Starity

Mi tart ébren éjszakánként?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. február 28. 17:13 #21
lA-dONNA
lA-dONNA
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.05.
Hozzászólás: 2940
Csatolások: 110
Azonosító: 144776
Offline offline
Fhúú, ez iszonyatosan jó cikk lett, nagyon tetszett smileeee.gif Rám tipikusan igaz az időnézegetés, világítás és az izgatottság. De mondjuk a csendet nem értem, mert én épp, hogy akkor tudok elaludni és ha esetleg elmegy kint egy autó vagy valami, az sem zavar, inkább csak még jobban tudok tőle relaxálni xD
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. február 28. 17:16 #22
paula18
paula18
visszatérő vendég
 
StátuszFlegma duma,szuper cucc apuci pénzével sokra jutsz!
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.12.27.
Hozzászólás: 242
Csatolások: 33
Azonosító: 192418
Offline offline
a pasim smileeee.gif)) ♥
2013. február 28. 17:17 #23
- törölt felhasználó -    
Nekem a telefonom mindig mellettem volt, de most már inkább az íróasztalon hagyom. Velem is megesik, hogy izgulok egy doga miatt. De van, hogy még kint megy a tv és azt hallgatom és attól általában elalszom smileeee.gif smileeee.gif
2013. február 28. 17:20 #24
Bocii98
Bocii98
 
StátuszA rockerek meghalnak,de a rock örök!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 532
Csatolások: 0
Azonosító: 195695
Offline offline
Nagyon-nagyon jó cikk lett...smileeee.gif rám leginkább az utolsó érvényes...biggrin.gif
2013. február 28. 17:32 #25
adommyfandenagyon
adommyfandenagyon
 
Státuszi ship it
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.20.
Hozzászólás: 700
Csatolások: 68
Azonosító: 135052
Offline offline
Rám ez az időnézegetés jellemző, bár inkább már akkor, amikor reggel felkelek, és próbálok visszaaludni. Meg a tévét is mindig kihúzom estére, hogy ne világítson, az viszont érdekes, hogy a függönyt elhúzom, hogy ne legyen teljesen vak sötét.
A lényeg, ez nagyon jó cikk lett.(:
2013. február 28. 17:33 #26
Süty
Süty
ღMaybe,Onceღ™
 
Státusz"No Hay Nada Más De Lo Previsto"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.14.
Hozzászólás: 3297
Csatolások: 579
Azonosító: 133242
Offline offline
ez jó cikk lett.smileeee.gif van pár dolog amit megfogadok ;D w00t.gif
2013. február 28. 17:34 #27
- törölt felhasználó -    
Jó cikk lett nagyon!! smileeee.gif
2013. február 28. 17:58 #28
- törölt felhasználó -    
Jó cikk, rám az időnézegetés, fény és a csönd általi képtelen elalvás igaz, meg ha elmegy a ház előtt egy kocsi, ja és a hörim is kikészít. De az is ha az eszembe jár egy dal amit lehet h már vagy egy hete nem hallgattam...
2013. február 28. 18:03 #29
LadyAlba88
LadyAlba88
 
Státusz"A man who dares to waste one hour of time has not discovered the value of life"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.04.
Hozzászólás: 1140
Csatolások: 200
Azonosító: 142600
Offline offline
Jó cikk lett! Sajnos kiskorom óta nagyon rossz alvó vagyok, van, hogy hajnali 3-4-ig fenn vagyok, még akkor is, ha korán kell kelnem! Már sok mindent kipróbáltam, de eddig semmi sem segített, sajnos...
2013. február 28. 18:24 #30
- törölt felhasználó -    
"Ha az idő rabja vagy"
Ez nagyon is igaz, de én úgy vagyok vele, ha háromig nem aludtam, akkor már azt a másfél órát csak kibiriom.

"Mindig ügyelj a hőmérsékletre"
Ez is igaz, ha a kinti hőmérséklet este eléri a 15°C-t én már nyitom ki az ablakot.

A többit annyira nem vettem észre magamon.
2013. február 28. 18:36 #31
CUKI97
CUKI97
Cillianiac
 
StátuszNeked is marcipánból van a szíved? (Smaragdzöld)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.13.
Hozzászólás: 1225
Csatolások: 0
Azonosító: 134771
Offline offline
A csend tényleg zavaró tud lenni biggrin.gif De a fények, zajok is biggrin.gif De én egyszerűen nem vagyok álmos, vagy sehogy se jó feküdni biggrin.gif Vagy egyszerűen nem vagyok fáradt xD A lusta nyári napokon se jó aludni, nem tudok elálmosodni, mert nem vagyok lefárasztva... : P biggrin.gif
2013. február 28. 18:41 #32
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Zavaró lehet a néma csend: na, engem pont az idegesít, ha nincsen néma csend! Akkor tudok nyugodtan aludni, ha mindenki kussban van. Az autó, kutyaugatás viszont abszolút nem szokott zavarni, egyszerű kinti nesz és kész. Viszont attól megőrülök, ha én aludni szeretnék, más meg beszélget, pusmog, vagy megy a tévé... 110.gif (oké, az órakattogás viszont idegesít, ezért is nincs ilyen óra biggrin.gif )

A kisállat számára az ágy tabu: nincs kisállatom, de amikor volt sem aludtunk együtt, volt saját párnája és kész...

Ha az idő rabja vagy: ez igaz rám, bár ez számomra kézen fogva együtt jár nálam az izgatottsággal. Az én ébresztőm nem világítós, viszont egy másik óra igen, ami viszont nem ébreszt. Forgatni nem szoktam, mert végülis annyira nem zavaró, hogy világít. Szolid fénye van, mondhatni semennyi.

Mindig ügyelj a hőmérsékletre: ha meleg van, tényleg nem tudok aludni. Eldugul az orrom és minden bajom van. Ha viszont hűvösebb van, nem gáz, még dobok egy plédet a takarómra és kész. biggrin.gif

Takarjunk le minden világító objektumot: ez csak részben igaz. Az erős fény zavar, de azt sem szeretem, ha totális sötétség van. Legyen sötét, de belátható a szoba. Ez mondjuk a kintről jövő lámpafény beengedésével megoldható. biggrin.gif

Ami nem segít az elalvásban: az adrenalin. Na, hát ez maximálisan igaz. biggrin.gif Ha valami eszembe jut, akkor nem tudok leállni róla és azon kattogok egyfolytában. biggrin.gif Sőt, ilyenkor jönnek az embernek a legjobb ötletei, gondolatai. Korábban konkrétan jegyzeteltem őket. Mára azonban ellustultam, így viszont sok minden kiesik másnapra... rolleyes.gif
2013. február 28. 18:48 #33
belieber4ever
belieber4ever
 
StátuszI wish we had another time I wish we had another place
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.11.
Hozzászólás: 657
Csatolások: 0
Azonosító: 193770
Offline offline
Jó cikk lett....nagyon smileeee.gif)
2013. február 28. 18:55 #34
Récy98
Récy98
 
StátuszWake me up when September ends
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 2574
Csatolások: 99
Azonosító: 175977
Offline offline
jó cikk lett... smileeee.gif
2013. február 28. 19:02 #35
marvellany
marvellany
time-traveller
 
StátuszLet the sky fall when it crumbles we will stand tall face it all together...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.28.
Hozzászólás: 1426
Csatolások: 133
Azonosító: 172167
Offline offline
Jaj nekem is mindig az a bajom hogy az időt nézem, nehogy elkéssek :/ De lassan leszokom róla biggrin.gif majd felébredek és kész
2013. február 28. 19:04 #36
- törölt felhasználó -    
jó a cikk nagyon biggrin.gif
2013. február 28. 19:18 #37
SilverWolf
SilverWolf
ST✯RLIGHT, A.R.M.Y.
 
StátuszI'm a little unicorn~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.01.
Hozzászólás: 1069
Csatolások: 5
Azonosító: 179105
Offline offline
Jó cikk lett!Kíváncsi vagyok,hogy most menni idő alatt fogok tudni elaludni.Tegnap vagy 1 órámba telt,ha nem többe. laugh.gif
2013. február 28. 19:28 #38
kiwy
kiwy
még kitalálom...
 
Státusz(✿◠‿◠)♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.28.
Hozzászólás: 1057
Csatolások: 1
Azonosító: 139732
Offline offline
Nagyon jó cikk lett. Én 'éjjeli bagoly' típus vagyok. Nappal aludnék/szenvedek, éjjel meg érzem, hogy van bennem élet. A csönd? Na, azt nem bírom. Mindig zenével alszom, mert csak azzal megy. :$ Csöndben csak akkor tudok elaludni, ha halálom szélén esek az ágyban. xD De nagyon érdekes kis cikk lett. tongue.gif
2013. február 28. 19:41 #39
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Zavaró lehet a néma csend

Nekem amolyan tök mindegy dolog, hogy van csend vagy nincsen, mert sajnos hozzá kell szokni az ilyen dolgokhoz, ha muszáj. Mivel a házunk egy remek légifolyosó felett van, így bizonyos periódusokban fél órán keresztül öt percenként szállnak le a gépek, és aztán azok között van minden, ami szemszájnak ingere: utasszállítók tömkelege (Wizz Air, Qatar és van ötvenezer társa), és sokszor jár errefelé sajnos az a bazi nagy négy turbinás teherszállítógép is. Tavaly nyáron pedig minden nap reggel hattól betonoztak a szomszédban, én meg természetesen nyitott ablak mellett alszok nyáron. Elviselem a zajt, de például az óra másodperc mutatójának idegesítő kattogásától a falat tudom kaparni. Ezért tüntettem el a szobámból mindenféle órát, és csak egy digitálisom van az éjjeliszekrényen. De, ha nagyon fáradt vagyok, akkor jobb a csend és a nyugalom, ugyanis könnyen ki tud kapcsolni az agy, ha nem éri más inger.

A kisállat számára az ágy tabu

Talán ez az, amitől személy szerint mindig is agyrémet kaptam. Engem nem zavarnak a szobaállatok, sőt nagyon szeretem az állatokat, de csak is a földön - nem az ágyon, nem az asztalon és nem is a széken. Itthon a három szobamacska megtanulta, hogy bizony az én szobámba csak a földön tartózkodunk. Irritál az, ha egy állat ráfekszik arra az takaróra, amit egyébként felhúzok a nyakamig.

Ha az idő rabja vagy

Hülye szokás talán, de az időt mindig számolnom kell különben úgy elúszok, mint a fene. unsure.gif Hajlamos vagyok a tökölésre és sokszor leragadok egy dolognál órákra. Ha nem számolom ki azt, hogy mikor megyek aludni, pontosan hány órát aludjak (függ attól, hogy suli vagy gyakorlat lesz másnap), akkor használhatatlanul fáradt tudok lenni. Ez nem rossz dolog - az ember beosztja az idejét. Mondjuk viszont, aki görcsösen pillantgat két percenként az órára éjszaka, az valóban nem igazán normális dolog.

Mindig ügyelj a hőmérsékletre

Erről a drága párom jut az eszembe, aki lassan három éve zsörtölődik a meleg miatt.XD Mondjuk úgy, hogy én nem tudok hidegben aludni, sőt egyáltalán nem tudok, mert zavar, ha az orrom hideg.XD Ilyenkor fel kell fűteni a szobát olyan 25-30 fok közötti hőmérsékletre, és csak akkor tudok igazán jól aludni, bár a nagyon meleg sem valami jó, mert, ha túlfűtöm a szobát, akkor megfájdul a fejem. Szóval velem maga a kín együtt aludni egy olyannak, aki a hideget kedveli jobban.

Takarjunk le minden világító objektumot

Na, engem ez irritál a legjobban - a teljes sötétség. Nem tudok elaludni teljes sötétségben, egyszerűen zavar és frusztrál az a tudat, hogy nem tudom mi van a szobám másik végében, ha kinyitom a szememet. Így általában tévé mellett alszok, vagy felhúzom a redőnyt, hogy a közvilágítás fénye beszűrődjön. Egyedül akkor nem zavar a teljes sötétség, ha a párommal alszok. Odabújok hozzá és onnantól kezdve általában mindent letojok.

Ami nem segít az elalvásban: az adrenalin

Ez pontosan így van. Az adrenalin egy serkentő hormon, így biztos, hogy nagy stressz esetén nehezebben megy az elalvás.
2013. február 28. 19:41 #40
Pocok
Pocok
visszatérő vendég
 
StátuszMosolyogj egész nap!:) Sose tudhatod, ki fogja viszonozni!:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.26.
Hozzászólás: 417
Csatolások: 0
Azonosító: 186682
Offline offline
Nekem szerencsére jó alvókám van.:3 Már amikor nem izgulom magam halálra a masnáp miatt.biggrin.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!