Starity

Figyelj a folyadékbevitelre, kerüld el a kiszáradást!

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. július 09. 12:11 #21
bettike99
bettike99
unicorn.
 
Státuszyou see me standing but i'm dying on the floor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.28.
Hozzászólás: 3977
Csatolások: 159
Azonosító: 151860
Offline offline
Nagyon jó cikk lett, igazán hasznos. smileeee.gif
2013. július 09. 12:22 #22
Fancsilio
Fancsilio
azélettúlszép.
 
Státusz2ÉV UTÁN VISSZATÉRTEM. *frissités alatt az starityfiokom*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.05.
Hozzászólás: 1218
Csatolások: 199
Azonosító: 205287
Offline offline
Én mindig tejet iszok, vizet nem nagyon szeretem.. :s:)
2013. július 09. 12:32 #23
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett.Hasznos.Én szerencsére sok vizet szoktam inni smileeee.gif
2013. július 09. 12:47 #24
Chachi_G.124
Chachi_G.124
사랑 ♥
 
StátuszExotic Szív, Exotic Lélek, Exotic leszek, amíg csak élek! ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.29.
Hozzászólás: 1398
Csatolások: 0
Azonosító: 198980
Offline offline
jó cikk lett smileeee.gif
2013. július 09. 14:44 #25
CUKI97
CUKI97
Cillianiac
 
StátuszNeked is marcipánból van a szíved? (Smaragdzöld)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.13.
Hozzászólás: 1225
Csatolások: 0
Azonosító: 134771
Offline offline
Hasznos cikk, elég alap. smileeee.gif Én vizet szoktam inni (naponta 2 vagy 2,5 litert).
2013. július 09. 15:27 #26
dettus7
dettus7
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.13.
Hozzászólás: 1996
Csatolások: 18
Azonosító: 131164
Offline offline
ÁSVÁNYVÍZ!!!!!♥ 1 nap 2 és fél liter
2013. július 09. 16:51 #27
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Váó, egy újabb remek cikket olvashattunk, bár az való igaz, hogy ezt a témát szinte minden évben el kell lőni, de valóban rengeteg okosság van leírva, viszont vannak benne olyan dolgok, amikkel én igazából nem értek egyet.

Idézet
Nagyon fontos tudni, hogy a víz semmilyen üdítővel, teával, kávéval és más cukrozott löttyel nem pótolható, hiszen ezek – hiába finomak – többet ártanak, mint használnak.

Tény és való, hogy a legjobb ellenszer a kiszáradás ellen maga a tiszta víz. Ettől függetlenül, ha te megiszol egy nap két liter teát, attól nem fogsz kiszáradni, sőt ugyanannyi vizet vittél be a szervezetedbe, csupán csak tartalmaz cukrot és üdítőital esetén oda nem illő mérgező dolgokat. De most, ha iszol egy liter fantát és mondjuk egy liter főzött teát, simán pótolja a két liter vizet, úgyhogy én ezt elég nagy blődségnek tartom.

Idézet
Ha valami másra vágynál, igyál nyugodtan tejet, hiszen ez a fehér ital amellett, hogy rengeteg kálciumot tartalmaz, még erősíti a csontokat és a fogakat is!

A tej nem egy rossz dolog, ám, ha az ember elmegy otthonról, akkor nem ajánlatos sem fogyasztani, sem magával vinni. Tudni illik a tej és a tejtermékek melegben nagyon, de nagyon hamar megromlanak, és gondolom senki sem szeretne egy kis romlott tejecskétől az ágyat nyomni. Másrészt pedig a tej a legtöbb embernél hasmenést vált ki, mivel a prebiotikumok csoportjába tartozik, sőt sokan laktóz-intoleranciában, illetve tejérzékenységben szenvednek. Egyébként a tej nem a Ca tartalma miatt a legfontosabb, hanem az állatifehérje miatt, ugyanis olyan esszenciális aminosavak találhatók meg magában a tejben, ami másban aligha.

Idézet
A kiszáradás avagy dehidratáció leggyakrabban egy hányással, hasmenéssel vagy magas lázzal kiváltott megbetegedés, melynek súlyossága a só- és vízvesztés mértékétől függ. A kiszáradás egyénenként változó lehet, illetve mértékét tekintve beszélhetünk enyhe és súlyos kiszáradásról is.

Hát innen azért kimaradt egy jó pár dolog, ami fontos lehet. Több féle kiszáradás létezik. Az egyik az, amikor csupán csak kevés a víz a szervezetben, összesűrűsödik a vér, de az elektrolit háztartás teljesen rendben van (elektrolit = szénhidrátok, oldott sók - Na, K -, Ca, Mg stb.). Ám van olyan, amikor víz megfelelő mennyiségben van jelen a szervezetben, de felborult az elektrolit háztartás, amelynek nyomán az illető nagyon könnyen vízmérgezésbe is belehalhat. Viszont létezik olyan is, hogy víz és elektrolit keveseblet van a szervezetben. Ehhez mérten adagoljuk kórházakban az infúziót, s adunk hozzá mindenféle inci és finci dolgokat a labor eredmények alapján. Ha valakinek súlyos dehidratációja van, akkor általában egy-két sóoldatos infúzió megoldja a dolgokat, ám ilyenkor nem rossz dolog, ha elmegyünk a háziorvoshoz, aki azonnali labor beutalót ad nekünk.

Egyébként a felsorolt tünetek mellé sorolható pluszba a hányinger és a hányás is, hiszen kiszáradás esetén maga az agyvíz is úgymond "eltűnik", s ennek hiányában fel tud lépni még szédülés, hányinger és akár hányás is. Amúgy nem lett rossz cikk, csak vannak benne hiányosságok, bár egy laikus számára már önmagában is eléggé figyelemfelkeltő, hogy bizony a folyadék pótlása nagyon fontos, pláne ilyen melegben.
2013. július 09. 16:59 #28
- törölt felhasználó -    
Én télen-nyáron napi 3-4 lityó folyadékot fogyasztok, úgyhogy nem fenyeget különösebben a kiszáradás veszélye... (és hozzáteszem: nuku' kóla, vagy bolti szir-sz@r)
2013. július 09. 17:21 #29
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2744
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Kedves Beyla! Köszönet a kiegészítő információkért, bár ha ilyen jól tudsz mindent, nem tudom, miért nem Te írtad meg a cikket biggrin.gif
2013. július 09. 17:29 #30
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (LexiCobain @ 2013.07.09. 17:21)
Kedves Beyla! Köszönet a kiegészítő információkért, bár ha ilyen jól tudsz mindent, nem tudom, miért nem Te írtad meg a cikket biggrin.gif

Mivel sajnos nincs időm, és a legközelebbi szabadnapom augusztus 11-re tehető, így nem vártál meg és megelőztél a cikk megírásával. Terveztem az ilyen cikkek írását, de mivel napi nyolc óra állóképességet igénylő munkát végzek, valamint a lakhelyem és a kórház között ingázni kell, kicsit fáradt vagyok, és ilyenkor már olyan vagyok, mint aki éppen kihalófélben van. Tényleg nem azért írtam le, hogy bántsalak, félreértés ne essék, csak szúrta a szememet a dolog, és gondoltam leírom. Ha esetleg megbántottalak, elnézést. Nem volt szándékos. Egyébként én is csak azért tudom, mert röpke húsz oldalban van benne a füzetemben az infúziós terápia, és annak a fele a különböző dehidratációkról szól.
2013. július 09. 17:39 #31
CsiCsen
CsiCsen
 
StátuszLet your smile change the world, but don't let the world change your smile. :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.27.
Hozzászólás: 877
Csatolások: 1
Azonosító: 132090
Offline offline
Hasznos cikk lett. smileeee.gif
2013. július 09. 18:19 #32
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2744
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Nincs semmi baj, Beyla, túltettem rajta magam. Igyekeztem utánanézni a dolognak több helyen, de én csak ennyit találtam, így ezzel tudtam dolgozni. Mindenesetre köszönet a kiegészítésért! Akinek problémája van a bőrével, az minden bizonnyal végignézi a hozzászólásokat is, így okulhat az általad leírtakból is! Kellemes nyarat kívánok!
2013. július 09. 20:11 #33
nothingcanstopme
nothingcanstopme
Extinct ♥
 
StátuszIt's the time to know, it's the time to see, love is blasphemy ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.13.
Hozzászólás: 2351
Csatolások: 97
Azonosító: 133163
Offline offline
Én egyik nyáron két napig nem ittam semmi (azaz ittam egy kefírt) folyadékot...nagyon furcsa volt, bár az én szervezetem ezt egész jól bírta... de azóta mindennap iszom rengeteget...amúgy jó cikk! thumbsup.gif
2013. július 10. 14:55 #34
Hailie95
Hailie95
Ani_1D
 
StátuszSome people are blessings in your life, some are lessons.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.21.
Hozzászólás: 7221
Csatolások: 0
Azonosító: 158900
Offline offline
Gyumolcsot szerintem eleget eszem. Vizet meg mindig nem iszom eleget de probalkozom. Am en semmit csak vizet iszom folyton.
2013. július 11. 00:17 #35
coke.
coke.
r u mine ?
 
Státuszdo i wanna know ?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.25.
Hozzászólás: 2321
Csatolások: 85
Azonosító: 147979
Offline offline
szükség van ilyen és ehhez hasonló cikkekre, mert nem lehet elégszer elmondani, mennyire fontos a folyadékpótlás. akkor is inni kell, ha nem vagyunk szomjasak. ha már szomjasak vagyunk, az annak a jele, hogy kezdünk kiszáradni. nekem nagyon nehezen megy, hogy erre odafigyeljek, van hogy csak két pohár vizet iszok meg egy nap, amit eszek, azzal pedig nem jut megfelelő mennyiségű folyadék a szervezetembe. de a cikk után biztos elmegyek, és iszok.
2013. július 11. 12:14 #36
spadri
spadri
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.08.
Hozzászólás: 311
Csatolások: 0
Azonosító: 128963
Offline offline
Beyla! Köszi a kiegészítést.
Azért nemcsak úgy van, hogy valaki rögtön hány és kiszárad azonnal. Csak van mindenkinek annyi esze, hogy iszik, ha szomjas.
Ami alattomos dolog, a légkondis iroda, egész nap nem érzi az ember a szomjúságot, ha kimegy, akkor meg fejbevágja a hőség.
2013. július 11. 14:47 #37
strawberryy
strawberryy
 
StátuszParis is not a city, it's a world
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.30.
Hozzászólás: 945
Csatolások: 1
Azonosító: 201136
Offline offline
Jó cikk lett és ez legalább tényleg hasznos! smileeee.gif
2013. július 11. 14:52 #38
PinkBarbie
PinkBarbie
Little Butterfly
 
StátuszXiumin-ka tánca ♥ https://www.youtube.com/watch?v=mTFJlkDw6yk
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.13.
Hozzászólás: 1975
Csatolások: 0
Azonosító: 177766
Offline offline
Régen én utáltam inni, mert én olyan vagyok, hogyha megiszok egy pohár valamit, 5 perc múlva szaladok pisilni. És nekem ez így elég kellemetlen, főleg az iskolában. Oké, most itthon vagyok, és elbírok menni, de a suliba nem mindig tudok kijutni a mosdóba. Mostanában néhány napon sikerült meginnom 1,5 litert körülbelül, és most büszke vagyok magamra. smileeee.gif De nálunk most épp szakad az eső meg dörög az ég, úgyhogy nem érzek szomjúságot most, mert nincs meleg. smileeee.gif
2013. július 12. 20:21 #39
dope200
dope200
 
StátuszIf the crocodile ate the enemy doesn't mean that it became your friend! - Goethe
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.22.
Hozzászólás: 565
Csatolások: 141
Azonosító: 176332
Offline offline
Hasznos cikk! smileeee.gif
2013. július 13. 00:59 #40
Lucyan
Lucyan
Limited Edition
 
StátuszMindig minden jól végződik, mert ha valami rossz, akkor még nincs vége...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.28.
Hozzászólás: 1300
Csatolások: 44
Azonosító: 202701
Offline offline
Nagyon jó cikk. Köszi! Én már többször is elájultam, amiért nem ittam eleget, de ezentúl fogok!
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!