Starity

M. Butterfly / Pillangó úrfi (1993)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 19. 09:43 #1
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Pillangó úrfi (Mr. Butterfly)

színes, magyarul beszélő, amerikai romantikus dráma, 97 perc, 1993

rendező: David Cronenberg
forgatókönyvíró: David Henry Hwang
zeneszerző: Howard Shore
operatőr: Peter Suschitzky
díszlettervező: James McAteer
jelmeztervező: Denise Cronenberg
executive producer: David Henry Hwang
látványtervező: Carol Spier
vágó: Ronald Sanders

szereplő(k):
Jeremy Irons (René Gallimard)
John Lone (Song Liling)
Barbara Sukowa (Jeanne Gallimard)
David Hemblen
Ian Richardson (Toulon nagykövet)

Kína a hatvanas évek elején. René Gallimard, a Pekingben dolgozó francia diplomata jegyet vált Puccini Pillangókisasszonyának bemutatójára. Az előadáson pillantja meg a gyönyörű énekesnőt, Song Lilinget, akibe beleszeret. Találkozik vele, majd hamarosan viszony alakul ki közöttük. Az időpont és a helyszín nem kedvez a kapcsolatuknak, Gallimard nemcsak az állását, de a biztonságát is kockáztatja, csak hogy a lány közelében lehessen. A lány mellett, aki valójában férfi és a kínai titkosszolgálat ügynöke! Gallimard rájön, hogy halálos játékba keveredett.

Forrás: Port.hu
1 felhasználónak tetszik: Running Fool
2013. január 19. 09:55 #2
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
M. Butterfly photos
1 felhasználónak tetszik: Running Fool
2013. január 21. 11:46 #3
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
John Lone wub.gif
1 felhasználónak tetszik: Running Fool
2013. január 21. 21:18 #4
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
John Lone wub.gif wub.gif
1 felhasználónak tetszik: Running Fool
2013. január 22. 14:24 #5
- törölt felhasználó -    
Oh la la w00t.gif Életem első Croenenberg-filmje, amit - irulva-pirulva - bevallom, csak Mr. Irons miatt néztem meg rohog.gif Igaz, hogy igazán csak az első megtekintésnél üt igazán, de jó kis film. Köfi a képeket biggrin.gif
2013. január 23. 23:42 #6
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Running Fool @ 2013.01.22. 14:24)
Oh la la  w00t.gif Életem első Croenenberg-filmje, amit - irulva-pirulva - bevallom, csak Mr. Irons miatt néztem meg  rohog.gif Igaz, hogy igazán csak az első megtekintésnél üt igazán, de jó kis film. Köfi a képeket  biggrin.gif


Nagyon szívesen a képeket! biggrin.gif
Engem még mindig, többszöri megnézés után is szíven üt John Lone alakítása, főleg, amikor a végén ott térdel meztelenül, könnyes a szeme, és aztán még sír is. És persze azt sem tudom megunni, amikor nőként beszél és viselkedik. Elképesztő színész. wub.gif
1 felhasználónak tetszik: Running Fool
2013. január 24. 00:21 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet (Jolie_77 @ 2013.01.23. 23:42)
Nagyon szívesen a képeket! biggrin.gif
Engem még mindig, többszöri megnézés után is szíven üt John Lone alakítása, főleg, amikor a végén ott térdel meztelenül, könnyes a szeme, és aztán még sír is. És persze azt sem tudom megunni, amikor nőként beszél és viselkedik. Elképesztő színész.  wub.gif


Én úgy álltam neki a filmnek, hogy meg se néztem a stáblistát, szóval a film „csattanója” nálam nagyot csattant. Amit meg Lone csinált nőként, egyszerűen félelmetes, de jó értelemben. (Azt hiszem meg is van, mit nézek hétvégén biggrin.gif)
2013. január 24. 00:25 #8
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Running Fool @ 2013.01.24. 00:21)
Én úgy álltam neki a filmnek, hogy meg se néztem a stáblistát, szóval a film „csattanója” nálam nagyot csattant. Amit meg Lone csinált nőként, egyszerűen félelmetes, de jó értelemben. (Azt hiszem meg is van, mit nézek hétvégén biggrin.gif)


Nálam ez úgy történt, hogy múlt héten volt a Film+-on az A préda, abban játszott John Lone, és teljesen odalettem tőle biggrin.gif És ha nekem megtetszik egy színész, akkor mindig végignézem, milyen filmekben játszott és igyekszem azok közül megnézni minél többet. Amikor megláttam, hogy ő játszik a M. Butterfly-ban, és még Jeremy Irons is ott van, azonnal le is töltöttem. wub.gif
Eredeti nyelven nézted, vagy magyarul?
2013. január 24. 01:25 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (Jolie_77 @ 2013.01.24. 00:25)
Nálam ez úgy történt, hogy múlt héten volt a Film+-on az A préda, abban játszott John Lone, és teljesen odalettem tőle biggrin.gif És ha nekem megtetszik egy színész, akkor mindig végignézem, milyen filmekben játszott és igyekszem azok közül megnézni minél többet. Amikor megláttam, hogy ő játszik a M. Butterfly-ban, és még Jeremy Irons is ott van, azonnal le is töltöttem.  wub.gif 
Eredeti nyelven nézted, vagy magyarul?


Vagyis szerelem volt első látásra. Ismerős érzés biggrin.gif Lone-t azelőtt már láttam szerepelni Az utolsó császárban, vagyis ha nagyon szuggeráltam volna, felismertem volna, de kitolt velem rohog.gif Hagytam, hogy meglepjenek.

Amúgy eredeti hanggal tekintettem meg, egy jó ideje csak úgy nézek úgymond „nem magyar” filmeket. Félreértés ne essék, nem egy szinkronellenes hülye sznob vagyok, de a magyar hangokkal mostanában nem tudnak úgy bánni, mind régebben, arról nem is beszélve, hogy egyes színészeket eredetiben érdemes hallgatni, mert kellemes a fülnek blush.gif Te szinkronosan láttad?
1 felhasználónak tetszik: Jolie_77
2013. január 24. 08:15 #10
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Running Fool @ 2013.01.24. 01:25)
Vagyis szerelem volt első látásra. Ismerős érzés biggrin.gif Lone-t azelőtt már láttam szerepelni Az utolsó császárban, vagyis ha nagyon szuggeráltam volna, felismertem volna, de kitolt velem  rohog.gif Hagytam, hogy meglepjenek. 
Amúgy eredeti hanggal tekintettem meg, egy jó ideje csak úgy nézek úgymond „nem magyar” filmeket. Félreértés ne essék, nem egy szinkronellenes hülye sznob vagyok, de a magyar hangokkal mostanában nem tudnak úgy bánni, mind régebben, arról nem is beszélve, hogy egyes színészeket eredetiben érdemes hallgatni, mert kellemes a fülnek blush.gif Te szinkronosan láttad?


Ó, igen, szerelem első látásra biggrin.gif
Bár érdekes módon én is láttam már korábban Az utolsó császárban és a Csúcsformában 2-ben, még régebben, de akkor valahogy nem kapott el úgy, mint most A prédá-ban.
Én is eredeti hanggal néztem meg, gyakorlásképpen is (sosem volt jó a hallott szövegértésem) és mert szeretem tudni, milyen a kedvenceim igazi hangja. Ezt a filmet amúgy sem szabad szinkronosan nézni, egyrészt mert mind Lone, mind Irons magyar hangja rémesen rossz, másrészt mert azt hallani kell, ahogy Lone elváltoztatja a hangját a film alatt és ahogyan beszél, olyan szép és finom a kiejtése. Csodálatos az a pasi. wub.gif
2013. január 24. 12:15 #11
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
John Lone wub.gif
2013. január 24. 23:56 #12
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Song Liling és René
2013. január 25. 22:05 #13
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Song Liling és René
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

John Lone John Lone 12512.