Starity

Az önbántalmazás okai

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. szeptember 23. 16:45 #81
BellaLove
BellaLove
♥Young, Wilde and Free♥
 
Státusz~ One ℬig ℛoom ℱull a ℬad ℬitches~ *w*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.11.
Hozzászólás: 1037
Csatolások: 0
Azonosító: 180095
Offline offline
Baránőm vágdosta magát:)
2012. szeptember 23. 16:52 #82
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hustler @ 2012.09.23. 14:44)
Mélységesen elítélek minden ilyen embert. Egyszerűen nem értem, hogy ez mire jó. Egyáltalán nem segít. Mindenkinek vannak gondjai, kinek kisebb, kinek nagyobb - nekem is. Mégsem ülök le és vagdosom magam, inkább megoldom. pardon.gif
Szánalmas, figyeleméhes, pszichiátriai esetek.

Nem azok szánalmasok akik vagdossák magukat, hanem te, ezzel az undorító kommentel.
Már leírtad mi a legnagyobb bajod, hogy nem érted. De attól még SENKI aki ehhez folyamodik NEM szánalmas. Igen, segítségre szorulnak, de NEM szánalmasok, és ennek a cikknek pont az lett volna az üzenete hogy legalább próbáld megérteni és értelmezni hogy miken mennek/mentek keresztül és nem leminősíteni őket hogy szánalmas pszichiátriai esetek. SOHA nem tudhatod, mi zajlik a másik fejében, hogy milyen gondjai vannak és ha akarnád se tudnád beleképzelni magad a helyébe. Igen mindenkinek vannak gondjai, de gondolom ha te még soha nem folyamodtál ehhez, nem olyan nagyok, mint aki már igen és nem minden problémádat tudod megoldani sajnos. pardon.gif
8 felhasználónak tetszik: Darkness, Teora, House Of Wax, MycySmiley, trina, Rowan, num1Kolosszus, An_d_a
2012. szeptember 23. 16:53 #83
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Idézet (LULUPeas @ 2012.09.23. 16:52)
Nem azok szánalmasok akik vagdossák magukat, hanem te, ezzel az undorító kommentel.
Már leírtad mi a legnagyobb bajod, hogy nem érted. De attól még SENKI aki ehhez folyamodik NEM szánalmas. Igen, segítségre szorulnak, de NEM szánalmasok, és ennek a cikknek pont az lett volna az üzenete hogy legalább próbáld megérteni és értelmezni hogy miken mennek/mentek keresztül és nem leminősíteni őket hogy szánalmas pszichiátriai esetek. SOHA nem tudhatod, mi zajlik a másik fejében, hogy milyen gondjai vannak és ha akarnád se tudnád beleképzelni magad a helyébe. Igen mindenkinek vannak gondjai, de gondolom ha te még soha nem folyamodtál ehhez, nem olyan nagyok, mint aki már igen és nem minden problémádat tudod megoldani sajnos. pardon.gif


meghajolo.gif
2012. szeptember 23. 17:04 #84
Smile15
Smile15
Potterhead
 
StátuszI am alone in a hostile world...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.07.
Hozzászólás: 1092
Csatolások: 10
Azonosító: 130740
Offline offline
jó cikk, az embereknek rá kellene jönniük, hogy másokra is figyelniük kell, mit mondanak vagy mit cselekszenek, mert a rossz szavakkal, tettekkel megbánthatják a másikat, aminek akár ilyen következményei is lehetnek
1 felhasználónak tetszik: Jolie_77
2012. szeptember 23. 17:04 #85
Smile15
Smile15
Potterhead
 
StátuszI am alone in a hostile world...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.07.
Hozzászólás: 1092
Csatolások: 10
Azonosító: 130740
Offline offline
Figyeljünk már egymásra!!!
1 felhasználónak tetszik: LULUPeas
2012. szeptember 23. 17:19 #86
- törölt felhasználó -    
Egyetlen egyszer tettem ilyet, de rájöttem, hogy ennek nincs semmi értelme...nem lesz tőle jobb, sőt én rosszabbul is éreztem magam ezek után. Úgy éreztem ettől csak még gyengébb leszek. Sokszor gondolom úgy könnyebb lenne feladni, mint küzdeni, de olyankor eszembe jutnak azok az szép emlékek (még akkor is, ha kevés van belőlük) amiket átéltem... Egyáltalán nem tartom szánalmasnak azokat akik így éreznek. Van aki érzékenyebb. Nem tudom ebbe mi elítélni való van. Lehet, hogy egyesek nem értik meg ezt, de attól még nem szabadna elítélni azokat az embereket akiknek nehezebb feldolgozni bizonyos érzéseket és úgy gondolják így majd könnyebben menne neki...A lényeg, hogy szerintem akinek ilyen problémái vannak azoknak segítséget kell kérniük. Nem feltétlenül szakemberhez kell fordulni. Lehet, hogy a környezetükben is találnak olyan embereket akik meghallgatják őket.
2012. szeptember 23. 17:36 #87
- törölt felhasználó -    
jó cikk smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
2012. szeptember 23. 17:57 #88
- törölt felhasználó -    
Én rendszeresen vagdosom magam, de egyáltalán nem vagyok rá büszke.
2012. szeptember 23. 18:19 #89
dorii_TVD
dorii_TVD
Downer™
 
StátuszIs it too late to change the name?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.28.
Hozzászólás: 1755
Csatolások: 1686
Azonosító: 184868
Offline offline
Én egy ilyen probléma miatt se tennék kárt magamban. Azzal nem igen lesz jobb semmi..
2012. szeptember 23. 18:31 #90
- törölt felhasználó -    
nekem volt egy ilyen osztálytársam.igazából soha nem tudtuk mi is lehet a valódi oka annak ami csinál,de szerintem szeretett hiány volt.pedig mi osztálytársai szerettük.
2012. szeptember 23. 18:43 #91
MycySmiley
MycySmiley
♥Dean Winchester♥
 
StátuszNézz az égre,a legszebb fényre,láss egy álmot,s harcolj érte.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.26.
Hozzászólás: 2390
Csatolások: 7014
Azonosító: 150055
Offline offline
Szerintem nem szabad elítélni az ilyen embereket,hanem mihamarabb segíteni kell nekik.Nem egyszer tettem ilyet én is,de később mindig rájöttem,hogy nagy hiba volt.Élni kell a szép pillanatokért,a nehezeknél pedig csupán szeretetre,együttérzésre és segítségre van szüksége az embernek,semmi másra.
2012. szeptember 23. 19:41 #92
Cinzina
Cinzina
*Crystal Light*
 
Státusz"What the hell is the matter with you?!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.15.
Hozzászólás: 1441
Csatolások: 4663
Azonosító: 37030
Offline offline
A cikk jó, csak elfelejti kihangsúlyozni, hogy az önbántalmazás szinte mindennapos dolog, az emberek 99%-a ezt teszi! Ugyanis nem csak fizikai önbántalmazás létezik, hanem verbális is, én pedig nem igazán ismerek olyan embert, aki még egyszer sem mondta magára, hogy hülye, vagy béna, és ez még csak a jéghegy csúcsa. A fizikai önbántalmazás sokkal kirívóbb, mert ott konkrét fizikai bizonyíték van - de a verbális még veszélyesebb, hiszen mindenki "normálisnak" tartja, ha lehülyézi saját magát... Pedig a lélek ugyanúgy sérül, sőt, a fizikai büntetés a verbálisból fejlődik ki. Tudom miről beszélek. Érdemes megfigyelni, hogy egy nap hányszor mondunk magunkra valami negatívat, és hányszor pozitívat. Ja, és ne gondoljátok, hogy ha viccesen mondjátok magatokra, nem hat. A legtöbb ember nagyon komolyan bünteti magát valami miatt, és ez nagyon komolyan meglátszik a világban is.
4 felhasználónak tetszik: Darkness, MycySmiley, Beyla, An_d_a
2012. szeptember 23. 19:54 #93
Hustler
Hustler
­
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.30.
Hozzászólás: 1521
Csatolások: 89
Azonosító: 176857
Offline offline
Idézet (LULUPeas @ 2012.09.23. 16:52)
Nem azok szánalmasok akik vagdossák magukat, hanem te, ezzel az undorító kommentel.
Már leírtad mi a legnagyobb bajod, hogy nem érted. De attól még SENKI aki ehhez folyamodik NEM szánalmas. Igen, segítségre szorulnak, de NEM szánalmasok, és ennek a cikknek pont az lett volna az üzenete hogy legalább próbáld megérteni és értelmezni hogy miken mennek/mentek keresztül és nem leminősíteni őket hogy szánalmas pszichiátriai esetek. SOHA nem tudhatod, mi zajlik a másik fejében, hogy milyen gondjai vannak és ha akarnád se tudnád beleképzelni magad a helyébe. Igen mindenkinek vannak gondjai, de gondolom ha te még soha nem folyamodtál ehhez, nem olyan nagyok, mint aki már igen és nem minden problémádat tudod megoldani sajnos. pardon.gif

Már régóta próbálom megérteni, csak eddig még nem sikerült. Egy volt barátnőm is vagdosta magát, szóval nem új a dolog.
Ha éheznék, verne az anyám, vagy akármi, akkor sem bántanám magam, mert annak őszintén mi értelme?! Attól a világon semmi nem oldódik meg, és el sem tereli a figyelmed a problémáidról, mert csak még jobban fáj. Az terelné el a figyelmed, ha barátok közt lennél, zenét hallgatnál, stb. Ahelyett, hogy egy sarokban ülsz, és szenvedsz, talán szembe kéne nézni a világgal, és nem pedig sajnáltatni magad. Aki meg gyenge, és nem akar élni, arra ott a megoldás...
Ezért nem értem.
2012. szeptember 23. 20:21 #94
dori2525
dori2525
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.05.
Hozzászólás: 80
Csatolások: 0
Azonosító: 130625
Offline offline
Nekem is van egy bnőm aki elkezdte (családi ok) és a legjobb bnőjét is rászoktatta így már mindkettő vágdossa a karját... sad.gif
2012. szeptember 23. 20:51 #95
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
@Cinzina Iszonyúan jól megmondtad! Volt nekem is egy barátnőm aki elég kemény! dolgokon ment át, és sikerült vele megbeszélnem és már nem folytatja. smileeee.gif
2012. szeptember 23. 22:24 #96
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Hustler @ 2012.09.23. 19:54)
Már régóta próbálom megérteni, csak eddig még nem sikerült. Egy volt barátnőm is vagdosta magát, szóval nem új a dolog.
Ha éheznék, verne az anyám, vagy akármi, akkor sem bántanám magam, mert annak őszintén mi értelme?! Attól a világon semmi nem oldódik meg, és el sem tereli a figyelmed a problémáidról, mert csak még jobban fáj. Az terelné el a figyelmed, ha barátok közt lennél, zenét hallgatnál, stb. Ahelyett, hogy egy sarokban ülsz, és szenvedsz, talán szembe kéne nézni a világgal, és nem pedig sajnáltatni magad. Aki meg gyenge, és nem akar élni, arra ott a megoldás...
Ezért nem értem.

Ilyenkor szokás azt mondani, hogy bölcs maradtál volna, ha csöndben maradtál volna. Ez pont egy olyan eset, amikor a tudatlan akar megmondani a frankót. Személy szerint kissé nekem is megimbolygott a gyomrom, amikor olvastam a hozzászólásodat. unsure.gif Gondolom neked volt anyucid, apucid, nem váltak el, nem tettek ki a folytonos marakodásnak, míg más szülök magasról tesznek a gyerekre, és alig pár évesen látja őket veszekedni, majd így nő fel. Valamint gondolom egyik szülőd sem voksolt a családon belüli erőszak mellett. Képzeld el, milyen lelkisebei lehetnek azoknak a gyerekeknek, akiket minden áldott este az apa nadrágszíjjal ver el matt részegen. Fűszerezzük meg még ezt egy kis kirekesztettséggel is, mert gondolom neked mindig is voltak barátaid. Megjegyzem, mások nem ilyen szerencsések. unsure.gif Csak gondolj bele - már ha egyáltalán képes vagy rá - abba, hogy milyen az, amikor a suliban találsz némi nyugalmat a családi bajaidtól, de barátokkal sem túlzottan büszkélkedsz, mert mondjuk nem mész át r*banc 2.0-ba, nem jársz diszkóba, és teljesen más az érdeklődési köröd.

A gyomrom kifordul az ilyen gondolkodásmódtól, attól meg pláne, hogy itt még büszkélkedik is, "Igen, elítélem az ilyen embereket!". Nem csak, hogy toleranciával, de még empátiával sem rendelkezel. Foghatod a lapátot és eláshatod magadat mélyen. Megdöbbentő, hogy egyesek azt hiszik, hogy az élet egy habos sütemény, és mindenkinek olyan könnyű, mint nekik. Persze, ha a popód alá raknak mindent, akkor totál könnyű kívülről okosnak lenni. Mindenki másképp dolgozza fel a stresszt. Van, akinek ez segít - ideiglenesen -, míg mások isznak, drogoznak, és sajnos van, aki az öngyilkosságba menekül. Érzem, ez túl komoly téma erre a fórumra. unsure.gif
3 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Rowan, num1Kolosszus
2012. szeptember 23. 22:34 #97
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2012.09.23. 02:06)
A cikk valóban eléggé elgondolkodtató, ha úgy nézzük. Viszont, ha ezzel a témával akarunk foglalkozni, akkor érdemes a pszichológiát is a terveink közé sorolni, mert ez nem olyan egyszerű, mint ahogyan sokan azt itt írták. Gondolom sokatok nem küzdött ilyen problémával, mert akkor nem írnátok ekkora balgaságokat. 
Ez tényleg valami új keletű dolog, pláne a fiatalok körében. Valaki itt írta, hogy ez egy betegség. Ez attól függ, hogy melyik oldalról közelítjük meg a dolgot. Tudományosan, vagy éppen lélektanilag? A depressziót azzal magyarázzák, hogy - állítólag - csökken néhány neurotranszmitter (a gyengébbek kedvéért hírvívő molekulák az agyon belül - szerotonin vagy a noradrenalin), és ez okozza a depressziót. Én személy szerint ebben nem hiszek. Ha valaki kiegyensúlyozott boldog életben él, és esetleg ezeknek az anyagoknak a szintje csökken, nagyon maximum a kedélye változik meg negatív irányba, de semmiképpen sem esik depresszióba. De sajnos a pszichológiában ezt tanítják, így ezt kell megtanulni, akár tetszik ez a magyarázat, akár nem. A depresszió, ami később az önbántalmazáshoz vezet, az sokkal inkább a lélek megbetegedésének egyik stádiuma. Az illetőnek nincsen életkedve, nincsenek barátai, a családja sem figyel rá eléggé, sőt még párja sincsen, akivel megoszthatná a boldog-szomorú pillanatait. Ez az oka annak, hogy sokan ide menekülnek, nem pedig az, hogy "betegség". Emiatt nagyon is harapok, mert a lélek megbetegedésére bárki hajlamos lehet. Nem csak Julcsi meg Pista, hanem egyaránt te is, meg én is. A lélek igen is egy bizonyos ápolásra szorul. Semmi köze nincsen a kialakulásának a test biokémiai folyamataihoz. Van aki jobban bírja a stresszet, és van aki kevésbé. Ők azok, akik ehhez a módszerhez folyamodnak, hiszen ideiglenesen megoldást látnak ebben, de csak később fognak rájönni arra, hogy totál hülyeség volt ezt az egészet elkezdeni, mert a későbbiekben akár egy bizonyos szokássá is válhat. Innentől pedig akár elővezethetjük a kényszerbetegséget.
Egyesek itt úgy írnak, hogy igazából halvány lila gőzük sincsen a dolgok miben létéről. Nem tudhatja még a jó Isten sem azt, hogy ki miért, hogyan, mikor és miért folyamodott ehhez a módszerhez. Meglepődnétek, hogy hányan és hányan csinálják ezt titkolva mindenki elől, mert belül betegnek érzik magukat. Igen is, szégyellje el magát az, aki betegeknek titulálja az ilyen embereket, pedig egyszerűen ők is csak a megfelelő szeretetre és törődésre vágynak, arra, amit ti feltétel nélkül megkaptatok a családotoktól, barátaitoktól és a párotoktól. Ez nem gyávaság - valaki ilyet is írt -, hanem egy bizonyos fokozat és a stressz ilyesfajta levezetése. Az ilyen egyénnek nem gyógyszer, kedélyjavító, antidepresszáns meg dilidoki kell, hanem egy nyugodt légkör és egy olyan ember, akiben feltétlenül megbízik, az pedig segít neki rendbe tenni a lelkét. Teljes szívemből sajnálom azokat az embereket, akik elítélik és ráaggatják a "beteg" jelzőt. Örüljön inkább annak, hogy ilyen nem jutott még az eszébe, mert az azt jelenti, hogy Isten igazából még soha sem szenvedett.


Egyetértek.
2012. szeptember 23. 22:40 #98
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (xx_smile @ 2012.09.23. 00:29)
engem is sokat bántottak a suliban, és az önbecsülésem is a bányászbéka segge alatt van három méterrel, de sosem süllyedtem olyan mélyre, hogy vagdossam magam, és erre büszke is vagyok. smileeee.gif


kicsit durva a megjegyzésed, hogy sosem "süllyedtél ilyen mélyre". abba belegondoltál már, milyen érzés olyannak ezt olvasni, aki vagdossa magát? abba belegondoltál már, hogy ezzel te is rúgtál bele egy nagyot?
szuperjó, hogy te nem vagdostad magadat. én sem vagdostam és még sok ezren sem. szuper. de ezért még nem érdemlünk kitüntetést és főképp, ezzel nem nyerünk jogot arra, hogy lenézzük azt, aki viszont megteszi.
a büszkeség mellett fejlessz ki magadban egy kis együttérzést is.
2 felhasználónak tetszik: Rowan, Teora
2012. szeptember 23. 23:34 #99
- törölt felhasználó -    
MIÉRT hiszitek azt, hogy aki vagdossa magát, az előtte nem próbálta meg helyretenni a dolgait?! Hát hol éltek ti? Manapság ha nem jársz divatos cuccokban, nem vagy szépség királynő, meg 40 kiló, akkor általában rád sem néznek, vagy ha koszos a fehér cipőd már azért is kiröhögnek. Ja, meg még azért is, ha egy héten túl sokszor van rajtad egy gatya. smileeee.gif Nem, ezeket nem én találom ki. Én a gimiben ezt tapasztalom - persze nem vagyok kirekesztve, de általánosban voltak olyan dolgok, amik meglehetősen megviseltek, és néhány sz@rjankónak köszönhetően semmi önbizalmam nincs, holott magasról tennem kellett volna arra, hogy az ilyen idióta emberek mit mondanak. De már nem tudok mit csinálni.

Valamint megjegyezném, hogy a vagdosás nem megoldás, tényleg nem. Mert miután egyszer vagdosod magad - vagy akár a karcolgatás is elég - és tényleg egy időre 'enyhíti' a lelki fájdalmad, utána erősebben akarod majd, és többször. Igen, tapasztalat, sajnos. De nem figyelemfelkeltés - nem teljesen. Segélykiáltás, inkább. Engem pl mindenki egy mosolygós, vidám lánynak ismer, aki bohóckodik, másokat jobb kedvre derít, de ez nem mindig van így! Egyszerűen csak képtelen vagyok arra, hogy búskomor fejjel elküldjek bent mindenkit a p_csába, pedig néha tényleg olyan kedvem van. De nem visz rá a lélek.
Ráadásul egy idő után elkezdtem mindig a szép, tökéletes lányokhoz hasonlítani magam.. nahát ezzel sem lett több önbizalmam, ráadásul egyszerűen nem tudok leszokni róla. DE már augusztus óta nem tettem kárt magamban, és én erre vagyok büszke, nem pedig arra, hogy lenézek másokat.
Persze mielőtt nem voltak ilyen lelki problémáim én sem értettem meg az önmagukat bántalmazó embereket (bár azok akiket ismertem és csinálták, csak divatból..), de ugyebár FELNŐTTEM, és nem az van, hogy elítélem azokat az embereket, akiknek alapból nem fenékig tejfel az életük. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Teora, num1Kolosszus
2012. szeptember 24. 00:34 #100
Janie
Janie
dreamer ^^
 
StátuszHírszerző - sárga csillag! Yepp, már 60 cikket írtam! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.02.
Hozzászólás: 6051
Csatolások: 43
Azonosító: 142376
Offline offline
"Ha belül fáj, hát fájjon kívül is" - ez volt bennem, amikor egyszer "kipróbáltam". Igazából csak arra volt jó, hogy tettem valamit. Mert legjobban a tehetetlenségem fájt akkor, és mivel ezen nem tudtam változtatni, így valahogy le kellett vezetni a feszkót. De ne gondoljatok nagy vágásokra. Egy icipici karmolást csináltam csak magamon, ami már másnap alig látszott, és senkinek sem mutogattam. A lényeg, hogy szerintem nem sok értelme van, de mivel kipróbáltam, így megértem a dolgot. De hosszan folytatni tényleg nem éri meg.
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!