Starity

Az önbántalmazás okai

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. október 13. 12:26 #161
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
Jolie_77, akkor sem normális dolog, ha valaki karcolja magát. Igenis van valami annak az agyával, aki ilyesmikre vetemedik, s én nem elítélés céljából mondom ezt. Sajnálatos, ha valaki idáig lesüllyed, de puhány ,,segítséggel" nem lehet elérni lósz*rt sem.
1 felhasználónak tetszik: Hustler
2012. október 13. 12:27 #162
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
Amúgy mellékesen megjegyzem: ha az eret nem egyenesen, hanem keresztben vágod, nem halálos.
2012. október 13. 13:35 #163
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Misiss_Candy @ 2012.10.13. 12:26)
Jolie_77, akkor sem normális dolog, ha valaki karcolja magát. Igenis van valami annak az agyával, aki ilyesmikre vetemedik, s én nem elítélés céljából mondom ezt. Sajnálatos, ha valaki idáig lesüllyed, de puhány ,,segítséggel" nem lehet elérni lósz*rt sem.

Na, pont az ilyen megalázó megjegyzések miatt nem kér valaki segítséget. Az úgysem fogja megérteni, aki nem esett át ezen. Mikor valakinek nincsen senkije sem, magányos, egyedül van, nem, hogy a barátaihoz, de még a családjához sem fordulhat, mert nem tud. Nem a legnormálisabb dolog, ebben tökéletesen igazad van. Örülj annak, hogy ilyen fiatalon (olyan 19-20-nak saccollak) nem voltak még igazán nagy problémáid az életben! Ez nem lesüllyedés, hanem csupán egy segélykiáltás az illetőtől, hogy vágyik a szeretetre, a törődésre, arra amit te születésedtől kezdve megkaptál, de fél segítséget kérni, mert azt hiszi, hogy ugyanolyan kudarc fogja érni őt, mint ahogyan eddig tapasztalta. Beszűkült, magába fordult és bezárkózott. Még sosem találkoztál ilyen emberrel, igaz? Bár kívánom, hogy ne is találkozz, mert az érzelmi intelligenciád valahogy nagyon a béka feneke alatt van, és én nem elítélés céljából mondom ezt. unsure.gif

Idézet (Misiss_Candy @ 2012.10.13. 12:27)
Amúgy mellékesen megjegyzem: ha az eret nem egyenesen, hanem keresztben vágod, nem halálos.

Plíz, üssünk fel egy anatómia könyvet! Ha bármilyen artériát sértesz meg, bármilyet (nyak, láb, csukló stb.) azt vághatod egyenesen, keresztbe meg tök mindegy, hogy hogyan, akkor is halálos lehet. Az artéria szállítja az agy felé az oxigént a szívből. Ha valaki megsérti ezt, akkor van az ún. "artériás spricc". Tök mindegy, hogy te azt egyenesen, keresztbe, spirálisan vagy mit tudom én hogyan vágod. Mindenképpen elvérzel, mert a szíved - annak ellenére, hogy megsérült - folyamatosan akarja keringetni a vért. Leáll a keringés és meghalsz. Csak gondoltam szólok, mielőtt keresztbe felvágod az eredet, és utána se perc alatt kivérzel. unsure.gif
2 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus, Teora
2012. október 13. 16:29 #164
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
Beyla, nyilván nem mindegy, ha felvágod az ereidet, akkor azt hol teszed.

Nem nézem le az ilyen embereket. Nyilván komoly pszichés háttere van a dolognak, de velem is történtek rettenetesen rossz dolgok, mégsem nyúltam magamhoz. Sőt mi több, komoly szekálások és bántalmazások áldozata is voltam 2-3 éve, mégsem tudtam volna megtenni, hogy karcolgassam a combomat. Pedig számtalanszor voltam már magányos, és magammal sem vagyok megelégeve teljesen, szóval ezek az okok nem mentségek arra, hogy valaki fizikailag kárt tegyen magában! Oka van annak, hogy valaki ilyesmikre vetemedik, nyilván nem törvényszerű, hogy az illető alapból nem normális. Hallani emberekről, akik felépültek ebből, elfelejteni viszont soha nem fogják. Nekem volt egy barátnőm, aki karmolta a hátát, nagy nehezen, de sikerült visszalehelni belé a normalitást. Azt viszont szilárdan állítom, hogy túlzott nyálcsorgatással aligha lehet kizökkenteni valakit ebből a fázisból - fő a határozottság.
17 vagyok amúgy.
2012. október 14. 02:24 #165
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Misiss_Candy @ 2012.10.13. 16:29)
Beyla, nyilván nem mindegy, ha felvágod az ereidet, akkor azt hol teszed. 

Nem nézem le az ilyen embereket. Nyilván komoly pszichés háttere van a dolognak, de velem is történtek rettenetesen rossz dolgok, mégsem nyúltam magamhoz. Sőt mi több, komoly szekálások és bántalmazások áldozata is voltam 2-3 éve, mégsem tudtam volna megtenni, hogy karcolgassam a combomat. Pedig számtalanszor voltam már magányos, és magammal sem vagyok megelégeve teljesen, szóval ezek az okok nem mentségek arra, hogy valaki fizikailag kárt tegyen magában! Oka van annak, hogy valaki ilyesmikre vetemedik, nyilván nem törvényszerű, hogy az illető alapból nem normális. Hallani emberekről, akik felépültek ebből, elfelejteni viszont soha nem fogják. Nekem volt egy barátnőm, aki karmolta a hátát, nagy nehezen, de sikerült visszalehelni belé a normalitást. Azt viszont szilárdan állítom, hogy túlzott nyálcsorgatással aligha lehet kizökkenteni valakit ebből a fázisból - fő a határozottság. 
17 vagyok amúgy.

Igaz, de, ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor azt tudnám mondani, hogy az egész tested érhálózatból áll, tehát abban igazad van, hogy tényleg totál tök mindegy, hol vágod meg magadat. Bőven elég, ha megcsúszik a kés a kezedben, vagy véletlenül elvágod papírral a kezedet, már átvágsz egy pár kapillárist. Artériát tök mindegy, hogy két centivel lejjebb, feljebb, egyenesen vagy keresztbe vágod. Ha elég mély a vágás, akkor ki tudsz vérezni percek alatt. Az artéria végig fut az egész karodon, az nem csak a csuklódnál van, csak mondom. unsure.gif

Az, hogy valakivel ilyesmi történik, ahhoz valóban nagyon komoly dolognak kell történnie. Hidd el, az ilyeneknek az a legkisebb problémájuk többségében, hogy szekálják őket. Engem is 8 évig szekáltak általános iskolában, de a kiváltó ok, teljesen más volt. Nagyon komoly családon belüli problémák ütötték fel a fejüket, folyamatos megfelelési kényszer mellett, a barátaim elfordultak tőlem és egy nagy szerelmi csalódásom is volt. Nos, engem ez így együttesen küldött padlóra. Mások szeretteket, rokonokat veszítenek el, és van olyan, aki csak így tudja feldolgozni a történteket. Mindenki másképp ereszti ki a gőzt. Sosem fájhatott még Isten igazán a lelked. Nem tudnám elmagyarázni, de, ha le kéne írnom, akkor úgy tudnám elmondani neked, hogy a fizikai fájdalom enyhítette a lelki fájdalmat. Gondolom, még sosem voltál annyira elhagyatva, hogy úgy érezd, a szíved darabokra szakad, nem érdekel senki és semmi, csak az a kegyetlen fájdalom hagyjon alább. Nem csipp-csupp bajaik vannak az ilyeneknek, hanem nagyon komoly pszichéből eredendőek. Amíg nem tapasztalod, úgysem fogod megérteni, és azt kívánom, hogy sose tapasztald meg ezt az életed során, mert kegyetlenül fájdalmas tud lenni.
1 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus
2012. október 14. 13:46 #166
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
Az a legelszomorítóbb, hogy egy emberrel olyan rossz dolgok is megtörténhetnek..
2012. október 14. 18:42 #167
- törölt felhasználó -    
Szörnyű,hogy vannak emberek,akik magukban tesznek kárt..
2012. október 14. 18:50 #168
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Misiss_Candy @ 2012.10.13. 12:26)
Jolie_77, akkor sem normális dolog, ha valaki karcolja magát. Igenis van valami annak az agyával, aki ilyesmikre vetemedik, s én nem elítélés céljából mondom ezt. Sajnálatos, ha valaki idáig lesüllyed, de puhány ,,segítséggel" nem lehet elérni lósz*rt sem.


Én nem igazán erőltetném itt a normális-nem normális témát. Mindenki másképpen gondolkozik, mindenkinek más a tűrésküszöbe. Akinek lelki problémái vannak, azon meg kell próbálni segíteni, türelemmel, szeretettel, megértéssel - és nem szabad elítélni, lealázni, mert azzal csak mélyebbre taszítjuk.
Én sosem vágtam meg magam, pedig az apám nyújtotta fizikai és lelki terror mellett kaptam egy pár évnyi iskolai kínzást is, de ettől még nem vagyok superman és másokat nem nézek puhánynak.
2 felhasználónak tetszik: Beyla, num1Kolosszus
2012. október 14. 18:56 #169
Hustler
Hustler
­
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.30.
Hozzászólás: 1521
Csatolások: 89
Azonosító: 176857
Offline offline
Idézet (Misiss_Candy @ 2012.10.13. 09:23)
Tudom, milyen érzés a szekálás, de ez még nem jogosít fel senkit arra, hogy mondjuk felvágja az ereit. Gyenge embernek gondolom az olyanokat, akik az önbántalmazásba menekülnek. Gyenge? Inkább nem normális. Lehet, hogy most tapló leszek, de legszívesebben megrángatnám az ilyen elmebetegeket. A lelki fájdalmat pedig nem lehet fizikai fájdalommal csillapítani, akinek normálisan fejlődött ki az agya, az ezzel tisztában van.

meghajolo.gif
2012. október 14. 19:03 #170
Hustler
Hustler
­
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.30.
Hozzászólás: 1521
Csatolások: 89
Azonosító: 176857
Offline offline
Idézet (PokoliAngyal99 @ 2012.09.25. 11:54)
Huster.. Ez azért önsajnáltatás mert így oldják meg a problémáikat? Lehet, hogy te megtudod a barátaiddal beszélni, esetleg zenét hallgatsz, és elmúlik minden. De ezek az emberek TÖBBET szenvedtek, hogy egy baráti megbeszélés, vagy egy zene helyre hozza a problémáikat.! Nem értem, hogy mért ítéled el az ilyen embereket hiszen ők is ugyan olyan emberek mint Te.! Ők is elítélhetnének téged az ilyen hozzászólásokért amit Te megtettél. Nem tudhatod, hogy esetleg véletlenül Te is vágdosni fogod magad, hiszen Te sem nézel a jövőbe..! Egyébként meg azért 'tereli el' a figyelmüket a gonjdukról mert ha fáj neked esetleg egy sebed akkor nem hiszem, hogy pont egy családi perpatvarra gondolsz... Ahogy ők sem.! wink.gif

Nem ítélem el őket, és bármennyire is meglepően hangzik, bárkinek a problémáit képes vagyok átérezni. És ne hidd, hogy nem szenvedtem még - nem tudod, miket éltem át. Mégsem fordult meg a fejemben egyszer sem, hogy kárt tegyek magamban, mert annál erősebbnek tartom magam. Ha valakinek problémái vannak, akármilyen súlyosak is legyenek, az az ésszerű, ha az illető vagy megoldja maga, vagy segítséget kér. Egyszerűen annak nincs értelme.
2012. október 14. 22:39 #171
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
[i][/i]Hustler, wink.gif meghajolo.gif thumbsup.gif
2012. október 14. 23:10 #172
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2012.10.14. 18:50)
Én nem igazán erőltetném itt a normális-nem normális témát. Mindenki másképpen gondolkozik, mindenkinek más a tűrésküszöbe. Akinek lelki problémái vannak, azon meg kell próbálni segíteni, türelemmel, szeretettel, megértéssel - és nem szabad elítélni, lealázni, mert azzal csak mélyebbre taszítjuk. 
Én sosem vágtam meg magam, pedig az apám nyújtotta fizikai és lelki terror mellett kaptam egy pár évnyi iskolai kínzást is, de ettől még nem vagyok superman és másokat nem nézek puhánynak.

Szerintem felesleges magyarázni, mert úgysem fogja a többsége felfogni azt, amit mondani akarunk. Teljes mértékben egyetértek minden szavaddal, az pedig becsülendő, hogy a dolgok negativitása mellett sikerült ennyire kitartónak és erősnek maradnod. Egyeseknek nem hogy a fenekük alá toltak mindent, de az érzelmi intelligenciájuk és a tolerancia tendenciájuk valahogy nagyon mélyen a béka feneke alatt van. És ez szerintem rosszabb, mint azaz egyén, aki önmagát bántalmazza. unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: Jolie_77
2012. október 14. 23:14 #173
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2012.10.14. 23:10)
Szerintem felesleges magyarázni, mert úgysem fogja a többsége felfogni azt, amit mondani akarunk. Teljes mértékben egyetértek minden szavaddal, az pedig becsülendő, hogy a dolgok negativitása mellett sikerült ennyire kitartónak és erősnek maradnod. Egyeseknek nem hogy a fenekük alá toltak mindent, de az érzelmi intelligenciájuk és a tolerancia tendenciájuk valahogy nagyon mélyen a béka feneke alatt van. És ez szerintem rosszabb, mint azaz egyén, aki önmagát bántalmazza. unsure.gif


Én pedig a te szavaiddal értek egyet. Már sokszor észrevettem, hogy feleslegesen tépem a szájamat, legyen szó erről a fórumtémáról vagy az állatok védelméről, mert az emberek nagyobb része csak önmagával tud foglalkozni, másra és másokra pedig magasról tesz.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2012. október 19. 12:57 #174
leyla113
leyla113
SummerKid
 
Státuszit's Glambert time! ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.13.
Hozzászólás: 1096
Csatolások: 3
Azonosító: 180259
Offline offline
Idézet
Misiss_Candy 
Amúgy mellékesen megjegyzem: ha az eret nem egyenesen, hanem keresztben vágod, nem halálos.

azért olvass kicsit utána, mielőtt kipróbálod és meghalsz, mert keresztbe is lehet ám halálos.

azt pedig, hogy normális-nem normális nem itt kéne mondogatni, mivel ez így eléggé relatív. hozzád képest például normálisak. a tesómhoz képest meg nem rohog.gif .
2012. október 19. 12:58 #175
leyla113
leyla113
SummerKid
 
Státuszit's Glambert time! ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.13.
Hozzászólás: 1096
Csatolások: 3
Azonosító: 180259
Offline offline
normális ám a tesóm is, ne nézzétek (teljesen) hülyének!
2012. december 03. 20:24 #176
Hugikah
Hugikah
 
Státusz"Let the monster be..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.13.
Hozzászólás: 956
Csatolások: 75
Azonosító: 169226
Offline offline
hát ez nagyon nem jó!tényleg nagyon sok ember van aki ezeket képes megtenni magával!
én nem vagyok képes magamban kárt tenni...egyszerűen a gondolat is kiráz a hidegtől!!! :/
2013. március 13. 17:30 #177
Little Monster-GFF
Little Monster-GFF
첸게 ^^
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.23.
Hozzászólás: 1162
Csatolások: 61
Azonosító: 161058
Offline offline
Igen, sajnos sok az önbántalmazó unsure.gif Ezekből leginkább az utolsó kettő a leggyakoribb szerintem (iskolai bántalmazás, nem vagyunk elégedettek önmagunkkal)
2013. április 13. 21:50 #178
starity girl2000
starity girl2000
chill
 
StátuszDammit
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 5156
Csatolások: 172
Azonosító: 185641
Offline offline
Igen a suli sok gondot halmoz fel.
2013. június 18. 13:21 #179
HorsesMyLife
HorsesMyLife
 
StátuszHit the lights, let the music move you lose yourself tonight...❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 613
Csatolások: 1
Azonosító: 198704
Offline offline
Szerintem is a legnagyobb gond a suli... De nem mindenkinek
2013. szeptember 15. 20:42 #180
AnymButterfly
AnymButterfly
 
Státuszhttp://aniaweria.tumblr.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.23.
Hozzászólás: 860
Csatolások: 1
Azonosító: 165763
Offline offline
Hát igen, suli. Mindenkit bántanak, de elég szomorú, hogy ezért valaki kárt tesz magában...Én hál' Isten nem ismerek ilyen személyeket, de segíteni fogok nekik, ha találok.
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!