Starity

Mi leszek, ha nagy leszek

13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. október 08. 10:15 #1
like me
like me
Emma Woodhouse
 
StátuszFallen love<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.18.
Hozzászólás: 1415
Csatolások: 15
Azonosító: 164042
Offline offline
Gyerekek, tizenévesek, sőt fiatalok egyik leggyakoribb témája a pályaválasztás. Van, aki gyerekkorában meghozta már a döntést, de vannak, akik csak a felnőttkorba lépés kapuja előtt találtak rá a számukra ideális foglalkozásra.
A teljes cikkhez kattints ide!
2012. október 08. 10:21 #2
- törölt felhasználó -    
Tanár,vagy Számítógépekkel szeretnék foglalkozni.biggrin.gif Netán énekes..:S
2012. október 08. 10:27 #3
- törölt felhasználó -    
Általában ezt az élet dönti el, az emberek 10%-a lesz csak az, aminek elképzelte magát.
2012. október 08. 10:28 #4
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12494
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Egy része jó nagy ökörség. Gondoljon bele mindenki egy olyan világba, ahol mindenki agyonművelt diplomás vezetőbeosztású vagy saját vállalkozást vezető ember lesz ... Kik fognak dolgozni? Ki veti el a búzát, ki műveli, aratja le, ki süti meg a zsemlét amit reggelire eszel, kitől veszed meg és ki szállítja oda, hogy egyáltalán megvehesd?

A cikk két végletben íródott, tanulj 15 évet és jól menő vállalkozásod vagy munkád lesz vagy seperheted az utcán a szemetet, azért ez így nem kerek.
11 felhasználónak tetszik: SmileyZ, LULUPeas, An_d_a, janet7, Beyla, ophely88, fashionbébíí, NiceandCute, hellorl, AlízGirl., Elody
2012. október 08. 11:37 #5
Janie
Janie
dreamer ^^
 
StátuszHírszerző - sárga csillag! Yepp, már 60 cikket írtam! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.02.
Hozzászólás: 6051
Csatolások: 43
Azonosító: 142376
Offline offline
Még 18 évesen sem könnyű kitalálni, hogy mik akarunk lenni, nemhogy 14 évesen, amikor középiskolába kerülünk. Jelen pillanatban médiát tanulok, de ki tudja mi lesz belőlem... hiába akarsz és tanulsz valamit, ha nincs lehetőség rá, hogy abban a szakmában dolgozz. Jókor kell lenni jó helyen és kész.
2012. október 08. 11:40 #6
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 25002
Csatolások: 2323795
Azonosító: 180890
Offline offline
En felnott ember leszek, mikor nagy leszek... ahhh varjunk csak mar az vagyok...
2012. október 08. 12:17 #7
Appalache
Appalache
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.18.
Hozzászólás: 505
Csatolások: 15
Azonosító: 149552
Offline offline
Nem azért, de a utcaseprő munkája is értékes, elvégre tisztán tartják az utakat, nálunk még a ház előtti füvet is le szokták nyírni. Olvastam egy történetet egy New York-i hapsiról, aki a metróalagutakat szabadította meg a szeméttől és a patkányoktól, és ő azt mondta, hogy jó érzés tudni, hogy általa tisztább lesz a város. Szóval nem kell ám őket lenézni.
Na, de a cikkhez is hozzászólok, engedelmetekkel. Az, hogy találd meg az arany középutat, BULLSHIT. Persze, egész életedben éljél korlátok között, minden döntésedet méricskéld, vajon belefér-e abba a szépen csillogó középútba. Ha az agyadban kreatív képeket tudsz elképzelni, de nem tudod őket megrajzolni, akkor beiratkozol egy jobb agyféltekés rajztanfolyamra, aztán meg fejleszted magad szépen tovább. A képességek ELSAJÁTÍTHATÓAK, nem velünk születnek. Gyakorlással gyakorlatilag bármit elérhetsz, amit szeretnél, a mai világban pedig rengeteg lehetősége van az embernek, csak ki kell használni. Senki sem buta, csak mindenki más ritmusban tanul. rolleyes.gif
3 felhasználónak tetszik: ophely88, Glamster, hellorl
2012. október 08. 12:56 #8
- törölt felhasználó -    
"Az a ciki, ha 20 évesen érettségi nélkül sepred az utcát" Az nem "ciki", ha valaki két diplomával közmunkaprogramban csinálja ugyanezt?
2 felhasználónak tetszik: ophely88, fashionbébíí
2012. október 08. 13:25 #9
Esztycica
Esztycica
 
Státusz"Valami irtó menő és pont ide /nem/ passzoló idézet"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.30.
Hozzászólás: 939
Csatolások: 0
Azonosító: 181973
Offline offline
én felnőt akarok lenni ha nagy leszek XD amugy rajz a mindenem smileeee.gif heart.gif
2012. október 08. 13:34 #10
Caroline W.Lightning
Caroline W.Lightning
NotBad™
 
Státusz"Te vagy a pengém, és egyben az artériám"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.15.
Hozzászólás: 1067
Csatolások: 22
Azonosító: 158384
Offline offline
Hát... ez furcsa egy cikk lett, jópár dologgal nem értek egyet... Például valóban nem ciki, ha valaki csak utcát seper, vagy a földeken dolgozik, mert ők azok, akik tisztán tartják az utakat, meg élelmet biztosítanak azoknak, akik a diplomájukkal nem képesek elhelyezkedni. Hiába akar mondjuk valaki jogász lenni, vagy akármi, a legtöbb pályán túltelítettség van, mivel kevés a munkahely, és sok a pályázó. Így példának okáért az is kénytelen a gyárakban dolgozni, akiknek egyébként nagy álmai voltak.
Ja, és büszkén válallom, okos vagyok, és törteket, ja, és ezért mindenki strébernek hív, de ha rajtam múlik, legalább az álmaim egy kicsiny részét el fogom érni, ha ez nem is a munkavállalásban jön majd össze. wink.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Siistra
2012. október 08. 13:46 #11
linna
linna
♥ Brian&Justin ♥
 
Státusz~Oberyn was dead, but I never forget him!~ ♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.03.
Hozzászólás: 4901
Csatolások: 0
Azonosító: 164721
Offline offline
Sztem minden munka munka. És ha nemlennének ucasöprők vagy ilyesmik, h nézne ki az utca....... Én amióta pályaválasztásról volt szó az életemben a rendfentartás ami vonz.
2012. október 08. 13:53 #12
Lizania
Lizania
lied
 
Státusz"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.07.
Hozzászólás: 3170
Csatolások: 1228
Azonosító: 163471
Offline offline
Mivel mindenem a zene és imádok énekelni (nem alaptalanul, versenyeket nyertem a hangommal), ezért jó sokáig énekesnő szerettem volna lenni. Bár még most sem tettem le erről véglegesen, de egy reálisabb szakmáért tanulok már 2 éve. Az éneklés mellett a másik dolog amiért ölni tudnék, az állatok. Nagyon érdekel az orvoslás is, így szívesen lennék állatorvos. Igen, utánanéztem, hogy hol lehet tanulni, hány évig kell tanulni, mennyi a tandíj és hasonlók. De ha nem sikerül bejutnom, mert igen sokan akarnak oda is menni, akkor sem leszek lecsüggedve, ha csak egy szimpla állatkerti dolgozó, vagy állatvédő leszek. A lényeg az, hogy állatok mellett végezhessem a munkámat! A világ legjobb dolga menhelyen önkénteskedni, az sem érdekel, hogy ingyen, mert a lényeg itt is az állatokon van:legyen minél jobb életük és ha ebben én is segíthetek, már boldogabban élem le az elkövetkezendő 20 évemet. Sosem voltak újabb álmaim, ha nem a szórakoztatóiparban helyezkedek el (amire nagy esély van), akkor állatokkal foglalkozom. És bár még fiatal vagyok, de határozottan tudom, mi is akarok lenni.
2012. október 08. 13:53 #13
DoooDuu
DoooDuu
Doreen Tomlinson ^^
 
StátuszNever give up, the beginning is always the hardest!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 3227
Csatolások: 547
Azonosító: 171198
Offline offline
Én nagyon szeretnék felnőtt lenni! biggrin.gif
2012. október 08. 14:04 #14
TheWiraag
TheWiraag
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.14.
Hozzászólás: 195
Csatolások: 0
Azonosító: 147234
Offline offline
Én ha felnövök BOLDOG szeretnék lenni. smileeee.gif
2012. október 08. 14:05 #15
Viktória 13
Viktória 13
visszatérő vendég
 
StátuszTévedni emberi dolog, de másra kenni, még emberibb . ;D
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 11.10.29.
Hozzászólás: 116
Csatolások: 8
Azonosító: 162875
Offline offline
Én ha felnövök felnőtt leszek... >.<
1 felhasználónak tetszik: Dj Medison14
2012. október 08. 14:12 #16
- törölt felhasználó -    
Itt most nem az a lényeg,hogy értékes-e az utcaseprő munkája vagy sem...gondolkozzatok el azon,hogy ti szeretnétek -e azok lenni? Nemhiszem -.-És ez nem biztosít megélhetést ...
2012. október 08. 14:20 #17
- törölt felhasználó -    
A cikk legnagyobb részével nem értek egyet....Szerintem merjünk nagyokat álmodni. Persze tény, hogy reálisan kell látni a dolgokat, de akiben már egy kis plusz is van az tehet azért, hogy elismert legyen. Nem kell született tehetségnek lennie, ha fejlődik... A másik pedig az, hogy például nekem van olyan ismerősöm aki több diplomás, 30 volt egy intézet igazgatója, de most már nincs munkája 2-3 éve...Nem minden függ ettől. Ráadásul szerintem egy "sima" sofőrnek nehezebb dolga akad amikor a 40 fokban kell vezetni egész álló nap, mint egy irodában ülő és szellemi munkát végző embernek. Sokkal nagyobb koncentrációt igényel (szerintem). Vagy a munkásoknak is nagyon nehéz lehet dolgozniuk ugyan ilyen helyzetben. Gondoljunk bele az milyen fizikai gyötrelem lehet...Persze nem kérdés, hogy az emberek legnagyobb rész szeretnem művelt és tanult lenni, de azokat is meg kell becsülni akik nem a diplomával, hanem a "józan paraszti eszükkel" vagy fizikai képességeikkel boldogulnak el az életben.
2 felhasználónak tetszik: LULUPeas, NiceandCute
2012. október 08. 14:21 #18
Dzsenifer3
Dzsenifer3
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.13.
Hozzászólás: 7119
Csatolások: 481
Azonosító: 155330
Offline offline
Én még nem tudom,hogy pontosan mi leszek majd kiderül idővel... de ebben az országban nem akarok maradni az biztos...!!!
2012. október 08. 14:31 #19
Kyra99
Kyra99
 
StátuszJó ideje inaktív; csak szemlélődő tag vagyok.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.03.
Hozzászólás: 3654
Csatolások: 603
Azonosító: 150526
Offline offline
Én még nem tudom, hogy mi szeretnék lenni. Talán modell, de anyu szerint kár lenne sovány bábut csinálni belőlem, ha ilyen eszem van. unsure.gif
Semmilyen ötletem nincs, de gőzerővel tanulok, hogy ne legyen túl nehéz munkát keresnem.
2012. október 08. 14:34 #20
XxCrazyn3ssxX
XxCrazyn3ssxX
warrior
 
Státuszx_O
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.30.
Hozzászólás: 1834
Csatolások: 19
Azonosító: 176832
Offline offline
Már pár hete minden hétfőn kitöltünk ilyen tesztfélét, és nekünk így tudják megmondani hogy miben vagyunk jók és miben nem. Ez jó, mert könnyebben tudok pályát választani:)
13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!