Starity

Jungle Fever / Dzsungelláz (1991)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 29. 22:22 #1
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Jungle Fever (Dzsungelláz) (1991)

Amerikai filmdráma, 126 perc

rendező: Spike Lee
forgatókönyvíró: Spike Lee
operatőr: Ernest R. Dickerson
zene: Terence Blanchard, Stevie Wonder
producer: Spike Lee, Jon Kilik, Monty Ross
vágó: Samuel D. Pollard

szereplő(k):
Wesley Snipes (Flipper Purify)
Halle Berry (Vivian)
Annabella Sciorra (Angie)
Samuel L. Jackson (Gator Purify)
Tim Robbins (Jerry)
Ruby Dee (Lucinda Purify)
Ossie Davis (Doktor)
Spike Lee (Cyrus)
John Turturro (Paulie Carbone)

"A nagy kritikai visszhangokat kiváltó filmben a rendező, Spike Lee feltárja, hogy milyen következményekkel járhat egy fekete-fehér szerelem." (Port.hu)
Wesley egy afro-amerikai építészt alakít, aki boldog, bár kissé unalmas házasságban él. A céghez egy olasz titkárnő, Angela érkezik (Annabella Sciorra játssza) és noha kezdetben a férfi nem repes az örömtől, hogy nem afro-amerikai titkárnőt kapott, ahogyan kérte, lassan megtetszenek egymásnak, és a munka utáni beszélgetésekből szexuális kapcsolat lesz. Kapcsolatukat senki nem fogadja el, még egy ismeretlen afro-amerikai pincérnő is beleköt a férfiba, amiért egy fehér lánnyal randevúzik, és mindenkinek nagy fájdalmat okoz a környezetükben. Hatalmas veszekedés után Wesley-t kidobja a felesége, a szülei megvetik, Angie-t megveri és kidobja az apja. Összeköltöznek, de egyre kevésbé boldogok egymással. Wesley-nek hiányzik a kislánya, aggódik az édesanyja és a kábítószerfüggő bátyja miatt (akit végül a saját apja öl meg) és egyre nehezebben viseli az őt érő támadásokat. Elválnak az útjaik, rájönnek, hogy ez nem szerelem, pusztán kíváncsiság volt, de Wesley-t még mindig nem fogadja vissza a felesége.
A filmben nemcsak a "fekete-fehér szerelem" kerül terítékre, hanem a kábítószer romboló hatása, az előítéletek és a fiatalkori prostitúció is.
2013. január 29. 22:27 #2
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Jungle Fever #2
2013. január 29. 22:48 #3
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Az egy dolog, hogy nem HQ képek, pedig én úgy tudom, hogy ide is azokat kéne rakni, de hogy némelyik képnek az előnézetije is nagyobb, mint a teljes kép benyitva... mellow.gif Tényleg meg kéne tartanunk egy bizonyos színvonalat a képeket illetően.
2013. január 29. 22:56 #4
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (szavy @ 2013.01.29. 22:48)
Az egy dolog, hogy nem HQ képek, pedig én úgy tudom, hogy ide is azokat kéne rakni, de hogy némelyik képnek az előnézetije is nagyobb, mint a teljes kép benyitva...  mellow.gif Tényleg meg kéne tartanunk egy bizonyos színvonalat a képeket illetően.


Én is szívesebben tettem volna fel HQ képeket, de nem találtam. De akkor majd nem nyitok inkább filmtémát, mert az én kedvenceimhez, akár ember, akár film, szinte sosincs HQ-kép.
2013. január 29. 23:14 #5
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2013.01.29. 22:56)
Én is szívesebben tettem volna fel HQ képeket, de nem találtam. De akkor majd nem nyitok inkább filmtémát, mert az én kedvenceimhez, akár ember, akár film, szinte sosincs HQ-kép.

Nem azt mondtam, hogy egyáltalán ne. De azért ne is ilyen mértéktelenül. Az ember benyitja a képeket, HQ fórumon HQ képet várva, aztán jön a koppanás, amikor szembesül egy 218x150-es képpel. Aminél lássuk be, szinte a borítékra rányomott bélyeg is majdnem többet ér. Meg ezek a windows media playerrel (??) csinált pillanatképek/print screenek. Bár az is lehet, hogy csak nagyok az igényeim ilyen téren. Legalább lenne feltüntetve, hogy kis képek, csak hogy az ember tudja mire számítson.
2013. január 29. 23:18 #6
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (szavy @ 2013.01.29. 23:14)
Nem azt mondtam, hogy egyáltalán ne. De azért ne is ilyen mértéktelenül. Az ember benyitja a képeket, HQ fórumon HQ képet várva, aztán jön a koppanás, amikor szembesül egy 218x150-es képpel. Aminél lássuk be, szinte a borítékra rányomott bélyeg is majdnem többet ér. Meg ezek a windows media playerrel (??) csinált pillanatképek/print screenek. Bár az is lehet, hogy csak nagyok az igényeim ilyen téren. Legalább lenne feltüntetve, hogy kis képek, csak hogy az ember tudja mire számítson.


Igazad van. Legközelebb, ha témanyitásra vetemedek, kiírom az elejére, hogy kis képek.
2013. január 29. 23:27 #7
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Felesleges odaírnod ilyesmit, mert ha valaki észreveszi, és jelenti a moderátorok topikjába, akkor az egész törölve lesz. Valóban nehezebb nagyfelbontású képeket találni, de nem lehetetlen. Láthatod, hogy sokan töltenek fel ide képet. Egyébként senki nem mondta hogy nem lehetnek benne alkalmanként kis képek is, de ide is főleg HQ-ban készült hivatalos képeket kell feltölteni. A pillanatképeknek is van helyük, a videóknál, de oda sem kisegymillió képet kell tölteni, mert az is törölve lesz.

Igazából az egész fórumhoz HQ képeket kellene felpakolni (kivéve a kisfelbontású képeket), csak a zenés, és a csajos témák már annyira elburjánoztak, hogy oda drasztikus fellépés kellene, amihez kevés a moderátor. rolleyes.gif
2013. január 29. 23:32 #8
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2013.01.29. 23:27)
Felesleges odaírnod ilyesmit, mert ha valaki észreveszi, és jelenti a moderátorok topikjába, akkor az egész törölve lesz. Valóban nehezebb nagyfelbontású képeket találni, de nem lehetetlen. Láthatod, hogy sokan töltenek fel ide képet. Egyébként senki nem mondta hogy nem lehetnek benne alkalmanként kis képek is, de ide is főleg HQ-ban készült hivatalos képeket kell feltölteni. A pillanatképeknek is van helyük, a videóknál, de oda sem kisegymillió képet kell tölteni, mert az is törölve lesz. 
Igazából az egész fórumhoz HQ képeket kellene felpakolni (kivéve a kisfelbontású képeket), csak a zenés, és a csajos témák már annyira elburjánoztak, hogy oda drasztikus fellépés kellene, amihez kevés a moderátor. rolleyes.gif


Köszönöm a kiigazítást, Bessie.
2013. január 30. 00:02 #9
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2013.01.29. 23:32)
Köszönöm a kiigazítást, Bessie.

No problem. biggrin.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok