Starity

Fehérjedús reggelivel előzhető meg a nassolás

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. április 01. 18:08 #21
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2013.04.01. 13:49)
Személyes véleményem szerint a genetikának nagyon is sok köze van a testalkathoz. Most csak magammal tudok példálózni, mivel mást nem tudok felhozni. Édesanyám ilyen kis pehely cingár volt világéletében, hiszen nagyjából 42-43 kiló volt világ életében és apu mindig mondja még a mai napig, hogy anyám nem anorexiás volt, sőt hobbija volt az evés, mégsem jött fel rá soha sem egy deka sem. Én ugyanez vagyok. 43 kiló, és oké, nem túrom be egy nap az egész hűtőt és meglehetősen keveset eszek, de meg kell mondjam, nagyon szenvedek a hízókúrával. Étvágytalanság és a teltség ellenére szoktam tömni magamba az ételt, hogy legalább 45 kilóra felhízhassak. Nos, az édesapám, hát nem egy sovány ember, sőt ő és a soványság két különböző fogalom. Megeszik egy kis húslevest hízik két kilót, míg a húgom ugyanez. Irigylem, hogy egy fél tábla csokitól képes felhízni kilókat. Én édesanyámra, a húgom pedig édesapámra ütött. Van, aki hajlamosabb a hízásra, és van, aki kevésbé, és, hogy ez a genetika műve? Igen, az. Függ attól is, hogy kinek milyen gyors az anyagcseréje. Annak a két gyereknek valószínűleg lassabb az anyagcseréje, és a pajzsmirigyük az átlagosnál alulműködik, ez eredményezheti a "levegőtől való hízást". Szerepet játszik még pl. a csontozat is. Akinek bitang erős, vastag, nagy csontozata van, az persze, hogy többet nyom a mérlegen. Párom az ilyen. Olyan vastag csontjai vannak, hogy én csak nézni szoktam, hogy bazze. Ő soha sem fogyhat le hatvan kilóra, mert a csontozata alapból nyom annyit. Mindez függ a testarányoktól és a magasságtól is egyaránt. Egy 150 magas embernek a nyolcvan kiló persze, hogy sok, de egy 180-on már mindez eloszlik. A BMI-index általában egész korrekt eredményt ad. Más az, hogy valaki kövér és állatira elhízott, valamint más az, ha valakinek van miből leadnia. Az utóbbi pedig jobb, mert, ha ledönti a lábáról egy influenza és nem eszik egy hétig, akkor a szervezet tud miből élni, és nem kezd el vészesen lefogyni. Ha kórosan hízik mindkét gyerek, akkor ajánlatos lenne kivizsgáltatni a pajzsmirigyüket, illetve különböző vérteszteket elvégeztetni, ugyanis így fény derülhet különböző lappangó betegségre!


Aha, köszi.
A csontozat pipa, (184 cm)mikor lefogytam 85 kilóra egy elég kemény, de hosszútávú szénhidrát csökkentős diétával minden bajom volt, fájt a hátam a matracon, kilátszottak a bordáim, bármit mond az orvos a normám a 100, amit próbálok tartani,) a csontozat vastagsága is apai ágon terjed nálunk, bár anyai ágon is került be egy-egy "nem pont cinege alkatú egyén", lassú anyagcsere relatív, szerintem normális, hát a pajzsmirigy alulműködés náluk meg van-e azt nem tudom, nálam igen, de tudomásom szerint az anyai ágon terjed. Mindenesetre érdemes lenne egy komplett genetikai térképet vagy valami hasonló hülyeséget készíteni, már csak a több generációs betegségek illetve hajlamosságok miatt is.

Más: elolvastam a cikket, lehet benne valami.
2013. április 01. 21:32 #22
Laura001
Laura001
 
Státuszhttp://en-es-azeletem.blogspot.hu/ ha van kedved, nézz be :))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.19.
Hozzászólás: 579
Csatolások: 0
Azonosító: 176025
Offline offline
nagyon érdekes cikk smileeee.gif
2013. április 03. 08:27 #23
BellaLove
BellaLove
♥Young, Wilde and Free♥
 
Státusz~ One ℬig ℛoom ℱull a ℬad ℬitches~ *w*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.11.
Hozzászólás: 1037
Csatolások: 0
Azonosító: 180095
Offline offline
érdekes cikk.. de én mindig is chipsen fogok élni
2013. április 03. 19:29 #24
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (wrestlingfan @ 2013.04.01. 18:08)
Aha, köszi. 
A csontozat pipa, (184 cm)mikor lefogytam 85 kilóra egy elég kemény, de hosszútávú szénhidrát csökkentős diétával minden bajom volt, fájt a hátam a matracon, kilátszottak a bordáim, bármit mond az orvos a normám a 100, amit próbálok tartani,) a csontozat vastagsága is apai ágon terjed nálunk, bár anyai ágon is került be egy-egy "nem pont cinege alkatú egyén", lassú anyagcsere relatív, szerintem normális, hát a pajzsmirigy alulműködés náluk meg van-e azt nem tudom, nálam igen, de tudomásom szerint az anyai ágon terjed. Mindenesetre érdemes lenne egy komplett genetikai térképet vagy valami hasonló hülyeséget készíteni, már csak a több generációs betegségek illetve hajlamosságok miatt is. 
Más: elolvastam a cikket, lehet benne valami.

A szervezetet megviseli a fogyás, mert hát mégsem kap annyi kaját a szervezet, mint amennyit előzőleg kapott. Én mondjuk soha sem szenvedtem túlsúlytól és elképzelni sem tudom, hogy milyen lehet koplalni, mert én csak a hízókúrával próbálkozom évek óta, hát eddig sikertelenül. Viszont, ha éhes vagyok, akkor hisztizek, falat kaparok és társai, szóval elismerésem minden olyan embernek, aki világ életében tudott fogyókúrázni, mert koplalni nem tudnék. Hát, hogy a pajzsmirigy normálisan működik, azt egyszerű vérvétel útján el lehet intézni. A háziorvos ír egy beutalót egy pajzsmirigy vizsgálatra, és a TSH (pajzsmirigyserkentő hormon) szintjének a megmérésével megtudhatjátok, hogy a szerv alul vagy felül működik. Engem múltkor elláttak az ambulancián, le is vettek vagy hat kémcsőnyi vért (esküszöm ennyi vérem, ami keringhetne blink.gif ), és TSH-t is néztek. Hát meglepődtem, amikor kijött ilyen 0,12 valamennyi, mert az azt jelenti, hogy nagyon felülműködik, és a minimál határ alá esett az érték. Ha viszont alulműködik, akkor a TSH az egeket verdesi. Ezt tényleg csak vérkép alapján lehet megtudni, másképp sajnos nem. Én a genetikai térképet nem kultiválom, hisz mindenkinek a genetikája más és más. Inkább azt mondom, hogy menjetek el egy komplett vérképre és, ha valami baj van, abból úgy is látszik. A vérszegénységem kiütközött abban, hogy a vasam 3.0 volt, a hemoglobin és a hemotokrit érték meg szintén alacsony volt, sőt a CRP vizsgálat alapján kimutatták azt, hogy influenzás voltam.XD A vérből nagyon, de nagyon sok mindent ki lehet mutatni, nem hazudok, ha azt mondom, hogy szinte mindent. Megvan minden betegségnél, hogy mikor mi lesz kevesebb illetve több a vérben.
2013. április 15. 16:48 #25
evaa99
evaa99
 
StátuszThere's a whisper in the dark, as a new life comes to be...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 512
Csatolások: 40
Azonosító: 171196
Offline offline
Én szívesen maradnék a nassolásnál, mert olyan vékony vagyok, mint a kisujjam... biggrin.gif Csak nincs mindig itthon nassolnivaló, és nem akarom ilyen dolgokra költeni azt a kevés pénzem. unsure.gif
2020. február 16. 09:52 #26
- törölt felhasználó -    
Érdekes cikk
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!