Starity

Jobban írnak a számítógépező gyerekek

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. április 21. 18:26 #61
- törölt felhasználó -    
Én is jobban tudok így írni,mivel ha gép előtt vagyok meg minden akkor csak meg marad bennem hogy kell leírni satöbbi.De én imádok kézzel írni *-*
2013. április 21. 20:14 #62
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10972
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ez hülyeség. Én anno a legjobban fogalmazók között voltam, pedig eleinte inkább kézzel írtam (több spirálfüzetet, tele), mert nem volt nyomtatóm és egyszerűbb volt úgy... Nem az a lényeg, hogy min ír a gyerek, hanem hogy ír...
Mellesleg szerintem a kézírás nagyon is fontos, nem lenne jó, ha "teljesen eltűnne"... >_>

Ja, és ha valaki sokat ír kézzel, akkor az írásképe is fejlődik. Ha nem gyakorol, ne csodálkozzon, ha nagyon csúnya... dry.gif
Amúgy ezer éve feltalálták már a piszkozatot is... 110.gif
2013. április 21. 20:19 #63
Dodóóó
Dodóóó
Hunter
 
StátuszEveryone with a friendly face seems to hide some secrets inside
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.19.
Hozzászólás: 7760
Csatolások: 0
Azonosító: 151350
Offline offline
hát szerintem ez egyáltalán nem így van pardon.gif
2013. április 21. 20:45 #64
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.04.21. 20:14)
Mellesleg szerintem a kézírás nagyon is fontos, nem lenne jó, ha "teljesen eltűnne"... >_>
Ja, és ha valaki sokat ír kézzel, akkor az írásképe is fejlődik. Ha nem gyakorol, ne csodálkozzon, ha nagyon csúnya... dry.gif
Amúgy ezer éve feltalálták már a piszkozatot is... 110.gif

Hát iskolában a gyerekek még egyelőre füzetbe fognak írni tollal, bár különböző fejlett országokban (azt hiszem Japánban) elterjedt már a laptopos módszer - a gyerekeknek azon vannak a könyveik és abban is jegyzetelnek. Az én írásképem például időről időre változik. Egyáltalán nem úgy írok már, mint három évvel ezelőtt, teljesen más. Mondjuk grafológus még nem látta az írásomat, de állítólag pszichológiai profilt is tudnak alkotni szimplán a kéz írásból. Egyébként már én is felső oktatásban veszek részt, és amikor közlik a tanárok, hogy nekik kell 6-8 oldalas szakdolgozat, nem fogadják el nyomtatott verzióba, csak kézzel írottan. Akkor néha azért megüt a guta, hogy ezt most komolyan gondolja?! Még nem igazán fogadják el ezeket, maximum egyetemen és főiskolán, de szerintem még ott is vannak rigolyás professzorok, akik orrolnak erre. Egyébként én nem szoktam piszkozatot írni, mert akkor sosem végeznék az adott elemzéssel vagy szakdolgozattal. Érettségin is minden alkalommal elém nyomták a piszkozatot, de nem használtam még a magyarnál a műelemzésnél sem. Kicsúsztam volna az időből. Egyedül mateknál használtam piszkozat lapot, mert az egyik feladatnak vagy tízszer ugrottam neki, de annyi hely meg nem volt a feladatnál. Én csak saját tapasztalatból tudok beszélni, hogy nekem speciel a számítógépen való regényírás javában javította a helyesírásomat és a fogalmazási stílusomat. Nyolc évvel ezelőtt tőmondatokban firkáltam, egyszerűen az első irományomat és a mostanit össze sem lehet hasonlítani, olyan mértékű fejlődésen mentem keresztül.
2013. április 22. 07:15 #65
Andi9999
Andi9999
visszatérő vendég
 
StátuszOne Direction <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.08.
Hozzászólás: 349
Csatolások: 0
Azonosító: 197428
Offline offline
van benne valami smileeee.gif
2013. április 22. 07:21 #66
Detta
Detta
Queen♛
 
StátuszTired AF.... but succesful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.07.
Hozzászólás: 4787
Csatolások: 689
Azonosító: 128947
Offline offline
Hát nem tudom, szerintem ha több gyerekekkel csinálták volna ezt a felmérést lehet nem ez lett volna a végeredmény...
2013. április 22. 08:45 #67
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10972
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2013.04.21. 20:45)
Hát iskolában a gyerekek még egyelőre füzetbe fognak írni tollal, bár különböző fejlett országokban (azt hiszem Japánban) elterjedt már a laptopos módszer - a gyerekeknek azon vannak a könyveik és abban is jegyzetelnek. Az én írásképem például időről időre változik. Egyáltalán nem úgy írok már, mint három évvel ezelőtt, teljesen más. Mondjuk grafológus még nem látta az írásomat, de állítólag pszichológiai profilt is tudnak alkotni szimplán a kéz írásból. Egyébként már én is felső oktatásban veszek részt, és amikor közlik a tanárok, hogy nekik kell 6-8 oldalas szakdolgozat, nem fogadják el nyomtatott verzióba, csak kézzel írottan. Akkor néha azért megüt a guta, hogy ezt most komolyan gondolja?! Még nem igazán fogadják el ezeket, maximum egyetemen és főiskolán, de szerintem még ott is vannak rigolyás professzorok, akik orrolnak erre. Egyébként én nem szoktam piszkozatot írni, mert akkor sosem végeznék az adott elemzéssel vagy szakdolgozattal. Érettségin is minden alkalommal elém nyomták a piszkozatot, de nem használtam még a magyarnál a műelemzésnél sem. Kicsúsztam volna az időből. Egyedül mateknál használtam piszkozat lapot, mert az egyik feladatnak vagy tízszer ugrottam neki, de annyi hely meg nem volt a feladatnál. Én csak saját tapasztalatból tudok beszélni, hogy nekem speciel a számítógépen való regényírás javában javította a helyesírásomat és a fogalmazási stílusomat. Nyolc évvel ezelőtt tőmondatokban firkáltam, egyszerűen az első irományomat és a mostanit össze sem lehet hasonlítani, olyan mértékű fejlődésen mentem keresztül.

Amerikában vannak olyan helyek, ahol már nem tanítanak kézírást, hanem táblagépen dolgoznak a gyerekek. Nagyon durva.
Persze, hogy változik az íráskép. Hangulattól, fáradtságtól, sok mindentől függ az aktuális kép, de alapjáraton olvasható marad. Én is tudok - szerintem - piszok rondán írni, mások meg áradoznak, de szép, de jó, olvasható. Én imádok kézzel írni. Sokkal jobban szeretek, mint gépelni. Rengeteget leveleztem kislányként és a mai napig visszasírom a papír alapú leveleket. Utálok monitor előtt görnyedni és itt írogatni egyfolytában. Éppen ezért nem egyszer fordul elő, hogy csak jócskán megkésve válaszolok privát levelekre... Nincs türelmem hozzá. A fórum az kicsit más tészta, mert ott elsősorban olvasgat az ember és ha nagy kényszert érez, reagál.
Persze, a grafológus is tud okosságokat mondani az emberkéről. Ezért is jó, ha kialakul az embernek a saját kézírási stílusa. (Amúgy én kezdtem el itt egy grafológiás sorozatot, más kérdés, hogy csak egy folytatása érkezett be eddig. smileeee.gif)
Kézzel írott SZAKDOLGOZAT? Ilyenről még nem hallottam. ohmy.gif De arról sem, hogy a szakdolgozat 6-8 oldalas lenne... Biztos, hogy szakdolgozat? smileeee.gif
Nálunk amúgy mindig mindent gépelve kértek / kérnek, én meg ezt utálom. Kézzel írni bárhol tudok, gépelni kényelmetlen és tényleg nem szeret mindig valami monitor előtt lógni.
Én sem szoktam piszkozatot írni, csak nagyon ritkán. Nekem általában elsőre menni szokott minden viszonylag szépen és helyesen, nem volt ilyesmire szükségem. De ahogy mondtam is, én imádtam kézzel, sokat írni.
Ami a helyesírást illeti és a számítógépet, az sem mindig helyes. Nekem például kismilliószor aláhúz olyan szavakat, amikről tudom, hogy helyesek és a gép a hülye. pardon.gif

Amúgy a régi írók mind kézzel, vagy maximum írógéppel írtak és mégis zseniális művek születtek. Remek, választékos szövegekkel. Nem attól lesz valaki jó fogalmazó, ha sokat gépel, hanem attól, ha sokat olvas. Szerintem teljesen mindegy, hogy kézzel vagy gépen ír, a lényeg, a hangsúly az íráson van. Én továbbra is inkább a kézírás pártján vagyok alapjáraton, mert szerintem nincs szebb (még a csúnya írás esetében is) és izgalmasabb egy-egy kézírásnál. A gépelt szöveg tökegyforma, a kézírás nekem ad valami pluszt is. Egyedivé tesz, első látásra, nem kell végigolvasni a beltartalmat, hogy gondoljak valamire.
1 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning
2013. április 22. 11:57 #68
Dorcsi10
Dorcsi10
 
StátuszThe rain can sound so beautiful♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.18.
Hozzászólás: 533
Csatolások: 2
Azonosító: 151298
Offline offline
Szerintem ez a cikk teljesen igaz, mivelhogy a gyerekek többsége előbb megismeri a betűket a számítógépen, minthogy a füzetbe írjon tollal vagy ceruzával! smileeee.gif
2013. április 22. 12:57 #69
- törölt felhasználó -    
Egyáltalán nem. Ez attól függ, hogy az illetőnek mekkora a szókincse, és hogy mennyit olvas.
Érdekes, ha nálunk hosszabb fogalmazásokat kell írni, én nem a betűkre figyelek, hanem, hogy minél választékosabban írjam meg az adott szöveget.
Szerintem, de ez csak az én véleményem.
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Charlotte Benning
2013. április 22. 13:44 #70
leyla113
leyla113
SummerKid
 
Státuszit's Glambert time! ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.13.
Hozzászólás: 1096
Csatolások: 3
Azonosító: 180259
Offline offline
egyébként fura, hogy ha valamit tollal/ceruzával rosszul írok, az egyre inkább hasonlít a gépelési hibáimhoz. lehet ám, hogy ennek semmi köze ehhez, de eszembe jutott.
2013. április 22. 13:47 #71
- törölt felhasználó -    
Én is jobban tudok gépen írni, mert nem fárad el olyan hamar a kezem, mint kézzel írás közben. Ráadásul a kézírásom baromi ronda, és néha még nekem is gondot okoz visszaolvasni a saját írásomat. Amúgy a cikk általánosítás. Van, aki gépelés közben több hibát ejt, mint kézzel írás közben. Elírások meg mindig előfordulhatnak.

Beyla: Japán egy tök más világ, a japán írás meg teljesen más, mint a nyugati. Ők ugyanis szótagírással írnak, ráadásul az írott és nyomtatott japán írás között sincs különbség. Tudom, tanultam japánul.
2013. április 22. 14:27 #72
év 2000.02.17
év 2000.02.17
sztármániás
 
StátuszHello a nevem Virgi szavazatok ha szeretnétek ;) I'm JONATIC∞ ℬℯℓιℯℬℯr ℓσναтιcѕ
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.15.
Hozzászólás: 1467
Csatolások: 73
Azonosító: 153023
Offline offline
jaa amgy tényleg vagyis nálam ez van
2013. április 22. 16:46 #73
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2013.04.21. 20:45)
Hát iskolában a gyerekek még egyelőre füzetbe fognak írni tollal, bár különböző fejlett országokban (azt hiszem Japánban) elterjedt már a laptopos módszer - a gyerekeknek azon vannak a könyveik és abban is jegyzetelnek. Az én írásképem például időről időre változik. Egyáltalán nem úgy írok már, mint három évvel ezelőtt, teljesen más. Mondjuk grafológus még nem látta az írásomat, de állítólag pszichológiai profilt is tudnak alkotni szimplán a kéz írásból. Egyébként már én is felső oktatásban veszek részt, és amikor közlik a tanárok, hogy nekik kell 6-8 oldalas szakdolgozat, nem fogadják el nyomtatott verzióba, csak kézzel írottan. Akkor néha azért megüt a guta, hogy ezt most komolyan gondolja?! Még nem igazán fogadják el ezeket, maximum egyetemen és főiskolán, de szerintem még ott is vannak rigolyás professzorok, akik orrolnak erre. Egyébként én nem szoktam piszkozatot írni, mert akkor sosem végeznék az adott elemzéssel vagy szakdolgozattal. Érettségin is minden alkalommal elém nyomták a piszkozatot, de nem használtam még a magyarnál a műelemzésnél sem. Kicsúsztam volna az időből. Egyedül mateknál használtam piszkozat lapot, mert az egyik feladatnak vagy tízszer ugrottam neki, de annyi hely meg nem volt a feladatnál. Én csak saját tapasztalatból tudok beszélni, hogy nekem speciel a számítógépen való regényírás javában javította a helyesírásomat és a fogalmazási stílusomat. Nyolc évvel ezelőtt tőmondatokban firkáltam, egyszerűen az első irományomat és a mostanit össze sem lehet hasonlítani, olyan mértékű fejlődésen mentem keresztül.


Igaz.Attól még hogy valaki szeret egy sztárt nem kell elfogultnak lennie!
2013. április 22. 17:38 #74
starity girl2000
starity girl2000
chill
 
StátuszDammit
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 5156
Csatolások: 172
Azonosító: 185641
Offline offline
Gépelni könnyebb.
2013. április 22. 17:41 #75
- törölt felhasználó -    
A gépen tényleg könnyebb írni. smileeee.gif Vannak olyan szavak amiket úgy is letudok már írni hogy nem nézem. smileeee.gif De csak laptopon. smileeee.gif Igazából négyes a külalakom és ötös a helyesírásom.
2013. április 22. 19:52 #76
mimalina
mimalina
új tag
 
Státusztúl kevés a megengedett karakterszám, hogy kifejezzem önmagamat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.10.
Hozzászólás: 73
Csatolások: 0
Azonosító: 175225
Offline offline
persze gépelni könnyebb és már nekem is megy mert ezt úgy írom, hogy nem nézek oda!
2013. április 23. 16:59 #77
XxCrazyn3ssxX
XxCrazyn3ssxX
warrior
 
Státuszx_O
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.30.
Hozzászólás: 1834
Csatolások: 19
Azonosító: 176832
Offline offline
gépen sokkal könnyebb írni mint tollal..(:
2013. április 23. 17:41 #78
adri001
adri001
 
Státuszzene kifejezi mindazt, ami szavakkal elmondhatatlan, mégsem maradhat kimondatlan
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.31.
Hozzászólás: 797
Csatolások: 245
Azonosító: 192844
Offline offline
lehet hogy igaz 110.gif
2013. április 23. 19:45 #79
- törölt felhasználó -    
Hát gépelni bizti, h könnyebb írni. Amúgy ezt a tanárok is tudják? wink.gif
2013. április 25. 14:32 #80
- törölt felhasználó -    
gépen tényleg könnyebb.. tollal hamar elfárad a kezünk biggrin.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!