Starity

Francia vagy Spanyol?

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. június 08. 10:28 #1
Vampiregirl1
Vampiregirl1
Angel.
 
Státusz"Girls don’t like boys, girls like fanfiction, food and middle aged celebrities"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.30.
Hozzászólás: 2453
Csatolások: 352
Azonosító: 166234
Offline offline
Nem tudtam hova kéne nyitnom a témát,így hogyha nem ide kellett volna,akkor szóljatok és áthelyeztetem smileeee.gif
Nyáron szeretnék valami nyelvet tanulni pluszba,hogy valami hasznosat csináljak,de nem tudom eldönteni,hogy franciát vagy spanyolt tanuljak?(Angolt tanulok egyébként)Olyan kéne,ami nem olyan bonyolult,magamtól is meg tudom tanulni nyelvkönyvek segítségével,de ami hasznos is.És ez a baj,hogy én úgy olvastam,hogy a francia nehezebb,de hasznosabb,míg a spanyol valamennyire könnyebb,de nem tudom mennyire hasznos.Ezért kérném a véleményeteket,tapasztalatotokat ezzel kapcsolatba,és hogy milyen nyelvkönyvet ajánlanátok.Előre is nagyon köszönöm a segítséget smileeee.gif
2013. június 08. 15:02 #2
Appalache
Appalache
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.18.
Hozzászólás: 505
Csatolások: 15
Azonosító: 149552
Offline offline
Idézet (Vampiregirl1 @ 2013.06.08. 10:28)
Nem tudtam hova kéne nyitnom a témát,így hogyha nem ide kellett volna,akkor szóljatok és áthelyeztetem smileeee.gif
Nyáron szeretnék valami nyelvet tanulni pluszba,hogy valami hasznosat csináljak,de nem tudom eldönteni,hogy franciát vagy spanyolt tanuljak?(Angolt tanulok egyébként)Olyan kéne,ami nem olyan bonyolult,magamtól is meg tudom tanulni nyelvkönyvek segítségével,de ami hasznos is.És ez a baj,hogy én úgy olvastam,hogy a francia nehezebb,de hasznosabb,míg a spanyol valamennyire könnyebb,de nem tudom mennyire hasznos.Ezért kérném a véleményeteket,tapasztalatotokat ezzel kapcsolatba,és hogy milyen nyelvkönyvet ajánlanátok.Előre is nagyon köszönöm a segítséget smileeee.gif

Hát a leírás alapján nem éppen idevaló téma szerintem, de nem vagyok fórumszakértő laugh.gif Én franciát tanultam 4 évig, nem szerettem, mert sok fölös és nehéz dolgot találtam benne mind igeidők, mind más alap nyelvtani szabályok terén. A számneveiket meg még mindig nem tudom értelmezni blink.gif Most spanyolul tanulok, és tény, hogy a francia HATALMAS előnyt jelent. Sok minden egyezik igeidőkben és szabályokban, viszont a spanyol szerintem lényegesen egyszerűbb és átláthatóbb. Kiejtése is minden nehézség nélkül elsajátítható, bár egy kicsit fura volt az elején, hogy néhány betűt pöszén kell ejteni. De itt általában úgy van, hogy amelyik betűt leírjuk, azt kiejtjük, kivéve a betűkapcsolatoknál, és a 'h' itt is néma. De nem kell azzal vacakolni, hogy 'jaj, akkor most kiejtem azt a szóvégi betűt, vagy nem?', mint a franciában. Pluszban, a spanyoltanárom azt mondta, hogy mivel annyira sok eltérés van a spanyol dialektusok között nyelvtanban is (van olyan terülte Spanyolországban, ahol egy teljes standard spanyol igeidőt nem ismernek!), egyszerűbb a nyelvvizsga is. Már annyiban, hogy békén hagynak az ilyen "Melyik igeidő a helyes a két tök hasonló közül?"-féle kérdésekkel, feladatokkal. Külföldön való boldogulást tekintve a spanyol előny szerintem, mert Amerikában például lassan több a spanyolajkú, mint az angol (legjobb tudomásom szerint, persze lehet, hogy túlzás, nem tudom...); több helyen beszélik a spanyolt a világban, mint a franciát. Bár az is igaz, hogyha valami EU-s intézményben akarnál dolgozni, ott a franciatudás nagyon kell.
Hát, mindent egybevetve én azt mondom, válaszd a spanyolt. Nekem nagyon tetszik, élvezet tanulni.
3 felhasználónak tetszik: Vampiregirl1, Sally Sparrow, Pocok2001
2013. június 08. 15:04 #3
Hustler
Hustler
­
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.30.
Hozzászólás: 1521
Csatolások: 89
Azonosító: 176857
Offline offline
A francia nehezebb, de szebb.
2 felhasználónak tetszik: Vampiregirl1, Nelia
2013. június 08. 15:05 #4
Appalache
Appalache
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.18.
Hozzászólás: 505
Csatolások: 15
Azonosító: 149552
Offline offline
Ja, még azt elfelejtettem, hogy ha magadnak akarsz könyvből tanulni, a spanyol necces, mert egy tisztességes tankönyvcsalád van, a Colores, még az is hibás néhol (én abból tanulok). Külön nyelvvizsgafelkészítő könyvet spanyolból meg nem ad ki egyik nyelvizsgaintézmény sem sajnos. Franciából viszont van tankönyv, annyi, mint a tenger.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. június 08. 17:20 #5
Vampiregirl1
Vampiregirl1
Angel.
 
Státusz"Girls don’t like boys, girls like fanfiction, food and middle aged celebrities"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.30.
Hozzászólás: 2453
Csatolások: 352
Azonosító: 166234
Offline offline
Idézet (Appalache @ 2013.06.08. 15:02)
Hát a leírás alapján nem éppen idevaló téma szerintem, de nem vagyok fórumszakértő  laugh.gif  Én franciát tanultam 4 évig, nem szerettem, mert sok fölös és nehéz dolgot találtam benne mind igeidők, mind más alap nyelvtani szabályok terén. A számneveiket meg még mindig nem tudom értelmezni  blink.gif  Most spanyolul tanulok, és tény, hogy a francia HATALMAS előnyt jelent. Sok minden egyezik igeidőkben és szabályokban, viszont a spanyol szerintem lényegesen egyszerűbb és átláthatóbb. Kiejtése is minden nehézség nélkül elsajátítható, bár egy kicsit fura volt az elején, hogy néhány betűt pöszén kell ejteni. De itt általában úgy van, hogy amelyik betűt leírjuk, azt kiejtjük, kivéve a betűkapcsolatoknál, és a 'h' itt is néma. De nem kell azzal vacakolni, hogy 'jaj, akkor most kiejtem azt a szóvégi betűt, vagy nem?', mint a franciában. Pluszban, a spanyoltanárom azt mondta, hogy mivel annyira sok eltérés van a spanyol dialektusok között nyelvtanban is (van olyan terülte Spanyolországban, ahol egy teljes standard spanyol igeidőt nem ismernek!), egyszerűbb a nyelvvizsga is. Már annyiban, hogy békén hagynak az ilyen "Melyik igeidő a helyes a két tök hasonló közül?"-féle kérdésekkel, feladatokkal. Külföldön való boldogulást tekintve a spanyol előny szerintem, mert Amerikában például lassan több a spanyolajkú, mint az angol (legjobb tudomásom szerint, persze lehet, hogy túlzás, nem tudom...); több helyen beszélik a spanyolt a világban, mint a franciát. Bár az is igaz, hogyha valami EU-s intézményben akarnál dolgozni, ott a franciatudás nagyon kell.
Hát, mindent egybevetve én azt mondom, válaszd a spanyolt. Nekem nagyon tetszik, élvezet tanulni.

Köszi,akkor szerintem spanyol lesz,meg eleve egy kicsit e felé húzott a szívem,mivel franciát majd második nyelvként tanulhatok kilencediktől(Ha sikerül végre lebeszélnem a szüleimet a németről)csak nem voltam benne biztos smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Appalache, Sally Sparrow
2013. június 08. 18:33 #6
Appalache
Appalache
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.18.
Hozzászólás: 505
Csatolások: 15
Azonosító: 149552
Offline offline
Idézet (Vampiregirl1 @ 2013.06.08. 17:20)
Köszi,akkor szerintem spanyol lesz,meg eleve egy kicsit e felé húzott a szívem,mivel franciát majd második nyelvként tanulhatok kilencediktől(Ha sikerül végre lebeszélnem a szüleimet a németről)csak nem voltam benne biztos smileeee.gif

Örülök, hogy segíthettem! smileeee.gif További sok sikert.
2013. június 13. 13:02 #7
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Előttem már leírtak mindent. biggrin.gif Egyetértek.
Egyébként én is a spanyolt javasoltam volna, bár én ezzel a nyelvvel elfogult is vagyok. blush.gif smileeee.gif

Egyik nyelv sem egyszerű egyébként, viszont a spanyol kiejtésben biztos, hogy mérföldekkel egyszerűbb.

Hogy melyik nyelvet tudod jobban használni: hát, szerintem a "környéken" a franciát, a spanyolt pedig inkább csak Spanyolország esetleg Portugália esetében (gondolom a portugálok egész jól tudnak/értenek spanyolul is, hiszen hasonlít a két nyelv), meg hát Latin-Amerika és Amerikában is valóban vannak sokan spanyolok is...
1 felhasználónak tetszik: Vampiregirl1
2013. június 17. 09:24 #8
lilluci8
lilluci8
×hungarianPrincess
 
Státusz"Stay alive"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.23.
Hozzászólás: 2278
Csatolások: 1
Azonosító: 196642
Offline offline
Idézet (Vampiregirl1 @ 2013.06.08. 10:28)
Nem tudtam hova kéne nyitnom a témát,így hogyha nem ide kellett volna,akkor szóljatok és áthelyeztetem smileeee.gif
Nyáron szeretnék valami nyelvet tanulni pluszba,hogy valami hasznosat csináljak,de nem tudom eldönteni,hogy franciát vagy spanyolt tanuljak?(Angolt tanulok egyébként)Olyan kéne,ami nem olyan bonyolult,magamtól is meg tudom tanulni nyelvkönyvek segítségével,de ami hasznos is.És ez a baj,hogy én úgy olvastam,hogy a francia nehezebb,de hasznosabb,míg a spanyol valamennyire könnyebb,de nem tudom mennyire hasznos.Ezért kérném a véleményeteket,tapasztalatotokat ezzel kapcsolatba,és hogy milyen nyelvkönyvet ajánlanátok.Előre is nagyon köszönöm a segítséget smileeee.gif

Én a spanyol nyelvet egy fél éve tanulom plusszba és már elég jól megy.Jó igen a francia is szép de nekem a spanyol jobban tetszik. smileeee.gif
2013. július 21. 18:51 #9
Lunes
Lunes
visszatérő vendég
 
StátuszUB: Jin
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.15.
Hozzászólás: 467
Csatolások: 0
Azonosító: 173511
Offline offline
Nem tudom eldöntötted-e már véglegesen, mindesetre én megerősíteném a spanyolt. biggrin.gif
Bár franciát nem tanultam, de akartam, és egy ideig bánkodtam is, amiért spanyolt kellett tanulnom, nem tanulhattam franciát. Most már nagyon örülök.
Egyrészt rengeteg ország van ahol spanyolul beszélnek (Spanyolország, nagy része Latin-Amerikának, kivéve Brazília, ahol portugálul, ami amúgy nagyon-nagyon hasonlít a spanyolra, csak a kiejtésben vannak lényeges különbségek, de még USA egy részén is spanyolul beszélnek).
A nyolcmilliomodik igeidő valóban nem könnyű, de sok helyen ezeket nem használják, szóval szerintem az sem borzalmas. Plusz úgy hallottam a franciában elég nehéz megtanulni a névelőket (na persze, a németnél rosszabb nem lehet tongue.gif ), viszont a spanyolnál nagyon könnyű (-a, -dad, -ción, -sión végű nőnemű, -o, -ma pedig hímnemű, max. az -e végűeket kell bemagolni, de ebből lényegesen kevesebb van, illetve pár kivétel, amikor monjuk -a a vége, és hímnemű, de ennek is meg van az oka, mert pl: el agua, mert ami a-val kezdődik illetve ha-val (amit ugye a-nak mondok) az hülyén hangzana la agua-nak (legalábbis a spanyolok szerint tongue.gif) úgyhogy ezért hímnemű, remélem érted mit akarok magyarázni. biggrin.gif)
És szerintem Spanyolországban csúnyán beszélnek, mert vannak betűk amit pöszén mondanak. Ez Latin-Amerikában nincs, illetve Argentínában a ll-t nem jnek ejtik, hanem zs szerűnek. biggrin.gif

!Viva la lengua espanola! thumbsup.gif
2013. július 21. 18:54 #10
- törölt felhasználó -    
A spanyolra szavaznék. Minden tekintetben könnyebb, mint a francia. Tanultam mindkettőt, tapasztalatból beszélek wink.gif
2014. június 07. 13:32 #11
delacroix
delacroix
új tag
 
Státusz"Quand on prie la bonne étoile..."♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.07.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 227207
Offline offline
A francia nyelvtana jobban hasonlít az angoléhoz, de a spanyol kiejtése egy magyar anyanyelvűnek szerintem könnyebb.
Igazából midegy, mert mindkettő hasznos smileeee.gif
2014. július 04. 08:57 #12
zswaggers
zswaggers
Zend▲y▲c
 
Státuszsoy peor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.30.
Hozzászólás: 1410
Csatolások: 124
Azonosító: 223468
Offline offline
A Francia nagyon szép nyelv!És oott már jártem! beer.gif
2014. július 06. 10:59 #13
Alice0210
Alice0210
visszatérő vendég
 
StátuszPinkie Pie :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.22.
Hozzászólás: 179
Csatolások: 20
Azonosító: 200608
Offline offline
Francia vagy Spanyol???
Nem tudom talán a francia. thumbsup.gif
2014. augusztus 06. 17:34 #14
Bella Pearl
Bella Pearl
soy valiente
 
Státuszshe might be shy sometimes, but honey, she is fierce!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.16.
Hozzászólás: 1653
Csatolások: 1037
Azonosító: 191721
Offline offline
A francia tényleg nehéz, de megéri, mivel ez populárisabb a spanyolnál. smileeee.gif
2014. augusztus 06. 17:37 #15
VampireQueen
VampireQueen
visszatérő vendég
 
Státusz$wag ♫
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.04.
Hozzászólás: 139
Csatolások: 11
Azonosító: 230800
Offline offline
Spanyol smileeee.gif nekem az tetszik de a francia is tetszik
2014. augusztus 06. 17:38 #16
Selena Gomez Fan.2
Selena Gomez Fan.2
#EvilRegal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.26.
Hozzászólás: 1983
Csatolások: 4
Azonosító: 200866
Offline offline
Mind kettő, de én a spanyolt jobban szeretem, de mivel most franciát fogok tanulni... smileeee.gif
2014. augusztus 10. 15:43 #17
- törölt felhasználó -    
Aki biztonsággal kijelenti, hogy jó francia nyelvtanból dobjon már nekem egy üzenetet. Nyelvtani kérdésem lenne : D
Egyébként én utáltam a franciát addig amíg tanulni kellett, nem rossz ha az ember beszéli, szerintem élete során az embernek annyi ideje van, hogy bátran megtanulhat akár önerőből is több nyelvet smileeee.gif
2014. szeptember 28. 11:16 #18
Miss.Elizabeth
Miss.Elizabeth
✨Focus✨
 
StátuszPink fluffy unicorn dancing on rainbow.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.14.
Hozzászólás: 1304
Csatolások: 9
Azonosító: 226085
Offline offline
Idézet (Vampiregirl1 @ 2013.06.08. 10:28)
Nem tudtam hova kéne nyitnom a témát,így hogyha nem ide kellett volna,akkor szóljatok és áthelyeztetem smileeee.gif
Nyáron szeretnék valami nyelvet tanulni pluszba,hogy valami hasznosat csináljak,de nem tudom eldönteni,hogy franciát vagy spanyolt tanuljak?(Angolt tanulok egyébként)Olyan kéne,ami nem olyan bonyolult,magamtól is meg tudom tanulni nyelvkönyvek segítségével,de ami hasznos is.És ez a baj,hogy én úgy olvastam,hogy a francia nehezebb,de hasznosabb,míg a spanyol valamennyire könnyebb,de nem tudom mennyire hasznos.Ezért kérném a véleményeteket,tapasztalatotokat ezzel kapcsolatba,és hogy milyen nyelvkönyvet ajánlanátok.Előre is nagyon köszönöm a segítséget smileeee.gif

Én tanulok spanyolt:) én szerintem azjobb de a francia isszép smileeee.gif
2014. szeptember 28. 11:17 #19
Miss.Elizabeth
Miss.Elizabeth
✨Focus✨
 
StátuszPink fluffy unicorn dancing on rainbow.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.14.
Hozzászólás: 1304
Csatolások: 9
Azonosító: 226085
Offline offline
#Ari Brooks ♥[size=14][/size]
2014. szeptember 28. 11:35 #20
- törölt felhasználó -    
Spanyol happy.gif heart.gif
1 felhasználónak tetszik: Miss.Elizabeth
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!