Starity

Norman Bates visszatér

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 19. 17:54 #1
vikimumus
vikimumus
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.24.
Hozzászólás: 995
Csatolások: 68
Azonosító: 125739
Offline offline
A népszerű karakter, Norman Bates története megelevenedik egy vadonatúj sikervárományos sorozatban.
A teljes cikkhez kattints ide!
2013. január 19. 17:57 #2
- törölt felhasználó -    
Az eredeti, 1960-as Psychot, Anthony Perkinsszel, Vera Milesszal, és Janet Leighel SEMMI nem múlhatja felül. Hihetetlen, hogy egy sikeres, és jó történetet tönkre akarnak vágni, mert a mai generáció szerint 'a régi sz*r'. :/
2013. január 19. 18:01 #3
- törölt felhasználó -    
Chelsy egyetértek
2013. január 19. 18:03 #4
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Miért vágna tönkre bármit is? Aki szereti a 60-as Psychót, az akkor is szeretni fogja, ha ez a sorozat, akkorát bukik, amilyet még nem láttunk. És ha tényleg bukik, akkor meg úgyis hamar feledésbe fog merülni és nem fog sok vizet zavarni. Mellesleg szerintem annyira szar nem lehet, ha Vera és Freddie szerepel benne. Remélem eljut majd hozzánk is, mert engem érdekel.

Úgy látszik mostanában nem csak a Swift utálat lett menő, hanem a régi dolgok istenítése egy olyan új dologgal szemben, amit tulajdonképpen még nem is láttunk/hallottunk...
2013. január 19. 18:05 #5
Olcsi
Olcsi
 
StátuszFejlődésben lévő otaku :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.16.
Hozzászólás: 897
Csatolások: 0
Azonosító: 160661
Offline offline
Jézus! Esküszöm amikor megláttam a címet azt hittem szívinfarktust kapok! Mármint, én olvastam a könyvet, láttam a 60-as filmet, és, persze mindegyiket imádtam, de éppen annyira féltem is tőle.
Most meg még sorozatot is akarnak csinálni belőle...
Úr Isten!
2013. január 19. 18:17 #6
- törölt felhasználó -    
hát h ebből sorozatot...én még nem néztem meg az eredeti filmet sem , de nem is tervezem, látni már láttam belőle, de sorozatot csinálni belőle nem tűnik jó ötletnek koránt sem
nincs ötletük h csak a feldolgozások mennek egyfolytában v mi van??
2013. január 19. 18:25 #7
- törölt felhasználó -    
Nem annyira rossz, de a filmet nem láttam. xd
2013. január 19. 18:47 #8
- törölt felhasználó -    
Örülök neki! smileeee.gif Biztos sok új dala lesz!
2013. január 19. 18:50 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (Love_Angel @ 2013.01.19. 18:47)
Örülök neki! smileeee.gif Biztos sok új dala lesz!

*filme
2013. január 19. 19:07 #10
TheDanush
TheDanush
ღ ℓοωе ღ
 
Státuszdid you feel us? where are you now?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.16.
Hozzászólás: 7418
Csatolások: 5288
Azonosító: 175833
Offline offline
Ebből a filmből sorozatot? ohmy.gif Na most kissé lesokkolt az információ. Jó film volt, legalábbis nekem tetszett, de a sorozatnak nem lenne semmi értelme, persze ez az én sajátos véleményem.
2013. január 19. 19:18 #11
anonimuska14
anonimuska14
 
Státuszdo it for the gaybies
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.26.
Hozzászólás: 537
Csatolások: 26
Azonosító: 135267
Offline offline
dejóóó *-*♥ imádom ezt a srácot
2013. január 19. 19:58 #12
- törölt felhasználó -    
Tehetséges színészek ide meg oda meg amoda, ez a sorozat úgy hiányzott, mint egy falat kenyér *bosszús tekintet* Miért akarják leleplezni Bates minden apróságát, miért akarnak indokot adni a tetteinek, hogy ezzel egy késnyiszálással kiheréljék a róla kialakult képet? Pár éve Hannibal Lecter karaktere is ugyanerre a sorsra jutott, és emlékeim szerint a közönség nem díjazta az efféle mítoszrombolást 110.gif
1 felhasználónak tetszik: janet7
2013. január 19. 20:33 #13
Hollywood
Hollywood
visszatérő vendég
 
Státusz~A girl has no name~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.03.
Hozzászólás: 251
Csatolások: 0
Azonosító: 179378
Offline offline
Ki az a Norman Bates?? smileeee.gif
2013. január 19. 20:54 #14
Sárka
Sárka
új tag
 
StátuszTáncos szív tános lélek táncos maradok amíg csak élek! :)<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.31.
Hozzászólás: 61
Csatolások: 0
Azonosító: 185169
Offline offline
smileeee.gif) nem ismertem EDDIG de mostmár.. smileeee.gif
2013. január 19. 21:32 #15
Bérces Dániel
Bérces Dániel
Seth Rollins
 
StátuszLegjobban...örökké
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.12.
Hozzászólás: 3239
Csatolások: 120
Azonosító: 180109
Offline offline
Na ez jó!!!!!!!!!!!!!!
2013. január 19. 21:52 #16
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hollywood @ 2013.01.19. 20:33)
Ki az a Norman Bates?? smileeee.gif


Egy szelíd, aranyos pasas, aki szerint egy fiú legjobb barátja az anyja... rolleyes.gif rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: janet7
2013. január 19. 23:18 #17
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12489
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Remélem nem rakják át a sztorit mai környezetbe, ha meghagyják a 40's és 50's évek világában, akkor nagyon várós lesz.

Pedig most, hogy jobban megnéztem a képet az ipaddal a kezében, tuti átrakják mai korba, viszont akkor hogyan lesz előzményfilm belőle, ha 50 évvel később játszódik? Már most felidegesített az egész, hogy egy ilyen mítoszból megint valami szemetet kreálnak, hogy megfeleljen a tinielvárásoknak, pföjj ... reklamalo.gif
2013. január 20. 02:03 #18
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
Idézet (Running Fool @ 2013.01.19. 19:58)
Tehetséges színészek ide meg oda meg amoda, ez a sorozat úgy hiányzott, mint egy falat kenyér *bosszús tekintet* Miért akarják leleplezni Bates minden apróságát, miért akarnak indokot adni a tetteinek, hogy ezzel egy késnyiszálással kiheréljék a róla kialakult képet? Pár éve Hannibal Lecter karaktere is ugyanerre a sorsra jutott, és emlékeim szerint a közönség nem díjazta az efféle mítoszrombolást 110.gif


Isten áldjon! biggrin.gif
Biztos divatból mondom, de annyira nem szeretném (ami már részben meg is történt), hogy ezt is agyoncsapják azzal, hogy ebből is csinálnak huszonhárom féle megközelítést, huszonhárom verzióban, az előzményektől kezdve a "színfalak mögött"-ön át, a másik értelmezésig.
Nyilván az eredeti filmet nem fogja elrontani már semmi, de az egésznek a még nem elcsépelt hangulatát igen (mert az, hogy kismillió filmben utalnak rá még nem feltétlen teszi elcsépeltté magát a filmet). A folytatások meg a remake (jaj) pont elég is volt ahhoz, hogy abba lehessen hagyni. Ezzel most nem azt jósolom meg, hogy sz.r lesz (vagyis nem mondom ki tongue.gif ), vagy hogy sz.r ötlet volt a Hitchcock film és takarodjon, aki kitalálta, egyszerűen csak nem látom értelmét és igenis agyon tudja csapni a képet a filmről (nem a filmet) ez a túlzott feldolgozgatás, az előzményezgetés meg pláne. Miért kell tudnunk az előzményeket? Miért kell mindent tudnunk? Már ezért nem tetszett a 4. koncepciója sem (de ha már van egy olyanunk, akkor ez minek is?). Ha mindent az ember szájába rágnak és nem hagynak semmi "miért?"-et, az inkább illúzió romboló, mintsem érdekes - számomra legalábbis. A legtöbb előzmény és kérdések megválaszolása nélküli filmben pont az a csodás, hogy nincs megmondva, hogy mit gondoljunk és pont az veszi/venné el a varázsát, ha elkezdik részletezgetni meg az előzményeket fejtegetni. Igazából rohadt nehezen hiszem el azt, hogy sok embert érdekel konkrétan a koncepció, hogy látjuk az előzményeket. A színészek miatt, vagy az újdonság miatt való érdeklődőket képzelek inkább el. A másik meg, hogy tulajdonképpen mindenki képzelhet el bármilyen előzményt magának, mert annak pontosan ugyanannyi köze lesz az eredeti filmhez, mint a megrendezett, levetített verziónak, és végül is ki mondja meg, hogy mi az előzmény? Akár a nézők lustaságának kielégítéseként is felfoghatjuk az előzmények megmutatását biggrin.gif
Végül pedig nem akarom a standard véleményt leírni, de muszáj lesz, hogy nem akarok más Normant. Ez teljesen saját vélemény, nem érdekel, ha más akar, én nem. biggrin.gif Most nem az, hogy elfogult lennék a tulajdon férjemmel (de), de annyira magától értetődő, hogy Perkins Norman, hogy nem szeretnék látni 2-10-15-22-89 éves verziókat belőle, ugyanannyira, ahogy ugyanabból a felnőtt Normanből valaki mást, mint a remakenél. Vannak olyan alap karakterek, amiket egyszerűen nem kéne eljátszatni másokkal, mert illúzió romboló és dilettáns hatást kelt. És akármennyire hangzik divatolásnak, vagy akárminek, Norman karaktere ilyen. Saját vélemény, de emellett teljesen tényszerűnek is érzem rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Running Fool
2013. január 20. 02:30 #19
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
Na a modern korba helyezés meg csak pont az i-re, az még a rosszat is elrontja, valahogy úgy tudnám definiálni, hogy ez benne a negatív X-Faktor biggrin.gif Olyan elborult modernizáló ötletek jutottak eszembe, hogy az életkedvem is elment tőle biggrin.gif
2013. január 20. 10:52 #20
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12489
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (janet7 @ 2013.01.20. 02:30)
Na a modern korba helyezés meg csak pont az i-re, az még a rosszat is elrontja, valahogy úgy tudnám definiálni, hogy ez benne a negatív X-Faktor biggrin.gif Olyan elborult modernizáló ötletek jutottak eszembe, hogy az életkedvem is elment tőle biggrin.gif


Nekem a fiatal Hannibál jutott eszembe, azt jó el tudták helyezni a korban a világháború idejére és az úgy volt kerek, de ez így?
1 felhasználónak tetszik: janet7
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!