Starity

Mass Effect 1 | 2 | 3

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. október 21. 11:39 #1
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Meglepődve néztem, amikor rákerestem erre a játékra, hogy nincsen topikja, pedig az egyik legjobb, legkreatívabb és legérdekesebb PC játék, amivel valaha is játszottam, így topik okvetlenül kell neki.smileeee.gif

Röviden a játékról:

A Mass Effect egy akció-szerepjáték melyet a BioWare fejlesztett Xbox 360-ra és Microsoft Windowsra . Az Xbox 360 változat 2007. november 20-án jelent meg, PC-re az Electronic Arts kiadásában 2008. május 28-án és 2008. június 6-án Európában. A játék egy sci-fi világban játszódik, az 2183-as évben. A játékos a Shepard nevű elit katona szerepét alakítja, aki a hajójával az SSV Normandy-val indul felfedezni a galaxist. Maga a Mass Effect csak az első része egy trilógiának, melyhez letölthető tartalmak (az úgynevezett DLC-k) is elérhetőek lettek, ezek megléte azonban nem szükséges a fő cselekményszál ismeretéhez. Az első DLC a "Bring Down The Sky" volt 2008-ban, melyet a következő évben a "Pinnacle Station" követett. A folytatás, a Mass Effect 2 2010-ben jelent meg, és azok, akik megőrizték az ebben a játékban használt mentésüket, az új epizódban felhasználhatták karaktergeneráláshoz, valamint az első részben hozott döntések befolyással lesznek a második rész cselekményére. A 2012-ben megjelent Mass Effect 3 is képes a mentések áthozatalára, így egy részeken keresztül átívelő, saját magunk által kreált epikus történet alakítható ki.
1 felhasználónak tetszik: AkinnawinteR
2012. november 19. 20:34 #2
- törölt felhasználó -    
Nagy szerepjáték rajongó vagyok. Komolyan, csak a szerepjátékok képesek a gép elé tagasztani. Szóval a Mass Effect-nek is sikerült. biggrin.gif Imádom. Viszont a harmadik rész végével annyira nem voltam megelégedve. rolleyes.gif
2012. november 22. 16:29 #3
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Én lassan végig viszem, vagyis már csak az utolsó előtti főküldetésen vagyok, csak elakadtam minap, és azóta még nem játszottam vele. A végkifejlettről még semmit sem tudok, bár, hogy őszinte legyek, nem akarom, hogy vége legyen. Sosem voltam játék fanatikus, de az ME világa teljesen magával ragadott. Olvastam, hogy a Bioware mégis csinálna egy negyedik részt (talán), de, hogy ebből lesz valami vagy sem, azt nem tudni biztosan. Olyan játékélményt nyújtott nekem, amilyet más játék eddig sosem tudott.
2012. november 22. 17:25 #4
Macaroth
Macaroth
Hintalózsoké
 
StátuszKripke! Megtaláltam a fúvókádat és meghalsz! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.20.
Hozzászólás: 1059
Csatolások: 147
Azonosító: 118038
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2012.11.22. 16:29)
Én lassan végig viszem, vagyis már csak az utolsó előtti főküldetésen vagyok, csak elakadtam minap, és azóta még nem játszottam vele. A végkifejlettről még semmit sem tudok, bár, hogy őszinte legyek, nem akarom, hogy vége legyen. Sosem voltam játék fanatikus, de az ME világa teljesen magával ragadott. Olvastam, hogy a Bioware mégis csinálna egy negyedik részt (talán), de, hogy ebből lesz valami vagy sem, azt nem tudni biztosan. Olyan játékélményt nyújtott nekem, amilyet más játék eddig sosem tudott.


először is üdv a klubban biggrin.gif
másodszor a végjáték elgondolkodtató smileeee.gif
harmadszor a 4. részt elkezdték fejleszteni de még nem tudják hogy a trilógia előtt vagy után játszódjon
2012. november 22. 18:00 #5
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Macaroth @ 2012.11.22. 17:25)
először is üdv a klubban biggrin.gif
másodszor a végjáték elgondolkodtató smileeee.gif
harmadszor a 4. részt elkezdték fejleszteni de még nem tudják hogy a trilógia előtt vagy után játszódjon

Párom ugyanezt mondta, hogy őt eléggé elgondolkodtató a vége, meg, hogy nem volt akkora fight, mint amilyenre a rajongók többsége számított.XD Na, nemsokára, valószínűleg még a héten végig viszem, és akkor tudunk beszélni a legvégéről.XD Wow, tényleg lesz negyedik rész? Zene füleimnek! w00t.gif Hát én személy szerint elősztorinak nem örülnék túlzottan, mert számomra a Star Warsnál is baklövés volt. Egy folytatás féleség remek lenne, ugyanis Shepard eléggé a szívemhez nőtt. Lehetne még kihozni dolgokat szerintem, bár ki tudja. unsure.gif Múltkor valami olyat is olvastam, hogy filmkészítési jogokat akartak megvásárolni a filmcégek, de végül nem lett belőle semmi sem. Részben örülök neki, mert ezt az egészet hiba lenne filmvászonra vinni, és, ha úgy csinálnák meg, mint a Prince of Persiát, akkor szerintem lelőném magamat. blink.gif
2012. november 22. 19:31 #6
- törölt felhasználó -    
Tényleg elgondolkoztató a vége, ezt aláírom. De én mégis valami 'boldogabbra' vágytam, vagy nem is tudom. De idővel megbékéltem vele, és amúgy sem akarom lelőni a poént. biggrin.gif
A negyedik részről már én is hallottam, sőőt. Ti ezt már olvastátok?
http://rpgames.hu/cikk/mass-effect-4-mienk-a-valasztas
(oké, utólag rájöttem, hogy Macaroth, te valószínűleg már tudsz róla XD)
2012. november 23. 11:12 #7
Macaroth
Macaroth
Hintalózsoké
 
StátuszKripke! Megtaláltam a fúvókádat és meghalsz! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.20.
Hozzászólás: 1059
Csatolások: 147
Azonosító: 118038
Offline offline
Idézet (AkinnawinteR @ 2012.11.22. 19:31)
Tényleg elgondolkoztató a vége, ezt aláírom. De én mégis valami 'boldogabbra' vágytam, vagy nem is tudom. De idővel megbékéltem vele, és amúgy sem akarom lelőni a poént. biggrin.gif
A negyedik részről már én is hallottam, sőőt. Ti ezt már olvastátok?
http://rpgames.hu/cikk/mass-effect-4-mienk-a-valasztas
(oké, utólag rájöttem, hogy Macaroth, te valószínűleg már tudsz róla XD)


a galaxis háborútól forrong! már emiatt garantált hogy a boldog vég nem az a boldog vég biggrin.gif
és igen ezt már tudom egy ideje biggrin.gif
knowledge is power (jó tudom ez Warhammer 40k de akkoris biggrin.gif) rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: AkinnawinteR
2012. november 30. 10:31 #8
- törölt felhasználó -    
én még mindig kitartóan és rendíthetetlenül várom a Mass Effect 3 magyarítását! laugh.gif de már lassan az őrület határán vagyok hogy mindenki végig tolja én pedig még mindig nem! rohog.gif
amúgy egy remek RPG a Mass Effect sorozat bár nem az a klasszikus RPG hanem inkább egy RPG szerű TPS játék. amikor én az első részével játszottam tisztára olyan érzésem volt mintha a KOTOR 1-et vinném! smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: AkinnawinteR
2012. november 30. 10:45 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (Macaroth @ 2012.11.22. 17:25)

harmadszor a 4. részt elkezdték fejleszteni de még nem tudják hogy a trilógia előtt vagy után játszódjon


jaja ráadásul a Frostbite 2 fog menni! brutál lesz!
http://www.gamestar.hu/frostbite-2-duruzsol-majd-a-mass-effect-4-alatt.html
2013. április 10. 23:07 #10
Macaroth
Macaroth
Hintalózsoké
 
StátuszKripke! Megtaláltam a fúvókádat és meghalsz! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.20.
Hozzászólás: 1059
Csatolások: 147
Azonosító: 118038
Offline offline
hoztam nektek egy kis finomságot smileeee.gif jó szórakozást smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!