Starity

Sokkoló filmek

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 03. 22:03 #1
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
Ezt a témát azért nyitottam, hogy beszélgethessünk olyan filmekről, amiket sokkolónak tartunk és szerintem boncolgathatjuk azt a témát is, hogy vajon miért gondoljuk ezt. smileeee.gif
5 felhasználónak tetszik: Lilimooo, Évike12, Fanni00, Darkness, patrícia4
2013. január 03. 23:22 #2
- törölt felhasználó -    
Ami számomra sokkoló volt, és tényleg ez a jó szó rá, az I Spit On Your Grave (Köpök a sírodra) 2010-es remake-je, amelyben egy kikapcsolódásra vágyó fiatal írónőt megtámadnak az éjszaka közepén, és megerőszakolják. Amint menekülni próbál, elkapják, és végig átmennek rajta. Miután sikeresen elmenekül, ő áll bosszút brutális módon a támadóin.

Már a film első fele borzalmasan megrendítő volt, de a bosszúállás csak rátett egy lapáttal. Nagyon tetszett amúgy, de egyrészt tényleg a hányinger kerülgetett, másrészt, aligha nézném meg életemben ötnél többször. rolleyes.gif
6 felhasználónak tetszik: Kazuo, Darkness, idone, Mia, BunnyGirl, Fanni00
2013. január 03. 23:31 #3
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2013.01.03. 23:22)
Ami számomra sokkoló volt, és tényleg ez a jó szó rá, az I Spit On Your Grave (Köpök a sírodra) 2010-es remake-je, amelyben egy kikapcsolódásra vágyó fiatal írónőt megtámadnak az éjszaka közepén, és megerőszakolják. Amint menekülni próbál, elkapják, és végig átmennek rajta. Miután sikeresen elmenekül, ő áll bosszút brutális módon a támadóin.
Már a film első fele borzalmasan megrendítő volt, de a bosszúállás csak rátett egy lapáttal. Nagyon tetszett amúgy, de egyrészt tényleg a hányinger kerülgetett, másrészt, aligha nézném meg életemben ötnél többször.  rolleyes.gif

Ó igen a jó öreg ISOYG. Én is láttam, a '70 verziójával együtt, de nekem az új jobban tetszett.
Nekem megvan az idegrendszerem az ilyen filmekhez, de az első felét a filmnek úgy néztem végig, hogy közben ráztam a fejem, hiszen sajnálatos módon egyes emberek képesek ennyire kegyetlenek lenni. A nő sikolya meg egyenesen dermesztő...a második fele, a bosszúállás pedig egy tökéletesen kitervelt, mégis brutális része a filmnek.
Viszont arra kíváncsi lettem volna, hogy mi lesz később a csajjal...
2013. január 03. 23:38 #4
Lilimooo
Lilimooo
rebelrockstar.
 
Státuszmy patronus is a direwolf
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.26.
Hozzászólás: 3509
Csatolások: 158
Azonosító: 135293
Offline offline
Requiem for a Dream. Nálam ez vezeti a listát, miután megnéztem szerintem órákig nem tértem magamhoz.. Ameddig nem láttam, egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy valami hogyan ronthatja el valaki életét. De ezután.. Egyébként nagyon jó film, szerintem tökéletesen bemutatja a drog hátrányát.
4 felhasználónak tetszik: Kazuo, arizona, Fanni00, csicsi20
2013. január 03. 23:38 #5
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Remek ötlet a topik nyitás meghajolo.gif Nos, engem egy film tud sokkolni a benne lévő esetleges túlzott erőszak miatt vagy a szerencsétlen tragédiák miatt. Engem a Zongorista c film sokkolt le nagyon, végigbőgtem rajta mint egy masina. cray.gif
7 felhasználónak tetszik: Kazuo, Grace Benning, arizona, Fanni00, Bessie, Lilimooo, csicsi20
2013. január 03. 23:45 #6
- törölt felhasználó -    
számomra eddig ilyen sokkoló film a Sleepers volt és a Jack Ketchum regénye alapján készült The Girl Next Door.
hihetetlenül nehéz film mindkettő, de felnyitják az ember szemét rendesen.
1 felhasználónak tetszik: Kazuo
2013. január 03. 23:47 #7
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
Idézet (Lilimooo @ 2013.01.03. 23:38)
Requiem for a Dream. Nálam ez vezeti a listát, miután megnéztem szerintem órákig nem tértem magamhoz.. Ameddig nem láttam, egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy valami hogyan ronthatja el valaki életét. De ezután.. Egyébként nagyon jó film, szerintem tökéletesen bemutatja a drog hátrányát.

Nem hiszem, hogy láttam. smileeee.gif De majd minden hiányosságot pótolok. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Lilimooo
2013. január 03. 23:50 #8
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
Idézet (B.Sziszkó @ 2013.01.03. 23:45)
számomra eddig ilyen sokkoló film a Sleepers volt és a Jack Ketchum regénye alapján készült The Girl Next Door.
hihetetlenül nehéz film mindkettő, de felnyitják az ember szemét rendesen.

Ha nem csal az emlékezetem, akkor már láttam a The Girl Next Door-t. Állítólag (vagyis nagyon sok filmes blog írta ezt) ez a film ihlette a The Woman című filmet, amit szintén láttam, de nekem nem nagyon jött be.
2013. január 03. 23:52 #9
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2013.01.03. 23:38)
Remek ötlet a topik nyitás  meghajolo.gif Nos, engem egy film tud sokkolni a benne lévő esetleges túlzott erőszak miatt vagy a szerencsétlen tragédiák miatt. Engem a Zongorista c film sokkolt le nagyon, végigbőgtem rajta mint egy masina.  cray.gif

Ááá igen a Zongorista. Már vagy 1 éve meg akarom nézni, mert nagyon érdekel. Muszáj alkalmat kerítenem rá, hogy megnézhessem. smileeee.gif
2013. január 03. 23:58 #10
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
Horrorfilmek engem nem igazán tudnak lesokkolni, viszont amikor az A.I.-Mesterséges értelem című filmet láttam, akkor utána kb. fél óráig bőgtem és még hozzá kell fűznöm azt is, hogy a film közben is volt, hogy elsírtam magam. Egyszerűen döbbenetes, szívszorító, hogy egy nem emberi lény mennyire képes feltétel nélkül szeretni...
1 felhasználónak tetszik: Christo
2013. január 04. 00:14 #11
Lilimooo
Lilimooo
rebelrockstar.
 
Státuszmy patronus is a direwolf
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.26.
Hozzászólás: 3509
Csatolások: 158
Azonosító: 135293
Offline offline
Idézet (Kazuo @ 2013.01.03. 23:47)
Nem hiszem, hogy láttam. smileeee.gif De majd minden hiányosságot pótolok.  smileeee.gif


Nagyon jó film érdemes megnézni smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Kazuo
2013. január 04. 01:26 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lilimooo @ 2013.01.03. 23:38)
Requiem for a Dream. Nálam ez vezeti a listát, miután megnéztem szerintem órákig nem tértem magamhoz.. Ameddig nem láttam, egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy valami hogyan ronthatja el valaki életét. De ezután.. Egyébként nagyon jó film, szerintem tökéletesen bemutatja a drog hátrányát.

Én már a film befejezése előtti tíz percben bőgtem folyamatosan. mellow.gif Egyszerre szép és borzalmas.
3 felhasználónak tetszik: Lilimooo, Fanni00, Kazuo
2013. január 04. 01:45 #13
- törölt felhasználó -    
Idézet (Kazuo @ 2013.01.03. 23:50)
Ha nem csal az emlékezetem, akkor már láttam a The Girl Next Door-t. Állítólag (vagyis nagyon sok filmes blog írta ezt) ez a film ihlette a The Woman című filmet, amit szintén láttam, de nekem nem nagyon jött be.

sajnos azt nem láttam - még smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Kazuo
2013. január 04. 06:28 #14
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6857
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
én már rengeteg idióta,ilyesztő és sokkoló filmet láttam már, de azok annyira nem voltak durvák mint az említett köpök a sírodra, bár még nem láttam, de már nagyon kíváncsi vagyok rá hogy tényleg olyan filmnek jön-e le nekem mint ahogy nektek. Néztem régen egy ilyen drogosról szóló filmet aholaz elvonási tüneteket és azt hogy hogy viselkedik a külvilággal mind felvették, az hatalmas film volt és elég megöbbentő, bár a címe most hírtelen nem jut eszembe..
1 felhasználónak tetszik: Kazuo
2013. január 04. 07:08 #15
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Kazuo @ 2013.01.03. 23:52)
Ááá igen a Zongorista. Már vagy 1 éve meg akarom nézni, mert nagyon érdekel. Muszáj alkalmat kerítenem rá, hogy megnézhessem. smileeee.gif


Engem a horror filmek kevésbé tudnak sokkolni, max a fejemet fogom hogy bakker, ilyen rossz filmet életemben nem láttam. A Zongorista nem horror de elég sokat bőgtem rajta, szeretném hozzátenni hogy Adrien alakítása csak rátesz egy lapáttal. Amúgy is szomorú ilyen dolgokról beszélni, említeni, hasonló témakört megfilmesíteni de ha még oda is tesznek neked egy szomorkodó szempárat aki még ráadésul tehetséges is .. Garantált a sokk.
1 felhasználónak tetszik: Kazuo
2013. január 04. 08:28 #16
- törölt felhasználó -    
néhány film az utóbbi évekből amikről le mentem alfába! némelyik felkavaró másik pedig idegesítő valamelyik pedig WTF???

An american crime
http://i2.listal.com/image/439304/600full-an-american-crime-poster.jpg

Hadszíntér
http://www.impawards.com/1999/posters/war_zone.jpg

Az ártatlanság ára
http://www.wildaboutmovies.com/images_4/TradeMoviePoster2.jpg

Az árva
http://filmadatbazis.hu/images/default/mov_8982.jpg

Cukorfalat
http://i2.listal.com/image/374694/600full-hard-candy-poster.jpg

Ezt pedig szándékosan hagytam a végére az egyik legbetegebb film amit láttam eddig. A Szerb film vagy az Oda bent vagy a Mártírok vagy az Antikrisztus sehol nincs ehhez a filmhez.
Komolyan aki megnézi csak is saját felelősségre nagyon beteg!
http://i2.listal.com/image/876570/600full-grotesque-poster.jpg
1 felhasználónak tetszik: Kazuo
2013. január 04. 09:52 #17
arizona
arizona
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.21.
Hozzászólás: 193
Csatolások: 1
Azonosító: 186354
Offline offline
Ahogy megláttam a címet, hogy Sokkoló filmek. Na akkor első gondolatom Requiem for a Dream. Engem már a zenéje is sokkol. Igazi remekmű!
Igazából engem a drámák viselnek meg jobban. Ott az Atonement. Úgy ültem le megnézni, hogy az égvilágon semmit nem tudtam róla. Csak három nevet: Joe Wright, Keira és James. Hát mit monjdak merőben másnak képzeltem, de nem voltam csalódott, hiszen azóta is kedvenceim egyike. Rendesen szíven ütött a történet.
2 felhasználónak tetszik: Kazuo, ophely88
2013. január 04. 13:14 #18
Lilimooo
Lilimooo
rebelrockstar.
 
Státuszmy patronus is a direwolf
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.26.
Hozzászólás: 3509
Csatolások: 158
Azonosító: 135293
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2013.01.04. 01:26)
Én már a film befejezése előtti tíz percben bőgtem folyamatosan. mellow.gif Egyszerre szép és borzalmas.


Pontosan... Már a bemutatója is olyan volt, aztán figyelemmel követni, hogy valaki hogyan esik a drogok áldozatául és azt, hogy Sara hogyan akar lefogyni.. Hátborzongató de tökéletes film.
1 felhasználónak tetszik: Kazuo
2013. január 04. 13:21 #19
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
Idézet (saint7 @ 2013.01.04. 08:28)

Ezt pedig szándékosan hagytam a végére az egyik legbetegebb film amit láttam eddig. A Szerb film vagy az Oda bent vagy a Mártírok vagy az Antikrisztus sehol nincs ehhez a filmhez.
Komolyan aki megnézi csak is saját felelősségre nagyon beteg!
http://i2.listal.com/image/876570/600full-grotesque-poster.jpg


Az igazi ázsiai csemege. Nemcsak ő az egyetlen, aki lesokkolta a nézőket. Azt hiszem, hogyha akarnak, akkor ők aztán tudnak sokkolni. Eléggé durva film én már láttam, aki nem bírja a túl "gusztustalan" dolgokat, az inkább bele se vágjon. Néha nem tudom elképzelni, hogy mégis hogy születnek meg ilyen ötleket egy-egy ember fejében.
Az Antikrisztus nekem a lightos horror kategóriában van.
2013. január 04. 17:57 #20
Fanni00
Fanni00
 
Státusz"So fuck you,you can go cry me an ocean and leave me be...."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.03.
Hozzászólás: 4117
Csatolások: 1483
Azonosító: 126355
Offline offline
Kazuo nagyszerű ötlet volt ez,köszi,hogy megnyitottad! laugh.gif meghajolo.gif
Egyébként mint azt valaki előttem is említette,úgy vagyok vele én is,hogy a horrorok kevés esetben tudnak sokkoló érzést kelteni bennem,inkább csak egy szimpla undort,vagy félelem érzést. Ezzel ellentétben a drámák! Azok aztán elég rendesen kitudják készíteni az embert,persze nem mindegy melyik.
A sort nálam is egyértelműen a Rekviem egy álomért c. film vezeti. Sokaknak nem tetszik,de én nem tartozom közéjük. Valóban brutális egy film,miután megnéztem még úgy kb. 10-15 percig csak ültem,néztem magam elé s folyt a könnyem,s azthiszem ezzel elég sok mindent elárultam.
2 felhasználónak tetszik: Lilimooo, Kazuo
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!