A meditálás együtt érzőbbé, jószívűbbé teheti az embert – állapította meg egy új tanulmány, amely a Psychological Science című folyóiratban látott napvilágot.
A teljes cikkhez kattints ide!
A meditációtól együtt érzőek leszünk?
2013. április 03. 16:27
#4
|
|
mind1nekedA Starity macskásnénije^^ |
Csoport: Tag Csatlakozott: 13.01.22. Hozzászólás: 5547 Csatolások: 0 Azonosító: 194508 offline
|
ez jó. gratulálok a cikk írónak jó cikk lett
2013. április 03. 18:28
#6
|
|
PinkBarbieLittle Butterfly |
Csoport: Tag Csatlakozott: 12.06.13. Hozzászólás: 1975 Csatolások: 0 Azonosító: 177766 offline
|
Én még sosem próbáltam meditálni, de szerintem nekem nem menne.
Furcsának tartom, és szerintem nem is hatásos. Maximum akkor, ha beképzeljük magunknak, hogy az. :S
2013. április 03. 19:16
#8
|
|
Dzsenifer3 |
Csoport: Tag Csatlakozott: 11.07.13. Hozzászólás: 7117 Csatolások: 481 Azonosító: 155330 offline
|
Érdekes cikk...
2013. április 03. 20:22
#9
|
|
szabina2522 |
Csoport: Tag Csatlakozott: 13.02.06. Hozzászólás: 1359 Csatolások: 0 Azonosító: 195503 offline
|
Erről nagyon jó volt olvasni!!!!! Köszönöm a szerzőnek!!!!!
2013. április 03. 20:39
#11
|
Beylacarter |
Csoport: Kitiltott Csatlakozott: 12.09.22. Hozzászólás: 8612 Csatolások: 2491 Azonosító: 186418 offline
|
Elgondolkodtató cikk lett, köszönet érte Courtneyy!
A meditáció valóban jótékony hatással van az emberi szervezetre, mind fizikailag, mind pszichikailag. Állítólag így is ki tudjuk magunkat pihenni, és még alvás sem kell. Nos, én egyszer próbálkoztam a meditációval fáradtan, aminek a vége bealvás lett.XD
"Ilyenkor ugyanis az emberek gyakran azon gondolkodnak: „miért épp nekem kellene segítenem, ha senki más nem teszi”."
Na, ettől viszont felfelé tud menni a pumpa. Oké, lehet, hogy szakmai ártalom meg minden, de akkor is. Annyira nehéz lenne egy idős nénitől a szatyrot elvenni és mondjuk felsegíteni a buszra? Ez nem együttérzés, hanem szimplán tahóság, hogy nem segítünk azoknak, akik rászorulnak. Sosem értettem az ilyen embereket...
"Ilyenkor ugyanis az emberek gyakran azon gondolkodnak: „miért épp nekem kellene segítenem, ha senki más nem teszi”."
Na, ettől viszont felfelé tud menni a pumpa. Oké, lehet, hogy szakmai ártalom meg minden, de akkor is. Annyira nehéz lenne egy idős nénitől a szatyrot elvenni és mondjuk felsegíteni a buszra? Ez nem együttérzés, hanem szimplán tahóság, hogy nem segítünk azoknak, akik rászorulnak. Sosem értettem az ilyen embereket...
2013. április 04. 21:15
#14
|
|
Fanni0325Miss Anonymus |
Csoport: Tag Csatlakozott: 10.11.05. Hozzászólás: 1695 Csatolások: 7 Azonosító: 138041 offline
|
Szánalom ha valaki azért nem segít egy embertársán, mert a körülötte lévők nem mozdítják a fülüket sem...
Egyébként és soha az életben nem lennék képes meditálni, unalmas lenne egy helyben ülni.
Egyébként és soha az életben nem lennék képes meditálni, unalmas lenne egy helyben ülni.
2013. április 05. 22:06
#16
|
|
VictorieLeon01unikornis♥ |
Csoport: Tag Csatlakozott: 12.03.31. Hozzászólás: 1917 Csatolások: 368 Azonosító: 172377 offline
|
nagyon jó a cikk!
2013. április 06. 10:28
#17
|
|
SsciorLuv |
Csoport: Tag Csatlakozott: 12.08.17. Hozzászólás: 1146 Csatolások: 585 Azonosító: 183769 offline
|
Jó cikk lett.Én sosem meditáltam,amikor viszont kipróbáltam tényleg feltöltődést jelentett,de szerintem nem igaz,hoy együtt érzővé tesz!Én például meditáció nélkül is együttérzőnek gondolom magam,hiszen sosem tudnék elmenni valaki melett aki segítségre szorul,hogy meg ne kérdezzem,van e szüksége segítségre!Az viszont,hogy egy csomó embernek eszébe sem jut,csak azt mutatja mennyire nemtörődöm és udvariatlan a társadalom.Tisztelet a kivételnek
2013. április 13. 21:33
#18
|
|
starity girl2000chill |
Csoport: Tag Csatlakozott: 12.09.07. Hozzászólás: 5150 Csatolások: 172 Azonosító: 185641 offline
|
Együtt érzővé? Ööömm...
2013. április 19. 19:33
#19
Idézet (Fanni0325 @ 2013.04.04. 21:15)
Egyébként és soha az életben nem lennék képes meditálni, unalmas lenne egy helyben ülni.
Egy helyben ülni tényleg unalmas, meditálni nem.
Fenékfogdosás és nagy mosolyok: Ryan Reynolds és Blake Lively kamaszokként viselkedtek a randijukon
Fenékfogdosás és nagy mosolyok: Ryan Reynolds és Blake Lively kamaszokként viselkedtek a randijukon
Dúl köztük a szerelem.
Olivia Wilde elárulta, miből jött rá, hogy vége a házasságának
Olivia Wilde elárulta, miből jött rá, hogy vége a házasságának
2020-ban ért véget a kapcsolatuk.
Összejött a kollégájával az Off Campus sztárja?
Összejött a kollégájával az Off Campus sztárja?
Románc alakulhatott a forgatáson.
Selena Gomez férjének frizurája kiborította a rajongókat
Selena Gomez férjének frizurája kiborította a rajongókat
Félig kopasz lett vagy átverés?
Hosszú idő után párként jelent meg a vörös szőnyegen Zendaya és Tom Holland
Hosszú idő után párként jelent meg a vörös szőnyegen Zendaya és Tom Holland
Négy éve nem léptek együtt a vörös szőnyegre.
Zokogott a fia ballagásán: fotók a meghatódott Jennifer Lopezről
Zokogott a fia ballagásán: fotók a meghatódott Jennifer Lopezről
Az énekesnő ott szurkolt a ballagáson.


1 felhasználónak tetszik:
offline

