Starity

Mi leszek, ha nagy leszek

13 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. október 13. 20:45 #141
like me
like me
Emma Woodhouse
 
StátuszFallen love<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.18.
Hozzászólás: 1415
Csatolások: 15
Azonosító: 164042
Offline offline
Köszönöm a cikkre kapott negatív kommentárokat. Igen, nem vagyok boldog tőle smileeee.gif Dehát kommentálni én is tudok, szerintem meg a starity nagyobbik közönségét, a 14-15 éveseket igen is érdekli hogy mi lesz velük a jövőben. Mivel itt véleményt lehet irni, ezért elmondanám, hogy a családomban mindenféle szakmabeli van, így teljesen tudom mi a hátránya és előnye a rossznak és a jónak is. Az egyik nénjém takarít egy iskolában, körülbelül 30 ezer forintnyit keres lejből átszámolva ami még a minimálbért se teszi ki. Az unokatesüm egytől egyig az én ruháimban jár, évente egyszer mehet pizzázni, a legmesszebbi hely ahová járt, az egy szociális tengereztetés volt. A legrosszabb az az egészben hogy semelyiküknek sincs a szülei közül érettségije, pedig igenis okos gének vannak a családban, s legtöbbször az uncsim egyedül kell a házival dolgozzon, mert az anyja már semmire sem emlékszik a tananyagbül s nincs aki segitsen neki. A másik verzió, viszont anyukám másik testvérénél van, ahol megszokott dolog, hogy mindennap telerakott neccekkel érkeznek haza, ruhákból csak a legjobb minőségüt veszik meg, és igazából soha nem panaszkodtak arra hogy nincs valamiből elég. Pedig anyukám és mindkét testévre is egy házban születtek, ugyanolyan jó képeségekkel kizárólagosan.
2012. október 13. 22:28 #142
Fridyyy27
Fridyyy27
új tag
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.06.
Hozzászólás: 23
Csatolások: 0
Azonosító: 140267
Offline offline
nekem már idén el kéne dontenem,mi leszek,de fogalmam sincs,semmui nem érdekel kulonosebben csak a foldrajz,meg a nyelvek és a tánc.táncos szerettem volna lenni,de sajnos az itt nem éri meg ,senki nem fedezne fel.én nagyon szeretnék modell lenni,de nem tudom hogy lehetne innen befutni,illetve hogyu Palvin Barbinak hogy sikerult.szar kornyéken lakom,biztos nem fedeznének fel sad.gif pedig az minden álmom,de nem tudom mi lesz
2012. október 13. 23:02 #143
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
Fridyyy27, internetes szépségversenyekkel-amik fotózásokat és castingokat ajánlanak- nem érdemes próbálkozni, ha megnézed, mindig azok kapják a legtöbb lájkot, akit sokan ismernek és szeretnek. Az interneten hirdetett divatcégeket is kilőném, sokuk csak átverés, rengeteg arra megy ki, hogy kicsengess egy csomó pénzt, utána meg pofára ess, rosszabb esetben erőszakos dolgokra kényszerítsenek. Palvin Barbinak egyszerűen szerencséje volt, Te is tehetsz bármit, ha elküldenek egy jobb gyanánt. A modellszakma macerás, főleg az elvárások miatt, amiknek meg kell felelni. Itt szinte minden a külső körül forog, mindenkinél tökéletesebben kell festeni. Arról nem is beszélve, hogy el kell érni azt a bizonyos 175cm-es magasságot és a pálcika alakot.. Emellett viszont a minőségi cégek nagyra értékelik, ha rátermett és karizmatikus vagy. Őszintén? A legstresszesebb hivatás. Persze szép nézni a kifutón vonuló, Gucci cipőben billegő próbababákat, azt viszont már csak kevesen tudják, hogy mi folyik a színfalak mögött..
2012. október 14. 02:05 #144
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (like me @ 2012.10.13. 20:45)
Köszönöm a cikkre kapott negatív kommentárokat. Igen, nem vagyok boldog tőle smileeee.gif Dehát kommentálni én is tudok, szerintem meg a starity nagyobbik közönségét, a 14-15 éveseket igen is érdekli hogy mi lesz velük a jövőben. Mivel itt véleményt lehet irni, ezért elmondanám, hogy a családomban mindenféle szakmabeli van, így teljesen tudom mi a hátránya és előnye a rossznak és a jónak is. Az egyik nénjém takarít egy iskolában, körülbelül 30 ezer forintnyit keres lejből átszámolva ami még  a minimálbért se teszi ki. Az unokatesüm egytől egyig az én ruháimban jár, évente egyszer mehet pizzázni, a legmesszebbi hely ahová járt, az egy szociális tengereztetés volt. A legrosszabb az az egészben hogy semelyiküknek sincs a szülei közül érettségije, pedig igenis okos gének vannak a családban, s legtöbbször az uncsim egyedül kell a házival dolgozzon, mert az anyja már semmire sem emlékszik a tananyagbül s nincs aki segitsen neki. A másik verzió, viszont anyukám másik testvérénél van, ahol megszokott dolog, hogy mindennap telerakott neccekkel érkeznek haza, ruhákból csak a legjobb minőségüt veszik meg, és igazából soha nem panaszkodtak arra hogy nincs valamiből elég. Pedig anyukám és mindkét testévre is egy házban születtek, ugyanolyan jó képeségekkel kizárólagosan.

Ezért írtad a cikket, nem? smileeee.gif Elvégre itt mindenki csak véleményt ír le, s próbálunk eszmét cserélni egymással. Bár, hogy őszinte legyek a hozzászólásod java részének megint köze nincs a témához. Mivel Romániában élsz, így ott a havi minimálbér nem biztos, hogy annyi, mint itthon Magyarországon. Egyébiránt az érettségi gondolom azért hiányzik, mert a kedves szülők szakmunkásba jártak. Akkor pedig vagy érettségiztél, vagy szakmát tanultál ki, ez a két lehetőséged volt a kommunizmus idején. Azt meg végképp nem igazán értem, hogy a te ruháidba járó unokatesód, hogy jön a képbe, de sebaj.XD

Régebben a kommunizmus idején java részt csak azok tudtak tovább tanulni és diplomát szerezni, akik benne voltak a pártban, s támogatták is őket. Szerény véleményem szerint jóval könnyebb volt akkor diplomára szert tenni, mint manapság. Tény, mindez függ a szociális helyzettől és az anyagi viszonyoktól is, de nem csak a cikkedben, most is végletekbe estél, hiszen 30-40 évvel ezelőtti dolgokra hivatkoztál, akkor pedig egy párt rendszer volt, és a dolgok nem kicsit működtek másképp.
2012. október 14. 10:22 #145
kovi2
kovi2
Cosima
 
StátuszEnchantée <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.06.
Hozzászólás: 1803
Csatolások: 852
Azonosító: 144885
Offline offline
jó cikk lett!!!
2012. október 14. 11:38 #146
PinkBarbie
PinkBarbie
Little Butterfly
 
StátuszXiumin-ka tánca ♥ https://www.youtube.com/watch?v=mTFJlkDw6yk
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.13.
Hozzászólás: 1975
Csatolások: 0
Azonosító: 177766
Offline offline
De jó itt sokaknak, hogy csak most kell döntenetek. smileeee.gif Nekem meg már ez az utolsó évem, de azért visszaforgatnám az időt hogy más szakot válasszak. :S De most már mit lehet tenni?
2012. október 14. 12:29 #147
- törölt felhasználó -    
Sokaknak vannak nagyra törő álmaik, még akkor is ha nincs meg bennünk az a bizonyos plusz.
Szerintem a cikk írója remekül fogalmazott, és érdemes volna mindenkinek a realitás talaján lépkedni.Nem azért mert itthon, "ilyen" és "olyan" a helyzet hanem mert sokaknak csak az egója óriási, a tehetsége/szépsége/esze eltörpül amellett.
2012. október 14. 12:29 #148
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett!! smileeee.gif
Bár nehéz elhinnem hogy 12 éves kornál is énekes meg színésznő akar lenni,mert én 12 évesen orvos akartam lenni,és akit ismerek/ismertem se énekesek akartak lenni,hanem szakács meg ilyesmi...A mostani fejemmel a jogi-ra megyek,mert bíró szeretnék lenni .smileeee.gif
2012. október 14. 13:26 #149
Tündiii
Tündiii
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1995
Csatolások: 228
Azonosító: 149865
Offline offline
Szerintem is nagyon jó cikk! smileeee.gif Én mondjuk sokáig nem tudtam, hogy mi is akarok lenni... biggrin.gif
2012. október 14. 13:44 #150
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
A realitás nagyon fontos, mint ahogy pseudovirus is fogalmazott, hisz rózsaszín szemüvegben, nulla tehetséggel nem lehet nekiindulni semminek. Azért jó, ha az ember tisztában van azzal, hogy miben jó és miben nem - erre valók a szülők és barátok véleménye. Alaposan meg kell gondolni, ki mibe vágja a fejszéjét, könnyen el lehet szúrni..
2012. október 14. 14:58 #151
- törölt felhasználó -    
sziesznonek lenni jo lehet barki barmit is mond szineszno szerettnek lenni esutazasi irodaban is szeretnek dolgozni.
2012. október 14. 16:46 #152
like me
like me
Emma Woodhouse
 
StátuszFallen love<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.18.
Hozzászólás: 1415
Csatolások: 15
Azonosító: 164042
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2012.10.14. 02:05)
Ezért írtad a cikket, nem? smileeee.gif Elvégre itt mindenki csak véleményt ír le, s próbálunk eszmét cserélni egymással. Bár, hogy őszinte legyek a hozzászólásod java részének megint köze nincs a témához. Mivel Romániában élsz, így ott a havi minimálbér nem biztos, hogy annyi, mint itthon Magyarországon. Egyébiránt az érettségi gondolom azért hiányzik, mert a kedves szülők szakmunkásba jártak. Akkor pedig vagy érettségiztél, vagy szakmát tanultál ki, ez a két lehetőséged volt a kommunizmus idején. Azt meg végképp nem igazán értem, hogy a te ruháidba járó unokatesód, hogy jön a képbe, de sebaj.XD
Régebben a kommunizmus idején java részt csak azok tudtak tovább tanulni és diplomát szerezni, akik benne voltak a pártban, s támogatták is őket. Szerény véleményem szerint jóval könnyebb volt akkor diplomára szert tenni, mint manapság. Tény, mindez függ a szociális helyzettől és az anyagi viszonyoktól is, de nem csak a cikkedben, most is végletekbe estél, hiszen 30-40 évvel ezelőtti dolgokra hivatkoztál, akkor pedig egy párt rendszer volt, és a dolgok nem kicsit működtek másképp.

Mivel neked USA van lakhelynél irva pontosan nem is tudom hol laksz, azt sem értem hogy hogy jön ide a kommunizmus, az is nagy marhaság, hogy a kommunizmus idején csak azok tudtak diplomát szerezni akik benne voltak a pártban, a családi ügyleteimről azért irtam mert szivesen példálózok személyes dolgokkal, nem azért hogy vki sértően kiparodzálja, mint hogy lecsó kétszavas hozzászólást irjak. Semmi 30-40 évvel ezelőtti dolog nincs benne. Igyekeztem minél többet megirni, abból a sok dologból amire szükség lehet pályaválasztas ügyletben, ami hiányzik belőle, arra kapom az intőket. Dehát a tökéletesség nem emberi kiváltság. Rémlik valahonnan, hogy egyszer azt olvastam hogy egy küldöldi lány amikor Romániába jött azt hitte hogy nomád szalmatetők alatt lakunk és a házakba nincs beveztve a víz, és még kommunizmus van. Mivan, Romániáról mindenkinek csak a kommunizmus jut eszébe? 110.gif
2012. október 14. 16:57 #153
Samirah15
Samirah15
visszatérő vendég
 
StátuszSzép volt Fernando!!! Jövőre újra megpróbáljuk :)
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 11.11.20.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 0
Azonosító: 164141
Offline offline
Ez nagyon nehéz kérdés (volt).Ezt jól meg kell fontolni.Amikor nekem kellett választanom azt se tudtam, hogy mit akarok.A nővéremet idézem: ''Én 22 évesen se tudom, hogy mi akarok lenni nem, hogy a 14 évesek.''rohog.gif Hát van benne igazság.Úgy választottam, hogy melyik szakma a legkeresettebb.Nagyon rosszul tettem mai napig bánom ezt a döntésem.Csak szenvedek ebbe a szakmába nagyon nem szeretem.Mostanában találom meg önmagam, hogy mi a jó ég szeretnék lenni rohog.gif
Hála a jó égnek most fogok iskolát váltani biggrin.gif thumbsup.gif
2012. október 14. 17:56 #154
- törölt felhasználó -    
Igazán hasznos cikk lett,sokaknak még jól jöhet.
2012. október 14. 19:02 #155
emcsikehh
emcsikehh
1DHATER
 
Státusz1D utáló vagyok, és mindig is az leszek. Fogadd el. :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.13.
Hozzászólás: 1548
Csatolások: 1
Azonosító: 158222
Offline offline
Jó cikk lett, Gratulálok! smileeee.gif
2012. október 14. 21:22 #156
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (like me @ 2012.10.14. 16:46)
Mivel neked USA van lakhelynél irva pontosan nem is tudom hol laksz, azt sem értem hogy hogy jön ide a kommunizmus, az is nagy marhaság, hogy a kommunizmus idején csak azok tudtak diplomát szerezni akik benne voltak a pártban, a családi ügyleteimről azért irtam mert szivesen példálózok személyes dolgokkal, nem azért hogy vki sértően kiparodzálja, mint hogy lecsó kétszavas hozzászólást irjak. Semmi 30-40 évvel ezelőtti dolog nincs benne. Igyekeztem minél többet megirni, abból a sok dologból amire szükség lehet pályaválasztas ügyletben, ami hiányzik belőle, arra kapom az intőket. Dehát a tökéletesség nem emberi kiváltság. Rémlik valahonnan, hogy egyszer azt olvastam hogy egy küldöldi lány amikor Romániába jött azt hitte hogy nomád szalmatetők alatt lakunk és a házakba nincs beveztve a víz, és még kommunizmus van. Mivan, Romániáról mindenkinek csak a kommunizmus jut eszébe? 110.gif

Magyarországon lakok valahol, csak nem akartam megadni valós adatot magamról, azért jelöltem be az USA-t, de egyébként itt élek sajnos. Wow, a kommunizmus úgy jött ide, hogy a családodban lévő szülőknek nincs diplomája. Gondolom, ők is '89 előtt jártak suliba, még jóval a rendszerváltás előtt. Egyébiránt ez nem igaz, mert édesapám azért nem mehetett nemzetvédelmire még a 80-as években, mert az ő édesapja, vagyis az én apai nagyapám hát nem túlzottan kedvelte a kommunistákat. Ezért mondja minden idős azt, amikor xy szidja a kommunizmust, hogy ő akkor szerezte a diplomáját - tehát valamilyen részben akkoriban - legalábbis Magyarországon - támogatnod kellett. A 30-40 évvel ezelőtti dolgot Kedves a hozzászólásodra értettem, mert gondolom a drágalátos szülők otthon nem 20 évesek. Vagy igen? blink.gif A kommunizmus idején rengeteg szakmunkás iskola volt, ahol szakma ellenében nem kellett tenned érettségit, de kitanulhattad a villanyszerelő, gázszerelő, esztergályos, lakatos, heggesztő meg stb. szakmák csínját-bínját. Most már erre nincsen lehetőséged, vagyis csak akkor, ha leérettségiztél - ezért sem értem, hogy miért akarják annyira színvonalassá tenni az érettségit, hiszen anélkül még egy OKJ tanfolyamon sem tudsz részt venni.

Igazából szerintem elértetted, amit mondani akartam. 110.gif Nem azt mondom, hogy sz*r a cikked, mert nem az, látszik, hogy sokat dolgoztál vele, de röhejes közhelyekkel van teletűzdelve. Tavaly nekem ugyanezt mondta el a pályaválasztási tanácsadó, az osztályfőnök, plusz még vagy öt tanár, és legalább 20 embörke, akik ofőn vagy filozófián tartottak az általuk által képviselt egyetemekről előadást. Kevés ide mindaz, amit leírtál. Egyszerűen sallang az egész. Az élet nem abból áll, hogy mindenki magasan kvalifikált egyén lesz, és utána milliós fizuja lesz. Nagy az esély arra, hogy egy ügyész, jogász, mérnök éhbérér fog dolgozni. Egyik ismerősömtől tudtam meg nemrég, hogy a felesége egy kórház adjunktusa, és a havi fizetése 150 000. Én csak néztem, hogy mother f*cker! Egy adjunktusnak azt hittem minimum 300 000 feletti fizetése van, és kiderült, hogy ennek csak a felét keresi meg havonta nettósan. Komolyan, miről beszélünk mi itt? El kell húzni innen, mert megélni semmiből sem lehet. Olvass többet ezekről, nézz híradót, mert úgy érzem, hogy egyáltalán nem vagy tisztában a dolgokkal. Az élet nem olyan, mint a Dr. Szöszi című film, hogy bejutsz a Harwardra és utána te leszel az ország legf*szább ügyvédje milliós fizetéssel. unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus
2012. október 14. 21:29 #157
- törölt felhasználó -    
Nálam ez még úgy van hogy valami. Jó cikk lett! biggrin.gif
2012. október 14. 21:36 #158
Niky_Love Taylor L.
Niky_Love Taylor L.
Mrs. Dolan™ ✔
 
Státusz2015.06.10.~Best Day of my Life.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.10.
Hozzászólás: 1165
Csatolások: 45
Azonosító: 170939
Offline offline
Hát én annyit tudok hogy angolt szeretnék tanulni nagyon hogy elmehessek M.o-ról...smileeee.gif Ha ez sikerült álmom hogy színésznő lehessek már elég rég óta...smileeee.gif
2012. október 15. 09:31 #159
- törölt felhasználó -    
Ezzel a kérdéssel már elkéstem. biggrin.gif Amúgy is. Az élet hozza.
2012. október 15. 19:52 #160
hornyaklilla
hornyaklilla
új tag
 
StátuszZene mint mindig.És Hope.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.25.
Hozzászólás: 18
Csatolások: 0
Azonosító: 159239
Offline offline
én tudom mi leszek :ember.
Mást rész modell vagy divattervezővagy táncos
13 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!