgy látták. Aztán jöttek az étkezési zavarok. Egy életre betesz egy gyereknek, ha kiskorába csúfolják a súlya miatt. Azon a nyáron a zene, azaz a 30STM segített legyőzni a depressziót. De ez nem oldotta meg a gondjaimat. Több, mint 9 hónap vágás nélküli élet után egy nap csak kijött rajtam. Olyan büszke voltam arra a 9 hónapra, de ez sem akadályozott meg abban, hogy megtegyem. Azóta elvetve előjönnek a hajlamaim az önbántalmazásra és a bulímiára. Két nappal ezelött az iskolában megtörtént, ami még eddig nem: pánikrohamom lett. Ennek ezer meg egy okai voltam, betudom azoknak, nem tartom a mostani állapotom annyira súlyosnak, mint ami másfél éve volt.
Utálom, hogy amikor valaki meglátja a sebeim vagy megtudja valahonnan egyből letámad, hogy "ne csináljam". Nem is segíteni akarnak, csak lenéznek. Gyülölöm azokat a nézéseket, ők nem értik ezt meg, csak egyből elítélnek.
Sablonos szöveg, de nekem Demi segített, mégha tudom, hogy a története fele csak médiaszöveg. A zene szintén hatalmas segítség. És persze a barátok. Nem a kamu barátokra gondolok, hanem az igazikra. Nekem sem volt senkim, neten találtam pár embert, aki segített. Vannak ingyenes vonalak, amiket fel lehet hívni, ha valakinek gondja van, mondjuk én sose tettem meg. Ha valaki végigolvasta ezt, és úgy érzi beszélni szeretne valamiről, nyugodtan írjon. Sajnálom, hogy hosszúra sikeredett.
3 felhasználónak tetszik: House Of Wax, num1Kolosszus, Rowan
2012. szeptember 22. 21:48 #52
MissHutcherson
MissHutcherson
új tag
 
StátuszMert őrültek vagyunk és nem bolondok! ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.27.
Hozzászólás: 23
Csatolások: 0
Azonosító: 184798
Offline offline
Hú, már azt hittem, nem is fogják kitenni a cikkemet, ez most kellemesen meglepett smileeee.gif
Nos, íme egy kis személyes vélemény, amit ugyebár egy cikkbe nemigen illik belekeverni:)
Ismerek pár olyan embert, aki ezt teszi magával, bevallom, időnként én is, és szeretnék egyfajta segítségfélét mutatni, de ha mást nem is, azt, hogy senki nincs egyedül a problémáival. Nos, azért is lesz cikksorozat, mert a kilábalásból való lehetőségeket is próbálom majd összeszedni.
Olvasva a kommenteket: Való igaz, vannak olyanok, akik csupán feltűnési viszketegségből csinálják a dolgot, aztán nagyban mutogatják is másoknak. Igen, ilyen embert is ismerek. Az pedig, hogy betegség, annak részben kell igazat adnom. Elég súlyos pszichológiai problémák húzódhatnak meg a háttérben, amik közül a legsúlyosabb a Borderline-szindróma, amiben példának okáért József Attila is szenvedett.
Példának okáért. Azokat meg nem értem, akik a cím alapján el sem olvassák a cikket. Akkor minek kommentelnek?
Végül, de azt hiszem, nem utolsó sorban, örömömre szolgál, hogy tetszik a cikk, és jópáran elgondolkodtak rajta. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: elmex
2012. szeptember 22. 21:55 #53
- törölt felhasználó -    
Sajnos én is csináltam, de én nem ezek miatt. Egyszerűen csak ha valamire vagy valakire ideges lettem akkor megvágtam, karcoltam a csuklómat, lábamat és úgy lenyugodtam. De aztán mikor láttam, hogy nem múlik el a nyoma ( mert azóta is látszik ) abbahagytam. Így visszanézve igazából nem volt jó semmire, maximum annyira, hogy kicsit lenyugodtam de nem érte meg… closedeyes.gif
2012. szeptember 22. 21:56 #54
Bebuska
Bebuska
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.28.
Hozzászólás: 3
Csatolások: 0
Azonosító: 170258
Offline offline
nekem is az önbecsülésemmel volt probléma és hónapokon át minden éjszaka forgolódtam és hatalmas késztetést éreztem arra hogy megvágjam magam,felvágjam az ereim..
olyankor azt gondoltam hogy csak egy mozdulat csak egy vágás és végre vége mindennek
de akár hányszor ott voltam hogy megcsinálom mindig eszembe jutottak a szeretteim és belegondoltam hogy milyen sok embernek okoznék fájdalmat ezzel, na meg persze sokat beszéltem erről a legjobb barátnőmmel és azt hiszem örülhetek hogy ilyen barátom van mert ő segített benne hogy elfelejtsem ezt az egészet smileeee.gif
2012. szeptember 22. 22:26 #55
Caroline W.Lightning
Caroline W.Lightning
NotBad™
 
Státusz"Te vagy a pengém, és egyben az artériám"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.15.
Hozzászólás: 1067
Csatolások: 22
Azonosító: 158384
Offline offline
Érdekes egy cikk, azt meg kell hagyni smileeee.gif
Nekem sajnos mindháromból jutott, ez meg is látszódik a személyiségemen :/
2012. szeptember 22. 22:36 #56
lola97122
lola97122
×Jigoku Shoujo×
 
Státusz"Ha kedves vagy másokhoz, akkor nem leszel az emberiség legalja."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.21.
Hozzászólás: 3206
Csatolások: 685
Azonosító: 143769
Offline offline
10-11 éves koromban én sokszor csináltam, de csak azért mert eléggé hisztis voltam és ha valami nem úgy volt ahogy én akartam akkor nagyon begurultam és vagy belerúgtam vagy ököllel beleütöttem a falba, de többnyire inkább karmoltam az alkaromat, szerencsére már nem csinálom, és ez annak köszönhető hogy egyszer majdnem elszakadt egy ínszalagom, onnantól kezdve többet nem vertem ököllel a falat és valahogy a karmolásról is leszoktam.
2012. szeptember 22. 22:54 #57
VampireBella
VampireBella
Világegyetemista
 
StátuszWords are very unnecessary
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.24.
Hozzászólás: 1918
Csatolások: 364
Azonosító: 162606
Offline offline
Velem történtek ezeknél sokkal rosszabb dolgok is de soha sem jutott eszembe hogy kárt tegyek magamban persze ez ember függő vannak is ismerőseim akik vagdossák magukat és az a legdurvább hogy a szüleik nem veszik észre pedig én messziről észrevettem a vágásaikat mellow.gif és próbáltam segíteni nekik sajnos nem sok sikerrel unsure.gif
2012. szeptember 22. 23:04 #58
- törölt felhasználó -    
aki olyan gyáva, hogy magában kárt tesz, mintsem hogy segítséget kérjen, azt nem tudom sajnálni. Pontosabban, a problémája miatt sajnálom, de az hogy utána melyik utat válaszja, az rajta múlik.
voltam olyan helyzetbe, mikor nekem is könnyeb lett volna megfogni egy borotvát, van kinyitni a gyógyszeres szekrényt, de mégsem tettem. én igenis, orvoshoz fordultam, szembenéztem a problémámmal, és nem elmenekültem előle. és aki úgy érzi, hogy segítséget kérni szégyen, az így járt...
2012. szeptember 22. 23:57 #59
- törölt felhasználó -    
Lehet h nektek a csaldotok segít csakhát az én helyzetem egy kicsit furább mert mindhárom eset megtörtént/megtörténik velem egyszerre:az egész két éves koromban kezdődött amikor a nagyszüleim ccsak úgy kijelentették h utálnak azután folyamatosan piszkálnak (amugy is hajlamos vagyok a depresszióra(az apám depressziós)...most gondolhatjátok h kitalálom az egészet mert ki emlékszik kétéves korára erre viszont az a magyarázat h nagyon jó a memóriám szóval szinte mindenre emlékszem...majd az apám mondta h tönkretettem az életét pedig mindig csak én próbáltam megfelelni neki,mert tudtam a problémájáról...biztos azért utálnak mert hajlamos vagyok a depresszióra
De amikor megszületem nagyon alacsony volt a súlyom és tüdőgyulladást is kaptam ugyh tüdőéretlenségem is és kényszeresen etettek h hízzak pedig még tovább fogytam...szóval az a kényszerítő érzés megmaradt amikkor ennem kell és egyszerűen nem is tudok új ételeket megkostólni...de anyumat kiskorom óta sírni látni sem jó...és mindig folytatódik sőt anyummal már jó ideje nem is beszéltem mert a két testvérem annyira lefárasztják h rám már nem marad se ereje se ideje...még egy könyvet is teleírhatnák vele annyi van ezekből csak a jódolgok nem történnek
2012. szeptember 23. 00:03 #60
- törölt felhasználó -    
Ui:nem csak a vagdosás számít önkinzásnak pl.én nem nagyon eszek semmit mondjok erre több ok is van de ez is mazoizmus némely esetben de egyszerűen nem tudom elfelejteni a dolgokat
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!