Starity

RoboCop (2014)

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. szeptember 06. 01:50 #1
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
RoboCop (2014)

IMDb

Rendező: José Padilha
Szereplők: Joel Kinnaman, Gary Oldman, Michael Keaton, Samuel L. Jackson, Abbie Cornish, Michael Kenneth Williams, Aimee Garcia, Jackie Earle Haley, Jennifer Ehle, Miguel Ferrer, Jay Baruchel

Trailer #1 thumbsup.gif

2 felhasználónak tetszik: jasztelek, S-tella
2013. szeptember 10. 15:01 #2
- törölt felhasználó -    
Joel Kinnaman + Gary Oldman ... wub.gif
tartok ettől a filmtől, mert az eredetit nagyon szerettem, de a trailer alapján akár jó is lehet biggrin.gif és nagyon klassz a szereposztása! heart.gif
2 felhasználónak tetszik: S-tella, susurrus
2013. szeptember 11. 06:31 #3
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Hát ez bizony nagyon ratyinak néz ki.
2013. szeptember 15. 23:38 #4
S-tella
S-tella
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.22.
Hozzászólás: 530
Csatolások: 0
Azonosító: 120938
Offline offline
Idézet (B.Sziszkó @ 2013.09.10. 15:01)
Joel Kinnaman + Gary Oldman ...  wub.gif 
tartok ettől a filmtől, mert az eredetit nagyon szerettem, de a trailer alapján akár jó is lehet  biggrin.gif és nagyon klassz a szereposztása! heart.gif

Én is szeretem, és tetszik a trailer is! Remélem jó film lesz,én bizakodó vagyok! thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: susurrus
2013. november 15. 21:32 #5
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Trailer #2 thumbsup.gif




Német trailer egy csomó új jelenettel thumbsup.gif




És egy kevéske ízelítő a forgatásról:

1 felhasználónak tetszik: jasztelek
2013. november 17. 21:42 #6
- törölt felhasználó -    
w00t.gif lehet csak a tralier van jól összevágva, de szerintem jó lesz ez a film!
1 felhasználónak tetszik: susurrus
2013. november 20. 16:37 #7
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
International trailer (a "német" trailer eredetiben)


1 felhasználónak tetszik: jasztelek
2013. november 21. 14:37 #8
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Hát, ez még mindig nagyon kaki
2013. november 21. 17:39 #9
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2013.11.21. 14:37)
Hát, ez még mindig nagyon kaki

Már a trailerekből is jobbnak tűnik, mint az eredeti trash...
2013. november 22. 14:04 #10
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Solarian, ezen nincs mit facepalmozni, akár tetszik, akár nem, az eredeti Robocop egy B kategóriás trash film, ami történetesen kult lett. Az más kérdés, hogy számodra sokat jelent, számomra viszont nem...
2013. november 22. 22:59 #11
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Idézet (susurrus @ 2013.11.22. 14:04)
Solarian, ezen nincs mit facepalmozni, akár tetszik, akár nem, az eredeti Robocop egy B kategóriás trash film, ami történetesen kult lett. Az más kérdés, hogy számodra sokat jelent, számomra viszont nem...


Mondd csak, láttál te már Paul Verhoeven filmet? Tele vannak szimbolizmussal és társadalom-kritikával. Murphy halála és "feltámadása" bevallottan keresztény szimbolizmus.

Posztmodern kritikája az elszabadult kapitalizmusnak, a technicizmusnak (nem tudok jobb szót rá)... Vegyíti az utópia és dísztópia elemeit.

Neked ez trash film?
2013. november 22. 23:44 #12
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Igen, láttam. Konkrétan ezt is. Na meg a "remek" Showgirls-t is...
És akármilyen szimbólumai vannak, akármennyire a popkultúra része, nekem nem jön be ez a filmkészítési stílus, ennyi.
De úgy látom, ez neked ennyire érzékeny téma, és ekkora nagy Verhoven fan vagy.
A RoboCop pedig trash filmnek minősül, akárhogy is színezed, csak túlnőtt önmagán.
2013. november 23. 09:22 #13
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Idézet (susurrus @ 2013.11.22. 23:44)
De úgy látom, ez neked ennyire érzékeny téma, és ekkora nagy Verhoven fan vagy.
A RoboCop pedig trash filmnek minősül, akárhogy is színezed, csak túlnőtt önmagán.


Tudod, nekem nem az böki a csőröm, hogy neked nem jön be. Őszintén tojok rá. Hanem az, hogy itt te simán kijelented, hogy mi-micsoda, mintha te lennél a filmtörténeti atyaúristen.
2013. november 23. 16:37 #14
Macaroth
Macaroth
Hintalózsoké
 
StátuszKripke! Megtaláltam a fúvókádat és meghalsz! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.20.
Hozzászólás: 1059
Csatolások: 147
Azonosító: 118038
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2013.11.23. 09:22)
Tudod, nekem nem az böki a csőröm, hogy neked nem jön be. Őszintén tojok rá. Hanem az, hogy itt te simán kijelented, hogy mi-micsoda, mintha te lennél a filmtörténeti atyaúristen.


Solarian most fogok egy okosat kérdezni: miért te az vagy? biggrin.gif

"Tele vannak szimbolizmussal és társadalom-kritikával. Murphy halála és "feltámadása" bevallottan keresztény szimbolizmus.

Posztmodern kritikája az elszabadult kapitalizmusnak, a technicizmusnak (nem tudok jobb szót rá)... Vegyíti az utópia és dísztópia elemeit."

az ilyesmiről mindig az irodalomtanárom jut eszembe biggrin.gif
szerintem ebből semelyik sincs a filmben csak megint valaki utólag belemagyarázza hogy úgy tűnjön hogy milyen okos és művelt...
1 felhasználónak tetszik: susurrus
2013. december 12. 18:34 #15
Tamás2.0
Tamás2.0
Cpl. "Radar" O'Reilly™
 
StátuszTudod, hogy kik a kistölcsérek™? Nem? Akkor kistölcsér™ vagy...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 06.11.05.
Hozzászólás: 7115
Csatolások: 43451
Azonosító: 19754
Offline offline
smileeee.gif beer.gif

cool.gif
2 felhasználónak tetszik: jasztelek, standoffan
2013. december 14. 09:35 #16
- törölt felhasználó -    
Keresztény szimbolizmus és Trash film ide vagy oda az 1987-es Robotzsaru filmnek abban van a vitathatatlan érdeme a mostani Robotzsaru-val szemben vagy akár mondhatnék más hasonló cyberpunk scifi-t hogy ezt a filmet és annak a történetét még vállalkozó kedvű és merész filmes szakemberek készítették egy saját ötletből saját forgatókönyvből. (Jó rendben nyílván ők is merítettek máshonnan ötleteket) De a végtermék az egy sajátos és egyedi hangulatú cyber punk Scifi. És az hogy többen hasonlítják a figurát Dredd bíróhoz az nem von le semmit a Robotzsaru készítőinek az érdemeiből. Szóval a Robotzsaru nem könyv,nem képregény, nem Tót Pisti firkálmánya NEM! A Robotzsaru egy pár kreatív ember agyszüleménye! Ez az amiért Kult filmként emlegetik megjegyzem nem érdemtelenül.
Hollywood most a könnyebbik utat választotta a filmgyártásban Remake,képregény és könyv adaptációk megszámlálhatatlan tömege kerül a mozikba eredeti filmes ötlet és saját forgatókönyv gyakorlatilag már nem létezik Hollywood-ban. rolleyes.gif
A napokban olvastam hogy újragondolják a legendás Leslie Nielsen vígjátékot a Csupasz pisztolyt! rolleyes.gif háá én nem tudom egyszerűen elbújnék szégyenemben ha egy vígjátékot kéne remakelnem ennél nagyobb gyökérség szerintem nem nagyon létezhet a filmgyártásban! Arról nem is beszélve hogy ha az a vígjáték a Csupasz pisztoly ami egy generáció vígjátéka volt.. nahh mindegy úgy néz ki ezeknek már semmi sem szent!! rolleyes.gif gátlástalanul hozzányúlnak bármilyen filmhez... rolleyes.gif és úgy formálják át ahogy kedvük szottyan...azért ez nem szép dolog. Törpölni és törni az agyat valami újabbon valami eredetin az már nem pálya.. rolleyes.gif pff...
2 felhasználónak tetszik: otyg, susurrus
2013. december 14. 11:04 #17
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Szerintem azért van egy kis különbség egy Robotzsaru és egy Csupasz pisztoly remake között. Utóbbinak valóban semmi értelme, míg az előbbi, bár az eredetinek van némi popkultúrára tett hatása, sajátos "bája" és nosztalgiája, témáját tekintve talán relevánsabb, mint valaha. A technológia olyan óriásit fejlődött az elmúlt 25-30 évben, és akkora befolyása van mindennapi életünkre, hogy egy robottechnológiát és annak emberhez való kapcsolatát, társadalmi hatását középpontba helyező (már szinte nem is futurisztikus) film, még ha történetesen Robotzsarunak is nevezzük, időszerű téma lehet. Most mondhatnánk, hogy akkor viszont ne nevezzük Robotzsarunak. Ha viszont nem így hívjuk, akkor meg csak egy Robotzsaru rip-off. Van rajta sapka, vagy nincs, teljesen mindegy, bele lehet kötni mindenhogyan.
A baj az, hogy már nem nagyon lehet mit, milyen témát kitalálni, mert már mindent kitaláltak (legalábbis az embernek ez az érzése). Lehet valamit csűrni-csavarni, variálni, kifordítani, eredeti módon tálalni, de teljes mértékben eredeti témát kitalálni már nagyon nehéz.
2013. december 14. 18:57 #18
- törölt felhasználó -    
Idézet (susurrus @ 2013.12.14. 11:04)

A baj az, hogy már nem nagyon lehet mit, milyen témát kitalálni, mert már mindent kitaláltak (legalábbis az embernek ez az érzése). Lehet valamit csűrni-csavarni, variálni, kifordítani, eredeti módon tálalni, de teljes mértékben eredeti témát kitalálni már nagyon nehéz.


Nem értek egyet ebben sem! A pc és videójáték fejlesztők minden évben bizonyítják hogy igen is léteznek kreatív és ötletes történetek mivel ezek a játék fejlesztő cégek gyakorlatilag kisebb fajta mítoszokat teremtenek lenyűgöző látványvilágú és történetű játékaikkal. Elég ha megemlítem a Max Payne, az Assassins Creed az Elder Scrolls vagy a Mass Effect játék sorozatokat szándékosan emeltem ki ezeket a játékokat az első Akció a második Történelmi/kaland a harmadik Fantasy a negyedik pedig Scifi. smileeee.gif
Történeteikkel és részletesen kodolgozott világukkal gyakorlatilag filmekkel és könyvekkel vetekednek!
Szóval nem tudok egyet érteni abban hogy nincsenek saját ötletek a popkúlúrában mert hogy a videó és pc játék biznisz az egyik legynagyobb popkúltúra jelenség az hétszentség. És még is képesek minőséget készíteni évről évre! smileeee.gif
De valamiért Hollywood erre képtelen több mint egy évtizede és inkább kész anyagokat vesz alapúl és ehogy te is írtad csűrik csavarják őket de csak középszerű illetve rossz filmek készülnek belőlük. és ezt nem tudom elfogadni hogy kihaltak a jó forgatókönyvírók!! dry.gif ilyen nincs! smileeee.gif
2013. december 14. 23:02 #19
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Ehhez nem tudok hozzászólni, ugyanis a videójátékok teljesen távol állnak tőlem pardon.gif Lehet, hogy igazad van, és akkor örülök neki.
De sajnos amíg csak ezek a tömegfilmek termelnek nagy bevételt, és egy-egy eredetibb film megbukik, mert senki sem kíváncsi rájuk (a néző is kétszer meggondolja, mire ad ki pénzt), addig ez így is marad... csak remélni lehet, hogy egyszer a közönség beleun ebbe a trendbe, és a sikerek mérséklődése új irányt teremt...
Ami a jó forgatókönyvírókat illeti, lehet, hogy tényleg kihaltak... nem egy színésztől hallottam már (és nem a top 10-ről beszélek, akik így is a legjobb anyagokat kapják), hogy töméntelen mennyiségű szemetet kell elolvasniuk... hiába lesz valaki Oscar-díjas színész, a helyzete csak annyiban változik, hogy 3 helyett 300 rossz ajánlatot kap... és gondolom ezek nagy része "eredeti" iromány (is) lehet... (??) unknw.gif
2014. január 27. 01:42 #20
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 24939
Csatolások: 2315611
Azonosító: 180890
Offline offline
1 felhasználónak tetszik: standoffan
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok