Starity

Ensiferum

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. július 05. 00:44 #1
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Online online
Hát megkockáztattam annak az esélyét,hogy talán senkit nemérdekel a téma ,viszont én azért mégis bátorkodtam belevágni... smileeee.gif Lehet,hogy itt kevesen vagyunk akik ismernék az Ensiferum nevezetű bandát...de akkor nemis húznám az időt és bemutatnám őket:Az Ensiferum egy finn viking metal együttes Helsinkiből, saját jellemzésük szerint „hősies folk metal”-t játszanak.Az együttes 1995-ban alakult Markus Toivonen gitáros Sauli Savolainen basszusgitáros és Kimmo Miettinen dobos által...Zenéjükben keverednek a tiszta és torz énekhangok, valamint a torzított és az akusztikus gitárhangok. A klasszikus heavy metal alapokra épülnek a dallamos gitár- és szintetizátorszólók. Szövegeikben főleg fantasztikus és történelmi eseményeket énekelnek meg, általában hősies beállítottsággal. Sokat merítenek a finn, és viking mondavilágból.

Tagok:

Petri Lindroos – vokál, gitár
Markus Toivonen – gitár, háttérvokál
Sami Hinkka – basszus, háttérvokál, vokál
Janne Parviainen – dob
Emmi Silvennoinen - billentyűk, hammond, háttérvokál

Egykori tagok(alapitó tagok):

Kimmo Miettinen – dob
Jukka-Pekka Miettinen – basszus
Sauli Savolainen – basszus
Jari Mäenpää – vokál, gitár
Oliver Fokin – dob
Meiju Enho – billentyűk


Nos akit érdekelne a téma az nyugodtan hozzászólhat,jöhet bárki aki ismeri a bandát de azis aki ismerkedik vele vagy aki megismerné... smileeee.gif (remélem leszünk egy páran smileeee.gif )
2 felhasználónak tetszik: The Siren, AFCfan
2013. július 05. 20:02 #2
The Siren
The Siren
új tag
 
StátuszNightwish I send through the starlit sky!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.27.
Hozzászólás: 37
Csatolások: 1
Azonosító: 204598
Offline offline
Végre egy nekemvaló téma biggrin.gif tavay ismertem meg a bandát,amikor "nemkell csodálkozni"Nightwisht hallgattam a neten és ott oldalt olyan szépen kidobta őket első helyen hát gondoltam belehallgatok a From Afarba nagybajom úgysem származhat belőle és nemis csak függővé váltam az Ensiferumon vagyis jobban inkább Petri Lindrooson keresztül ismertem meg a Northert is Petri előző együttesét...Most,hogy jobban belegondolok nemis tudnám elképzelni az életem folk/viking metal vagy Ensiferum nélkül biggrin.gif wub.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2013. július 05. 20:50 #3
- törölt felhasználó -    
2012 környékén ismertem meg őket, és egyből arra gondoltam, hogy náluk egyedibb bandát alig láttam még. Általában, aki megszereti a rock vagy a metal zenét, mindig a klasszikusabb és régebbi előadókat szereti és ismeri meg először, szintén így volt az én esetemben, de végül is nagy rajongója lettem a finn, holland, és mindenféle szimfonikus, opera, folk vagy viking metál bandának. Az Ensiferumot az elsők között ismertem meg, gyakran hallgatom őket, tényleg nem lehet betelni Petri hangjával smileeee.gif Dalokat nem linkelnék, szeretek párat.
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2013. július 05. 21:59 #4
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Online online
Idézet (ZitaTwilight @ 2013.07.05. 20:50)
2012 környékén ismertem meg őket, és egyből arra gondoltam, hogy náluk egyedibb bandát alig láttam még. Általában, aki megszereti a rock vagy a metal zenét, mindig a klasszikusabb és régebbi előadókat szereti és ismeri meg először, szintén így volt az én esetemben, de végül is nagy rajongója lettem a finn, holland, és mindenféle szimfonikus, opera, folk vagy viking metál bandának. Az Ensiferumot az elsők között ismertem meg, gyakran hallgatom őket, tényleg nem lehet betelni Petri hangjával smileeee.gif Dalokat nem linkelnék, szeretek párat.

Hát a dalokkal énis gondba vagyok mert az összes albumot imádom és igazad van valóban nem lehet eléggé betelni Petri hangjával viszont énmég Jarival sem tudok eléggé betelni annyira imádom és a hangja azvalami hihetetlen... wub.gif smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: The Siren
2013. július 20. 13:35 #5
The Siren
The Siren
új tag
 
StátuszNightwish I send through the starlit sky!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.27.
Hozzászólás: 37
Csatolások: 1
Azonosító: 204598
Offline offline
Ami a dalokat illeti énsem tudok választani,hogy melyik is a jobb mivel az összes nagyon de nagyon fantasztikus szám bár az In My Sword I Trust kiemelkedő kedvencem biggrin.gif heart.gif
Ami pedig Petrit illeti a fellegekben érzem magam ha meghallom a hangját vagy ha csak ránézek istenem az a pasi uff heart.gif heart.gif wub.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2022. október 13. 14:05 #6
- törölt felhasználó -    
Tudom, régi téma, de attól még írok ide.
Szeretem az olyan folk metal - viking metal bandákat, mint az Amon Amarth és a Korpiklaani, szóval biztos meg fogom ismerni az Ensiferumot is. smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Meiju Enho Meiju Enho 14319.
Sami Hinkka Sami Hinkka 12395.