Starity

Anastasia / Anasztázia (1997)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. július 24. 00:20 #1
Lindsay019
Lindsay019
Disney princess♔
 
Státusz"Some people are worth melting for." Olaf ♥
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.04.22.
Hozzászólás: 4957
Csatolások: 54911
Azonosító: 58811
Offline offline
Akárhogy kerestem, nem találtam neki topikot. blush.gif
Pedig szerintem ez a legjobb Fox mese. heart.gif Mai napig kívülről fújom a dalszövegeket. blush.gif
Bárcsak a valóságban is így történtek volna az események, mint a mesében... unsure.gif

Leírás:
Volt egyszer, nem is olyan régen egy Anasztázia nevű ifjú hercegnő, aki a pompás paloták és fényes estélyek varázslatos világában élt. 1916-ot írtak, s a legendás Romanov család a dinasztia uralkodásának háromszázadik évfordulóját ünnepelte. Az ünnepi esemény tiszteletére a cár nagyszabású fogadást rendezett, s a bál legfényesebb csillaga éppen Anasztázia volt. Az estélyen a hercegnő Párizsban élő nagyanyja, Mária is részt vett. Anasztázia kérlelte őt, hogy ne utazzon vissza Franciaországba, maradjon a családdal. Mária, hogy megvigasztalja unokáját, megajándékozta őt egy zenélő dobozzal, amely kettejük titkát, közösen énekelt altatódalukat játszotta. A dobozka kulcsára vésett felirat azt ígérte, hogy Anasztázia és nagyanyja hamarosan találkoznak Párizsban. A cári palota fölött azonban sötét felhők gyülekeztek. A száműzetéséből Szentpétervárra visszatért Raszputyin bosszút forralt. Gyűlölettől megmérgezett lelkét eladta a sötétség erőinek, s cserébe hatalmat kapott rá, hogy elátkozza a cári famíliát. Az országban nemsokára kitört a forradalom, és pusztító tüzének áldozatul estek a Romanov család tagjai is. Csak Anasztázia és nagyanyja menekültek meg - őket ugyanis egy Dimitrij nevű bátor konyhás fiú az utolsó pillanatban kiszöktette a palotából.

Rendező: Gary Goldman, Don Bluth
Író: Marcelle Maurette
Zeneszerző: David Newman
Dalszöveg: Stephen Flaherty

Eredeti hangok:
Meg Ryan (Anasztázia hangja)
John Cusack (Dimitrij hangja)
Kelsey Grammer (Vlagyimir hangja)
Christopher Lloyd (Raszputyin hangja)
Hank Azaria (Bartek hangja)
Bernadette Peters (Sophie hangja)
Angela Lansbury (Marie hangja)
11 felhasználónak tetszik: duracell, trina, Kelsey, Toxic, Alison Lerman, CandyK1, funny18, Szandi0820, standoffan, House Of Wax, SmileyZ
2014. március 04. 16:39 #2
Kelsey
Kelsey
 
Státuszoffline.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.28.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 4078
Azonosító: 130190
Offline offline
A kedvenc hercegnős mesém! Jóval leelőzi a Disney hercegnőket nálam! heart.gif
2014. március 04. 16:50 #3
- törölt felhasználó -    
Jaj Istenem, mennyire szeretem ezt a mesét! Megszámolni nem tudom, hogy hányszor néztem már meg! laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: CandyK1
2016. július 31. 13:56 #4
Lindsay019
Lindsay019
Disney princess♔
 
Státusz"Some people are worth melting for." Olaf ♥
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.04.22.
Hozzászólás: 4957
Csatolások: 54911
Azonosító: 58811
Offline offline
heart.gif
7 felhasználónak tetszik: duracell, funny18, Szandi0820, standoffan, Toxic, House Of Wax, SmileyZ
2016. július 31. 15:58 #5
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12090
Csatolások: 196230
Azonosító: 107508
Offline offline
wub.gif
7 felhasználónak tetszik: duracell, Szandi0820, Lindsay019, standoffan, Toxic, House Of Wax, SmileyZ
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Meg Ryan Meg Ryan 1545.